Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabíjí. Míšenecký syn Max Sand jde po stopě vrahů; je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zamorduje prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nedlouho poté nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících… Steve McQueen, který ztělesnil hlavní roli, v 60. a 70. letech patřil k nejoblíbenějším hvězdám americké kinematografie. Většinou vytvářel typy tvrdých, odvážných mužů v dobrodružných snímcích. (Česká televize)

Mrkvič

Jako malýho kluka mě to kdysi dávno asi i trochu bavilo, ale teď jsou ty roky jak na mé straně tak na straně filmu hodně moc znát. Je to prostý, místy hloupý, se špatnými herci a ani to moc dobře nevypadá. ()

Mr.Bulanek

Opět průměrný western, s klasickým příběhem, ale cesta byla zajímavá. A hláška v kostele byla hodně dobrá. Kněz: "Je to Syn boží, který přišel na Zemi, aby svým příkladem naučil lidi lásce." Max: "Musel někoho vynechat. To vypadá hůř než šibenice." ()

Autogram

Klasický príbeh westernu, že klasickejší ani byť nemôže. Vyvraždenie rodiny a nasleduje pomsta. Tentokrát nie je chladná, ale taká komplikovaná, že zložitejšia ani byť nemôže. Max si prejde skoro všetkým, čo divoký západ ponúka, až skončí pri Biblii a filozofovaní o podstate pomsty. Steve McQueen je herec na správnom mieste, aj keď vekovo nesedí, ale po filme nikoho vhodnejšieho by som si v tej úlohe nevedel predstaviť. –––– Každej jsme jednou byl blbej a mladej. Mrkni na nás. –––– Ten kluk je šílenec a zrůda. On nezabíjí, ale popravuje. –––– Volíme mezi dobrem a zlem. A jak ty dvě věci rozeznat. ()

Kangaxx

Jednoduchý dej, nevybočujúci z koľají tradičnej pomsty za vyvraždenú rodinu, je zasadený do atraktívneho prostredia Divokého západu. Nejde pritom o čistokrvný western, pretože snímok obsahuje aj výrazné prvky dobrodružného žánru. Nad jednoduchý dej by sa dalo povzniesť, avšak tvrdé rany logike priamo do tváre v konaní hlavného hrdinu, či jeho historické pozadie sa znášajú len veľmi ťažko (Steve McQueen tu rozhodne nevyzerá ako neskúsený mladík a už vôbec nie ako mestik). Štyri hviezdičky len kvôli tomu, že mám rád McQueena a filmy z prostredia Divokého západu. ()

Arkanoid

Účel svätí prostriedky. To je krédo hlavného hrdinu filmu, ktorý sa rozhodne pomstiť smrť rodičov a môže tak urobiť len vtedy, ak zapadne do sveta na odvrátenej strane zákona. Niekoľkokrát musí prehodnotiť svoj morálny postoj, aby mohol dospieť k cieľu. Western so zatiaľ najlepším monológom mentora ku greenhornovi. Filmu však chýba režijné navodenie atmosféry a lepšie využitie postavy mentora. ()

Han22

Tohle se opravdu nepovedlo i přes výborné obsazení. Hlavní hrdina je svědkem toho, jak tři muži zabijí jeho rodiče a rozhodne se pomstít. Nic proti tradičnímu námětu, ale je to roztahaný, s dementními dějovými kličkami, zbytečnými nehodícími se odbočkami (pobyt u inidánů, kněz, jižanský pracovní tábor v bažinách) a příšerně naivním hrdinou který se mávnutím kouzelného proutku mění na všehoschopného zabijáka. Korunu tomu nasazuje konec SPOILER kdy po letech pronásledování není hrdina schopen záporáka ani zabít. KONEC SPOILERu. A obsazení hrdiny je obrovský castingový fail - hrdina je teenager, napůl indián a všichni se tak  k němu chovají, ale hraje ho vrásčitý, modrooký blonďák s ostře řezanými rysy McQueen, který jako teenager nevypadal ani jako mladši natož v 36ti letech. Je to tak 2,5* ale ty 3 jsem dal lepším westernům a tenhle si je prostě nezaslouží. ()

ti88na

Nevada Smith je najhoršie obsadený film, ktorý som zatiaľ videla, pričom tento nešťastne zvolený predstaviteľ hlavného hrdinu ma tak rušil, že tým pokazil akýkoľvek dojem. Nemám nič proti Stevenovi McQueenovi, práve naopak, ale aby vo svojich 35 rokoch hral 16 ročného cucáka, navyše miešanca, to muselo byť následkom nedostatku možností v tej dobe, alebo za každú cenu do hlavnej úlohy dosadiť známu tvár. Navyše mladého Maxa hrá tak zle, že to degraduje jeho herecké umenie a mňa to akurát tak rozosmievalo. Túto absurdnosť až okato podporuje aj scenár, kde ostatné veľa krát aj výzorovo mladšie postavy Stevena nie len oslovujú ako mladíka, ale spoznávajú v ňom aj miešanca, to už fakt neviem, či podľa jeho blond vlasov, svetlej pleti alebo modrých očí. Aj pri ignorovaní tohto castingového omylu, však film nemá čo ponúknuť, pretože dej je zbytočne rozťahaný a príbeh o pomste nezaujme ani námetom, ani spracovaním. ()

prezdivaka

Dost nevěrohodný scénář, který je schématický od samého začátku. Těžko uvěřitelné je to, že pětatřicetiletý McQueen hraje kluka, ale ještě horší je, že je míšenec a lidé to poznávají, když se to zrovna v příběhu hodí. ()

Oyer

Předně: Steve McQueen- střelecká legenda divokých západů v roli mladého zelenáče? Už tenhle fakt mi moc nešmakoval. Celý děj je pomalý roztahaný, což by u westernu nevadilo, ale tady je to dost neslané, nemastné. Ničím přesvědčující. Konec, ten byl úplně zabitý. Steve celý příběh hledá hlavního vraha, který mu brutálně umučil rodiče k smrti a když už jej najde, stane se z něj mírumilovný člověk. U drobných zápletek ve snímku jsem rovněž musel zvedat oči v sloup. Jinak doporučuji spíše sledovat film v původním znění. Hlas v dabingu mého oblíbeného herce zmršil Vetchý. ()

aLPaC

Vůbec nechápu, že Steve hraje mladíka, když mu v době natáčení bylo 36 a hádal bych mu ještě o pár let víc. Příběh o pomstě také není nijak objevný, nejlepší na filmu je skvělá výprava. ()

WesternMan

Správný western ve kterém je vše co si od klasického westernu jen můžete přát, děj šlape hned od začátku, skvělý herci chtěl bych zmínit hlavně Karla Maldena. Příběh chlapce který se na honbě za pomstou svých rodičů stává mužem. Hlavní hrdina si musel projít vším co tehdy divoký západ nabízel, film má zajímavý konec který by asi nikdo nečekal. Jediné co bych vytknul je obsazení hlavního hrdiny Steve McQueen je sice skvělý herec ale na roli indiánské míšence se prostě moc nehodí, ale přesto se dá přejít . 80% ()

waits

Film nepříjemně drhne v detailech, nevýrazný je i konec, ale Steve Mc Queen diváka nenechá před oním koncem odejít. Nemůžu se zbavit dojmu, že snímek měl být syrovější a drsnější než jakým nakonec je a že Steve měl působit ještě víc solitérně a zarputileji než jak nakonec působí. Ale možná, že jen film mailnko zestárnul. ()

pend

McQueen tu nemusí moc hrát, protože jeho postava mladičkého (sic) poloindiána se neusmívá. V některých momentech děj lehce přeskakuje. Některé momenty nechtěně vtipné ( A to si s nima můžeme povídat?) ()

strikeman

Steve je výborný jako vždy, příběh má pestrý děj, hlavní postava prochází vývojem, pěkné kulisy, příroda, prostředí, to všechno jsou plusové bodíky. Teď k nedostatkům - to, že Steve hraje mladého zelenáče na kterého už opravdu nevypadá, by se dalo překousnout - v době, kdy film vznikl, se na takové "detaily" moc nehledělo, ale indiánský míšenec - to už je fakt silné kafe:-) Přitom děj by se bez tohoto prvku klidně obešel a nemusel by se nijak zásadně měnit 70% ()

Heavyman

Koukám,že nejsem sám,kdo si všim,že mladého indiánského klučinu hraje čtyřicetiletý árijec :-DDost to kazí dojem,stejně jako dokonale našminkované holky z močálu...a navíc ne moc vydařené akční scény, ale je to bourák ten Tom teda Max teda Steve. ()