Keď si David (Mark Ruffalo) prenajal byt v San Franciscu, poslednú vec, ktorú vo svojom novom domove očakával, bola spolubývajúca. Hysterická mladá dáma menom Elizabeth (Reese Witherspoonová) sa pred ním odrazu objaví ako duch a začne tvrdiť, že Davidov nový byt v skutočnosti patrí jej. David to považuje za obrovské nedorozumenie, ale iba do chvíle, kým sa Elizabeth „vyparí" rovnako záhadne, ako sa objavila. Ale nie nadlho. Davidovi sa začne opäť nevyspytateľne zjavovať. On si postupne uvedomí šialenú pravdu -  že sa nasťahoval do bytu po duchovi, ktorý odmieta uznať svoju smrteľnosť. V snahe donútiť Elizabeth, aby konečne odpočívala v pokoji, k sebe postupne nájdu cestu a nakoniec sa do seba zamilujú. Môže mať taký vzťah budúcnosť? (TV Markíza)

DandaPiper

Vlastně to není nic zvlášt úžasnýho nebo nápaditýho, ale jsou to detaily, co tvoří celek a tenhle film mě prostě baví a hlavně...je to romantická komedie, což při výběru žánru ne vždy dostanete to, co očekáváte. Tady tomu tak je. ()

DanielaE

Co očekávám od romantické komedie? Je pátek, jsem sama, bez dětí, otevřu si lahvinku červeného vína a chci se podívat na vtipný příběh s dobrým koncem. Když budu chtít komplikovanou studii lidské duše a dramatu, pustím si něco zcela jiného. Tento film má vše, co od toho pátečního bijáčku s červeným vínem očekávám: pár, mezi kterým funguje chemie a který umí hrát, legračního kamaráda či souputníka (Ben Shenkman, Donal Logue), atraktivní prostředí - krásný byt, zahrady, dramatický oblouk, že už jsou spolu a pak to vypadá, že ne (v tomto případě zařízeno nikoli jiným mužem, ale zapomněním) a ten happy end, že. Pro mne v tomto filmu toto vše fungovalo tak na 80%. Vyjma Marka Ruffala vše bylo lepší než průměr, ale zdaleka ne perfektní. Ale pobavila jsem se i dojmula. Úkol splněn. ()

senecek

Pohodová moderní pohádka,kde na konec vždy zvítězí dobro a láska. Pro romanticky založené jedince super film,pro ostatní pohodová podívaná,při které nám,méně otrlým,i slza ukápla ... ()

harycek

Hezká romantická komedie, pěkné pokoukání na uklidnění myšlenek!Nemohu si pomoci dívám se na to již po čtvrté takže subjektivně dávám pět!!!! ()

wopi

Chápu, že to není bůhvíjaké umělecké dílo, ale prostě mám rád duchařské komedie. Hodnocení je tudíž silně subjektivní. :) ()

AndrewNewman

Chcel by som vedieť, na čo tvorcovia minuli tých 58 miliónov? Z toho 70 percent zrejme šlo na plat Pravej blondínky. Ale bolo to fajn, príjemné romantické, miestami smutné, miestami vtipné. Celkovo pomerne slušné. ()

Xavy

Tato romantická komedie je dobrá pro chvíli odpočinku a odreagování. Vtipná, záhádná, romantická. Každý si tam může nalézt to své. Nechápu kritiku ostatnich a nemůžu s nimi souhlasit. Není to film, který si budete pamatovat na věky, ale je to film který potěší a zlepší náladu. 80% si určitě dle mého názoru zaslouží. ()

winniefred

americká komedie, kde typicky na začátku panuje nesnášenlivost a najednou se prohlubuje v náklonost a lásku. Také je zde použito docela už známé nečekané "Miluji tě", ale i tak se mi tento film líbil - byl vtipný a milý. ()

Lipps...

Romantická komedie o dívce duchovi a novém nájemníkovi v jejím bytě. I přes poměrně dobrý nápad poněkud nedotažené. Ale pokud si chcete odpočinout a zavzdychat u klasického happyendu tak tohle je dobrá volba. Navíc pár scének stálo za úsměv. ()

Usir

Docela pěkná komedie s klasickým romantickým sladkým závěrem. Líbilo se mi to hlavně kvůli herečce Reese Witherspoon, ta holka je prostě kouzelná. ()

DavidPrague

Na tenhle film bych do kina asi nešel a kdyby o Vánocích v televizi dávali něco jiného koukatelného, asi bych ho ani neviděl. Možná právě proto mě tak překvapil! Dlouho na mě nepůsobil žádný film tak pozitivně a upřímně. A ten konec? Jaký jiný by romantická komedie, v níž hlavní hrdinka stojí mezi životem a smrtí měla mít? 100% pohoda! ()

gpx

Film o tom, že sexuálně benefitovat se dá i z umírají hysterky. Tip: kupte si špunty do uší a skočte na ní. ()

zodiak217

Film s Reese Witherspoon v hlavnej úlohe si vždy rád pozriem avšak len kvôli nej, pretože veľa dobrých a duchaplných filmov v ktorých hrala som rozhodne nemal možnosť vidieť (ktovie možno to raz príde). Film si ide takým svojim vláčnym tempom, nedá sa napísať, že by bol nejako vtipný alebo naopak vulgárny, oplzlý. Nič vás tam nevyvedie z toho zabehnutého stereotypu až dokonca, aj keď námet nebol rozhodne zlý. Reese je však skvost a až len pohľad na ňu človeku pohladí nielen dušu ale aj oči a vo filmoch s ňou vám stačí vidieť len ju a ostatné sa tam niekde stratí. ()

david666

Asi nejslabší film of Marka Waterse. Jeho Mezi námi děvčaty a Protivný sprostý holky se mi líbily hodně. V tomto filmu je ale snůška klišé a prvoplánové romantiky. Navíc to podle mě mezi hlavními postavami vůbec nejiskří. ()