Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabíjí. Míšenecký syn Max Sand jde po stopě vrahů; je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zamorduje prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nedlouho poté nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících… Steve McQueen, který ztělesnil hlavní roli, v 60. a 70. letech patřil k nejoblíbenějším hvězdám americké kinematografie. Většinou vytvářel typy tvrdých, odvážných mužů v dobrodružných snímcích. (Česká televize)

MickeyStuma

Klasický příběh o pomstě za úkladnou a brutální vraždu svých rodičů. Steve McQueen v hlavní roli zoufalého naivy, který se musí ještě hodně naučit, než dokoná své poslání. A protože se jedná o tzv. míšence, neboť matka byla indiánka a otec bledá tvář, nemá to na své cestě navíc bez zkušeností pranic jednoduché. Přívětivý western pojednávající vše podstatné, který navíc nedá dopustit na své zásadovosti a kupodivu i skromnosti. McQueen byl sice již filmovou hvězdou, přesto byla vcelku odvaha ho do role mladičkého mstitele obsadit, právě kvůli věrohodnosti a hlavně uvěřitelnosti. Kupodivu to vyšlo úplně stejně, jako u Ladislava Peška ve filmech 'Škola základ života’ a ‘Cesta do hlubin študákovy duše’, kde mu v roli rebelského studenta bylo taktéž již přes třicet. Prostě to dopadlo dobře. Kritiku v této věci si však zaslouží český dabing, neboť Ondřej Vetchý se k McQueenovi skutečně nehodí. Snímek má v jádru těžkou atmosféru, vývoj hlavní postavy a přívětivou kameru s nádhernými sceneriemi. Snímek z druhé poloviny 60. let a nezdá se, že by i dnes neměl co říct. Budí dokonce i dojem, že mnohé pozdější akční filmy se stejným či podobným námětem z tohoto snímku citují. Rodokokapsový příběh o pomstě v pojetí víc než dobrém. ()

bearmeedek

Dobrých westernů není nikdy dost. Ale dívat se na staré "kovbojky" dnes, vžycky a logicky hrozí, že budou trochu nebo více "vyčpělé". Překvapivé je, že v tomto padesát let starém filmu to až tak cítit nebylo. Příběh zarputilé cesty za pomstou vraždy svých rodičů rozehrává negramotný venkovský hlupáček, který se postupně naučí střílet, číst a pozná, co znamená opravdová blízkost ženy. Zároveň mu ale k jeho jednoduchosti nechybí statečnost a ochota něco osobně vytrpět k dosažení svého cíle. Že film nebude nudit jsem zjistil hned, jak se děj přesunul z prérie do trestaneckého tábora v bažinách. Pronásledování vrahů do různých koutů Ameriky dodalo filmu na pestrosti a dá se tak pochopit i na tehdejší dobu nezvyklá délka. Pro mě příjemný večer. ()

Tamdydam

Nejsou to zdaleka čisté čtyři. Celé to na mě působilo hodně naivně a trochu vyčpěle. Ale na druhou sranu jsem se nenudil, Steve McQueen mě nezklamal a většinu výhrad k filmu omlouvám rokem vzniku ()

KdG

Naprostá klasika na poli westernů, asi bych to lehce zkrátil, vynechal náboženství a jinou omáčku a bylo byto nadprůměrné takhle je to čistý střed. ()

dogma97

Nevada Smith je typ zpackaného filmu, kdy jsou sice použity správné ingredience, přesto výsledný pokrm je téměř nepoživatelný mix westernu a Motýlka. Steve McQueen je nepřesvědčivý, i když odhlédnu od zjevného rozporu mezi jeho věkem v době natáčení a předpokládaným mládím hlavního hrdiny. Srovnejte si jen jeho výkon zde a třeba ve filmu Útěk, kde hraje nekompromisního málomluvného Doca McCoye. Jemu prostě nesvědčí role s nějakým větším vývojem, kdy by měl být ovlivňován postavami, které v příběhu potkává. ()

No Remorse

Horší scénář jak ulice a ordinace dohromady, Steve McQueen hraje nějakej typ retarda nebo co a to ještě  naprosto otravně.  Ač westerny a McQueena mám rád tak tohle bylo na hraně odpadu.  Vetchýho dabing tomu ještě dodal korunu. Naprostá ztráta času, v tomhle filmu je všechno špatně. ()

Ex_Machina

Obstojný, mierne komornejší western o spravodlivej pomste akých sa na divokom západe odohrajú denne desiatky. Plusom tohto snímku je popredný herec svojej doby McQueen. No dej je bohužiaľ príliš dlhý s občasnými hluchými miestami. ()

kubilov

Míšenec, teenager, sirotek, vendeta, dvě hodiny, Steve McQueen. Pro westernové nadšence další kousek do sbírky, pro obyčejného diváka průměrný film. ()

subic

Steve McQueen ve dabingu Ondry Vetchého z roku 1996. Zahrál si tu takového vidláckého negramotného prosťáčka, kterému už je sice 36, ale tváří se tu tak na 25. Pomstít rodiče podle heslo oko za oko, to je oč tu běží. Začátek sice vypadá dobře, ale celek už je průměr, navíc bych děj zkrátil tak o 30 minut. 55% ()

Arccos

Blonďatý modrooký třicátník McQueen hrající náctiletého indiánského míšence je jedno z nejhorších obsazení v historii. Jinak se na film dívat dá, ovšem od zařazení do sta nejlepších vesternů bych čekal mnohem víc. ()

ostravak30

Bývá to častý motiv. Hlavní hrdina ztratí rodiče vinou zlotřilých pistolníků a tak se vydává na cestu za spravedlností. V tomto filmu je ale divákovi objasněno, že to s tou cestou není až tak jednoduché, jak naznačuje většina podobných snímků. Mladík neumí střílet, číst, psát, nemá koně a peníze a samozřejmě potuchy, kde by ti tři mohli být. Samozřejmostí není ani obstarání si jídla, což se jinde moc neřeší. Tahle pouť bude ale hodně dlouhá a Max si kvůli tomu půjde sednout i do lochu. Já mám spíš problém se stopáží, která je až moc dlouhá a ne zrovna celá je dramaticky napínavá. Vlastně ani jednotlivé souboje nejsou vyhrocené až na dřeň, za to však působí víc realisticky než když proti sobě stojí pistolníci a se zvonem na hodinách oba tasí. Trochu podivné je to zde i s časem. Tak Maxu Sandovi má být 16, jenže na tohle se McQueen zrovna nehodil, protože ten už daný věk překročil víc než dvojnásobně. Poslední padouch, kterého ale Sand nezabije říká, že by ho měl zabít, když na to čeká celé ty roky, tak nevím... Zajímavé také je, že tohle je jediný hraný film, který Steve McQueen produkoval. ()

pebe73

Tak tohle jsem nečekal. U.S. western a bez jakéhokoliv klišé. Steve McQueen to zahrák excelentně. Jen ta hudba, tak americká... ()

pafka

Tvurci si trosku zamazavali brejle, kdyz tvrdili, ze je Steve mlady kluk. To je nejvetsi prusvih tohodle filmu, diky kteremu pochybujete o pravde na platne az do konce. Kdyz se ale nad tohle povznesete, dostanete dobrodruznou podivanou, ktera se uz davno netoci. A Steve je skvely. ()

Gig

Western s příchutí příběhu Motýlka. Na jednu stranu klasický westrnový příběh pomsty za vyvraždění rodiny, dále tu máme rasistickou problematiku - otec běloch, matka rudá. Syn v podání Steva McQueena se dá zavřít do trestanecké kolonie, aby pomohl vrahům utéct přes močaly a pozabíjel je. ()