Réžia:
Radim CvrčekKamera:
Karel KopeckýHudba:
Harry MacourekHrajú:
Vladimír Kratina, Jaroslav Rozsíval, Tibor Vokoun, Vladimír Menšík, Ilja Prachař, Ľudovít Greššo, Jiří Tomek, Petr Skarke, Jaromír Roštínský, Milan Kiš (viac)Obsahy(1)
1920: Autentická událost z dějin dělnického hnutí - hodonínská generální stávka z pohledu několika místních dětí... Příkladně politicky angažované dílo gottwaldovského (zlínského) studia, na jehož scénáři se podílel i jeho tehdejší ředitel. Asi to dostal za stranický úkol... (oficiálny text distribútora)
Hrajú
Vladimír Kratina
Československo
Najlepšie filmy:
Metanol (2018) (TV film)
Brakýři (1983) (TV film)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)
Jaroslav Rozsíval
Československo
Najlepšie filmy:
Nebeští jezdci (1968)
Červené víno (1976) (TV film)
Jánošík I., II. (1963)
Tibor Vokoun
Československo
Najlepšie filmy:
Jahňa chudobného (1992) (TV film)
Tajomstvá pod viečkami (1990) (TV film)
Čerešňový chlapec (2011) (TV film)
Vladimír Menšík
Československo
Najlepšie filmy:
Ikarův pád (1977) (TV film)
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ilja Prachař
Československo
Najlepšie filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
Ľudovít Greššo
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Polnočná omša (1962)
Balada o siedmich obesených (1968) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Jiří Tomek
Československo
Najlepšie filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Četnícke humoresky (2001) (seriál)
Rozsudky soudce Ooky (1988) (TV film)
Petr Skarke
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Páni kluci (1975)
Zánik samoty Berhof (1983)
Jaromír Roštínský
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Javorová fujarka (1973) (TV film)
Archimédův bod (1982) (TV film)
Slané cukríky (1985)
Milan Kiš
Československo
Najlepšie filmy:
Tisícročná včela (1983)
Balada o siedmich obesených (1968) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Oldřich Velen
Československo
Najlepšie filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Jiří Kodet
Československo
Najlepšie filmy:
Pelíšky (1999)
Vyšší princip (1960)
Revizor (1971) (divadelný záznam)
Maroš Kramár
Československo
Najlepšie filmy:
Chrobák v hlave (2014) (divadelný záznam)
Život bez konca (1982) (seriál)
Eygletiérovci (1986) (TV film)
Ľudovít Króner
Československo
Najlepšie filmy:
Smuteční slavnost (1969)
Stíny horkého léta (1977)
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Lubomír Kostelka
Československo
Najlepšie filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelný záznam)
Všichni dobří rodáci (1968)
Taťána Málková
Najlepšie filmy:
Děti zítřků (1980)
Jana Paulová
Československo
Najlepšie filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (divadelný záznam)
Smrť krásnych srncov (1986)
Smutek sluší Elektře (1991) (divadelný záznam)
Andrej Hryc
Československo
Najlepšie filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Koncert pre Jara Filipa (2001) (koncert)
Oldřich Navrátil
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Dívčí válka (1991) (divadelný záznam)
Všetci moji blízki (1999)
Svetlana Majbová
Najlepšie filmy:
Samej mi je smutno (1983) (TV film)
Učiteľka (1983) (TV film)
Pomsta mŕtvych rýb (1980)