Kráľ Harold zomiera, a je jasné, že musí vládu v kráľovstve Za siedmimi horami niekomu prenechať. Ešte jasnejšie je, že nástupcom trónu sa má stať manžel jeho najjasnejšej dcéry princeznej Fiony. Shrek sa však vyhliadkam na kraľovanie bráni tak intenzívne, že sa rozhodne prehovoriť Fioninho bratranca, tínedžera Artuša, aby si kráľovskú korunu nasadil on. Chce to však jednu maličkosť: Najprv ho bude musieť nájsť a urobiť z neho chlapa. Zatiaľ čo sa Shrek, Oslík a Kocúr v čižmách vydávajú na pomerne dobrodružnú expedíciu, osamelá Fiona má úplne iné starosti. Absenciu mužského elementu v kráľovstve sa rozhodne zneužiť skrachovanec Krasoň, ktorý sa chce pomocou záporných rozprávkových bytostí zmocniť vlády v kráľovstve násilím. Fiona je ale predovšetkým Zlobryňa a až na druhom mieste princezná, a preto sa Krasoňovi a jeho zlej armáde postaví. Nie je však sama, v prvej línii s ňou okrem kráľovnej Lilien, kráča aj zvodné komando princezien (Snehulienka, Popoluška, Šípová Ruženka), ktoré sú odhodlané všetky svoje prednosti využiť v boji... (TV Markíza)

vallisek

Oh my fuckin god whats that?? Tak takhle potentovat parádní animák! To je k pláči! Zklámání a velké. Ještě že ten oslík to tam drží:( ()

zurivymlok

Podle mě to na stejné urovní jako dvojka, jen tu nemohu přidávat hvězdičky za Kocoura. Film tak na hvězdičku + hvězdička za umírání žabáka a "potupeného" kocoura, což byly jediné dva vtipy na celý film. ()

PavHer

Tohle byla zabitá hodina a půl, nečekal jsem moc, ale Shrek už ztratil dech úplně. Doufám že čtverka se svým návratem k začátkům Shreka zvedne aspoň trochu úroveň téhle animované série, protože doteď to šlo pěkně z kopce.. ()

Rafa

Plusy: Niekoľko podarených žartov ako smrť žabiaka. Mínusy: Prekvapujúco chabé pokračovanie dvoch úžasnych rozprávok. Nové charaktery sú nevýrazné a zbytočné, väčšina pokusov o vtip neúčinná. A ani príbeh sa mi vôbec nepozdával ()

P@\/EL

Skvělá animovaná komedie o zeleném zlobrovi, která je již třetí v pořádí. Našlo se tu celkem dost srandovních situací a hlášek, kterým jsem se s chutí zasmál. Líbily se mi vtipné narážky na známé pohádky a jejich postavy, které byly ve většině případech opět výborné. Jen si myslím, že děj nedosahoval takových kvalit jako u předchozích dvou dílů, i když určitý nápad a snaha se filmu nedá upřít. ()

jay are

Klasický Shrek. Už né tak okouzlující jak na začátku, s často se opakujícími "zaručenými" stereotypy. Za zhlédnutí však stojí. ()

Kanec.Pumba odpad!

K autorům této "komedie" se asi nedoneslo, že opakovaný vtip není vtipem. Po úspěšném první a druhém dílu jsem se s chutí a nadšením vydala do kina - odcházela jsem znechucená a znuděná. Z průpovídek a hlášek, které měly nejspíš zaujmout diváka, jsem se nesmála ani jednou, nehledě na to, že král Žabák umíral asi deset minut. (Chudáka nenechali ani vydechnout.) Shrek 3 úspěšně a nesmyslně látá dohromady pověst o Artušovi s bojovou jednotkou princezen Růženka, Sněhurka a Popelka, ze kterých jsou tady - mimochodem - udělané pěkné slepice... Smutné, hlavně když víme, že DreamWorks má na víc. ()

IsaacClarke

Víte co zabilo Shreka? Děti. Jak ty jeho, tak ty skutečné. Shrek 1-2 byli totiž film zaměřený na humor pro dospělé. Jenže i tak se stal zelený zlobr fenoménem mezi prcky. Shrek prostě nikdy nebyl ordinný film. Teď už je a kvalitní inteligentní humor nahrazují prvoplánové vtípky pro děti do 10 let. Děti byli určitě spokojené, vydělali na další díl. Já byl totálně otráven. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)