Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

sus

Hodně dobře propracovaný děj co se týče cestování v čase. U většiny filmů, kde se cestuje v čase je to dosti nedomyšlené, poněvadž když se nad tím normální smrtelník zamyslí, jak by to asi fungovalo, tak mu asi praskne hlava. Ale u Deja vu je to jiné, nejde, až na nějaké maličkosti, režiséra pomalu za co chytit. Fakt promyšlený film, dávám 85%. ()

Eridan

Vyborny sci-fi krimi film. Vzhledem k tomu, ze nikdo presne nevi jak je to ve skutenosti s cestovanim v case jde jen tezko hodnotit prolinani casovych linii ve filmu a misty se zda ponekud zmatene a mozna i zbytecne, ale ve vysledku to vsechno do sebe vyborne zapadne. Kandidat do filmoteky ()

BigBrother

V důsledku spíše zklamání. Přitom první dvě třetiny filmu jsou když ne vyloženě brilatní, tak parádně zvládnuté a nakopnou diváka do očekávání, že "tohle bude něco víc". Kupříkladu už jen automobilová honička v různých časech je důvod proč tenhle film vidět. Jenže poslední třetina je slabá - tradiční klišé a zoufalé dějové kotrmelce na úrovni sci-fi pro první třídu základní školy. ()

Muso

Nemožem si pomôcť ale ja tie filmy založené na časopriestorovom posune fakt neprekusnem. Niektoré scény totiž vyznievajú hooooodne nelogicky a navyše hlúpo ako napr. vzťah, ktorý vznikne medzi detektívom Dougom a budúcou-minulou obeťou-neobeťou Claire. Bez toho 4 dňového posunu by to bola priemerná kriminálka s nie moc vyrázným Washingtonom a peknučkou P.Patton. Jediné čo trocha funguje je nastolenie pocitu, ako možno déja vu vysvetliť a ak bolo cieľom tohto filmu len toto, tak je to ok. ()

vofo

Další výborná spolupráce Scott/Washington. Je vidět že Scott se trochu umírnil po Dominu a svoje trhané "epileptické" záběry si schoval na sekvence cestování časem. Překvapivě dobře funguje i honička nehonička, která je příjemnm překvapením. Dávám 4 a půl hvězdy. ()

Nerajohn

V tomhle filmu je něco z Minority Report, 12 opic, Osudového doteku, Frekvence nebo Nepřítele státu. První polovina je skvostná a hodně napínavá. Jenže konec se mi nezamlouvá, skončilo to moc předvídatelně, myslím, že tenhle snímek by byl lepší bez Happy Endu. Každopádně scéna s honičkou ve dvou dimenzích nebo pozorování vraždy v přímém přenosu jsou výborné. Herecké výkony taky, jenom ten Kilmer už začíná hrát páprdy. ()

Akyno

Film obsahuje logické chyby a nezrovnalosti. Príbeh nie je veľmi originálny ani veľmi akčný. Celú dobu viete aký bude ďalší krok a preto ma to dosť nudilo. Celkovo nepríjemné sklamanie. Taká obyčajná piškóta na Nedelný večer s STV 1. ()

Chuanek

Po dlouhé době co jsem zase zavítal do kategorie, mého oblíbeného fimového vracení času. Hodně zajímavý snímek v podání skvělého Denzela Washingtona, který rozhodně nezklame své oblíbence.Pro někoho film který mu nic neřekne, pro jiné skvělá podívaná a vcítění se s hlavním hrdinou. Rozhodně kdo si zapůčí neprohloupí, a známka 4 je určitě ve všech směrech dosti férová ()

RomaS

Výborná podívaná. Každý záběr jsem si už od začátku užíval. Příběh totiž takovým ladným tempem rychle nabíral na obrátkách s dobře podkreslenou hudbou si vyhrával s každou scénou. Z počátku může být zjevné, že film bude ubíhat standardním směrem vyšetřování teroristického útoku. To, že v jedné třetině přejdeme do hodně vědeckofantastického tématu pořád jenom zvyšuje atraktivnost podaným způsobem. Ale je neodpustitelné, jak se dá na závěr popřít to, na čem jsme celou dobu stavěli a hrát mrtvého brouka. Škoda, Deja Vu mohlo být výjimečné. ()

Dexter666

Všetky time-travel filmy sú od začiatku postavené pred rovnaký problém: ako vykorčuľovať zo spleti paradoxov, ktoré si sami vystavajú. Déjá vú sa s príbehom pobilo celkom dobre, scenár je na dobrej úrovni, Washington odvádza svoj štandard. Nesedela mi však naznačovaná love story a aj pri všetkej vôli som si príbeh neobľúbil, pretože z neho vychádza akási nepopísateľná sterilnosť. Inak by to bolo za 4*. ()

wray

Americky efektne krasne. Vezme sa klasicky pribeh - zloduch spacha zlocin, policajt samotar ho musi vypatrat, a popod nohy sa mu bude pliest sexi zenska postava. Aby to nalakalo divakov prida sa zopar znamych mien, a aby to slo s dobou tak nejake super efekty. Ok - to by stacilo na priemerny film. Ale ak to ma byt vynimocne treba tam dat cosi - vynimocne. To uz sa vymysla tazko takze sa pozicia klasicky scifi namet - cestovanie v case. Filmov na tuto temu je veeeelmi vela, ale tu to zamaskuju celkom originalne. Aby drzali divaka v napati (spoiler) tak na zaciatku ziadne cestovanie v case nepripustaju, potom sa "da" poslat odkaz, a nakoniec ked ide do tuheho, tak aj hlavna postava to zvladne. Klasika. Ale - aj klasika sa da naotcit dobre alebo zle. Deja Vu je spravene velmi dobre. Je to jeden z tych premyslenych filmov, kde casom veci davaju zmysel (akoze co sa stalo v minulosti, a nepatrne detaily ktore divak prvykrat prehliadne, ale potom pride ten Deja Vu moment a pochopi ze co a preco sa stalo). Motiv cestovania v case sa da tiez pokazit (take tie filmy kde cestuje postava naspat v case, skusi cosi zmenit, nepodari sa? tak skusime znova), v Deja Vu to vsak vyslo. Divak sice vie ze zlocin sa uz stal, aj ako sa stal. Napatie tu vsak pritomne je lebo nevieme kto ho spachal. A potom prichadza otazka - a da sa to zmenit, ked uz mame stroj casu? A ked sa uz zacina zdat ze mozno sa to zmenit da, az do poslednej chvile nie je jasne ze ci sa to ozaj podari, a ak - ktore postavy preziju, kto umre, a ako... Velmi dobre spravene akcne scifi. Ale na druhej strane ked porovnam s 10 rokov starsim "12 monkeys" na rovnaku temu :/ ()

veverysiak

Takto nejako dopadá ignorácia fenoménu časového paradoxu, čo na tom, že je to atraktívne, má to šmrnc, fešákov a fešandy v dobrej kondícii a relatívne strhujúci dej, všetko sa dá zmazať nedomyslením podstatných detailov pri euforickom tvorení scenára, sebelepšia réžia už potom môže robiť divy, pachuť priblblosti sa úplne eliminovať nedá, škoda, škoda, ohromná škoda, takže 65%. ()

vancho

Motív poletovania v čase bol už využitý vo viacerých filmoch, napriek tomu sa podarilo režisérovi nápadito vložiť niektoré nové prvky. Film vďačí za veľa Denzelovi Washongtonovi a pre mňa dovtedy neznámej Paule Patton. Takže, keď by sme to hodnotili z hľadiska žánrov - veľmi dobré sci-fi, solídna kriminálka a pekný romantický príbeh. Motivácia atentátnika je slabinou filmu, ale môžeme to chápať aj tak, že je to úplný agresívny psychopat a blázon. Alebo autori z politickej korektnosti tam nedali zahraničných teroristov, ale domácich. ()

SelfishMan

Už od úvodních titulků byly všude patrné otisky Tonyho Scotta. Washington se mu evidentně dobře osvědčil, takže proč ho namísto mstitele neposlat zachraňovat do minulosti. Nevěděl jsem oč půjde, takže jsem čekal spíše nějaké pocitové záblesky v hlavně Denzela při vyšetřování, když ale přišla řeč na super tajné vládní zařízení co umožňuje sledovat minulost tak ve mě vážně hrknulo, protože ujetost toho nápadu nebo scénáře je většinou velká a nese sebou spoustu negativ. Všechno ale bylo jakš takš vysvětleno rádoby "vědecky" , takže jsem s větším klidem sledoval dále a odsýpalo to perfektně, akce sice jako šafránu, ale jako thriller slušný a romantika tam nepůsobila nijak moc nemístně. Vše to suma sumárum stejně nakonec stejně stálo na tom zajímavém ujetém příběhu a Denzelovi, více než slušnou zábavu na jeden večer to ale nepřineslo (vidět znovu mě to nějak neláká). 75% ()

KKOALA

Denzela a Kilmera mám moc rád a když se k tomu připojí skvělí Scott s hlubokým nádechem Sci-fi je to pro mne orgasmus :-) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)