Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Sofia

Tak to mě zklamalo - celé takové nemastné neslané...mizerné triky, mizerné herecké výkony a v neposlední řadě mizerný scénář. O tomhle snad ani víc napsat nejde...to už si radši znovu pustím Ghost Rider nebo Lovce pokladů. ()

ARI50

Hned bych to bral mít co Nicolas, ale všechno super nese sebou bud následky nebo hrozbu. Film je výborný trochu srandovní a nesmí chybět trošku akce samozřejmě ale přesto mi něco chybělo k dokonalosti. ()

JASON_X

Parádní hlína a báječně mozkovýplachovej relax. Co začíná jako vcelku záhadný a mysteriózní scífko, zvrhne se postupně málem v parodii na scífko akční, s přehršlí haluzních scén a s mile béčkovejma trikama. Sice mi třeba nebylo moc jasný, jak by mohl Nico i s tou svojí superschopností naplánovat tu působivou řetězovou reakci padání všeho možnýho při jeho zdrhání před FBI, ale dívalo se na to dobře. No a ve finále si pak scénárista s divákem parádně vytřel zadek, ale ani mě to nenaštvalo, spíš pobavilo. Nico je skvělej a v dobrý formě, ještě štíhlej a s vyfoukaným hárem (i když ta čelní pleš už je znát), jenom s tím proklatě vážným výrazem při zření do budoucna to nemusel tolik přehánět, působil komicky. Mimochodem během filmu mě několikrát napadlo, že tohle by byla role šitá přesně na míru starýmu (teda mladýmu) tučňákovi Seagalovi, ve který by si mohl nahonit svoje ego do přímo kosmickejch rozměrů, úplně jsem ho tam chvílema viděl. ()

Bauer

Tak se mi tak nějak začíná zdát, že s Nicolasem Cagem to jde nějak z kopce. Nejdříve slabší World Trade Center a poté Ghost Rider a aby toho nebylo málo, tak ještě tento snímek. Copak nečte scénáře? Kde jsou ty časy kdy hrál jen v peckách jako Tváří v tvář, Skála, Con Air nebo snad 60 sekund. V té době asi četl scénáře. Tento film je opravdu slabý. Prvních 15 minut bylo velmi zábávných, akčních a dost mně to zaujalo. Dalších 45 minut byla jen nuda a 30 minut do konce to bylo celkem akční, jenže ta akce byla bez špetky napětí. Nicolas Cage patří mezi mé nejoblíbenější herce ale tohle nemá zapotřebí. Nicméně předvadí velmi dobrý výkon. Jen s těma vlasama mohl něco udělat. Dále se zde objeví krásná Jessice Biel a kvalitní herečka Julianne Moore. Z tohoto filmu se dalo vytřískat mnohem víc, přeci jen scénář je velmi zajímavý. Řekl bych, že chyby bude na straně režiséra. Vždyť Lee Tamahori mně téměř uspal s jeho filmem xXx: nová dimenze. Průměrný film! ()

becki_tu

Omlazený a ovlasatělý Nicolas Cage se zase potkal s výbornou formou a nebýt dost rozpačitého konce byl bych snad i spokojen. Možná by neškodilo přidat trochu více akce a efektů a naopak ubrat na neúderných hláškách. Takže nakonec dávám pěkné 3* s tím, že jsem dostal to, co jsem očekával. Slušný průměr, nic víc, nic míň. ()

prome

Nastesti jsem od tohohle filmu nic neocekaval a taky jsem nedostal nic nez jen popcornovou zabavu na nudny vecer. Koukat se na to dalo ale myslim ze film mel celkem slusny potencional, ale od te doby co jsem zkoukl trailer jsem tusil ze to takhle dopadne ()

Richie666

Já si nemůžu pomoct, ale ten scénář je něco tak strašně ubohého, že prostě výš nejdu. Trapné, klišovité a absolutně to nedává smysl. Dick se obrací ve svém lunárním antihrobě. --- "I made a mistake, it´s happening. - When? - Now!" Bum bác... :D Pjampadampadam... ()

Handle

Já si náhodou myslím, že je to dobrý film, (jak po režijní, tak po herecké stránce) bavilo mě to a i když to v dnešní době nepůsobí nikterak "moderně", nevadilo mně to. Co mi ovšem vadilo, byl konec filmu a proto původně myšlené 4* nedám. Být promyšlenějšího konce a ještě možná více napětí, mohlo to být mnohem lepší, protože námět filmu je skvělý. ()

Lacike

Jeden z tych pripadov, ked okolo pôsobiveho napadu nedokazali vystavat zaujimavu zapletku. Cela ta linia s bombou pôsobi nejak naviac, aby tam islo aj o nieco osudove ale v konecnom dôsledku to je vsetkym vratane hlavneho hrdinu u prdele. Takze väcsinu filmu nepatra hlavny hrdina po zloduchoch s pomocou FBI, ale FBI a dokonca aj zloduchovia patraju po nom. Pritom jeho zaujima len jeho vyvolena, ktoru ale ani za boha nedokaze zaujat on. Skoro to pôsobi jak nejaka komedia. Aspon ze sa scenaristi nesnazili vysvetlovat schopnosti nasho hrdinu. Inak by to dopadlo snad rovnako imbecilne jak o rok predtym v Deja Vu. Vdaka kratkej stopazi (bez titulkov to nema ani 90 minut) a celkom originalnym akcnym scenam to ma aspon slusne tempo a nestihne to nudit. Skoda len, ze akcne sceny maju dost mizerne triky. Ale aspon su prehladne. Herecke obsadenie dopadlo tiez tak nejak priemerne. Cage je tu sympatak, ale na hlave ma nejaky fakt divny uces. Jessica Biel je pekna a nakoniec sa Cageovi podvoli, takze ich romanticka linia je jedna z tych lepsich. No a nakoniec tu je este tvrda agentka Julianne Moore. Zvysok vratane nevyraznych no name zaporakov nestoji za rec. Bohuzial aj vratane Falkovho camea, ktore je zaujimave iba tym, ze to je Peter Falk. Vysledkom je svizny film, ktory pôsobi jak slusny pilot k nenarocnemu serialu u ktoreho od vas nikto neocakava, ze budete premyslat nad jeho logikou. 5/10. ()

PROROK14

Veľmi dobrý nápad. Jessica Biel sa mi páči čoraz viac a viac. Aj keď nie všetky scény mi sadli (napríklad to ako sa v tej lodi rozmnožil a celú ju prehľadal to by som do filmu nedal ) ale celkovo sa mi film páčil a myslím že stojí za to to aspoň raz pozrieť. 70% ()

BigDeal

Je to naozaj veľká škoda, pretože nápad to bol slušný a pár scén sa aj vcelku vydarilo. Bohužiaľ je tu jedno obrovské mínus, kvôli ktorému sú 3 hviezdičky prehnane veľa a tým je nenormálne stupídny scenár, ktorý zahŕňa plno logických chýb, nezaujímavé dialógy a zápletku ako z béčkového akčňáku o atómovej bombe. Ešte väčšou smolou je, že film sa vôbec neberie s nadhľadom, všetko je myslené vážne a tak vyznieva smiešne. ()

MoiJe

Pekny filmik, rozhodne zhliadnutie nelutujem. Ze su v nom nelogicnosti a nedotiahnutosti by nevadilo, paradoxne mi najviac vadil Cage a zaver... ()

Terva

Natočeno podle románu "The Golden Man" Philipa K. Dicka. Frank Cadillac (Nicolas Cage) má dar vidět budoucnost. On to však bere spíš jako prokletí. Neví to jistě, ale tento příběh je o jeho schopnosti vidět krátkodobou dvouminutovou budoucnost. CITÁT - Řekl tu někdo, Bože ?.......... Ve filmu hned na začátku zazní jedna velice zajímavá věta, kterou se vlastně Frank (Cris) řídí celý film. CITÁT - Tím, že se na budoucnost díváte, tak ji měníte, ne moc, ale stává se to........ Krásně to dokazuje jeho "průchod kasínem" na začátku příběhu. Divák totiž ještě moc nechápe, co Frank umí a jak to využívá. Určitě je to velice lákavý pocit, že vlastně divák netuší na co kouká, jest-li na budoucnost nebo skutečnost. Rozhodně to dává tvůrcům široký sortiment možností. CITÁT - Dobrý skutek nezůstane bez trestu........... DIALOG : FRANK - Asi máš další špatný den Kendle. KENDL - Kdo k sakru jste ? FRANK - Její budoucnost....vraž mi jí........ Přesuňme se trochu dál do budoucnosti - film nenudí a nutí diváka stále přemýšlet na co, že to kouká, je to realita nebo jen sen ? Film má lehkou akci, Nicolase Cageho, což je určitě volavka pro ženské publikum a pěknou Jessicu Biel v roli Elizabeth Cooperové, což je zase lákadlem pro mužskou část publika a nechybí ani romantika, což je snad jasné. Definice krásy je souhrn částí, které spolupracují tak, že není potřeba nic přidávat, měnit nebo ubírat. CITÁT - U mě vidíš víc, než jen ty dvě minuty ?.......... citát, který vlastně vystihuje podstatu příběhu. Naštěstí je vytržen z kontextu a tak to není spoiler. Musím vyzvednou práci kamery a střihu, které jsou sladěné a pěkné. Nejlépe je tato spolupráce vidět okolo 73 minuty. Jen škoda, že je příběh tak krátký, což je 86 minut. Je tu spousta nevyužitého času. Závěrečné titulky jsou vtipně řešené. V dalších rolích tu hrají - Julianne More jako Callie Ferris, Thomas Kretchmann jako Pan Smith, Leatitia Danielle jako Miss Brown, Nicolas Pajon jako Pan Green, Sergej Trifunovic jako Pan White, Peter Falk jako Irv a v neposlední řadě Hinetoa jako Dead Girl (Mrtvá dívka). CITÁT - Ono se řekne budoucnost, pokaždé, když se na ní podíváte, změní se......... ()

moviesfan

Já nejsem tak nespokojený jako naprostá většina zde přítomných. Film má dobrý námět, vcelku slušné zpracování. Režie sice občas pokulhává, ale není to nic závratného. Jen Cage už by se mohl nechat ostříhat:D ()

Chermy

Laciné Hollywoodské Bčko.Dále už jeden velký SPOILER. Zlouni zlí ruský chtějí kdo ví proč v Americe odpálit atomovku a pochopitelně si jako rukojmí vezmou hrdinovu milou:-)...(teda "milou", která s ním po pár hodinách balení odjela kamsi na vsi do chaloupky a šupky hupky do postele:-)........osud prý) ...nehledě na to, že agentka FBI chodí po večerech na představení kouzelníka a je přesvědčená, že jí ty zlouny zlý pomůže dopadnout:-)..........tady měl hrát Steven Seagal, byla by to větší sranda! ()

JohnCZ

Nenáročný oddychový akčňák s Cagem šmrncnutý romantikou, který si na nic moc nehraje a i přes jednoduchou zápletku a mizerné efekty baví. Dobře se na to dívá a i když to objektivně asi nebude nijak zvlášť dobrý film, bavil jsem se velice nadprůměrně. Trošku to na mě působilo jako pilot k nějakému seriálu a to jednak zvláštně utnutým koncem a hlavně proto, že by se s touhle zápletkou dalo dost vyhrát a to nejen po akční stránce, ale i z komediálního hlediska. A Cage bych tam klidně nechal, je tak správně toporný. ()

Torision

Nicka Cage já hodně můžu, ale nikdy bych nečekal, že o něm někdy napíšu, že je fakt trapnej. Tenhle film je to nesourodej, zmatenej, špatně napsanej a zahranej. Navíc je ve filmu minimum akce a napětí. Next, please. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)