Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

feho312

Veľmi pekný počin Tonyho Scotta, kde do poslednej chvíle vlastne neviete nič :-) A to je vlastne dobre. Film postupne naberá na otáčkach a núti diváka premýšľať, ako to vlastne je. Štandardne výborný výkon charizmatického Denzela Washingtona filmu rozhodne neublížil. Vo vedľajšej úlohe sa objavila aj malá Elle Fanning, sestra fantastickej Dakoty, ktorá zažiarila v sci-fi seriále Taken (Unesení), mimochodom su tu objavila aj Elle. ()

Naranyan

Naprosto lehoulince jsem proletěl pár komentářů a příjemně mě překvapila určitá uvědomělost :). V podstatě se jedná o naprosto jednoduché záležitosti. Film fyzikálně-logicky hoří na dvou zákaldních aspektech. Jeden z nich se, snad překvapivě, dá popsat jedním slovem -> kauzalita. Druhým pak zkomolení hypotézy, s kteoru, pravda, nejsem tak důkladně obeznámen, snad se to vylepší. A sice skrz nekonečné zakřivení vesmíru pozorování minulosti. Tím myšleno jen pozorování.... Každopádně jinak slušná akce, vynikající kamera a opravdu hutná atmosféra kde se neustále něco děje. Proto k plnému počtu chybí opravdu jen kapička, bohužel ale podstatná. ()

shinlove

VYNIKAJÍCÍ SCÉNÁŘ!!!! Tím musím začít. Dále tradičně skvělý klaďas Denzel, záporný James a krásná Paula dodali příběhu potřebnou atmosféru. Celý film mě totálně strhl a musím uznat, že filmy Tonyho se mi začínají (možná bohužel, nebo snad konečně? :D) líbit více, než filmy Ridleyho. Skvělé, skvělé, skvělé. 5* ()

intheend

Tak podle popisu sem cestování v čase rozhodně nečekal, ale musim říct, že zpracování se celkem povedlo. Denzel je výbornej herec a Paula je fakt pěkná, takže 75 % a 4*. ()

Parsek

Skvělý film na koukání, ale byl dostatečně logický? Nevím, po jednom shlédnutí to nejsem schopen říct, ale báječně jsem se bavil. ()

gizi

Mám rád sci-fi, kterých je poskrovnu, a těch dobrých ještě méně. Tak jsem si řekl, že i díky tématu se na to juknu. Bohužel se ukázalo, co jsem čekal. Totálně nudné, nelogické, nesmyslné a s katastrofálním koncem. Abych byl upřímný, asi 10 minut to bylo napínavé a sledovatelné. Celkově typický americký blábol. Viděno 29.-30.5.11, 50% a 2*. ()

teseth

Zpočátku se film tváří jako komediální kriminálka, která vzápětí se pokusí ze sebe udělat sci-fi thriller, který nám má vysvětlit jak se budou v budoucnu chytat padouši. V některých momentech film zapadl do takové břečky blábolů a nesmyslů, že jsem to chtěl vypnout ale nakonec jsem to dotáhl až do konce abych zjistil jak z toho celého vybruslí a to jediné se jim fakt povedlo. Na zbytek bych jim doporučil nějakou odbornou konzultaci s odborníky! ()

David2309

Sci-Fi není mé oblíbené téma,pokud to není brilantní KONTAKT,nicméně Deja Vu,je slušná podívaná.Jedno mě ale vadí i u Sci-Fi,nevadí mi cestování v čase,ale když někdo politej hořlavinou přežije výbuch několika plynových bomb pár metrů od něho,tak se mi chce vždy brečet. ()

complex

klasika dobrota od Denzela... Je to síce opäť krutá Amerika, ale tak nápad sa mi veľmi páčil, aj keď boli tam hluché miesta.. ale neradím tento film do kategórie raz a dosť... myslím, že sa ho pozrieť ešte pár krát bez ujmy na zdraví ()

Standey

Tony Scott je machr. Co na tom, že to bylo až příliš sci-fi a až příliš nereálné. Tony nás vždycky dokáže vtáhnout do děje. ()

Mr.Lordi

Scifikrimi lahůdka s excelujícím D. Washingtonem. Film až na pár zákysových úseků má spád a nenutí diváka koukat na hodinky, kdy že to vlastně končí. A překvapivě překvapivý konec opravdu překvapí :D 80% ()

Venus7

Nářez od začátku až do konce. Nenudila jsem se ani chvíli, výborná zábava. Teda až na pár drobností... nemůžu se zbavit dojmu, že logika občas trochu pokulhávala. Ono cestování časem je dost ošemetná věc. A po konci filmu se mi v hlavě neustále honilo: kdyby se z toho auta byl dostal včas, co by bylo dál? Naštěstí scénáristé to vyřešili tak, jak to vyřešili, protože vlastně ani jinak nemohli. Prostě u tohoto filmu se vyplatí moc nepřemýšlet a jen se bavit. A jen tak naokraj - nepletli si autoři (příp. překladatel do češtiny) naftu a benzín? Jednou padouch někoho polije naftou pak zase benzínem... jenže nafta opravdu není benzín a chtěla bych vidět, jak někdo na někoho naleje z kanystru naftu a pak škrtne zapalovačem a politá osoba okamžitě vzplane jako fakule. No nic, zábava to byla parádní, jak už to Tony Scott, potažmo producent Bruckheimer, umí, i když na akčňáky zrovna nejsem. ()

davebono

Tonny Scott natočil lepší filmy. Tenhle mě hodně bavil do půlky, poté se ze svižného thrilleru s prvky teoretické fyziky stal spíše romantický skoro zajímavý skoro thriller. Oceňuji netradiční zápletku a hrátky s časem. Trefa do černého ani těsně vedle to však není. Takže 3* ()

Agnostik

Není to špatnej film,jen se mi zdál že jakobyse dějově zaplétal do nějaké pavučiny aby až pak našel spravnou cestu a zas znovu.Jedině díky Denzelu Washingtonovi dávám 4 hvězdičky,ale opravdu pro mě jen velice mírně nadprůměr. ()

pirate

Denzel Washington se v takových typech filmů často neobjevuje. A opět to zvládl bravůrně. Film byl i napínavý, což jsem nečekal. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)