Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

bolan

Byla by to zcela průměrná americká krimoška . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . kdyby to netočil Tony Scott, kdyby tam nehrál Danzel Washington, kdyby Paula Patton nebyla dvojnice Halle Berry atd. ()

Raimok

Člověk to od začátku filmu musí brát jako sci-fi nebo si pak začne říkat, co to je za blbost. Rozhodně jsem se nenudil. 77 % ()

Antaeus

Nadpriemerné ve-fa, v ktorom sa to dobrými nápadmi hemží ako na letnom slnku dobre odležanom fláku krkovičky. Naháňačka na diaľnici vyslovene luxusná. I keď naháňajúci po nej šiel pár dní po naháňanom. Že to nedáva zmysel? No bodaj by dávalo. A to je ešte tá jednoduchšia zápletka. Veľmi zaujímavá prvá cca polovica je trošišku stiahnutá ku štyrom päťcípim tou druhou. No i tak ide o vskutku chrumkavé dielko, ktoré sa dá v pohode pustiť znova, akurát už so zvláštnym pocitom, že to človek niekde už nedávno videl.. Nebudem sa zbytočne hrabať v závere, je to predsa len americký popkorn bez umeleckých ambícií. Presne ako to mám rád. ()

Ulrich

Film je postaven na skvělé a (alespoň mnou) ještě neviděné myšlence ovlivňování minulosti. V rámci fyziky v hollywoodských filmech je to celkem uvěřitelné a logické. Co se režie týče: Scott naštěstí drží své ego na uzdě a nevnucuje nám samoúčelné blbinky jako v Dominu (díky Bohu, za to), Navíc nám naservíruje zřejmě nejoriginálnější honičku, co byla za dlouhou dobu k spatření. Tato honička je ale bohužel i pomyslným lomítkem mezi o něco chytřejším mainstreamem a klasickou "nic víc než" bruckheimerovkou (ta probleskne i dřív dokonale ostrými záběry na Pepsi, Red Bull či obligátní Humwee, ale dá se to snést). Poté následuje motiv cestování v čase, kdy jde veškerá, předem budovaná logika out of the window. To by nemuselo vadit, kdyby zde bylo něco. Nějaká scéna, nějaká emoce nebo nějaká myšlenka hodná zapamatování. Ale bohužel. Film prostě "doběhne" až do nutného happy endu, který je plivnutím do tváře jak Einsteinovi, tak i lidem kteří čekali možná trochu víc... Škoda, že poslední čtvrtina zřejmě zanechá pachuť dýl, než mohl přetrvat celkem příjemný zážitek z předchozí 3/4 filmu. ()

Snipsley

Díky do jisté míry promyšlenému principu cestování časem je snímek rozhodně zhlédnutelný, nic zásadně nového ale nepřináší a místy (ale opravdu jen místy) zanudí. Originální honička autem je sice opravdu originální, ale přece jen mi to zdaleka nestačí. Je to obyčejná detektivka, jen je zasazená do ne zas až tak zajímavého časového prostředí. Zdlouhavý titulkovaný začátek zachrání následující pěkný výbuch lodi, ale konci zase podráží nohy nelogika ovládání minulosti. ()

strangercz

Skvělý akční film který se po brilatním začátku trožku zamotá a sám režisér asi nevěděl jak se vymotat. Tím film strácí na tempu který byl nastolený v první půlce. Jakmile se začne cestovat časem vysvětlovat co a jak, neni to ono. Byly by to čisté 3* nebýt některých scén (šmírování,automobilová honička a pár dalších) které si z filmu zapamatujete. Takhle za první půlku a originalitu některých scén dávám 4* ()

Martyr

Uz samotny nazov naznacuje o com to bude, takze sa moze stat, ze niektori ( ako ja) budu silne presvedceni, ze ich nema co prekvapit. Nastastie sa moje mozgove zavity trosicku zapotili aj ked ani nie kvoli nejasnosti pribehu a jeho tazko rozlozitelnym skokom ale kvoli potvrdeniu logicnosti. V tazkom pribehu, v ktorom nieje ziadne umenie sa stratit a urobit chybu mal nastastie logicky opodstatnene (no..) suvislosti. Tymto napadom som sa zaoberal v mojej hlavicke uz zopar krat, takze som to mal celkom vyjasnene a hlavne kvoli tomu som rad, ze sa pribeh v casovych pasmach nestratil a ak aj na chvilu ano, o chvilu to napravil. Jedine chybicky, ktore mi trosku zabijaju vsetky predosle reziserove uniky z nebezpecnych oblasti je az koniec a motiv vlasteneckeho teroristu. Nakoniec je to celkom znesitelna holywoodska motanica.77% ()

Šmoula

Jo přesně, začíná to jako nějaká kriminálka Las Vegas, ale to by bylo dost chabý na celovečerák. Fakt ani nevím co napsat, jsem nějak moc nabouchanej emocema a dojmama, určitě si ho ale zařadím do mých oblíbených, jelikož to nemá obdoby... Nečekal jsem, že to nabere až takových obrátek. Hodně se mi líbila hra s obrazem pomocí IT technologií, sice jsem to vysvětlení prostorů a různých blábolů okolo dimenzí moc nepochopil, ale ve výsledku to bylo stejně jedno. I bez těch serepetiček to byl fakt trhák, kterej mi bral dech. Nejvíc mě ale na filmu bavily nejrůzenější detaily, jak vše pomalu do sebe zapadalo a nezapadalo, hlavně, že to dávalo ucelenej obraz a smysl proč a co se dějě. Konec byl taky bravůrně zpracovanej a hlavně jsem ho nepředvídal! Docela mi vyrazil dech, proto si celej film zaslouží to, co si zaslouží, možná těch pět hvězdiček je ještě málo!!! ()

Pidzey

Takřka geniální nápad s maličko horší realizací.Tony pro mě není zas takovej machr jako brácha Ridley.Ale tohle se mu povedlo. Denzel je tradičně perfektní,Val tu má příjemnou vedlejší roličku a James je nečekaně dobrým záporákem. Film jsem hltal od začátku do konce a některé pasáže mě fakt dostali.Např. honička napříč časem.(Denzel pomocí speciálních brýlí sleduje Jamese k jeho úkrytu)Dobrá práce.7/10 ()

kollma

Možné spoilery: Filmů, kde se vyskytuje cestování v čase, jsem viděl už hodně, ale Deja Vu je z nich asi nejhorší. Ostatní filmy jsou ale fantasy, případně sci-fi např. z budoucnosti. Deja vu se snaží být reálný film ze současnosti, ale vyznívá naprosto směšně. Prvních 50 minut je relativně v pohodě (dokážu uvěřit sledování pomocí satelitů), ale pak se objevují čím dál tím větší blbosti. Nejprve okno do minulosti, pak brýle (což už je velká blbost) a pak teleport. Díky tomu pak film postrádá jakékoliv napětí a dá se jenom čekat, co za další nesmysl se zde objeví. Konec filmu je zvláštní, bez jakýchkoliv odpovědí a se spoustou dalších otázek. Zpracování je přesto nadprůměrné až na několik létajících aut. Kvalitní zpracování ale nemůže nic zachránit, když se tady vyskytuje tolik logických chyb. ()

melloun

Zajímavé hrátky s časem, které tvůrci umně vložili do příběhu bez vyloženě slabých a nelogických částí. I když závěrečné cestování v čase zde bylo přece jen trochu navíc a děj posunulo z jistých kramfleků detektivní práce do nejistých vod akčního finále. Mnoho věcí poté nasvědčovalo tomu, že osud nelze změnit a všechna snaha výborného Denzela Washingtona přijde v niveč. Škoda, že u toho nezůstalo, ale i tak se mi film líbil. ()

Vodny

Začátek na můj vkus příliš roztáhlý - zpomalené scény námořníků, dětí a maminek jak se hrnout na trajekt, to vše trvalopříliš dlouho - možná chtěl Scott navodit pocit sounáležitosti s těmi lidmi. Každý divák tušil že se něco stane. Bum. - pěkný obrovksý výbuch. Lidé létají vzduchem a padají do vody. Tady jsem čekal trošku více drsné scény hořících lidí a vůbec celé té zkázy. Nevadí. Přijíždí Denzel - klasika. Zpomalovačka, vylézá z auta, trošku drsně se tváří, pak jakoby šok - tohle ještě neviděl? Nemyslím si. Jinak to ale zahrát už neumí, což je spíše k dobru. Prostě to zezačátku vypadá na normální krimi/thriller. Co mě šokovalo byl ale tlustý Val Kilmer. To jsem vážně nečekal. Ale docela tok jeho průměrnému hereckému výkonu sedí. (neměl prostor). Pak se Denzel stane členem Kilmerova vyšetřujícího týmu a vše je jinak. Je z toho sci-fi. V této chvíli si někdo-realista může říct: To je kravina, to přece není možné. A má pravdu. Navíc nebyla dořešena technická záležitost se zvukem, na kterou se ptal i Denzel. Ale pořád to vypadá zajímavě a i největší skeptici tuší, že něco podobného v blízké budoucnosti může být. Pak ale přijde rána největší. Teleport Denzela do minulosti. Tady většina z nás klopí zrak a přestává brát film vážně. Ale proč, film tak dostává nový rozměr a má konečně spád. Výborný nápad s brýlemi. Vše co nám Scott servíroval před tím, než Denzel vlezl do toho stroje, dokonale dovysvětluje Denzel svými činy v minulosti. Vše vychází přesně podle "plánu". Ale pak začne Denzel svými činy měnit minulost (a tím pádem budoucnost) a "starý tok řeky" (ještě že to tam bylo vysvětleno) pomalu mizí a je nahrazován novým. Tím se změní úplně vše. Atmosféra je ta tam. Scott se nechal ovlivnit "americkým snem" a musel film "zkazit" happyendem. Pro mě by bylo daleko přijatelnější, kdyby se Denzelovi záchrana nepodařila. A slova záporňáka: "Osud nezměníš.", by se naplnila. Tím by film nesl jakési poselství - že si lidé nemají zahrávat z minulostí/budoucností, protože co se stalo, se nedá vrátit. Alespoň prozatím to platí. Jinak technicky dokonalé, hudba také good. Za ten konec o hvězdičku méně. (70%) ()

Puol

Hollywoodská zábava v produkcií Bruckenhaimera a v réžií roztraseného, klipového Tonnyho Scotta. A podľa mňa je to zábava veľmi slušná, Scott sa po Domino trošičku skľudnil, Denzelovi Washingtonovi som už pri prvom pohľade do časovej obrazovky uveril, že pretaku babu (neznáma Paula Patton) urobí všetko a že veru sa na plátne diali veci. Pri sledovaní treba rozmýšľať , ale zas nie moc aby sme tam nenašli logické diery (v ktorom filme s časovými skokmi ale nie su). Poteší aj záporak, fanatik, vlastenec James Caviezel i agent Val Kilmer. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)