Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Lucky Eda

Uplný zázrak to nebyl , jednoduchý děj fatalitek jsme se také dočkaly :) obsazení a hudba super. Souboje nic moc prvně všichni takový omáčky a pak do toho šli naplno myslím ty zkušený. Btw Kano táhl celej MK ()

jabbo123

Na úvod bych chtěl říct, že odpad nebo 1* si tenhle film opravdu nezaslouží. Ve světě kde existují filmy jako Jiu-Jitsu https://new.csfd.cz/film/789916-jiu-jitsu/recenze/ je nový Mortal Kombat přinejmenším kvalitní bojovka se známými postavami z kultovní videohry (kdo jí nezná, může si od zážitku rovnou odečíst dalších 50%). Další plus je určitě R-kový přístup, i když je krev často dost digitální, alespoň tam je a ano - on klidně mohl být i Mortal Kombat bez krve a fatalit, i tak to mohlo být špatné. Jenže není, lidského dramatu je tam minimum, souboje jsou nápadité, postavy hláškují a neberou se nijak vážně - v rámci žánru. Pro fanoušky se tam oběví docela dost postav, bohužel pořádný prostor jich má jen pár, ale do jednoho filmu se toho vejde omezeně. Choreografie akčních scén jsou v pořádku, CGI většinou taky neuráží. Komu chyběl čistokrevný bitkařský fantasy, bude určitě spokojen. Příběh je retardovaný zcela podle předlohy a upřímně, ta základní premisa je taková, že by z toho snad ani Nolan nevyždímal něco, co by se mělo brát nějak vážně a nebyl to přitom úplně jiný svět. A já osobně ani takovou verzi nepotřebuju. Že to mohlo být lepší? Inu, mohlo. Ta šťáva která přímo stříká z fandovských kraťasů (i když produkčně lacinějších) tady tak úplně není. Ještě bych to srovnal s další vidoherní adaptací v tomto roce - Monster Hunter - byl mnohem horší a nudil jsem se u něho o poznání víc. Dokonce se i těším na další díl. Takže asi tak, mohlo to být MNOHEM horší a taky to mohlo být o něco lepší. 65% ()

Kpitbull

Tak prrr kobliho, když jsem hrál tuhle hru, tak verbal tahal kačera a honil nad katalogem se spodním pánským prádlem. Děkuji za tenhle zážitek, zase jsem byl v maringotce u mašiny. Snad jen, ještě a ještě víc.... ()

72Nihlus

Vizuálne sa to podarilo, fatality sú masaker, ale to je asi tak všetko, čo je na tom pozitívne. Samotné súboje sú väčšinou suché a priveľmi prestrihané. Dej je pochopiteľne vtákovina, ale to sa tomu nedá vzhľadom k predlohe vytýkať. Kde to však úplne horí sú herci. Zachraňuje to iba obsadenie Scorpiona a stráviť sa dajú ešte Jax a Sonya, ale ten ostatok pôsobí ako keby ich vytiahli rovno zo školských lavíc a omylom ich obsadili do MK namiesto Power Rangers. ()

Pavlis.xxx

Pokud zde budou stále ubožáci, kteří takovým projektům budou dávat odpad apod. bez sebemenšího objektivního názoru nemá smysl nic hodnotit nebo brát hodnocení vážně, ale ČSFD je už dávno v hajzlu (pardon plná odborníků a režisérů). Takovým lidem dát zpět černobílou televizi s 3 programy bez ovladače, a zrcátko k tomu,aby si uvědomili co je odpad. Být stejný hlupák jako spousta lidí tady hledám jen chyby, ale pak mi nedává smysl jak může být někdo takový blb, že se dívá na film, kterému dá odpad? Buď je to hlupák, který vůbec neví na co kouká nebo nevím proč tihle chudáci mají logiku dívat se i na braky a pak je blbě hodnotit? Jestli je něco sračka pozná normální člověk už z popisu filmu případně traileru, ale koukat se na něco co vlastně nechci a pak tomu dám odpad? Nebo jestli vás to tak zklamalo, že to je podle vás odpad tak fakt nechápu co jste od toho vy vypatlanci čekali? No přátelé jste normální čuráci nic víc. Nevím co zdejší rádoby odborníci čekali od herního projektu s režisérem reklam, který celovečerák ještě netočil. Neříkám, že je to veledílo, to rozhodně ne má to své chyby a dost, ale nevěřím, že kromě fanoušků chrochtajících blahem film neosloví i širší publikum. Super fanservis, hromada HROMADA easter eggů, solidní souboje a pár dobrých nápadů mi na skvělou zábavu stačilo a jako první režijní kousek to propadák fakt nebyl. Prvních 10minut filmu je excelentní origin a z postav kromě Sub-Zera a Scorpia bych vyzvedl hlavně hláškujícího Kana, ten se tady povahově opravdu povedl. Nová postava Younga pro mě zbytečná a jalová, pro film důležitá, ale čekal bych většího madafaku. Další postavy docela ušly, některé lepší jiné horší, ale v takovém mlínku na maso se budou postavy střídat jak na běžícím pásu. Na druhou stranu bitky a hlavně efekty zas tak špatné nejsou a je to Rko co víc si přát. Goro nevypadal vůbec zle na CGI. Co mě mrzí bylo málo prostoru pro Scorpia, který se ukázal jen ve finále, zatímco Sub-Zero si vzal skoro celý film pro sebe, což je vzhledem k ději pochopitelné, ale mohli ukázat víc, protože závěrečná bitka byla skvělá a tahle dvojice krásně poháněla film, ale chápu očividně cílí na další díly, takže ještě na tyto postavy dojde. Spousta lidí srovnává s Mortalem 95, ano tahle verze je určitě příběhově plnější a lépe nám představuje samotný turnaj, má lepší hudbu a charismatičtější herce (Raiden, Shang Tsung a Liu Kang), ale co se týká bojových scén není to žádná hitparáda, efekty na danou dobu. Je to sice kultovní film a nejspíš nejlepší film ohledně Mortal Kombatu, ale pořád to není žádná bomba a proto mě udivuje srovnávání s novým filmem, který je sice horší v mnoha ohledech, ale stále nám servíruje parádní zábavu a prostředí hry MK. Každopádně nový MK i přes nevyužití plného potenciálu na dnešní dobu stále solidní počin, začátek a konec byly svěžejší než střed, ale přesto jsem se nenudil na rozdíl od zdejších dementů a budu velmi rád jako fanoušek za pokračování. Btw. Spin off Bi-Hana a Hanza bych bral všemi deseti být to jako prvních deset minut filmu. Ještě oživit Tekken a Street Fighter a bude naprostá spokojenost :D () (menej) (viac)

Michal.Sever

Nemůžu jinak než 5 hvězd :) Klidně 20, kdyby to šlo. Tolik vzpomínek a husí kůže jsem u filmu dlouho neměl. Původní verze zfilmování (jednička) byla lepší příběhově atd., ale tohle bylo excelentní co se týče efektů, fatalit/brutalit. Asi spoiler:...............************** na scorpiona jsem čekal do poslední vteřiny a pak najednou přišel, protože bez něj by Subzero nemohl zhebnout :) PECKA. ()

wollfy

Tak jasně že film podle PC hry nebude nějhaký veledílo, ale tohle se moc nepovedlo. Sice to není taková sračka jako předchozí díl ale že by to bylo na opakovaní to fakt ne. Choreografie soubojů vcelku dobrá příběh upachtěnej no a efekty jakž takž. ()

goauld

Tak hezky za tepla.... Zápory (ty bohužel silně převažují): 1.. Znak draka - nejenom, že "nevýrazný", ale přímo hnus velebnosti. Navíc nechápu, že bojovníci MUSELI být "označkováni" (důvod?? - předloha z pomalu třicet let starého "mástra" toto nevyžadovala). Navíc ten drak byl v tomto díle poněkud "zástupný", protože být tam třeba... krtek...., tak to vyšlo nastejno. 2) Postavy: JAX - Čeronoch (sorry, pokud to někomu vyzní jako třeba: Solomon Haide - Júde.. geboren zweile juni 1942 in Salzburg :-)... no - MUSEL tam bejt... dnešní zparchantělá (čti - hyperkorektní) doba si to vyžaduje. Já si myslel, že bude "koza nažraná a vlk bude celej" ;-) alepson to na začátku tak vypadalo... bohužel - černoch se "zázračně uzdravil" a taxme ho museli vytrpět až do konce... KANO - průser sám o sobě... Absolutně otravný; ftípky možná zaujme amíky, ale bohužel - já jsem "náročnější"; SONYA - hezký a šukatodózní, ale dál nic; Sub-ZERO: méně kecat, víc konat... Jinak "digitriky" střední průměr (na současnou dobu); SCORPION: Mohlo to bejt lepší, ale alespon něco. Jediná postava alespon trochu věrna předloze byl Liu Kang. 3..... hudba: Sorry, ale TO se nepovedlo. Místy jsem měl pocit, že slyším AYčko ze ZX Spectra :-D Takhle "odfláknutou" hudbu - to už dloooouho jsem nezažil. To je na hony vzdálený původímu (dalo by se říct DOKONALÉMU) podkresu, který se v paměti zaryl hoooodně hluboko i po těch letech. Takže... co na závěr??? DOUFÁM, že pokračování tohoto "hatlámaPatláma" NEBUDE.... Dyt v podstatě ani na finální souboj nedošlo :-O ....ale chápu, že "tvůrce" chce pokračování... No chtít může ;-) Ale tedy - ruku na dračí srdce ...... raději nebrat. 4) VISUÁL/EFEKTY: No.... být v roce 1995 tak asi jako joooo. ale dnes??? Velký špatný.... I takovej Avatár by tohle smetl ze stolu svýma modrýma ušima.... No... a ted klady ;-) 1... už jsem zmínil Sonyu... a.... ty asi dvě vteřiny po poslední klapce (před titulkama) ....a taky, že TO nebylo delší (ikdyž mohlo, protože chyběl sex, delší rozjímání nad obrázky z mobilu...apod)... naštěstí. Takže - danke , ale jdu si pustit MORTÁÁÁÁL KOMBÁÁÁÁÁÁÁT !!!!!! ()

hypnos11

Dívat se na to sice dalo, ale opropti filmu z 1995 vidím posun snad jenom v efektech. Příběh je slabej, což asi nepřekvapí, dialogy čajíčkový, ani thole nepřekavpí, vykreslení postav a obsazení spíš podprůměrný (ne, to taky nepřekvapí). Triky ujdou, choreografie soubojů vcelku dobrá, ale nijak výjimečná. Pár momentů, který odkazujou na hry nebo film z 1995, potěšilo. Film celkově je průměrný a nevidím důvod k natočení dalších dílů. PS kdo tvrdí, jak se to věrně drží kánonu, nechť mi laskavě vysvětlí, kdo je ksakru ten Cole Young? A Raiden, Bůh, který žije přece jenom o něco déle, než průměrný smrtelník, se nebyl schopný naučit pořádně anglicky? ()

Coody

Podle mě, by se tvůrci filmu založeným na hře, neměli bez herní fanouškouvské základny, vůbec do takových projektů pouštět. Pak z toho vycházejí slátaniny, jak film Assassin’s creed. V tomto případě, ačkoliv toto považuji za veliký pokrok oproti Mortalu z 1995, pořád to působí jako karikatura na epický příběh protkaný unikatními bojovými styly postav s kladením důrazu na jejich fatality, ale bohužel.. Je mi to líto a byť se tento film herní předloze přibližuje nejvíce, tak i tak dvakrát se na něj nepodívám. ()

Polda99

Film hodnotím jako skalní fanoušek, který v dětských letech na této hře naprosto ulítával. Možná, že nejsem úplně objektivní, ale pro mě je toto nejspíše první zpracování, které opravdu vystihlo atmosféru a příběh hry, a to přesto, že si scénáristé vypomohli novou doposud zcela neznámou postavou. I když se může zdát, že se od hry tvůrci dost odpoutali, naopak je vidět láska režiséra k původním hrám. Samotný příběh ani turnaj se zde neodehrává, celý film je jakýmsi prequelem k hernímu příběhu, proto jsem i ochoten odpustit novou postavu, která nijak nezaujme, ale nijak příběhu ani neubližuje. Co je ale na Mortal Kombat tak skvělého jsou detaily a odkazy v průběhu celého filmu ať už na další postavy - Sindel, Nightwolf, Kitana, Shao Kahn, Baraka a další, nebo drsné hlášky a fatality, které k mému překvapení ve filmu celkem slušně fungují. Dokonce i bojové bohyby jednotlivých postav jsou věrni svému hernímu originálu. Výběr herců a jejich hraní, i když se může zdát chvílemi ploché, naprosto odpovídá charakteru postav, tak jak byly napsány a tak jak je už po generace všichni skalní fanoušci znají. Za mě konečně výborná volba a jen doufám, že se najde dostatečné množství fanoušků, abychom se dočkali dalších dílů. Tato verze by za to konečně stála! ()

Wiceman

Moje dětské srdíčko výská blahem a v mém samém to znovuoživilo zahrát si nějakou z Mortal Kombat rachejtlí na PS4/5 :D Hodně jsem si od toho sliboval a představte si, že jsem to i dostal :D Neočekával jsem, stejně jako u původního filmu bůhví jaký hlubokomyslný Shawshank redemption, nicméně jsem se bavil od začátku do konce a fatalitky byly správně fatalitózní :D Od plných nostalgických hvězd to ale shazuje fakt, že film je o smrtelném souboji/turnaji a k tomu ve filmu jaksi nedošlo a dál postavy Raidena a Liu Kanga jsou hodně špatný ... zbytek je velmi luxusní záležitost. Už teď se těším na dvojku a konečně snad i na ten turnaj :D Lepší 4* PS: Kano si opravdu film ukradl celej pro sebe, ale nevadí mi to :D P.P.S.: remastrovaná verze klasického theme songu též nezklamala :D ()

mudo1982

Heh no dal som 2 hviezdy ale s odstupom mesiaca a 2 promile plus musim zvysit. Skuste vsetci ale za mna kludne 4. A to pisem este predtym ako boli fatality 😀😀 ()

LEFTFLANK

Tak je asi jasné, že to nemohla byť žiadna pecka. Na druhej strane tu máme fajn chémiu medzi postavami(myslím tým doberanie sa navzájom), priemerné vzájomné súboje podporené nadštandardom dobrých VFX, a Hirujoki Sanada, ktorý vďaka skvelému tréningu a japončine dodáva aspoň štandardizovaný punc priemernosti. Nie je z toho cítiť snahu robiť z titulu "Á"-čkový rating. ()

Trios

Za ten hype nevim teda. Ano je tam pár povedených fatalit a pár známých postav. Ale toď vše... Příběh mi přišel příliš uspěchaný a naši bojovníci se často chovají hloupě a nelogicky. Myslím že na kromě potěšení fanouška, se mohli zasoustředit víc na příběh a na postavy. No pokud bude pokračování, tak snad se to spraví. Kano byl ale super😁 ()

Blackcream

Mno, jsem fanda hry i původního filmu, takže na nové zpracování jsem se po shlédnutí trailerů opravdu těšil. Bohužel asi až moc. Jak tak přemýšlím co sem mám napsat, tak ještě uvažuji, že tomu dám fakt jenom 2 hvězdy...  Vezmu to pěkně přehledně - negativa: herci, příběh, hudba. Pozitiva: Kano+známé postavy ze hry, fatality, délka filmu. Musím ještě vypíchnout hudbu. Mám soundtrack z původního filmu ve své sbírce a občas si ho stále pustím a jsou tam super skladby. Elektro i kejtry, kdežto v tomto filmu se o žádném soundtracku nedá vůbec hovořit, jsou to jen zvuky, které vůbec nepodpoří to co se zrovna odehrává (většinou boj). Zkrátka toto je další ztráta času. Raději si znovu pusťte originál. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)