James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Vykuk

Tak jsem se na to koukl, jen abych si udělal představu, zda jít na Skyfall či nejít. No.. tak trochu jsem doufal, že změním názor na Craiga. Uznávám, že tvrďáka hrát umí a třeba jako záporák by byl super, ale Bond? eee to ne a svůdník už vůbec ne, to jsem mu nežral, ač jsem se snažil. Děj filmu mne nezaujal skutečně ničím. Už je jiná doba, dnes by asi ani Brosnan nijak zvlášť neoslovil, ale s ním mě to tehdá ještě bavilo a byl to charismatický Bond. Dnes je mnoho filmů o agentech a mnoho z nich zajímavějších než 007. Pochybuju, že mě kdy ještě Bondovka osloví, co vím jistě, že s Craigem to nebude. ()

kiros179

Poté co jsem minulý týden viděl Skyfall, mě to přeci jen nedalo a podíval jsem se po nějaké době na Casino a, světe div se, vychutnal jsem si ho jako nikdy předtím. Úvodní scéna patří mezi to úplně nejlepší co jsem v akčních filmech kdy viděl. Eva je femme fatale se vším všudy a Daniel působí přímo explosivním dojmem. Když tak přemýšlím, opravdu nevím co bych filmu vytkl. Předpokládám, že Skyfall bude taky chtít ještě nějaký ten rok "uležet", ale co se týká Casina Royale, tam se to povedlo naprosto úžasně. Pro mě osobně nejlepší bondovka všech dob, s pocitem, že Skyfall je momentálně o prsa asijské ženy těsně za ním (ale znáte to, jedna plastika v podobě následného zkouknutí a může to být jinak). 95% ()

Mistr_Moon

Nejspíš nejlepší dosud natočený bond. Imho jej nepřekonal ani Skyfall, protože tenhle Bond byl prostě zábavnější. Dříve mi vadila část v kasinu, přisla mi nudná, ale teď po třetím shlédnutí musím říct, že vůbec taková není, scény u karet jsou plné napětí a jsou vhodně proložené miniepizodkama (bitka na schodech, otrava). Herecké výkony jsou absolutně famózní a rozhovory mezi postavami velmi přesvědčivé a inteligentní (špičkování Greenové a Craiga ve vlaku a v apartmánu rulez). ()

kubas369

Bondovka o tom jak se z Craiga stává Bond, James Bond.Vlastně i o tom jak se ze samotného Bonda stává Bond, James Bond. Jo a jen tak mimochodem je tohle nejlepší bondovka ze všech. ()

Lebowsky

Osobne nechápem to vysoké hodnotenie. Po pozretí tohto filmu musím povedať že toto je najhoršia bodndovka zo všetkých... Bodnovy Craigovy chýba presne tá jediná vec ktorý všetci ostatný bondovia majú. A to je Šarm. Bez neho mi celý film mi prišiel iba ako obyčajný akčný triller ktorý má byť čo najdrsnejší a najakčnejší na ktorý capli že je to Bondovka. Okrem mien tu nezpoznávam níč z ozajtného bonda. ()

Mabfred

Bondovky s Craigem jsem se hodně bál, ale byl jsem velmi, velmi příjemně překvapen. Přeřazení na vážnější kolej sérii prospívá... ()

Felisr

Mám jen dvě slova: zklamání a ubohost. Kde se člověk těší na anglického gentlemana, dostane nevzhledného týpka s vizáží ruského boxera. Když se očekávají obvyklé technické vychytávečky zasazené do logického děje, nepřijde téměř nic nebo jen zklamání blbými scénami typu "jak jsem si píchnul napůl v komatu protijed". Pro inteligentní fandy klasických bondovek je to myslím urážka. Další filmy s tímto Bondem v podobném rádoby moderním a odlišném duchu bojkotuji a děkuji, nechci... ()

darthvader77

Souhlasím s Galadriel, takové napěti jenom při hraní karet jsem ještě neviděl. Tenhle Bond udal jakým směrem se uberou další bondovky. Akce je moderní scénář propracovaný a konečně se více ukázala Eva Green. ()

mosem

Klasická bondovka, u které si stokrát řeknete "proč se na to dívám" ale současně se "na to máte potřebu dívat". Nejsem "bondovec", takže pro mne to byl jen relaxační film, od kterého jsem ani nic jiného nečekal. Takže nijak nefascionoval, nepřekvapil uměním, ale ani nezklamal. ()

Cherry_Bomb

James Bond získava dve 0. James Bond koná na vlastnú päsť a snaží sa zastaviť a odhaliť terorizmus- nadriadení, nenadšení. James Bond dostáva inštrukcie a sledovacie zariadenie do tela- treba sa vyhnúť prekvapeniam. James Bond dostáva misiu v kasíne, ktorú má splniť. James Bond má ženskú posilu k misii v podobe účtovníčky Vesper Lynd. James Bond dostáva na frak od novej posily. James Bond pracuje a pridáva svoj typický humor. Vesper sa stáva zraniteľnou a odhaľuje city. James Bond zradený. James Bond otrávený. James Bond zachránený. James Bond vyhráva- misia splnená! James Bond zachraňuje Vesper. James Bond mučený. James Bond nájdený. James Bond zotavený a zamilovaný. James Bond odchádza so svojou láskou a rezignuje. James Bond relaxuje a užíva si. James Bond podvedený milovanou. A nakoniec James Bond ako James Bond! Milovníci akcie a Bondoviek nebudú sklamaní a na svoje si môžu prísť aj ostatní. Daniel Craig nesklamal a Eva Green zdvihla latku o niečo vyššie. Dostalo sa akcie, bojov, prestreliek, ironického humoru, lásky aj zrady. ()

helrohir

Moja najobľúbenejšia bondovka. Casino Royale je po dlhšom čase prvá bondovka v pravom zmysle slova, teda skutočný špionážny film, ktorý nestavia len na samoúčelnej akcii, tak ako tomu bolo v prípade Brosnanových filmov (aj keď nie že by boli zlé, ale bral som ich len ako obyčajné akčné filmy). Výber Daniela Craiga do hlavnej úlohy tvorcom vyšiel dokonale, aj keď mojím favoritom navždy zostáva Sean Connery. Craig si Jamesa Bonda zahral svojsky a priniesol do jeho štýlu niečo nové. Je to stále zvodca žien, ale nebojí sa uchýliť ani k brutálnemu násiliu. Tunajší záporák Mads Mikkelsen je jeden z najvýraznejších záporákov v celej histórii bondoviek, pretože oplýva jedinečnou charizmou, a teda musím poznamenať, že jeho obsadenie bol ďalším dobrým ťahom od tvorcov. Bond girl je krásna, ale to je devízou každej bondovky, no a ešte by som vyzdvihol scenár, ktorý je naozaj vycibrený. ()

Syna.1990

Tak tahle bondovka mě vážně nadchla, od začátku do konce vynikající akční smršť. Daniel Craig opravdu famózní výkon a Mads Mikkelsen luxusní hajzl. Nezbývá mi nic jiného než dát 90% .. ()

Wooke

Taktiež skvelé ženy, výborný herci (Mads a jeho jazva...hell yeah!). Casino Royal určite najlepšia z Craigových Bondoviek. ()

worlik

Spolu s Connerym je Craig Bond č.1, ale přesto jinak. Connery byl prostě první a další v pořadí jen jeho kopie klopýtající v jeho stínu. Craig ale dal 007 úplně jinou polohu. U jeho předchůdce Brosnana mi přišlo, že hlavní bylo nerozcuchat si ulízaný vlásky. Craigův Bond je syrovej, neurvalej chlápek, kterýmu nevadí válet se v bahně, prachu a špíně. Kromě defibrilátoru v autě nemá kolem sebe multimegahypersuper vychytávky, dneska dostane přes hubu, ale zítra to vrátí dvojnásob. Zatímco Brosnan trpěl, když nemohl najít auto (nedej bože, kdyby ho někdo škrábnul) nebo sklenku s drinkem, Craig trpí fyzicky a psychicky. Give me more, 007 ()

Hawaj

Bond ztratil šmrnc, vtip, nadhled a shopnost dělat si velmi nenápadnou prču sám ze sebe. Zůstali jenom svaly, akce a určitá tupost, takže se to přiblížilo víc k Mortal kombatu. Ale to je to co já nechci. Klidně ať tam není ten manekýn co tam býval, ale ať to má ten anglickej vtip a šmrnc. Přes desetiletí udržovaná řemeslná a produkční dokonalost je obdivuhodná. ()

Patches1984

Musím se přiznat, že jsem se bondovkám z posledních let cíleně vyhýbal podobně jako se vyhýbám kupování nových věcí za staré, dokud staré ještě víceméně fungují. Jsem na ně zkrátka zvyklý a jsem příliš pohodlný, abych si zvykal na nové. A o bondovkách s Danielem Craigem jsem slyšel tak rozporuplné věci, že jsem se raději držel ve své komfortní zóně. Až v rámci chronologické kompletace jsem se k nim teď dostal a Casino Royale tudíž přišlo na řadu jako první. A po jednadvaceti předchozích bondovkách je to neuvěřitelný závan čerstvosti, ze kterého jsem nepokrytě a zcela nekriticky nadšen! Connery, Lazenby, Moore, Dalton i Brosnan jsou sice každý trochu jiný, ale pořád jsou to typově dost podobní herci, přinejmenším pokud mají hrát agenta 007. Daniel Craig je ale úplně někde jinde. Vážnější, chladnější, profesionálnější, racionálnější, paradoxně ale taky lidštější, uvěřitelnější a realističtější. Jestli si nějak představuju skutečného tajného agenta, tak takhle, a ne jako Rogera Moora houpajícícho se na liáně kdesi v Indii nebo Pierce Brosnana závodícího ve sporťácích na ledových pláních Islandu. S hlavním představitelem se navíc výrazně mění také atmosféra, která je temnější a komornější. A ani zápletka už není tak rozmáchlá a epická, ale vystačí si s přízemnějšími motivy. Celkově všechyn tyhle změny vítám, ačkoliv chápu, že na konzervativní fanoušky to může působit, že to už vlastně ani není ta stará dobrá bondovka. A mají pravdu. Místo dobrodružné jízdy je Casino Royale spíš temným krimi thrillerem. Ale zatraceně dobrým krimi thrillerem, co má koule. Velké díky Cambellovi, že šel do rizika a lajznul si tohle vystoupení z komfortní zóny. 10/10 ()

Marrow

Úplně jako bych cítil ten závan čerstvého vzduchu. Tohle je naprosto jiný Bond, tenhle bond je konečně člověk co má hodinky na sledování času a ne navádění jaderných pum, člověk, co problémy neřeší demolicí širého okolí, člověk, který když spadne z velké výšky, tak si něco zlomí. Už naštěstí nepotkává záporáky se zlatýma bouchačkama, s diamanty v xichtě nebo nádrží s okouny s lasery místo zubů. Snad jim to vydrží i do dalších dílů. Btw. Eva Green je Bondgirl s velkým B, pryč jsou doby kdy to byla jen pěkná tvářička, na kterou stačila jako balící hláška říct své příjmení dvakrát za sebou. ()

Brano

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom týchto Bondoviek. Casino Royale je pre mňa len ďalší z rady filmov na jedno pozretie. Prvá polovica filmu bola strašne nezáživná a nudná, ako aj neskoršie zábery z kasína. Druhá časť bola o niečo napínavejšia a hlavne prekvapivý záver sa mi páčil. Vyzdvihnem najmä herecké obsadenie. Rozhodne Daniel Craig je dôstojný nástupca Brosmana, ktorý ma charizmu na rozdávanie. Takisto sa mi páčila Eva Green, ako aj hlavný záporák Mikkelsen. /60%/ ()

Jehan

Bylo třeba si zvyknout na novou tvář a nové pojetí. Ale zdařilo se! Úvod je famosní! Craig je cokoliv jen ne Brosnan - a tak to asi musí být. Drsoň, který i to podrbání na koulích (dříve nemyslitelné) nese s důstojností vpravdě tuhého chlapíka. Kdo nehraje poker, nutně poleví v pozornosti. Ostatně, málokdo ho hraje na této úrovni v černohorském Puppu. :-D Pak taky spadne řemen při té rekonvalescenční idylce. Když jsem před 9 lety kráčel z kina, říkal jsem si - co je tohle za skopičinu? Je to vůbec bondovka nebo nějaká tuctová akčňárna? Ale jo, je to bondovka. A dobrá. A Craig je prostě skvělý Bond. Zlý hoch, který i ten šarm umí nonšalantně a s ironií. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze