Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

Darkslayer

Po technickej stranke je film fajn. Čo sa týka príbehu a myšlienky je to na dlhšie. Prvá polovica filmu zaoberajúca sa vyšetrovaním nehody mi prišla dosť divná. Čo sa týka zakonitosti casopriestoru, tie boli interpretované celkom uveriteľne, ale technologicke aspekty sú až príliš pritahnuté za vlasy. Druhá polovica zaoberajúca sa odvrátením udalosti je na tom ešte horšie, pretože postupne porušuje všetky základné zákonitosti cestovania v čase. Najviac ma sklamalo vyústenie. Aj napriek nezrovnalostiam by to malo smerovať k určitému očakávanému zaveru a vyústeniu udalostí, ktoré však nanešťastie nenastane. Namiesto toho za nám dostane akéhosi alterkonca, ktorí bortí akekoľvek logické súvislosti. Z časopriestoróveho hľadiska je minulosť zmenená v takej miere, že v budúcnosti nedôjde k udalostiam, ktoré ju do takej podoby zmenili. To robí z filmu naprostý nezmysel. ()

wakeup

12 opic v kabatu Nepritele statu. Prvni polovina jako by opravdu vypadla z oka Tonyho Scotta, respektive skvela atmosfera Nepritele statu je zpet, adrenalinovy zavod s casem, hudba, ktera vam pumpuje krev az do nehtu, divoka kamera a prostrihy z hi-tech kamerovych systemu. Tak se mi to libi. To je moje mistecko. Kdyz jsem se v druhe polovine zacal topit do beznadejne situace cestovatelu v case, kteri nemohou nic zmenit, jediny, co me napadlo, bylo : 12 opic: Reloaded. Kdyz je ke konci temer jasne, ze hlavni hrdina umre, byl jsem doslova znechucen trendem dnesnich filmaru. Kill them all. Jenze... ()

kobliha

Ja mam happy-endy cekom rad a vacsinou sa im dokonca tesim, tento krat som ale cely cas dufal ze to dobre nedopadne.. Nemozem si pomoct ale stastny koniec sa mi do tohto filmu vobec nehodil.. Skoncit to inac, tak tam tu 4* urcite dam.. skoda ()

in4mator

Nemám Tonyho Scotta zrovna v lásce kvůli jeho vizuálním orgiím, ale u tohoto filmu byl naštěstí zdrženlivý. Film začíná jako klasická kriminálka, na kterou se dá dívat, až jsem málem zapomněl, že to má být i sci-fi. Myslel jsem ale, že jediným sci-fi prvkem bude, oproti současnosti, trochu propracovanější technika. Nakonec šlo o cestování v čase, na kterém jsem nenašel až do cca poslední čtvrtiny žádnou chybičku. Jenže co se dělo potom, to popřelo většinu toho, co jsem si myslel předtím, a mám v tom guláš. Nevím jestli je chyba na mé straně nebo na straně tvůrců - asi se na to budu muset podívat ještě jednou. ()

merigieren

ze začátku je to celkem zajímavá detektivka, pak podivné scifi s výkladem podivností a pohledem do života jedné ženy. Následuje adrenalinová honička, která se povedla i s objevným koncem. Když by se zdálo, že je případ vyřešen, film vstoupí do poslední fáze, kde si oživíme všechny detaily z předchozích částí filmu. Má to jen jednu chybu, časová smyčka se trochu zašmodrchala a ty malé detaily v ní jsou nesmyslné z jistého úhlu pohledu. Lze je vysvětlit tím, že se mu minule nepovedlo odvrátit útok, ale to by na sebe musel přeci narazit. Hraní si s časem zvládl jen Červenej Trpaslík :-) ()

Wolvie

Domino byl úlet,ovšem tady Tony Scott znovu dokazuje,že když mu látka sedne,je to paráda.Žádný přelom se rozhodně nekoná,ale zábavný a přiměřeně chytrý snímek ano.A to se určitě počítá. ()

Relli

Ne unešen, ale potěšen. Ve zpracování by se dala vytknout řada věcí, přesto je to velice koukatelný snímek, ve kterém když se přestanete sami sebe ptát, jak je to všechno sakra možný, můžete si ho poměrně dobře užít ()

Páně

Po skvělém Man on fire jsem se na Déjà Vu chystal s velkou chutí. Režijní styl Tonyho Scotta se vyprofiloval velmi zajímavým směrem, kterýžto mi přijde velmi interesantní. Déjà Vu opět disponuje výborným zpracováním, atmosférou i hudbou. Tradičně spolehlivého Denzela Washingtona doplňuje neuvěřitelně sexy Paula Patton. Ovšem jako zcela zásadní a bohužel i fatální, mi přišla totální přitaženost za vlasy a zmatenost, která zhruba začala vládnout po dobré úvodní třetině. Škoda, protože potenciál tu byl obrovský. Vše nakonec dorazilo ke konci, který mě opravdu příliš neuspokujuje a působí mírně hloupě. Déjà Vu je řemeslně nadstandardní dílo, ale příběh a obsah ho mírně shazuje dolů. ()

Hapretor

Nepochopeno, nedoceněno. Denzel (jinak oskarový herec) mi tady nijak neimponoval. Děj mi přišel divný. Znám zábavnější a lépe podaná díla. ()

Ladicz3k

Poprvé jsem tento film viděl v kině a už tam jsem věděl, že to bude film který se z mé TOP 10 jen tak nedostane. Je tomu už skoro 6 let a mezi ty nejlepší stále patří. Hlavní roli v tom sehrálo i to, že to režíroval Tony Scott a hlavní postavu ztvárnil Denzel Washington kteří už mě uchvátili filmem Muž v ohni. Je to skvěle natočený a zahraný film i přesto, že scénář lehce pokulhává ale já se u toho filmu bavím pokaždé když ho s někým sleduji. U mě je hodnocení zcela jasné 5*. ()

agassi68

Dokonalý vizuál Tonyho Scotta, prvotriedna hviezda a napriek tomu si to za pár dní nebudete pamätať. Ale ako oddychovka na jedno pozretie to nie je zlý výber.. ()

helloween93

Zpočátku thriller, ve kterém je vyšetřován výbuch bomby, poté však sci-fi o cestování do minulosti. Přišlo mi, jako kdyby v závěru scénáristé trochu vařili z vody, ale i přesto jde stále o kvalitní film, který se snaží vybočovat. V něčem se mu to daří, ovšem ve finále je to pořád to samé (zajeté) schéma. 3* ()

Qeo

Rozjezd byl výborný. Téměř až Sherlokovská práce stárnoucího detektiva. V druhé půlce však došel dech a děj se řítil po přesně dané linii (jinak to ani nešlo) a už to byla nuda. Protože bylo až moc jasné jakým směrem to půjde, jaký bude závěr a tak dále. No prostě trochu zklamaní. Ale pořád koukatelné. ()

P.J.2

Film o cestovani casem s tolika paradoxama az se z toho toci hlava. Ale kdyz se chcete bavit tak se pres to hrave prenesete a tu jizdu si uzijete. Denzel jako vzdy fenomenalni. Scottovic rodina ma rezii evidentne v merku. O to vic je Tonyho skoda. ()

brumbrum odpad!

Strasna kravina.. Nevadia mi SciFi-cka, ale 4-rozmerny satelitny pohlad, ktory po 4 dnoch umoznuje 3D rotovanie obrazu a este vidi HD cez stenu, to je proste moc... Radsej to mal Mickey Mouse riesit, by mi to vadilo menej. Toto je fakt haluz. ODPAD ()

Raziel_cz

Chytrý technothriller plný skvělých nápadů (honička ve dvou časových rovinách!), skvělých herců (Adam Goldberg!) a skvělých zvratů. Scottova režie naprosto výjimečná – film má megatempo, pořád se něco děje, pořád se sekají zvraty, pořád se to hrne kupředu. A to samozřejmě za podpory stylizovaného vizuálu, dynamické kamery a přesně vyměřené dávky patosu, aby vás rány do emocí opravdu bolely. První polovina, kde se probírají zákonitosti časoprostoru (a fakt, že o funkčnosti a dopadu praktického využití zdejší technologie nemá nikdo ani představu) a Carlin se snaží přijít, kdo na něj co hraje, jak co funguje a co s čím může dělat, je imho lepší a uspokojivější, než akčnější dojezd, ale i tak Deja Vu stojí daleko výš než obvyklá mainstreamová sci-fi. A ano, jsou tu inkonzistence. Asi dvě. Ale stejně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů Tonyho Scotta. A obecně možná ten nejvýjimečnější. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)