Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

HellFire

Uf, to jsem si oddechl. Podle komentářů a hodnocení to vypadalo, že tento remake bude propadákem roku, ale naštěstí se tak nestalo. Bezpochyby lepší než originál (i když to snad ani nejde srovnávat), škoda převeliká, že film neskončil zničením lidstva. To by bylo teprve poselství. ()

jonyyy

Nevyhnu se aspoň maličkému srovnání s původní verzí. Určitě bych začal robotem. V originále robota hrál nějaký chlapík v gumové kombinéze, na které šlo vidět, jak se prohýbá a podobně. V nové verzi je to monstrózní, graficky dobře zvládnutý, technologicky dokonalý stroj, což se mi moc líbilo. Pak si myslím, že originál je více povídavý a snaží se být více intelektuální, verze s Reevesem je udělaná jako klasický holywoodský trhák, s množstvím speciálních efektů, co má bavit co nejširší spektrum diváků. Každý film je v něčem jiný, ale celkově se mi líbily oba i když originál trošku víc. Co ještě dodat k remaku, začátek byl parádní a postupem času se objevilo pár okatých a kýčovitých scén, třeba jak Klatuu rychle měnil názor kvůli pár slzám Jennifer Connely a pár dialogů mi tam taky nesedlo, ale celkově dávám za 70% (hoodně slabé 4 hvězdy) a bavil jsem se dobře. ()

GigaPudding

Příjemný remake, který tak trochu vypustil tu hlavní myšlenku z původního filmu, což ale podle mě neškodí, protože nějaká urputná snaha před něčím "varovat" by byla spíš otravná. Keanu se sice tváří jako obvykle (takže super), ale sedí to i na mimozemšťana a dokonce mě ani nenapadá lepší herec, kterýho by do toho kvádra mohli oblíct. Nejhorší na filmu ale je ten protivnej a otravnej malej kluk. Pokaždé když je na scéně, tak by zasloužil dostat na zadek za to jak je oprsklej. Ale jinak to bylo fajn. :) ()

Ilicka

Poměrně nudná sci-fi, která operuje se zelenými náladami současné civilizace. Keanu Reeves předvede, nakolik je schopen ovládnout své mimické svaly ve zdání jejich nulového pohybu, Jennifer Conelly se příliš neukáže, po celý film zachovává stejný (vyděšený) výraz a syn Willa Smithe Jaden je vrcholně nesympatický ukňouránek. Ocenit se dají některé vizuální efekty, především GORT se povedl, i ty podivné koule. Hudba je dokonale zapomenutelná, stejně jako celý snímek. ()

ARI50

Snímek mě přemluvil až při druhém zhlédnuti, strašně mi vadilo nic neděláni ve filmu ale nakonec jsem si uvědomil že onen příběh je na filmu to důležité. ()

JASON_X

SPOILER: Lidi jsou fakt hroznej dobytek - chudáci alieni se sem trmácí přes celou Galaxii, aby s nima navázali nějakej ten lidskej (vlastně nelidskej) kontakt, no a prvního z nich, kterej vystrčí čumák z lodi, vodbouchne nějakej přiblblej vojcl, kterýho svrbí prst na spoušti. Jaký by to asi bylo Armstrongovi, kdyby dostal v devětašedesátým na Měsíci od Selenitů na uvítanou kulku mezi voči, že jo? No ale oni vlastně ti alieni taky nejsou žádný neviňátka, přivezli s sebou velkýho kyklopskýho golema a chystají se naši matičku Zemi tak trochu... deratizovat... od lidí... Tohle mohlo být tak skvělé béčkové scífko, s dobrou béčkovou zápletkou, s áčkovou výpravou i režií, s krásnou Jennifer (až na tu hroznou ofinu), s charismatickým Keanem a s šílenou babou Misery coby Ústa Sauronova... totiž US presidentova... Ale ten přiblblý pathos, ach jo... "Oni ti lidi" (to jako my všichni) "jsou hrozně destruktivní a nedá se s nimi pořádně mluvit, natož se na něčem dohodnout", jak řekl jeden starý moudrý čínský alien, "ale já si nemůžu pomoct, mám je hrozně rád; a jsem rád, že jsem mezi nimi mohl těch sedmdesát járů žít..." No, a v tu chvíli už jsem zvracel, tohle trapné a veleblbé klišé si tvůrci fakt mohli odpustit... Nebo: "Vy Zemi zabíjíte a já ji přišel zachránit. Když Země zemře, vy zemřete také. Ale když zemřete vy, Země bude žít dál..." Sice je to pravda, ale zní to příšerně, ne? Prostě jak říkám, patetická, kýčovitá a sentimentální srajda je to. Kdyby ty žravé minikobylky z Apokalypsy dokončily co začaly, nebo kdyby aspoň zhebl ten protivný malý ašant, dám čtyři, ale za to, že ti hnusní lidi zase přežili další slibnou celoplanetární vyhlazovací akci, jsou i tři hvězdy moc. ()

duklak2

Uuuuf dneska toho mám už opravdu dost. Ležím na hotelovém pokoji, kde jedna noc vyjde na 1200Kč (promiňte, že se chlubím). Šetřit neumím a co bych z toho života taky měl, kdybych šetřil a penězmi bych plnil peřiny místo peří, tak jak to dělají naši většinou nespokojení důchodci. Je 23:00 a zrovna datluji na svém mobilu tento koment, který zanedlouho odešlu pomocí emailu do svého PC a pak to zkopíruju na CSFD. Jsem totálně vyčerpán. Přirovnal bych to k prvnímu sexu, když jsem tenkrát byl nervózní. Dnes byl vskutku náročný den. Vstával jsem o půl čtvrté ráno a busem jsem dojel do Jihlavy. Tam mě čekala "práce", kterou jsem vykonával do 13:00h. Pak mé kroky vedly na animák Lovecká sezóna a po té jsem se vydal na hokejové utkání a pak večer zase do kina na tento snímek. Před třemi týdny jsem začal navštěvovat multikino, kde mým prvním viděným filmem byly nové Sněženky. Ještě než začaly, tak samozřejmě nemohly chybět trailery, které mě hned upoutaly. Hlavně tedy ten k filmu Den, kdy se zastavila Země. Nejvíce mě odrovnalo zničení Allianz arény, kde hraje své domácí zápasy fotbalový gigant Bayern Mnichov. Hned jsem si řekl. Chlape až se tento skvost bude promítat v jihlavském Cinestaru, tak si to nesmíš nechat uniknout. Konečně tedy nastala ta doba, kdy se film dostal i do hlavního města Vysočiny. Předem chci říci, že toto je teprve můj druhý snímek v životě, který vidím s titulkami. Prvním bylo Hitchcockovo Psycho. Filmů s titulkami jsem se vždy bál, poněvadž můj ne moc vyvinutý mozek nikdy nedokázal zpracovávat písmenka a zároveň běžící obraz. Proto jsem vždy vyhledával filmy s cz dabingem a dnes mohu říci, že zbytečně, protože překvapivě nějakým zázrakem došlo v mém mozku asi k upgradu a já si film plnými doušky vychutnával i s titulkami. Výhodou oproti nadabovaným filmům je hlavně to, že poznáte originální hlasy herců. Ještě teď 45 minut po shlédnutí se celý třepu. Zčásti je to tím, že jsem promrznul na trolejbusové zastávce, poněvadž venku panuje krutá paní Zima. Trolejbusu se nějak nechtělo jet a měl zpoždění 15 minutek. Takže jsem promrznul až na kost. No a třepu se také z toho důvodu, že mě tento snímek doslova odrovnal a to jak hereckými výkony, tak i efektami. Příběh se mi velmi líbil. Keanu Reeves dokonale ztvárnil mimozemšťana, který přicestoval na Zemi, aby zamezil lidstvu jeho sebedestrukci. Jak už někdo v komentáři poznamenal, tak Reevesova tvář je trochu mimozemská. Podle mě je to herec s nadpozemskými schopnostmi. Herečka Connellyová po celou stopáž filmu hrála očima a mě se to líbilo. S otevřenou pusou jsem koukal na miliony mechanických kobylek, které rozkládaly vše, co se jim postavilo do cesty. Neodolal jim ani fotbalový chrám německého velkoklubu Bayernu Mnichov. Ještě teď přemýšlím, jak je možné toto vůbec natočit. Dále mě zaujal jakýsi novodobý golem. Byl velmi dobře "vyroben" a občas jsem z něj měl i strach. Původní verzi filmu z 50. let jsem neviděl a tak nemohu porovnávat. Jelikož nám film několikrát oznámí, že lidstvo, i když je nenapravitelné, tak se dá napravit a já tomu budu věřit a tímto také apeluji na ostatní uživatele, aby ze svých komentářů ubrali pár negativních slov a na film se podívali ještě jednou a trochu více popřemýšleli o svém hodnocení. Tento komentář uzavírám pěti hvězdami a po dvou měsících na svém profilu nahrazuji poslední mnou viděný pětihvězdičkový snímek. () (menej) (viac)

becki_tu

Vizuálně atraktivní, emocionálně strhující a myšlenkově čisté sci-fi, které mě příjemně překvapilo nejen slušnou kvalitou zpracování, ale i množstvím humorných momentů a snesitelnou porcí sentimentu a klišé. Snad jen ještě dodám, že celý film spolehlivě herecky "odtáhli" výborní Keanu Reeves a Jennifer Connelly. ()

Bauer

Pokud jde do kin film, který má co nabídnout, není nudný a na nic si nehraje, tak je to paráda. Pokud se do kin dere film, který je nudná záležitost a hraje si na něco víc, než ve skutečnosti je a člověk se na něj velmi těší, tak je to až trestuhodné. Bohužel jsem neviděl Den, kdy se zastavila Země z roku 1951, takže žádné srovnávání se konat nebude. Myslím, že tento film nemá co dělat v kinech. Je mi jedno, že je to herecky dobře obsazené, ale k čemu to je, když herci hrají strašně toporně. Když jsem viděl Keanu Reevese, tak jsem měl pocit, že koukám na žehlící prkno, které se během 100 minut vůbec nezměnilo a mělo stále stejný tvar (tím myslím, že Reeves má pouze jeden výraz ve tváři a nic víc). Nezachrání to ani krásná Jennifer Connelly a už vůbec nechápu, co tam sakra dělala herečka takových kvalit jako je Kathy Bates. Když si ještě připočtu tu nezáživnou akci, jenž se tváří strašně akčně, tak si začínám myslet, že jde snad o jeden z nejhorších filmů roku 2008. Jediný co snad stálo za to, byli efekty a "můj" milovaný New York. Jinak kde nic, tu nic! Při sledování snímku jsem si přál, aby se zastavil film a já jsem to nemusel dokoukat. Nakonec jsem se (po dlouhém přemlouvání sama sebe) donutil to dokoukat, ale velmi toho lituju, protože znám asi ta 100 lepších způsobů, jak jsem mohl ztravit čas, než sledováním tohohle!!! ()

MáŠa

Nejásám, nebrečím. Prostě je to takový film, který mě nechal nějak emociálně klidným. Že bych tomu úplně nevěřil? No, když bych si vzponěl třeba na Den nezávislosti, ten byl oproti tomuto takový možná trošku vtipnější, což asi není u podobných fantastických problematik nějak od věci. ()

Morholt

Hloupoučké sci-fi s mdlým pokusem o jakýsi apel na lidstvo, aby se chovalo k Zemi ohleduplněji. Klišé střídá klišé, protivnej černošskej spratek je na zabití, Keanu ani moc nehraje a jeho mimika se rovná mimice medvěda, takže všechno je to na Jennifer, která se mi líbí čím dál tím víc. Ač je těch negativ dost, tak na druhou stranu musím říct, že jsem se nenudil, protože film měl poměrně slušné tempo a pořád se tam něco dělo. No dělo - děly se tam vesměs hovadiny, ale byly podány zábavnou formou. Za to a za Jennifer dávám 50% ()

Sawy

Zklamání.Těšil jsem se,že si po dlouhé době zase v kině vychutnám nějakou pořádnou vysokorozpočtovou sci-fi s dobrým obsazením.Ale dočkal jsem se jednoho z nejzbytečnějších filmů posledních let.Dobrou polovinu stopáže tvořila zbytečná vata,ve filmu nebyla jediná scéna,kterou bych si další den pamatoval,která by mě donutila uznale pokývat hlavou.Keanu Reeves byl kožený,jakoby zapomněl jak být cool(a to on fakt umí,jak všichni víme).Jennifer Connelly je jediným aspoň trochu světlým bodem filmu,je jako vždy moc pěkná a hraje slušně,ale třeba ten malej spratek mě štval neskutečně a měl jsem chuť něco po něm hodit,kdykoliv byl na scéně.A přitom Jaden Smith ve Štěstí na dosah dokázal,že nějaký talent po otci určitě zdědil.Klaatuovi motivace mi po celou dobu filmu nebyly jasné a ten jeho závěrečný obrat byl pak vyloženě k smíchu.Vlastně jako celý tenhle film.Bohužel.45 % ()

Richie666

Narozdíl od originálu se v tomto filmu něco děje i nad onen ideologický rámec. Sice to není bůhvíjak dechberoucí podívaná, jak se asi očekávalo (spíše taková zvláštní komorní atmosféra..), ale mě Reeves s Connelly zabavit dokázali. Horší už to bylo s tím malým černouškem, protože mě sral a pokud jsem se zhruba v polovině filmu pohyboval nad vlastním očekáváním, tak konec v čele se scénou na hřbitově to spolehlivě zadupaly do země. Psychologie postav tady není žádná, bohužel ani Klaatu a jeho natolik zásadní myšlenkové pochody se napovrch příliš neprodraly. Co se povedlo je linka s "golemem", takže škoda, že toho nebylo více. Celkově za slabší tři hvězdy. ()

Mordenroth

Originál som nevidel. Pri sledovaní tohto filmu (remaku) som sa určite nenudil. Dej má slušný spád, impozantné vizuálne efekty pôsobia dosť kvalitne, casting sa tiež vcelku vydaril a potešila ma aj relatívne krátka metráž filmu. Chcelo by to však trochu iné vyvrcholenie... 70%. ()

Handle

Tak tohle ani omylem není film pro mě, i když původně jsem chtěl dát ještě hvězdu navíc za celkem dobrou myšlenku ''Měli bychom se změnit'', ale netušil jsem, že se jedná o remake a tu myšlenku teda sami tvůrci ani nevymysleli. Krom toho ten film je tak prázdný a nudný, vůbec nic z něj nešíří, proto si myslím, že tento film ani nedonutí lidi o tom přemýšlet, nebo teda alespoň mě nechal úplně chladným... Takže filmu dávám alespoň hvězdu za... za bůh ví co. :) Snad jen herci nebyli tak špatní a zas tak nestravitelné to nebylo. Každopádně slabý film, ale já od toho ani nic nečekal... ()

ScarPoul

Až priveľmi hlupučké na to aby to mohla byť pravda a aby ste tomu verili ale vizuálne úchvatné takže to nenudí. Aj keď úprimne čakal som omnoho viac. Nie že by som vyžadoval akčné scény v sci-fi filme to nie. ale aspoň nejaká pamätná by nezaškodila a s poetikou blízkych stretnutí sa to nemôže ani porovnávať. Derrickson očividne pozná originál a vzdal mu hold ako sa patrí, škoda len že na úkor emocionálneho vydierania a amerického patriotizmu, ktorý robí s tohoto filmu len ďalší film , ktorý dokazuje že američania majú city a že dokážu nimi zachrániť svet. vďaka bohu za to. Lenže podľa mňa tento film nesie na svojích bedrách Keanu Reeves, ktorému stačil jeden strnulý výraz, minimum slov a jeho postavu ste si skrátka zamilovali. Jeho Klaatu je už na prvý pohľad niekto ktorému by ste verili jeho silu aj keď nie je viditeľná a to sila prejavu. Úlohu si očividne užil. S ostatnými je to ťažké. Connelly v dramatických filmoch je geniálna a ľudská, tu je - ani neviem ako ju nazvať - všetci sa klaatua zo začiatku boja a ona ho zachráni a ešte má tú drzosť že mu dáva kareláby do hlavy aký sme mi ľudia vlastne v poho a Jaden smith - vidno že má rodičov hercov a má to v krvi ale liezol my na nervy, také decká skrátka nemám rád. Hudba slušná, efekty - s tými by sa dalo ešte kadečo spraviť a hlavne musím podotknúť že scenár by som napísal aj ja. veľmi tupučký, ktorého zachraňuje len ten vizuál a Keanu. nie zlý film ale ani žiadne apokalyptické orgie. skôr rozpačitý ako príjemný pocit ale mohlo to dopadnúť horšie - plus štek John Cleesea ma pobavil. v dobrom slova zmysle ()

Lacike

Original mal zaujimavu myslienku, ale pôsobil dost naivne, co je vzhladom na dobu jeho vzniku akceptovatelne. Remake vo velkom upgradoval technicku stranku, aktualizoval aj myslienku, ale spôsob akym podava pribeh je bohuzial stale neskutocne naivny. Cely pribeh by sa dal zhrnut do jednej vety. Mimozemstan pristal na zemi, aby potom co dostane spravu od speha, ktory tu zil 70 rokov, spustil vyhladzovaci proces. Ale kedze sme v Hollywoode, tak si to nakoniec rozmysli potom, co asi tretikrat padne myslienka, ze sa ludia zmenia az ked sa ocitnu nad priepastou. Proste forma dostala prednost pred poriadnou zapletkou. Nastastie reziser Scott Derrickson sa ukazal ako stastna volba a tak to nie je nuda. Prva tretina, ktora sa venuje priletu a naslednym proceduram pri kontakte s mimozemstanom ma neskutocnu atmosferu. Druha tretina je dost prazdna a nasa hrdinka sa spolu s divakom dozveda o co mimozemstanovi ide a ze je uz o vsetkom rozhodnute. Tu sa ukazuje ako hlupo a zbrklo sa sprava mimozemstan pri tak dôlezitom rozhodnuti. V tejto casti film najviac zlyhava. Posledna tretina pobavi aspon destrukcnymi scenami a rozosmeje naslednym obratom u mimozemstana, ktoremu konecne dôjde to co mu dookola opakuje vedec, hlavna hrdinka a symbolicky ukaze zmenou svojho spravania aj mlady otravny Smith. Zatialco v originaly bolo dieta symbolom cistoty, tak tu je symbolom skazenosti a nenavisti a az ked ho Klaatu zachrani doslova nad priepastou, tak sa zmeni. Ale Klaatu je asi tak trochu idiot, kedze mu to dôjde az v efektnom finale. Evidentne bol film cieleny na jednoduchsieho divaka. Ale ako hovorim, efekty a skvela atmosfera to dost zachranuju, takze sa na tom da slusne zabavit. 6/10. ()

Ai.ma

Pokud ze mě chce někdo dělat piču, tak ať jsou v tom aspoň vybuchující auta, kadící pornohvězdy nebo zvířata volizující si vlastní řitě. Bez toho je to totiž nuda, a to kurva velká! Když mě chce někdo přesvědčit, že je nějakej ufoun takovej trotl, aby doletěl na zemi, začal ji ničit a pak proto, že se mu tam rozpláče jedna ženská se svým synkem, popře naprosto vše co ten film říkal, tak to už běžte vážně do hajzlu! Navíc dívat se 103 minut na tu havajskou držku co neumí jinej výraz než "jsem havjská držka a opravdu nechápu, co to říkáte" je utrpení. Jennifer Connelly je moje oblíbenkyně, ale tady jako herečka neměla co hrát a slušelo ji to akorát v kombinéze. to byla fešanda. Jo a pak si pamatuju, že tam byl nějakej trotl voják a to byl vážně trotl. Ale já to tomu Martinovi říkal a on že né, že prej viděl upoutávky a že prej to bude awesome a že prej v těch upoutávkách se ničí země a že prý to bude mega hukot. A já imbecil jsem se musel nechat ukecat a vyplázl jsem 11 euro za lístek. Když tak nad tím zpětně přemýšlím, raději bych si ty prachy narval do prdele. ()

PROROK14

Podľa toho hodnotenia som veľa nečakal. Ale ako sa už veľa krát potvrdilo, hodnotenia sa netreba veľmi pridŕžať. Mne sa tento film páčil. Začína zaujímavo a ešte zaujímavejšie pokračuje. Dlhé to nie je takže nudiť som sa nemal kedy. A to je hlavné. Takže v celku mi to dáva 75% ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)