Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

cocaine

Mě se to prostě líbí, je tam všechno...milostný napětí mezi Boothem a Kůstkou, zajímavý vyšetřovací postupy, napětí a je to prostě příjemná zábava, kterou od televizního seriálu očekávám... ()

SONYAGENT

Je škoda si na tento seriál občas udělat čas.. Doporučuji stáhnout díl po dílu, serii po serii a teprve pak si uvědomíte to zajímavé vlákno, které mě tak fascinuje a hlavně baví!! ()

Bodega_Bay

Asi jediný seriál, který sleduju, přestože mi hlavní hrdinka doslova leze na nervy. Nicméně zachraňují to lidi z laborky, jsou vtipní, jsou krásní, jsou chytří a nepotřebují o tom diskutovat. Občas je tam i poctivý mord a v každém díle si člověk trošku promrská anatomii. Pokud nezařádí překladatelský šotek. ()

chlievik

Spočiatku, keď je niečo nové, je to zdanlivo zaujímavé, ale neskôr sa to otrepe. Navyše keď sa relatívne (hovorím : relatívne) emocionálne epizódy o Brennanovej stratených rodičoch a síce naivné ale vcelku milé Gormogónske konšpirácie zmenia na lacné a nezáživné chemicko-biologické rozoberačky v snahe ohúriť diváka komplikovanými replikami na vedecké problémy, rovno má človek chuť to len rýchlo vypnúť. A definitívne dôjde k vypnutiu programu keď sa objavia tie bezcenné a neinteligentné sexuálne narážky emancipovaných avšak spoločensky úplne degenerovaných amerických žien... vtedy dokonca aj človeku, ktorý hoci ani sám nie je nijakým moralistom, príde na grcanie... . Prvé dve série boli nápadité, a zas použijem to všedegradujúce slovo: boli RELATÍVNE nápadité, niektoré trošku aj emocionálne, hoci sa dá do toho dať aj oveľa viac emócií. No neskôr sa seriál pomaly a postupne kazil, až sa do toho zapojila politická propaganda amerických vojen, seriál zomrel.. Spočiatku mi Brennanovej až nasilu chladná povaha liezla trošku na nervy, už hneď v prvej sérii, keďže ani tá najracionálnejšia cynička nie je až taká bezcitná, ako Temperance prezentovali v seriáli, avšak neskôr sa pod vplyvom Bootha postupne chladná vedkyňa jemne mení, ale aj to nie vždy, kedže furt sú tam snahy vracať ju do formy pôvodnej racionálky. Niekedy je to aj znesiteľné, inokedy úplne že nie, ale človek si aj časom možno zvykne, čo však by sme v umení fakt nemali tolerovať (ak toto vôbec môžeme nazvať "umením"). Druhá a tretia séria mali ešte aké-také inovácie, no od 4. série je to podľa mňa len pokus vytĺcť zo seriálu peniaze, už ani nie získať naspať investovaný kapitál, skôr bezcitne vyryžovať čo najviac. Opakujúci sa humor, sexuálne narážky na penis, porovnávanie Hodginsa a Berimbaua (už len to slovo, Berimbau, čo znamená v slovenskom význame niečo ako "bačova fujara"), ksichty hercov niekedy úplne bez emócií, maximálne s tým debilne americkým ironickým úškľabkom na jednu stranu, ako Bon Jovi, kks, tento seriál by sa dal asi tak charakterizovať ako Bon Joviho hudba, systém : len aby nejaká bola, a všetko na jedno kopyto, yeah cool, si "in" a si americký k*k*s. Trápne flirty medzi Cam a Búsom, medzi Cam a Berimbauom, proste pseudo-vedecký bordel... no jednoducho slabé a ešte raz slabé, herecké výkony majú v sebe dosť málo lásky, a tak si nezaslúžia uznanie - to sa ani nedá porovnať s hercami takého skvelého rangu ako Menšík, Císler, Sovák, či Louis de Funés, Tony Shalhoub alebo David Suchet, ktorých emocionálna inteligencia je doslova v inej galaxii v porovnaní s týmito súčasnými modernými americkými hercami - hoci uznávam, že niektorí z nich sú aspoň štandard a majú nádej - Deschanelová a Thyne v popredí, a Millegan, Conlinová, Boreanaz a Taylorová za nimi v druhej štandardnej línii, pokiaľ teda prižmúrim oči.... Hoci je pravda, že "vďaka" niekedy blbým scenáristom a režisérom sa kvalita niektorých hercov ani nedala možno ukázať. Seriál má v neskorších dieloch úplne katastrofálny dej - všetko zistia len vďaka technológii (kde sa stratil Poirot so svojimi geniálnymi myšlienkami a dedukciami, že?), ale nie je to až také trápne ako v CSI Miami kde je technológia zapojená žiaľ ešte trojnásobne viac než v Kostiach. V CSI Miami (ale aj v ostatných CSI) si rovno "vyhľadajú" vraha v databáze počítača. :) Naspať ku Kostiam - niekedy im niektorá časť ale vyjde (aby som to nezatracoval úplne!), podľa toho, aký je scenárista a réžia + spomenuté postupné oslabovanie. Páčili sa mi tie časti s konšpiráciou, analýza kostí JFK, programovaný Louvre zomierajúcemu dievčatku, alebo "mikroseriál" s Gormogónom :) Som konšpirátor, chápete ;) A ešte k dabingu, kedysi mali česi lepší dabing, dnes je to naopak, prepáčte českí bratia... A tiež celkom nechápem prečo ten názov že "Zberatelia kostí" keď sú to len Kosti. (Bones) Hoci je čas skončiť s týmto seriálom, ale kedže bol o vede, dovolil som si napísať tento komentár, to, že som ho sem dal, je zdôvodnené tým, že ho až tak strašne zas nezatracujem. () (menej) (viac)

MakinaB

Tento seriál mám ráda, ne že bych si hledala a nahrávala každý díl, ale ráda u něj v noci skončím. Máme televizi plnou CSI a Bones, jsou trošku něco jiného. Na ústřední dvojici se skvěle dívá i když Kůstčiny duševní pochody mě občas rozčilují. Booth má dobré hlody a člověk se nenudí. Mám tu dvojici ráda a ráda se k nim vracím. ()

H3LLfire

Velice zajímavý seriál z krimi žánru, který si své fanoušky jistě najde. Mě osobně se líbí tento styl a i když je to občas trochu přehnané, tak se vždycky těším na další díl. Od 6. série se bohužel začínají objevovat reklamy přímo v záběrech (Kůstka často používá mobil s Windows Phone 7, kde nahrává fotky na SkyDrive pro své kolegy). ()

liduskaa123

Baví mě slovní přestřelky, příběhy postav a psycholog je taky pěkný kvítko. Co vyšetřují kolikrát ani není tak důležité. ... Prima detektivka. ()

VivahuQik

Na seriál Sběratele kostí mě přivedla moje 18-ti letá teta, když jsme se jednoho večera rozhodli že nebudeme sedět u kompu, ale u televize. Poté jsem se na to koukala s mamkou v televizi. Ale pak je začali dávat strašně pozdě, takže s nima byl ámen, bylo mi to strašně líto. Po roce jsem se rozhodla že se na ně začnu opět koukat, a od začátku, a ničeho nelituji. Neobvyklý seriál z prostředí márnice. Občas i vtipné, pro odlehčení situace. Pro mě je tento seriál číslo jedna. ()

Unrealik

Průměrný detektivní seriál. Zatím jsem viděl první sérii. Na druhou se podívám asi taky. Dále se pak uvidí. Takže po druhé sérii to jsou stále tři hvězdičky. Byť druhá mi přišla o něco lepší. Třetí série slabší, měla velký potenciál, ale nepřišel mi využitý. respektive to mi přijde obecně problém tohoto seriálu, že často nevyužívá svůj potenciál. Aneb začne nějakou zajímavou historku, ale fádně ji ukončí. Jo a ještě mi vadí, že kde se Brennanová a Booth objeví, je to jako kdyby tam byla Jessica Fletcherová = objeví se mrtvola... Dodívána sedmá série. Závěrečný díl se povedl, ale jinak stále průměr. Takže jsem cca v půlce osmé série. A hodnocení snižuji. Nelíbí se mi, jak se seriál snaží za každou cenu najít zajímavé prostředí, ani jak do děje pletou duši, posmrtný život a podobně. Naopak je škoda, že ve více dílech není protivník v podobě Pelanta či někoho podobného. Viděl jsem už všech 12 sérií. ()

Mort09

V podstatě lehce nadprůměrná kriminálka, jenž, se svezla na vlně úspěchu CSI. Jenže kosti mají něco navíc a tím jsou hlavní postavy. Snad ani nejde nemilovat Bootha, jako do extrému vyhnaný prototyp mužnosti a Kůstku, která je v královnou Geeku jenž disponují gigantickým IQ ale mizernou sociální inteligencí (stejný princip jako v Teorii velkého třesku). Navíc tento seriál zraje jako víno a nové série překonávají tu původní. 80% ()

Timy68

'Od teď se budeme vyhýbat géniům, protože by sis o mě začala myslet, že sem blbej.' 'Co ? Ale toho já se nebojím. Já už vím přeci hodně dlouho jak moc blbej ty si. Tedy, co jsem řekla, to je pravda, ale i tak to vyznělo dost divně. Takže asi bych těď měla říct, že je mi jedno jak moc si blbej. Je to lepší ?' 'Ne.' Paráda! Tak takhle si představuju seriál 21. století, který má grády, vtip, sem tam i tu pořádnou akci a taky umí být poučný, tedy - pokud si dokážete zapamatovat všechno to, co ze sebe vychrlí Bones za jednu minutu. Perfektní výkon krásné Emily Deschanel doplněný charizmatickým Davidem Borenanzem. Mě, jako studentce zdravotnický školy, je tohle téma blízký, takže na tom ani žádný jiný chyby nehledám, stejně by to můj názor nezměnilo :) Hrozně moc jsem si zamilovala Hodginse a Angelu, oni dva jsou spolu tak sladký, jinak se to říct nedá, prostě jim to sluší :) Jako obvykle - titulky lepší než nepřesný a nekorektní dabing (ale musim uznat, že slovenská Temprance a spol. je výborná a jako vždy, slováci umí vybírat hlasy líp než natvrdlí češi...). Po takové řetí sérii se vytratil ten vtipný pohled, který vždycky házela Temprance na Bootha, když jeli v autě, takový to 'Čo ti šibe ?!' Velká škoda, protože i taková maličkost mě vždycky dobře rozesmála... TeĎ se dám i do čtení tuny knih od Kathy Reichs, a i když to má s Bones společou jen Temprance, vsadím se, že to bude stát za to. Dávám zasloužených 210%. Snad si dokáží Bones udržet kvalitu, se kterou začínali, i v osmé sérii, na kterou se už teď moc těším :) ()

Eisenmann

Nesleduji sice tenhle seriál pravidelně, ale když občas zapnu televizi ve správnou dobu, neváhám a vždycky se alespoň na ten vysíláný díl podívám. Poměrně zábavnou formu tvořená kriminálka s pár pseudonechutnými scénami, které ale, jak předpokládám, ve skutečnosti nikomu žaludkem nepohnou, je zajímavým seriálem pro všechny lidi v různých generacích bez rozdílu pohlaví. Muži se mohou těšit akčními scénami a řešením případů a ženám jsou k tomu navíc přidány osobní životy a prožitky vyšetřovatelů. ()

Ounak

Viděl jsem prvních sedm sérií a kdyby nedocházelo u postav k sociálním a intimním vztahům a nepropojovali je takzvané Cobra 11 syndromy aneb vtípek na konec dílu pak by to byl top kriminální seriál. ()

misiacik0308

Sledujem tento seriál pravidelne a už len v AJ s titulkami. Emily hrá Brennanovu skvelé, priam až famózne. Sú časti ktoré nie sú zrovna super ale 5 hviezd určite. Deschannelová je skvelá herečka, hraju úžasnú tvrdo racionálnu postavu so zmyslom pre logický pragmatizmus a hraje ju skvele. A mzslím , že najnovsíí nepriateľ v podobe geniálneho hackera konečne ten seriál trošku posunulo vyššie. Odporúčam v AJ ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook