Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiálny text distribútora)

Danny F.

Dobře mě děj tohoto filmu provázel při sledování. Je v jednom kole a zastaví se až na konci. Dost mě tento film bavil a myslim si že se povedl jakožto remake. 70% ()

VanTom

Tahle přetáčená verze / variace vyvařené Invaze lupičů těl se tedy silně nepovedla. Jeden zběsilý střihač przní naháněcí "akci" (zoufale se do komorně psychologického konceptu nehodící), druhý návaznost, kdy zjevně šly pryč celé bloky příběhu (který tak nedává smysl, plus pohřbívá svůj přesah). Nicole tudíž jenom marně od něčeho někam utíká, skrývá se "mezi nimi" a snaží se neusnout. Thriller jako kráva… akorát směšný, totálně rozklížený a úplně mimo. ()

blackJag

Komorní scifko se solidní hereckou svitou, budující svou působivost především atmosférou. Nedočkáme se žádných šokujících zvratů ani spektakulárních odhalení a je to jen dobře. Příjemně jsem se bavil a to jsem po přečteních několika recenzí čekal ledasco. 75% ()

davidek

Takový příjemný sci-fi na sobotní večer. Film, kterým proplujete od začátku do konce bez nějakého většího vzrušení, ale je celkem nápaditý. Jsou však filmy o hodně zajímavější a objevnější. ()

MI-380

Solidní katastrofické SF drama o ohrožení lidstva, podpořené slušným rozpočtem. Viděl jsem i dvě předchozí verze a tahle ve srovnání s nimi určitě nedopadla špatně. Jinak se ale jedná hlavně o one woman show pro ty, kterým se líbí Nicole Kidmanová. Předvádí se nám tu ve všech polohách (snad kromě sexu). Převládá Nicole vystrašená, prchající (všemi dopravními prostředky i ladným během), odhodlaná, milující své dítko, tu a tam i převlékající se a nebezpečně usínající. Film nepostrádá spád i trochu napětí, i když některá vyváznutí z obklíčení působí pohádkově i v tomto žánru. Nechtěně jistě pobaví setkání s českým manželským párem a jejich ruským (ne)přítelem. A protože mám od dětství rád SF a líbí se mi Nicole Kidmanová a ještě ke všemu jsem se nenudil, vychází mi 75%. ()

Guzo

Další z filmů, kde je hlavním tématem nákaza světa. Tentokrát se nejedná o nějakou akční rubačku, ale v lecčemz spíš psycholigický film. No řekněte sami, opravdu byste nechtěli svět bez válek a násilí? Ovšem cena v podobě ztracených emocí je dost veliká.. Po úvodu filmu jsem si myslel, že půjde o něco typu Věc, kdy nevíte, komu se věřit dá a kdo už je nakažený, ale brzy hlavní postava v podobě matky, kterou hraje skvělá (opět) Nicole Kidman, zjistí, že se to dá docela snadno. Pak nezbývá než se přizpůsobit a doufat, že se jí povede zachránit svého syna ze spárů nakažených.. ()

Ravi

Film, jehož námět by sice zastínila polovina dílů seriálu Krajní meze nebo Akta X, avšak s hereckým koncertem, jaký se jen tak nevidí. Pokud máte rádi thriller s prvky Sci-Fi, u kterého není nouze o napětí, neváhejte. Je vidět, že i s jednoduchým nápadem se dají dělat velké věci a bez triků. 65% = 3/5 ()

Autogram

Nicole síce po celý čas nezíde z obrazovky, behá a uniká odušu pred polospiacimi zombíkmi, ale nemá to hlavu ani pätu. Všetko je tak očakávané, až to nie je pekné. ()

mirec88

Milujem filmy na tému Invázia lupičov tiel. Nicole a Daniel zahrali čo sa dalo, vďaka nim dávam 4 hviezdy. Parádny sci-fi thriller. ()

Collossus

Bylo to dobrý, určitě nadprůměrný. Po všech recenzích popisující katastrofu a film, který neví, co chce říct, jsem se bavil, bál, někdy nudil...ale konec byl napínavej a patřičně dramatickej.Možná hloupej a vykonstruovanej,ale mě to ke spokojenosti stačilo. ()

Pit

Jednoducho mám rád Sci-Fi skĺbené s Thrillerom a preto sa niekedy niekomu môžu zdať, že moje hodnotenia sú trocha prehnané, ale bohužiaľ, ja som už raz taký ! Tento žáner je jeden z tých, ktoré vyhľadávam a jednoducho povedané, tento snímok mi poskytol všetko čo som od toho očakával. 4*. ()

manonfire

Není to špatný film, ale člověk by čekal vzhledem k námětu a hereckému obsazení něco méně komorního. Dále podobné téma tu již bylo mockrát a těžko popřete pocit, že zde něco prostě chybí. Škoda 60% ()

Composter

Díl Krajních mezí či Akt X roztáhlý do celovečeráku. Vzhledem k obsazení trošku zklamání, ovšem na druhou stranu jsem film shlédl od začátku do konce bez koukání na hodinky. Příjemné mrazení z napětí se také dostavilo. ()

zolo23

Film pri ktorom som mal zimomriavky po celom tele. Napätie sa tu stupňuje sekundu po sekunde. Skvelé herecké obsadenie, ale predsa tomu ešte niečo chýbalo.. ()

Looser

Film mi hodně připomínal Vládce loutek. Film nepřekvapí ani výrazně nezklame. Na Nicole Kidman se během filmu dobře kouká a tak ani tolik nevadí, že vlastně většina filmu je o běhání před zlímy ufony (ci co to vlastně je:-). Craig je dost vytěsněný a tak více prostoru získává spíš Jeremy Northam jako hlavní zlosyn. ()

ArdathBay

Chudák Olie.... Jak na sesli, tak ve filmu. Myslím, že kdyby Invazi nechali dodělat Hirchbiegela snad by dopadla minimálně o jednu hvězdičku líp. Takhle po zásazích studia a McTeigueho, Silvera a Wachowských vznikl film, který ničím nezaujme. Když ve mě Invaze dozrává, nemohu si pomoci, ale vzpoměl jsem si na Já legenda (stejně promarněná šance). Napětí se vyskytovalo především na začátku příběhu, ale ke konci změna ke standardu hollywoodské průměrné zábavy a to je VELMI promarněná šance. Konec je tak tragicky happyendový, že je mi až do pláče. Jako díl nějakého sci-fi seriálu by to bylo dobré, jako samostatně fungující film, kde je tak násilně poznat, že se vlastně jedná o dva koncepty (jeden psychologický, druhý akční) nemohu dát průměrné hodnocení. Už musím končit - na dveře klepe nějaký úředník... (prý sčítání lidí a já jsem poslední)... zvuky emesis ()

ZkuKol

Je to dobrý, zajímavý a rychle to odsejpá, ale párkrát máte pocit, že buď při sestřihu vypadla tvůrcům scéna, nebo si myslí, že jste úplnej debil. Asi je to vinou přetáčení a přestříhání, které tento film postihlo, každopádně jde o promarněnou příležitost. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)