Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

Kate Austen

Tak slabo rozvinutú a vskutku silnú myšlienku som už vo filme dávno nevidela, čo ma ako fanúšika filmov s "posolstvami" veru neteší. Najsilnejšou scénou je rozhovor o schopnosti zmeniť sa, keď sme zatlačení do úzadia a pre prežitie nám už neostáva nič iné, ako sa skutočne zmeniť a bojovať za prežitie. Plus skvelé výkony Connelly a Reevesa i malého Smitha a to je asi už všetko....Niečo mi tu chýbalo. A to je nepríjemný pocit :/ ()

FRANTACZ1

Idiotům, nazývajícím jednotlivce a organizace pro životní prostředí ekoteroristy, a pseudovládcům této planety, navzdory. Pokud ale ona druhá stránka nepřeváží brzy, zasloužíme si to skutečně jediné užitečné, pro přírodu a tuhle planetu: vymřít. ()

Raphaell

Ten příběh má potenciál, ale to by nesměl být natočen tak šablonovitě. Jestli něco nemám rád, tak to jsou katastrofický filmy, který jsou všechny na jedno brdo. Tenhle je trochu převyšoval a popravdě mě zaujal, jenže já si celou dobu představoval, jak by to šlo udělat jinak. Nevsázet všechno na přímočarý dialogy a celý to udělat tak nějak víc intimně. ()

Dr.Loomis

Neviděl jsem originál tak nemůžu soudit,mě se ten nápad z mimozenštany kteří se nás snaží napravit líbil.Nestárnoucí "Neo" z Matrixu v podání Keanu Reevse,mě opět nadchl a tak tomuhle filmu dávám 80%. ()

Domas88

Bylo to jako jako když se těšíte na jídlo , které jste ještě nejedl, ale všude slyšíte jak je to výborné, no a když si ho dáte tak zjistíte, že je totálně bez chuti... ()

blazma

Asi jeden z nejvíce kontroverzních filmů, které jsem zatím viděl. Jako velký fanoušek Keanu Reevese jsem musel z kouknout i tento film. Když jsem si četl popisek o filmu, řekl jsem si, že by to nemuselo být zase až tak špatný. Ten upozorňuji na SPOILER... Mimozemšťani, kteří přiletí na Zemi v obřích vejcích co se nakonec chovají jako Noemovy archy, Velkej robot, z kterého si nakonec vzali nejspíše příklad tvůrci Thora od Marvelu. Společně s naprosto špatnými a nezáživnými konverzacemi ve filmu. No prostě hrůza. Jediný důvod proč jsem se na to dokoukal, byl prostě jenom Keanu, protože jeho kamenná tvář, jednoduché vyjadřování, ještě mu dejte černé brýle na oči a je z něho ještě lepší Agent Smith než z Huga Weavinga. Aspoň tohle mě a tom filmu pobavilo. Jinak rozhodně film, s velkým potenciálem, ale nakonec nic moc. ()

harycek

Tajemné sci-fi které se mě stále líbí a neztrácí nic na své poutavosti!!Nejvíc mě tam sral blbochytrej černoušek tomu bych dal po hubě!! ()

koza3

Tyhle typy filmů jsme vždycky sjížděli s máti a když jsem to zahlídl v televizi, bylo mi jasné, že se na to taky kouká :-) Typická americká apokalyptická palba o zničení Země. Nějaká ta jemná zápletka, nesmyslné použití síly, telefonát s prezidentem a konec. Tady to bylo okořeněno mimozemskou návštěvou a zničení světa na zakázku, ale výsledek je...no takový nicotný. Když se to nějak rozjelo, tak to skončilo. Jestli něco nesnáším, tak to jsou emotivní scény s dětmi, kterých daly bylo nadmíru moc....průměr si to nezaslouží a to mám Keanu Reevse rád! ()

jkpj22

Původní film jsem neviděl, ani nechci. Nemám rád staré filmy, mají otřesné filmové efekty. Proto jsem rád, když se někdo ujme moderního přepracování. Tuhle jízdu jsem si užil. Námět je skvělý. Jennifer Connelly je má oblíbenkyně a Keane Reeves zahrál ufouna dobře. ()

LindaVa

Z tohohle filmu si budu pamatovat jedno - že lidská rasa o ani za záchranu nestojí. A že Keanu a Jennifer to spolu slušelo. A že to afroděcko by zasloužilo profláknout. ()

Vito_LePour

Hodně průměrný katastrofický film, který se především snaží tlačit eko záležitosti a využívá k tomu inteligentní mimozemskou rasu, kterou nacpe do těla solidně hrajícího Keanu Reevese. Jennifer Connelly byla taky super, ale přeci jen to je trošku málo. Aspoň to dobře vypadalo a mělo to velmi příjemnou délku. ()

Jamall

Svižný akční jednohubka.Možná až příliš svižná,ale díky tomu nedá divákovi čas na uvažování a na to,aby se začal nudit.Kvalitní herecké osazenstvo povyšuje tento film o kategorii výš.Jen je škoda,že tohle dílo nedostal pod svá křídla jiný režisér, třeba Francis Lawrence. ()

májovec13

Po delší době sem se odhodlal k návštěvě kina bez předchozích doporučení. Začátek celkem kvalitní (vlastně až na mnou nepochopený Klaatův horské dobrodružství) , žádný zdlouhavý úvod, moc pěkný "robot". Po zhruba hodině přišla první rána do zad - děj se vlastně nikam moc nepohnul, to, co bylo jasné na začátku bylo postupem času jen jasnější. Zhruba v tento čas se navíc pár lidí rozhodlo tento filmový zažitek přerušit a opustit kinosál. Já jsem vytrval. Nejprve jsem si myslel, že jsem udělal dobře - přišli monumentální scény, ale ten KONEC!!! Původní verzi bohužel neznám, tak nevím, jestli to bylo záměrem, musím však konstatovat, že tak kýčovitý, klišéovitý a odflaknutý závěr jsem už dlouho neviděl....Jedna hvězdička za efekty, druhá za to, že sem se místy bavil. ()

clonex

Myslím že pre každého fanúšika žánru scifi veľká pochúťka. Obe hlavné role stvárnené výborne, iného mimozemšťana ako večné zachmúreného K.Reevesa si ani neviem predstaviť:) Občas trápne pateticko-patriotistické scény, ale napriek tomu super 4*! ()

crow-x

Rád bych začal recenzi tohoto filmu něčím pochvalným, ale bohužel snad jenom Keanu, který v tomto filmu nijak neexceloval snad stojí za zmínku scéna, kde "odchází" z areálu kde byl vězněn. Jinak pointa filmu byla břítká a velmi jednoduchá. Přesto efekty v tomto filmu jsou na slušné úrovni.Ovšem co stojí za zmínku a tento snímek to jednoznačně ukazuje je "nadutost" američanů, kteří si myslí že jsou jediní a "ti nejlepší" na planetě kterou obýváme. Další věc která mě naprosto znchutila je skoro všude přítomná propagace nejmenovaného OS (nálepky na notebooku hlavní hrdinky, PC v hlavním štábu armády), ano dělám v IT, ale tohle byla asi nedražší reklama v historii. Neměl bych nic proti nenápadné reklamě, ale co je moc, to je moc, ale co si budeme nalhávat, někdo ten film zaplatit musel. Toˇt můj osobní názor. WOW ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)