Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

Jino

Dobré skloubení sci-fi s ostatními žánry. Denzel Washington je jako vždy výborný a celý scénář je dobře propracovaný, takže budete dělat cokoliv abyste viděli každou vteřinu tohoto filmu, aby Vám něco neuteklo. Samotného mě to přimrazilo do křesla a pustilo až na konci. Tony Scott se zase trefil do černého. ()

Rodriguez

Dlouho jsem váhal, mezi třemi nebo čtyřmi *hvězdičkami, nakonec po natahování filmu jako špagetu a celkem i nudném ději jsem rozhodl. Ze začátku si film vede velmi dobře, pak se to začne trochu komplikovat a vrácením časem narazilo kladivo na hlavičku hřebíku, to bylo i na mě dost a znuděně jsem dokoukával Déjá Vu jen z donucení. ()

Petoss1

Oooo mňa to sakra zaujalo, netradičný dej s trochou scifi pri ktorom aj nejaký ten mozgovy zavyt bude bežať hoci neviem či našiel nejakú logiku no ale za ten netradičný námet. 85% ()

O´Neill

Zajímavý film s velice promyšleným scénářem. Bruckheimerovské efekty a kamera, spolu s režijí Scotta dodávájí filmu říz! Ačkoliv je zápletka spíše na styl "akčnosti", hodit do děje sci-fi, na kterém je de facto celý film postaveny, není vůbec na škodu. ()

cariada

Na tohle jsem koukal 2 krát během asi 2 měsíců, protože jsem úplně zapomněl, že jsem to viděl. Sice se mě to hned vybavilo, teda alespoň něco. Musím říct, že mě to až tak nebralo, přesto je to docela zajímavý sledovat propojení současnosti s časovým oknem do minulosti a hrát si s osudem. ()

Streeper

Povedený film, od začátku do konce je napínavý. Líbila se mi technologie ve filmu, herecky skvěle zahrané. Má to originální nápad. I když má film 126 minut, tak sledování uteklo jakoby nic. Opravdu jsem byla vtažená do příběhu, užívala jsem si to a byla jsem napjatá. ()

Trainspotter

Thriller s příměsí sci-fi. Zdařilý snímek, lehce balancuje na hranici kýče, ale úspěšně. Určité nelogičnosti se dají přehlédnout. Bavil jsem se, líbilo se, jsem rád, že se natáčí v americe ještě dobrý komerční snímky. ()

humanbeing

Po technické stránce skvěle odvedené sci-fi se zajímavou zápletkou. Po příběhové stránce velice nedomyšlený film, jehož scénář nedává vůbec smysl, za což pravděpodobně (úplně nebo z části) mohl producentský dohled Jerryho Bruckheimera. Každopádně jsem rád, že jsem se na Deja Vu podíval. Vždycky jsem totiž chtěl vidět nápad z He-mana použitý v nějakém seriózním sci-fi filmu. Jen je škoda, že kvůli hodně nedotaženému scénáři Deja Vu té serióznosti spíše pozbývá. ()

4daPeace

Verdikt: Kvuli cemu stoji videt tenhle super film, pomineme-li ostatni sci-fi ci hi-tech duvody, ktere tady napsali u jini? Co treba pouze kvuli uplne posledni scene filmu a vyrazu Denzela Washingtona ve tvari...Déjà Vu ()

ifa

S neznalostí obsahu jsem se posadila k přehrávači a začala sledovat tenhle film. Hned ze začátku mě zaujala práce kamery, která všemu dávala říz, do děje jsem se po malých krůčkách začala ponořovat s jistým pocitem, který mi silně připomínal, že se dívám na dobrý film.Napjatá a naprosto přilepená k obrazovce jsem sledovala další záběry. Fyzikální vysvětlování mi vůbec nevadilo, technické dokonalosti vše dokreslovaly. Pohled do života dívky již nežijící byl velmi dobrý tah. Vše skvěle, až do zatčení. Vzhledem k dále probíhajícímu ději a zpracování- hodnocení 85%. Skvělý Denzel Washington. ()

baaaja

Skvělý nápad v dokonalém hereckém ztvárnění Denzelem Washingtonem... vlastně už od začátku z toho začalo koukat něco hodně zajímavýho a taky že to tak je :) je to akční nápaditý snímek, ale ani tak nedám 5 hvězdiček, protože tam bylo pár věcí, okamžiků, kde to nebylo uplně 100% domyšlené a kousíček k tomu chyběl, aby si toho oko diváka nevšimlo.. jinak jsem naprosto spokojená, takže dávám tak 4,5 hvězdičky.. :) ()

C0r0ner

Po začátku jsem si řekl, že to bude fajn detektivka. Když se rozjely sci-fi prvky, tak se mi zrychlil tep a od té chvíle jsem jenom konsternovaně koukal na tu parádu, kterou nám Scott (škoda ho) po sobě nechal. Bylo to napínavé, originální, akční a k tomu špičkově natočené a zahrané. Nechybělo tomu tedy nic. 95% ()

Wormboy

Jeden z najvydarenejsich thrillerov co som videl za poslednu dobu. Pokial po niekolkych minutach divak akceptuje Scottovu hru s casom, ktorej zakladnym pravidlom je velmi sa nezamyslat, bude sa kralovsky bavit. Scena medzicasovej automobilovej nahanacky je excelentna. Scottovi sa teda po par rokoch opat podarilo natocit velmi vydareny kusok, ktory urcite bude stat za opatovne zhliadnutie. ()

Flynn

Deja Vu považuju za asi nejlepší thriller roku, naprosto geniální scénky s průzorem v časoprostoru a s tím spojenou honičku aut, prostě výborný nápad, můj oblíbený Denzel je zase klasa, prostě vyníkají film, super nápad, mysím že tady tvůrci využili potenciál z velké části, jasně dalo by se tam něco vylepšit, ale já jsem nadšený z toho co jsem viděl a to už 3x..... ()

pakobylka

Chcete si zahrát na Boha a pokusit se změnit osud ? Všechno je relativní ... a s časem i prostorem lze podnikat různé zajímavé, i když zároveň nadmíru riskantní experimenty. Můžete se zlomyslně zaměřit na detaily a zlehčovat logiku děje ... ale kdo ví, jak by VE SKUTEČNOSTI čas reagoval na poloamatérské pokusy o vniknutí na jeho výsostné území, na neumělou, ale o to usilovnější snahu zvrátit běh událostí, které se UŽ STALY - a je otázka, co bychom v takovém případě při pohledu do minulosti uviděli. Tak toho nechte - ta vzrušující, dynamická jízda vážně stojí za to. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)