James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Philoun1

No rozhodně lepší než pokračování a taky souhlasím s těmi co tvrdí, že tento Bond byl zvláštní a jiný než ostatní, klidnější a romantičtější, ale zřejmě to nebyl můj šálek čaje. ()

Specs

Hlášky: M: - "Jestě jedna chyba a nechám tě zabít! Vědela jsem, že jsme tě povýšili moc brzo." James Bond: - "Vím, že 00 má vždy krátkou dobu přežití, takže tvoje chyba dlouho žít nebude." & M: - "Bonde, možná to bude těžké pro tvůj mozek, abys to pochopil, ale arogance a sebevědomí jdou zřídka kdy v páru." James Bond: - "Takže chceš, abych byl napůl mnich a napůl zabiják." M: - "Každý lotr může zabít. Chci, aby jsi vyloučil ego z této rovnice a posoudil tu situaci bez vášní." & Vesper Lyndová: - "Rovnou vás upozorňuji, pane Bonde, že budu sledovat vládní peníze a ne váš pěkně formovaný zadek." James Bond: - "Všimla jste si." Vesper Lyndová: - "I účetní mají představivost." & Vesper Lyndová: - "Budu mít s tebou problémy, Bonde?" James Bond: - "Ne. Neboj se. Nejsi můj typ!" Vesper Lyndová: - "Chytrá?" James Bond: - "Svobodná." & (Bond, Vesper a Mathis sedí na zahrádce restaurace. O kus dál zkorumpovaný šéf místní policie. Mathis popisuje zdejší situaci.) Mathis: - "Obávám se, že jestli budete mít problémy a dostat se z nich nebude lehké. Le Chiffre přijel včera. Tráví čas upevňováním starých přátelství. On a šéf zdejší policie jsou kamarádi. To je on. S knírem. Nad mým levým ramenem." James Bond: - "To může zkomplikovat život." Mathis: - "Určitě." (Podívá se na hodinky.) "Není to příliš statečný člověk. Přemýšlel jsem o uplácení, ale nemohli jsme si to dovolit..." (Houkají sirény a na místo se sjíždí policejní auta.) "Vypadá to, že v dnešní době MI6 vládnou účetní... Ne, že bych měl něco proti účetním. Hodně z nich jsou skvělí lidé." (Policisté zatýkají vlastního šéfa.) "Tak jsem se rozhodl, že levnější bude doručit důkazy o jeho zkorumpovanosti jeho nadřízeným... Neskutečné, co se dá dnes udělat v Photoshopu." & James Bond: - "Suché martini." číšník: - "Ano, pane." James Bond: - "Počkej... Tři díly Gordonu, jeden díl vodky, půl tonicu, zatřepat a nemíchat. A přidat citron." číšník: - "Ano, pane." Tomelli: - "Já to taky chci." Infate: - "Já taky." číšník: - "Zajisté." Felix Leiter: - "Kamaráde, přines mi taky jeden, ale bez ovoce." Le Chiffre: - "Je to všechno? Chce si tady konečně někdo zahrát poker?" & (James prohraje velkou částku peněz. Jde k baru.) James Bond: - "Martini." barman: - "Protřepat a nemíchat?" James Bond: - "Vypadám, že mi na tom záleží?" & (Bond pije "svůj" nápoj.) James Bond: - "Myslím, že to nazvu Vesper." Vesper Lyndová: - "Protože má hořkou chuť?" James Bond: - "Ne, protože, když to ochutnáš, chceš to celé vypít." & Le Chiffre: - "Wow. Pečujete o své tělo. Jaká zbytečnost." & Le Chiffre: - "Čemu se smějete?" James Bond: - "Tomu, že se všichni dozví, že jste umřel, když jste mi drbal koule." & Vesper Lyndová: - "Pokaždé, když se na mě díváš, jako bys mě neviděl několik let... Cítím se pak jako znovuzrozená." James Bond: - "Kdyby ses narodila, byla bys nahá." & Vesper Lyndová: - "Víš, Jamesi, kdyby z tebe zůstal jenom usměv a malý prstík, i tak by toho bylo více, než u většiny mužů." James Bond: - "To protože víš, co umím dělat s mým malým prstíkem." Vesper Lyndová: - "Nemám ponětí." James Bond: - "Ale hodně to chceš vědět." & M: - "Už nevěříš nikomu, že Jamesi?" James Bond: - "Ne." M: - "Začal jsi používat, co jsi se naučil." & James Bond: - "Jmenuji se Bond. James Bond." () (menej) (viac)

ssfan

První bondovka s Danielem Craigem se velmi odlišuje od těch předchozích. Co se týká kvality příběhu, tak musím konstatovat, že se jedná pouze o průměr. Z hlediska kvality akčních scén je však tento film velmi dobrý. Už úvodní akce je velmi dlouhá a taky zajímavá. Film má velmi dobré tempo, takže se u něj prakticky nelze nudit. Ale oproti starým bondovkám ubyl vtip a vážnost, Casino Royale je o to více akčnější a nespoutanější, což mi ale nevadilo. Potěší učást českých herců a také obrázky z českého letiště, které tu vystupuje jako letiště Miami. Bondgirls taky nejsou šaptné. Docela mě překvapil závěr. Pro mě 85%. ()

Josefin

To pravé slovo pro první bondovku s Danielem Craigem jako agentem 007 je ohromujicí! Skvělá dějová zápletka, jež mě udržela v napětí po celou dobu. Konečně něco po těch minulých bondovkách. Craig zase navrátil pořádný čistý vítr do plachet! Opravdu velmi charismatický a přesvědčivý výkon! Jen tak dál !!! ()

spikey1

Nový Bond nový pohled, setmělo se nad agentem 007 a vysvětluje se zde jeho původ cynismus, to jak přišel k pití alkoholu, zálibě v ženách na jednu noc. Víme, že jde jeho transformaci, zrod, ale přece jen... něco zde chybí.... něco Bondovského, a pro mě je to třeba i ten Bond, protože Daniel Craig není v mých očích schopným představitelem, celý film v podstatě hraje s jednou grimasou. Pokud se mě zeptáte kdo měl být novým bondem odpovím Vám Clive Owen, který dokázal obhájit tuhle polohu ve spoustě následujících snímků. ()

tommmy89

Čo viac si náročný muž môže priať? :) Skleničku dobrého chlastu, kvalitnú cigaru medzi zuby a partičku Texas Hold´emu za milióny dollárov. Film ušitý na moje gusto :-) 4* ()

Čtec

Je mi líto, ale tohle není Bond... Zcela se vytratila ta bytostná lehkost, nadsázka a nadhled agenta 007. Daniel Craig, ač jinak dobrý herec, se do bondovské série zoufale nehodí. Vždyť jako by z oka vypadl ruským (či sovětským) surovým padouchům, se kterými se jeho doopravdoví předchůdci potýkali... Dokud bude Bondem Craig, tak mě na něj nikdo už do kina nedostane. ()

Karlos10

Každou novou Bondovkou se něco z té staré legendy ztrácí, ale něco nového zase přichází. Chvílemi dokonce člověku přijde, že kouká jen na nějakou akční ''tuctovku'' (hlavně na začátku). Ta tuctovka ale po první čtvrtině nadobro odkráčí do věčných lovišť a pak už diváka čeká ta poctivá, velkolepá akce nového Jamese Bonda. Hlavně část odehrávající se v Casinu Royale je dechberoucí a vynahradí vám všechny mínusy na které při dívání narazíte. Martin Campbell zkrátka vytvořil hybrida, který nesází jen na akci, ale i na vynikajícího Daniela Craiga který díky svému charisma vynáší dramatické a romantické scény k tomu největšímu plusu filmu. 83% ()

Ironfood

Solidní úvodní akční scéna, jeden dobrý fórek M na téma přebíhání agentů a pak už v podstatě celkem nuda, navíc zbytečně nastavovaný konec. ()

LondonGirl

Bonda som začala pozerať až s Danielom Craigom a musím uznať, že je perfektný. Už viem, čo na tom všetci tí fanúšikovia vidia. Excelentné dielo. ()

venca163

Prve jsem se na to koukal skrz takový ty prsty "Omg vždyť to vůbec nedává smysl", jenže konečně jsem dospěl a došlo mi, že o to tady vůbec nejde. Ta hromada nelogický akce a olbřímých děr v příběhu je snad přímo integrální součástí celýho Bond konceptu. Btw. tohle je ten styl, kde pro samou akci (a kundičky) na příběh nezbývá čas, takže k jeho posunu dochází skokově jen tak 3x za film v rozhovoru 1:1 Jamese Bonda typicky s nějakym plesnivym dědkem, kterej do něj (tzn. do diváka) najednou nahustí během tak 40 vteřin asi tak třetinu skládačky příběhu, kde žongluje s kupou jmen lidí, který v příběhu ještě nebyli (a některý ani nebudou), takže je to totální chaos. Jenže to jsou stejně jen "nudný kecy", o který typickýmu fanouškovi vůbec nejde. A já pro to můžu mít určitý pochopení (i když na to většinou náladu nemam a spíš mě to sere). Celá novodobá Bond triologie (+ Quantum Of Solace a Skyfall) má aspoň takovýho tvrdšího, lidštějšího a míň teatrálního Bonda, což mně osobně vyhovuje. A k tomu dobrej soundtrack, zajímavý lokace a jo, ta akce taky ujde =). (75%) ()

jefff

Casino Royale mi přišlo, jako takový chudší, komornější bratranec klasického bonda. Craig vlastně dobrý, ale celý ten film neměl moc zapamatovatelných scén, což je podle mého pro celou bondovskou sérii signifikantní. Nejnapínavější a nejzajímavější je to co se odehrávalo kolem pokrového stolku, což je trochu vypovídající. ()

Luksa

Výborná první polovina (úvodní akce, pokerová partie = asi nejlepší a nejnapínavější scéna z celké Bond série co si pamatuji) a trochu zdlouhavá polovina druhá, kde jsem se začínal už mírně ošívat. Daniel Craig je výborný, skvělá byla podle mně i Eva Green a představitelé záporáků taktéž ostudu neudělali. Jsem zvědav jak bude série pokračovat, mírně otevřený konec docela navnadil. Casino myslím úspěšně ukázalo směr, po kterém se Bondovky do budoucna mohou vydat. ()

cyberhawk

Bondovky jsem v zivote nijak nesledoval (moje posledni bondovka byla Zlate oko), a na tento film jsem se vydal ciste jen ze zvedavosti, proc ma tak vysoke hodnoceni :) Mno... uvodni honicka v parkour stylu byla uzasna. Daniel Craig mi jako novy Bond nevadi, spise naopak, do sve role se umi vzit. Zamrzela me absence technickych vychytavek, ktera mi vsak byla kompenzovana vybornou sviznosti a akci. Pro me byla nejlepsi cast filmu hra pokeru - jako fanouska a vicemene i aktivniho hrace jsem byl krasne napnuty :). Naproti tomu jsem trnul pri Bondove muceni, nevzpominam si na film, kde by neco podobneho bylo pouzito, beru to jako plus, i kdyz bolestive. Nicmene mi prislo, ze konec je zbytecne natahovany a stopaz mohla byt kratsi. 4,5 * ()

Heraldika

Prostě výborné, nemám bondovky ráda, ale tento film je světlou vyjímkou. Blonďatý, "rusky" vypadající Bond je úplně jiné kafe než na které byl divák doposud zvyklý. Děj má rychlý spád, úvodní honička a lá hopík je skvěle natočená a také scény v kasinu zvedají adrenalin, i když jiným způsobem. A mimochodem, myslím, že je to poprvé, kdy se divák dokázal ztotožnit s bolestí hlavního hrdiny během mučení (zejména ten mužský :-) ) auau ()

NALBERTik

bych to shrnul : První honička fakt úžasná, zbytek klasický :) Craig je možná mým number one Bondem...a todle number one bondovkou... ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze