Keď si David (Mark Ruffalo) prenajal byt v San Franciscu, poslednú vec, ktorú vo svojom novom domove očakával, bola spolubývajúca. Hysterická mladá dáma menom Elizabeth (Reese Witherspoonová) sa pred ním odrazu objaví ako duch a začne tvrdiť, že Davidov nový byt v skutočnosti patrí jej. David to považuje za obrovské nedorozumenie, ale iba do chvíle, kým sa Elizabeth „vyparí" rovnako záhadne, ako sa objavila. Ale nie nadlho. Davidovi sa začne opäť nevyspytateľne zjavovať. On si postupne uvedomí šialenú pravdu -  že sa nasťahoval do bytu po duchovi, ktorý odmieta uznať svoju smrteľnosť. V snahe donútiť Elizabeth, aby konečne odpočívala v pokoji, k sebe postupne nájdu cestu a nakoniec sa do seba zamilujú. Môže mať taký vzťah budúcnosť? (TV Markíza)

ecis

Po dlhom case velmi prijemna oddychovka v podobe romantickej komedie. Toto nieje moj styl oblubenych filmov, ale vdaka spravne vybranej hlavnej dvojice (Mark Ruffalo v komedialnej ulohe milo prekvapil; Reese este stale neopozerana, zaujimava, ina) je tento film troska iny - nieje neokrochany, s jemnym humorom, s unosnym mnozstvom citovych vylevov. Slecny a zeny si mozu pridat este jednu hviezdicku ku hodnoteniu :). ()

Brady

Velmi příjemná romantická komedie. Plná klišé, to zajisté. Ale v tomto žánru to tak prostě bývá. Na druhou stranu zde bylo několik svěžích nápadů, které tento film posunuli v žebříčku romantických komedií značně nahoru. Zkrátka dobrá a pohodová podívaná na večer. ()

Candid

Průměrná romantická komedie, s celkem originálním nápadem, vhodná na deštivý den, nebo prodloužení víkendového rána v posteli. Nic na co byste se měli dopředu těšit, ale pustíte si to jen tak mimochodem, když není nic lepšího na práci. Reese Witherspoon a Mark Ruffalo jsou oba sympaťáci a především díky nim je to příjemná podívaná. ()

Petulka88

Docela příjemná, ikdyž nijak novátorská romantická komedie, s rozkošnou Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí. Za mě tak 3 a půl hvězdičky, ale když se musím rozhodnout, tak jenom za 3. Duch je přece jenom Duch... ()

FireTight

A i kdyby to ta pravda nebyla, dávám tomuhle filmu čtyři hvězdičky, protože ho mám zkrátka rád. Ani nevím, čím přesně si mě film získal, jestli sympatickým a hezkým vzezřením Reese Witherspoon, milým příběhem nebo faktem, že na romantický film je v něm vlastně až moc málo romantiky..., ale čert to vem, na "A co když je to pravda?" se vždycky rád podívám znova a zas. To je u podobných filmů možná to nejdůležitější a mně nezbývá, než ohodnotit čtyřmi hvězdičkami. ()

liberator

Slabý podpriemer - dve hviezdičky (namiesto jednej) len vďaka hudobnej zložke filmu: plusy - "Just Like Heaven" od Katie Melua v úvodných titulkoch a príjemne melancholická pôvodná hudba od Rolfe Kenta (niektoré témy by sa ale hodili skôr do Princa z Perzie); mínusy - nepočúvateľná coververzia hitovky od Iggy Popa, a "Tomorrow" v podaní Reese Witherspoon (aj keď v tomto prípade malo nepochybne ísť o komediálny prvok). ()

Sasakr

Stává se ze mě lítostivá žena v přechodu. Mě to bavilo :-( A teď vážně. Nápad byl docela fajn, tu a tam i něco vtipného a nebylo to přeslazené, tak co? Až na špatně naprogramovanou kolizi objektů (víte co myslím), kterou bychom ale měli taktně přehlédnout, to bylo fajn. ()

Inozuka

Když jsem viděl poprvé, tak mě překvapilo, že i americká romantická komedie může být vtipná, zároveň i dojemná a udržet jistou dávku napětí. Teď po druhé jsem už střízlivější, ale přesto připouštím, že se na Just Like Heaven kouká příjemně a i když víte, jak to všechno dopadne, srdce se na konci stejně zatetelí blahem a bránice během dějových eskapád zůstane neušetřena. Pak dokážete odpustit i ty v jiných komentářích zmiňované nelogičnosti. Po vystřízlivění tedy za silnější tři... pěkně zahrané, nevtíravě milé a k tomu mé oblíbené San Francisko. ()

agrimon

Veľmi príjemná komédia, obaja herci majú charizmu a podľa mňa zapadli narozdiel od názoru iných. Čo sa týka príbehu je jednoduchý a asi trochu slabší, ale tá myšlienka je pekná a celková atmosféra super. Reese Witherspoon nádherná ako stále a vďaka nej to u mňa získalo nadpriemer :) ()

boni

Někdy je dobré se dívat na film, aniž bychom o něm znali jakoukoli informaci, protože kdybych si u tohohle přečetl zápletku, tak bych se na to rozhodně nedíval, což by byla škoda, neb se jedná o velmi příjemnou komedii s výborným hereckým obsazením, která nenudí, a i přes očekávaný konec není klišovitá, jestli je takové spojení vůbec možné, chicht. Marc Waters tenhle typ filmů prostě umí. ()

Likan7

Je průměrná romantická komedie špatná nebo ne? Přesně takové filmy mi totiž dneska chybí, přijde mi, že se už netočí. Nemají být ničím jiným než příjemným filmem, u kterého se divák párkrát usměje a i když po 10 minutách ví jak to skončí, nevadí mu to. Reese je totiž krásná a sympatická, Ruffalo sympaticky mimo a těm dvěma to sluší. A komu to nestačí, užije si minutu naprosto božskýho těla Ivany Milicevic. Je to prostě film jako dálnice, stále rovně, ale jedete si pěkně 100 km/h, v klidu, a víte, že v pohodě do cíle dojedete. Přítelkyně spokojená a já vlastně taky :) ()

shifter

Potencial tu urcite bol, len by to snad chcelo do hlavnej ulohy herecku, ktorej "hranie" nespociva v spuleni pier a vrasteni cela. Inak prijemne stravene kino vo dvojici. ()

kebo

Velmi jednoducha , ale miestami velmi prijemna oddychovka, pri ktorej moze clovek vypnut mozok a len tak nasavat pohyblive obrazky pred sebou. Bohuzial vzajomna chemia medzi Reese Witherspoon a Markom Ruffalom nefungovala az tak ako by sa cakalo a moc som im neuveril, ze im bolo predurcene sa do seba zamilovat. Ale ako som uz napisal prijemne stravenych 95 minut ()

compiler

Super nápad, dvě super vtipné scény, krásná a příjemná Reese Witherspoon ale totálně zkažený Americký happy end. Tento film měl ze začátku našlápnuto hodně slušně. Nebýt přeslazeného konce dal bych o jednu hvězdičku víc. Ale i tak příjemná romantika na nudné podzimní dny. ()