8 žien

• Česko 8 žen (viac)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiálny text distribútora)

zelvopyr

Kdybych šel na tuhle divadelní hru do divadla, po závěrečném pádu opony bych samozřejmě tleskal. Výborné herečky sice neměly zase tak moc co hrát, ale odvedly slušný standard. O co běží bylo jasné od začátku (a už jsem něco s takovou pointou četl i viděl víckrát). Tempo mě moc neuchvátilo (pohledů na hodiny víc než dost) a ani se mi nezdálo, že by filmové zpracování něco divadelní formě přidalo. Takže hodnocení možná až moc nadhodnocuji, na druhou stranu s mým nadržováním ptákovinám by 2 hvězdičky vypadaly jako mizerný film, a to bych zas byl asi až moc nepřejícný... ()

berg.12

Půvabné, dráždivé. Chanson není jen kořením, ale charakterizací postav a základní esencí pro tuhle francouzskou čokoládovou pralinku. ()

Tyler

Tisíc a jedna tvář ženy aneb milé slečny a dámy, nikdo vás nikdy nepochopí!! Výtvarně a hudebně brilantní dílo sází především na výkony titulní osmičky, a že se tahle sázka vyplatila, je bez debat. Inspirace v divadelní hře je víc než zřejmá, ale je to právě tato statičnost a omezení prostoru, které dovoluje rozehrát hru plnou intrik, pomluv a vynášení rodinných kostlivců z všudypřítomných skříní, hru v níž exceluje kompletní osazenstvo domu. Cena z Berlinale pro všech osm hereček najednou je sympatickým a patřičným uznáním jejich kvalit...A co že se to o ženách, my muži, vlastně dozvíme? Tatínek Marcel vám to ve velmi omezeném prostoru, který mu byl svěřen, názorně předvede :)). ()

castor

Provokativní, svěží a hravé. Vánoce, francouzský venkov, buržoazní dům, osmička žen a pán domu s kudlou v zádech. A spousta rodinných kostlivců k tomu. François Ozon látku nebere smrtelně vážně, ale předkládá ji s elegancí a vytříbeným stylem, svou osmičku nabízí z přesně typizovaných postav. Pěvecké mezihry jsou fajn, herecké výkony pak bez výjimek bezchybné – o jedno velké jeviště se neperou, ale dělí. Milé detektivní setkání, které funguje i po letech. ()

D.Moore

Nezapomenutelný herecký koncert s výbornou pointou, která zážitek ze sledování všech dam nezkazí ani při druhém zkouknutí, když už ji znáte. Ani při třetím.... čtvrtém...pátém.... ()

Amarcord_1

58% - Po technické stránce jistě výborný počin. Pro oči nezávadná podívaná. Jen jsem se většinu filmu nudil, a když došlo na zpívání, tak jsem nevěděl proč (k němu muselo dojít). ()

Ony

Něco tak kýčovitého a přiblblého se jen tak nevidí. Je to ale překvapivě tajemné a napínavé. Je to taková příjemná odpočinková a roztomilá detektivka s výbornou pointou obsazená skvělými herečkami. Pěkné kostýmy, dobrý humor. ()

Reiniš

Krásná a zábavná detektivka, která tu už dlouho nebyla. Každá postava a tím pádem i její představitelka tu má své místo a dohromady tvoří kompaktní celek. Ozon rozhodně patří mezi nejtalentovanější francouzké tvůrce poslední doby. ()

paascha

Ozona nemusím a tohle divadlo, i když má dobré obsazení, mě o opaku nepřesvědčí. 2 cival: ty se mrkni na pravopis, určitě to bude inspirující setkání. Pro tebe... ()

Hunt

HUDBA: Krishna Levy; Komorní příběh o ženách, jejich sklonech a vlivu na muže. Vystříhal bych hudební výstupy, které působily rušivě. Televizní obrazovka filmu sluší více než velké plátko. ()

JohnnyD

Síce ma príbeh veľmi nebavil a bolo mi v podstate jedno, kto to spravil, pozeralo sa na to skvelo. Kostýmu, kulisy, pozorne vybraté herečky a k tomu kopec detailov ako nádherný padajúci sneh za oknom - ako obraz je to skvostné! ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 5/10/// +pěkná hudební čísla, obsazení -ale nic víc, divadelní, skromný/// Jeden dům, 8 žen, jedna vražda, 8 podezřelích, jeden film, 8 bezva hereček, jeden den, 8 písní. S tímhle už se dá udělat větší koncert.///Celkem 66%/// ()

ninon

Ozonovi se do filmu podařilo vměstnat nejen 8 oslnivých žen (a že každá by mohla mít svůj film), ale i několik žánrů - melodrama, muzikál, tragikomedii. I klasickou detektivku, za kterou by se nemusela stydět ani Agatha Christie. ()

k212

Tak to je něco extra... Je to detektivka? Komedie? Muzikál? Od každého kousek. Ovšem posledních dvacet minut děj sklouzává do nepříjemně otevřeného psychologického dramatu, kdy všechny zlosti a špatnosti vyplouvají masivně napovrch. Ozon dokázal právě tímto dusným a originálním závěrem dodat předchozím minutám, zabředlých ve vodách muzikálové komedie, hlubší a drsnější rozměr. O ona vizuální stylizace - křiklavě barevné dekorace, okna, za kterými sněží - idealistický motiv opakující se ve filmu tolikrát - podtrhuje tíhu sdělovaného. A herecké výkony?! Ne nadarmo byla oceněna skvadra hereček Stříbrným medvědem za rok 2002 dohromady. I když třeba Isabelle Huppert mi v jistým okamžicích připadala příliš přeexponovaná, ale ono se to k té divadelní stylizaci celého příběhu vlastně hodilo (a ta hudební čísla to vlastně také dokazují). ()

Snorlax

Může být kriminálka zároveň muzikál? Ano, může, Ozon o tom přesvědčil. Plnokrevná detektivka, která navazuje na to nejlepší z tradice francouzských komorních dramat, byť na špičku ve svém žánru, kterou pro mě zůstává Marie-Octobre (1959), nemá. ()

Anderton

Byť obklopený ôsmimi ženami môže byť pre muža rovnako fatálne, ako sedieť v aule stavebnej fakulty a sedieť a opierať sa o drevené sedačky. Našťastie sa s mojim zdravím nič závažné nestalo, naopak, film som si v tomto prostredí adekvátne užil. Treba byť asi vopred oboznámený s formou, akou nás Ozon tentokrát ohromuje, pretože mne to chvíľu trvalo, aby som pochopil, aký žáner vlastne sledujem. Smotánka francúzskej ženskej hereckej elity v jednom filme, to musí byť splneným snom každého skutočného mužského fanúšika filmu. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Který muž by si nepřál strávit 106 minut ve společnosti 8 žen. Já byl obklopen hned 9 ženami, ale nemůžu říct, že bych si nějakým způsobem užíval to, co si pro mě François Ozon připravil. Navíc 8 z 9 žen bylo poměrně ošklivých. Taková krimi klasika. 1 falešně mrtvý a 8 podezřelých. Bohužel jsem nás se spolusledovatelkou připravil o překvapení, neboť jsem zhruba po 20 minutách přestal podezírat černošku (ano, protože je černoška) a vyložil na stůl svoji teorii, že ten pán svoji smrt pouze finguje, aby se přesvědčil, jakými mrchami byl celý svůj život obklopen. Ano, jsem genius. Vím o tom. V závěru mi ovšem vytřel zrak, když se po celém tom divadýlku opravdu odstřelil, i když se mu nelze ani malilinkato divit. Zásadní nedostatek filmu bych ovšem neviděl rozhodně v snadno prokouknutelné zápletce, ani tak jsem si nebyl na 100 % jistý, že musím mít zaručeně pravdu. Problém vidím v, alespoň pro mě, krajně nezajímavých slečnách a paních, a to jak v napsaných rolích, tak i v jejich ztvárnění. Nebavily mě! Ani jedna z nich. Dokážu celkem snadno pochopit, že většinu zdejších diváků bavit dovedly, a to vydatně, ale já jsem holt fajnšmekr. Absolutně se snímek minul s mým vkusem. Skoro, jako bych viděl nějakou jinou verzi snímku než naprostá většina ostatních uživatelů. To co zde jiní vychvalují, to mi přišlo naprosto úděsné. Jako bychom se všichni opalovali na stejné nuda pláži. Všichni kromě mě by byli spokojení pod ozonovou vrstvou a jen já bych si vychutnával pravou sílu solární energie a nasával blahodárné účinky ultrafialového záření pod ozonovou dírou. Kdybych se měl zamyslet alespoň nad nějakým pěkným momentem, tak je to vyloženě jen naprostý závěr, kdy se pán opravdu sprovodil ze světa. Přiznávám, až takhle důkladně jsem svoji teorii nerozvinul. Naopak jednoznačně nejhorší, byla veškerá tanečně-pěvecká vystoupení. To mi uši a oči krvácely. Pro mě opravdu absolutní nuda. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

swamp

François Ozon natočil výborně vypointovaný snímek s příjemnými hereckými výkony, promyšlenou zápletkou a překvapivým koncem. To vše je prošpikováno jemným černým humorem a pěveckými čísly. Zpěv rozhodně není doménou těchto hereček, ale v líbezném francouzském jazyce vás i přesto pohladí na duši. :) ()