James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

wampire23

Ďalšia bondovka a na moje počudovanie to ani nebolo sklamanie. Daniel Craig ako James Bond celkom ujde. Akcia je svižná a koniec pre mňa dosť neočakávaný. Len aby to tak pokračovalo. ()

Jiu

Veľmi dobrý nástup, úvodná zbesilá naháňačka ma úplne dostala, neskôr mi začalo trocha vadiť, že sa to tou akciou skôr podobá na akčné filmy ako na dôsledné a profesionálne klasické bondovky. Trochu iný Bond v podaní Craiga však má tiež svoje čaro a aj keď nedostihuje kvality Brosnana, a už vôbec nie Conneryho, ako film si 5* zaslúži. ()

Ad4mson

Skvělý restart série a Becherovka spolu s Grandhotelem Pupp ve vedlejší roli. Z Craiga jsem měl opravdu nahnáno, ale jakmile pronesl pár bondovských bonmotů, strach opadl a byl jsem spokojeností bez sebe. Akce zde není mnoho, ale tu kterou uvidíte je ryzí řemeslo oděné v bondovském smokingu. Brosnan už mě nebavil, neměl jsem o něj strach. Tady jsem se už konečně o Bonda alespoň trochu bál. ()

Rilian

Bond is back. Po naprosto otřesném Die another day se konečně vrací můj oblíbený agent Jejího Veličenstva. Sice nám mírně zblonďatěl, ale co naplat když někdo zachrání Bonda ať je to třeba Blond. Jedna z nejlepších Bondovek. Klobouk dolů. Jasných pět. ()

arcticsky

Bezvadný scénář - drsný akční film. Když jsem viděl Daniela Craiga poprvé v novinách, zdálo se mi, že na roli Bonda se absolutně nehodí. Beru zpět! ()

Nekgro

Tak tahle bondovka se mi zamlouvá. Už to není taková nuda. Je tady spousta akce a z Bonda, Jamese Bonda se stal drsnej, nadupanej agent, což v předcházejícívh dílech chybělo. Ovšem ponechal si svou suverénost, nadhled a taky slabost pro krásné slečny...Doufám, že dalsí bondovky půjdou stejnou cestou.. ()

Pawlisman

Bída bídoucí. Příběh žádný. Myšlenkové provedení nulové. jakž takž slušně udělané akce, sic digitálno čpí všema směrama. Akčňárna k smíchu a Craig říkám ne. Špatný a neuznávám. 5/10 ()

Martinius

pri tomto filme som narazil na kamen urazu 5-hviezdickoveho systemu hodnotenia. casino royale si kvoli svojej rozvlacnosti, obcasnej nudnosti a cisto na efekte postavenym akcnym scenam z mojho pohladu 4 hviezdicky nezasluzi. na druhej strane mi bolo luto nechat ho sklznut na nizsiu uroven, pretoze 3 hviezdy odo mna dostali podstatne horsie filmy. a hlavne - klasickym 3-hviezdickovym bondom bola pre mna era brosnana. danielovi craigovi vsak musim zlozit poklonu. aj napriek nepresvedcivemu scenaru sa vyrazne zasluzil o renesanciu agenta jej velicenstva a o zasadnu transmutaciu hlavneho hrdiny. postaral sa o to, ze sa z trapneho paskvila (pierce brosnan) stal clovek james bond. craig dava svojej postave silny punc osobitnej identity a posuva bonda podstatne blizsie k povodnym predstavam iana fleminga, ktore doteraz z pohladu literarnej predlohy najvieryhodnejsie stvarnil sean connery. takze, styri hviezdicky pre daniela craiga. ()

Kratoc

Konečně se podařilo to, co jsem u Bonda dlouho postrádal. Bond sestoupil z nebe nedotknutelnosti a stal se z něj smrtelník. Craig hraje tak, že dovede zprostředkovat všechny emoce a už to není takový stroj na zabíjení, případně milovník do postele jako byl Bond v předchozích filmech. Najednou a dost nečekaně dostává i lidský rozměr. Navíc příběh jako takový prošel dost tvrdou školou - celé to přitvrdilo a zdrsnělo a nikdo se s ničím nemaže. Konec elegantních soupeřů, tady jde o to, kdo z koho. Vítejte v 21. století. ()

BigMarthy

Skvělé, skvělé, skvělé:) Ačkoliv jsem byl k bondovkám vždycky skeptický a tyto typy filmů nejsou přímo má nejoblíbenější parketa, ´parádně jsem si pochutnal na tomto díle. Velmi se mi líbí vyobrazeni Bonda, jako člověka, nikoliv nadlického stroje, tedy dělá hodne chyb, padá, málem zemře, skutečně si myslim, že tvůrci se posunuli zase o velký kus dál. Daniel byl naprosto nepřekonatelný, chválím výborné dialogy. A každý pán si jistě užil jeho slečnu:D Bravo! ()

doddo2012

Casino Royale ukazuje začiatok kariéry agenta James Bonda. Táto Bondovka je celkom iná ako predhádzajúce časti. Skvelé kaskadárske kúsky v podaní samotného Daniela Craiga. Aj keď sa väčšina filmu odohráva pri pokerovom stolíku....je tam aj tak dosť akcie. Skvelý záver na ktorý nadviazuje aj pokračovanie Quantum of Solace. Jednoducho super. ()

Florfila

Ke Casinu Royal jsem přistupovala přinejmenším obezřetně. Proč? Nikdy jsem nebyla zvlášť velkou fanynkou „bondovek“. Nahlížím na ně tak trochu jako na povinnost. „Bond….James Bond“…vždyť je to legendární. Ale abych uvedla na pravou míru, kdy jsem se rozhodla nekoukat na „bondovky“. Byl to přesně ten okamžik, kdy se „V dnes neumírej“ krásné šedé autíčko stalo neviditelným. Ve všech absurdnostech, kterými se bondovky hemží, tahle byla vrcholná!!! Ale zpět ke Casinu. Velmi milé překvapení. Díky tomuto filmu jsem v sobě objevila snad i nadšence pro akční filmy. Ne, to byl vtip… To by musely být honičky a bojové střety vždy propracované se stejnou precizností jako tomu bylo u Casina. A právě tyto scény se staly tím, co mě zaujalo a nadchlo… Dokonce jsem schopná odpustit i „Jamesovo“ procházení zdí… :o) U Bondovek mě také velmi zaujaly úvodní písně a grafické zpracování, prakticky celý nápad a naprosto ignoruji Červenou malinu pro Madonninu úvodní píseň „Die Another Day“ v „Dnes neumírej“. Tam vidím problém v překomercializaci. Ale to co se povedlo v Casinu – červené piky, zabodnuté v hrudi, krev a komiksové zpracování… ano, líbilo se mi to. A teď něco ke Craigovi… Není to typický bondovský krasavec. Velmi diskutované téma. Jak již všichni víme, film dokáže dělat divy. Když dáte na filmové plátno psa a hodinu o něm budete mluvit jako o kočce, z kina budete odcházet s vědomím, že to kočka byla… Tak takto bych hodnotila i Craiga co se vzhledu týká. Vystailované oblečení… tak dokonale na míru šité věci jsem snad nikdy neviděla... Vizážistům bych dala královsky zaplaceno, jelikož pouze díky nim, mě na konci filmu Graig naprosto uchvacoval… Co se jeho hereckých schopností týká… Myslím, že díky záporným ohlasům na jeho ztvárnění role byl poněkud nejistý… To se projevovalo přehráváním, příliš křečovitým strnulým výrazem… Jsem si jistá, že pokud mu budou svěřeny další bondovky ještě nám chlapec vyroste… :o) A jen tak na okraj… Divoká scéna z Miamského letiště… Nemám pocit, že České aerolinie se tam kdy třeba jen otočily. Takže letadlo ČSA na pozadí Miamského letiště není úplně košér… ()

divisak

Daniel Craig jako nový James Bond? Lepší už to snad ani nemůže být. Pro mne Daniel Graig dokonale ztělesňuje postavu představitele 007. Dynamický, bojovný, vzhledově dokonalý, vypočítavý, elegantní se smyslem humor s nádechem cynismu. To vše přesně sedí na jeho projev. Opravdu jsem nadšen. ()

VictorMartel

Bondovky jsou čím dál bombastičtější. Bond je neurotičtější, stále dál původní, connery-mooreovské nonchalanci. Bond prodělal Lazenbyho a hlavně Daltona, takže se naučil zamilovanosti, která mu sice uškodila, ale mezi tím se zase natolik vrátil do formy, že tuto variabilitu tentokrát mohu ocenit. V klasických bondovkách rozhodovala spíše šťastná náhoda, proto jsou jejich akce ležérnější, s Craigem nastupuje razance, doprovázená ale oproti brutálnímu stylu daltonovských bondovek ještě vyhrocenější než "klasickou" poslušností, třebaže nakonec poraženou (zato ne sentimentem a arogancí, spíše suverenitou nového typu agenta). O humor se zde starají vedlejší postavy. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze