Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Raggnar odpad!

Klasická superamerická superkokotina. Super ultra giga spešl vojáci, vycvičení v té božské americe, kteří jsou nade svět, jsou lepší než síla přírody, odkopavání jaderných hlavic a prorážení tanků hlavou s americkou vlajkou jsou na dením pořádku. Klasická galerie amerických vlajek spojená s jednotkou porážející galaktické jednotky včetně půlhodinového kulervoucího umírání Johny, naigela a CJe. hnus trus ()

Marecek19000

Váleční film Mariňák je fakt moc povedený ale postradal jsem tam nějakou vetší akci ale i takle to taky někdy bívá ale stejně dokanalý film.... ()

Petro

Bezesporu dobrý film a to celý. Hezky podaná tupost válečné politiky a střízlivění hlavního protagonisty. Ale když to všem dochází, proč to pořád dokola koná se? Jasně to nemá řešit komentář. Vyšší hodnocení mám pro ještě lepší filmy. ()

Zemblaff

Kdo čeká pořádnou akci, krev a utrhané končetiny, ten je vedle. Mariňák je především o tom, jak se vojáci vůbec psychicky vypořádávají se situacemi, které panují v armádě. Sam Mendes dokázal parádně ukázat kontrast mezi realitou na bojišti vnímanou vojáky, kteří se tam nacházejí a lidmi, kteří si myslí, že vědí, jak to tam chodí. Nikdo tam není takový hrdina, jak je popisují novináři, televize nebo internet, ale přesto hrdinové svým způsobem jsou všichni. Gyllenhaal pomalu, ale jistě putuje do mých top herců. ()

Mukade

Podtitul toho filmu by mohol byť: Čakanie na godota. Žiadna akcia v podstate. LOL Až som v pokušení dať len 3*. Ale až také zlé to zas nebolo. ()

flouny8

Zabiju někoho či nazabiju někoho? To je ta otázka. Na 5 minut akce připadá hodina připosranejch keců. Jak kdyby šel mariňák ke cvokaři a někdo pak podle toho natočil film. Nuda. ()

montel

Končí 80. léta a Anthony Swofford (Jake Gyllenhaal) se rozhodl dát se k námořní pěchotě. Po několika týdnech výcviku ale zjistil, že to nebyl nejlepší nápad a začne simulovat onemocnění. Z deprese jej vytáhne rotný Sykes (Jamie Foxx), který mu pomáhá stát se výborným odstřelovačem. Ve chvíli, kdy Irák napadl Kuvajt, přesouvá se pěchota do nehostinného prostředí arabské pouště, kde čekají na nepřítele...Výborná první polovina mě vtáhla pořádně do děje, ale postupem času začal film trošku nudit a když už se schylovalo k nějaké pořádné akci, zase z toho nic nebylo. Na druhou stranu je film natočen velmi reálně, což Sam Mendes opravdu umí. Za mě ale mírný nadprůměr. 60% ()

raru

Pôjdem proti prúdu,absolútna nuda.Myšlienka možno bola dobrá,urobiť si z americkej armády prdel,ale ako vravím,skoro som sa unudil k smrti. ()

Wartord

Jednou trpíte bolest očí při pohledu na přepálenou poušť, kdy znamená bílá ještě bělejší, a potom nic nevidíte, protože prší ropa ve tmě. Mariňáci se nadřou, zejména ve válce, kde se sedí na zadku a boje se odehrávají na délku loktů, takže žádní ostrostřelci nejsou potřeba, zvláště pak, pokud se na scénu dostanou stíhačky a celou tu megalománii zakonči. Z čeho se lidi zcvoknou, tak jenom z toho, když vidí poprvé v životě ropu. ()

kubixix

Kdybych o filmu nic nevěděl, charakterizoval bych ho buď jako nadmíru podařený začátečnický kousek nebo jako velmi slabý odvar kvalitního filmu. Bohužel si myslím, že platí to druhé. Nenacházím nějakou větší přidanou hodnotu, i když je patrné, že se o to film pokouší. Z povrchního hlediska, každý ví, že mariňák má na práci jen čistit pušku a leštit brko a i když se mj. toto sdělení snaží mít hlubší význam, nějak to nefunguje. Kdyby alespoň lépe ilustroval, co se v zálivu dělo. A nakonec naprosto nepochopitelný citový výlev rotnýho, jehož láska k válce je patrná z buzerace mariňáků. Celkově mi to přijde hodně neucelené a rozpačité. Přesto mi však nepřijde, že by to byl snímek úplně k zahození. ()

S.Fisher

Parádní film o dopadech války na vojáky.Nádherné zachycení momentů,kdy jsou na dně,kdy je jejich blizcí opouští,protože to ta kunda doma prostě bez sexu nevydrží.,kdy se přes 120 dnů nudí v pouští a když už dojde na válku,tak ani nikoho nezabijou. Gyllenhaal a Fox na jedničku.10/10 IGN.Víc nelze říct.prostě se na film koukněte. ()

gizi

Kvalitní film se pozná podle kvalitního režiséra. A tento film patří mezi nejlepší válečné či protiválečné filmy, a to říkám, ač vojenskou buzeraci nemusím (tedy ani ve filmu). 80%. ()

bodo1

Tupejšiu sračku o vojne v zemi nevercov a šukačov domestifikovanej zveriny som nevidel. Tuším tam raz vystrelili a aj to sa všetci hneď posrali. Naozaj, škoda ukradnutého života. Som mohol o dve hodiny dlhšie spať. ()

TOPmoovie

jediny vojensky film, ktory ukazuje minimum nasadenia v boji a vacsinou pripravy, ale tak--- ze to ani na sekundu nenudi. spickovo natocene. vyborna hudba. v slovenskom dabingu top ()

KuceraJohny

Mariňák je sice válečný film, ale od všech ostatních se zásadně liší. Ani si nejsem jistý jestli to dokážu popsat, ale zkrátka není to o tom ukazovat jak se ve válce umírá. Válečný film jde očividně vytvořit odlehčeně a heleme se ono to funguje. Já mám válečný filmy opravdu rád, ale mariňák je jeden z nejlepších co jsem zatím viděl. Film ukazuje hrůzy války a ne jen jí, ale celé armády, v něčem úplně jiném. Už jen to nastoupit k mariňákům je psychicky náročné. Sam Mendes dokázal natočit válečný snímek kde po celou dobu války hlavní hrdina ani jednou nevystřelí. Kouzlo filmu je v něčem jiném a to uvidíte až když se na to kouknete, Dlouho se mi nestalo že by v televizi běžel nějaký snímek a mě zaujal tak moc že jsem ho dokoukal úplně celý, až teď. A to mi ten film leží v hlavě ještě 5 dní potom co píšu tuhle recenzi. Jake Gyllenhaal začíná být pro mě jeden z mých nejoblíbenějších herců. Dokazuje to každým novým snímek co mám to štěstí shlédnout. Ještě musím zmínit další excelentní výkon ve filmu a to Jamieho Foxxe. Ostatní herci jsou příjemné doplnění. Rozhodně doporučuji. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz