Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

hudryhudry

Mnoha miliony a tunami efektů zabalené pozlátko, které po převratném prvním díle dělá slabší spojovací most ke trojce. Opravdu, tenhle film by si zasluhoval zkrátit a spojit se třetím dílem a vytvořit tak dobře našlápnuté sérii důstojný konec. Johnny opět nevypadává z role neustále připitého podivína, Orlando je Legolas bez luku a špičatých boltců a Kiera je nepřevědčivý "námořníček" s podle mě velmi parodickým výkonem. Děj se různě motá a šmodrchá, člověk se musí dost soustředit a tu a tam už se cítí i ospalý, neboť stopáž filmu by si zasložila pár znatelných šmiků. Z ospalosti probouzí jedině výborně namaskovaný kapitán Bludného Holanďana Davy Jones, který při hraní na varhany vytváří perverzní vizuální a zvukové orgie:-). Neuzavřený konec a příchod oživlé "mrtvoly" (nebo jak bych to mohl bez zhlédnutí třetího dílu jinak nazvat) vytváří oprvadu megavrata pro třetí bohužel asi né konečný díl (slyšel jsem, že už se připravuje čtyřka?!). Moje rada je, aby si Johnny našel nějakou novou roli, kterou opět upoutá své fanynky a fanoušky (jako např. úžasný Wonka) a nechá už Sparrowa odpočívat na mořském dně... Už se mi trochu okoukal. ()

Kanibal

Nejzábavnější díl trilogie - trochu se zamotal děj, dostali jsme víc Jacka Sparowa, víc Keiry a mnohem víc triků, takže nám vznikl obrovský kyblík perfektního popcornu. Jen ta délka je šílená. ()

Drak9

Piraty teda vubec rad nemam a hlavne postavu Jacka Sparrowa primo nesnasim, jenom ho vidim, uz se mi otvira kudla v kapse a po tom, co jsem videl tenhle dil, se to jeste zhorsilo. Jinak film ma pekny vizualni efetky a je obcas srandovni, to jsou ty dve hnezdicky. Jsem hold asi zaujaty. ()

Losik

Podle mě nejslabší díl trilogie,ale to neznamená špatný film. Moc se mi nelíbil začátek s domorodci a jinak se toho moc ani nedělo, ale zábava byla super. V porovnání s prvním a třetím dílem, ale docela pokulhává. ()

jondoe

Pacilo sa mi to viac ako prva cast. Bolo to viac akcnejsie a aj vtipnejsie. Johnny Depp bol do tejto serie skvele vybraty a neviem si predstavit v tejto ulohe nikoho ineho. Perfetne efekty, vtip, akcia, romantika a intrigi. To vsetko tento skvely dobrodruzny film poskytuje a ja som sa pri jeho pozerani vyborne odreagoval. A na zaver sa vrati aj Geoffrey Rush. No nic lepsie som si ani nemohol priat. Jasnych 5 hviezdiciek. ()

Mistickzz

Truhlica mŕtveho muža je mojou srdcovou záležitosťou. Už od začiatku cítiť v pozadí Zimmerovú hudbu a Verbinski pridal na obrátkach. Johnny Depp opäť predvádza famozneho Jacka Sparrowa a.k.a. trhly pirát, vizuálne efekty a taktiež atmosféra je unikátna a dokážem tento film pozerať od začiatku do konca bez prestávky. Davy Jones je urobený fakt parádne a hudba šitá jemu na mieru je geniálna. 85% ()

Ragdoll

Nevidím důvod, proč nedat filmu oprávněné nadprůměrné hodnocení, jelikož i druhý díl série se vydařil téměř na výbornou. Tvrdit ovšem, že je stejný nebo dokonce lepší než předchozí film by bylo troufalé: i když je povedený, dostal by od svého předka pořádný výprask. Příběhová linie je opět poutavá a zajímavá, ale myslím, že dvě a půl hodiny jsou příliš dlouhé, a ke konci už se člověk před obrazovkou nepříjemně potí. Johnny znovu exceluje a je zdaleka nejlepší postavou, jen je škoda, že protentokrát není středem divácké pozornosti (to se o Orlandovi říct nedá a už jen kvůli tomu to nemůže to být za více než 4 hvězdy) a tím pádem se film pohybuje nebezpečně špatným směrem. Keira mi tu nesedí stejně jako v prvním díle, její herecký výkon se o moc nezlepšil, tudíž další zápor je na světě. Avšak interpretace Davyho Jonese v podání Billa Nigha je dech beroucí a doprovod Hanse Zimmera je vždy vynikající a není možné cokoli kritizovat. Stále skvělý výsledek, bohužel také poslední díl, o kterém se to dá říci. 70%. ()

HiddenDragon

2. dil // Velkolepejsi pokracovani ve vsech ohledech. Vseho je tu jednoduse vic, ale zatim to neni nastesti preplacane. Vychozi premisou je Sparrowuv dluh vuci Davy Jonesovi, ktery mu umoznil byt kapitanem Cerne perly. Ale cas vyprsel a dluh se musi splatit, jinak si posmakne Kraken :) Navic William Turner zjistuje, ze jeho otec je stale "ziv" v Jonesove posadce a rozhodne se ho zachranit. Klicem ke vsemu je Davyho srdce, uzavrene v truhle, kterou neni snadne najit, a ktera umozni Davyho a jeho lod Bludneho Holandana ovladat. Treti do party je pak novy, proradnejsi "komodor" z Vychodoindicke spolecnosti, ktery chce srdce ziskat kvuli svym mocenskym choutkam taky. Hlavnim plusem tohoto dilu krome stejneho castingu jsou asi triky, za ktere film ziskal oscara - zvlaste Kraken a jeho chapadla a pak digitalni masky (Jonesova posadka). Hudebni motiv prevzal Zimmer a dal mu vice vyniknout. Stopaz se jeste drzi v prijatelnych mezich, ale uz tu jsou naznaky toho, co mi na teto serii pak vadilo. Jednak vliv Disneyho a takovy ten fyzicky detsky humor, jednak ze se z piratu udelala globalni zalezitost s nejasnym vymezenim, kde se co odehrava, jakoby v te dobe bylo naprosto snadne si odskocit do Singapuru napr. :) Nebo ze kdyz jedou k vedme do pralesa, clovek jen muze hadat, zda je to nejaka Stredni/Jizni Amerika nebo dokonce Afrika. Ale budiz. Nesmi se nad tim hloubat a brat to spis jako fantasy pohadku, ktera si z realneho sveta bere jen velmi malo. Pak se budete bavit, protoze o oddech a vtipnou akci tu jde predevsim. [po titulcich je 1 dotacka; Oscar 2007: Vizualni efekty] ()

Loki_Six

Elizabeth Swann: There will come a time when you have a chance to do the right thing. Jack Sparrow: I love those moments. I like to wave at them as they pass by. ()

borec999

Sequel, ktorý v mojich očiach dorovnal originál a je tiež výbornou oddychovkou i na viacero pozretí, ktorá stojí na rovnakých stavebných kameňoch ako jednotka (hláškujúci a výborný Johnny Depp, veľkolepá výprava a vizuálne efekty, kvalitný soundtrack od Hansa Zimmera), no spravil to v trošku obmenenom dejovom kabáte. A navyše s jednou z najlegendárnejších postáv a miľníkom v CGI: kapitánom Davvy Jonesom v podaní Billa Nighyho, ktorý je ukážkovo... slizký. Znova zaslúžene plný počet. 90% ()

Perry-

První polovina filmu je až moc překombinovaná, což ovšem vyvažuje rychlým tempem, takže nemáte moc čas ani o filmu přemýšlet. Posádka Bludného Holanďana je o poznání lepší než nemrtví piráti a Davy Jones je jeden z nejlepších záporáků roku. Každý podráží každého (Jack-Will-Elizabeth-Norington), což je velmi zábavné (bitka v mlýnském kole). Johny Depp opět exceluje (ufoukávání ohýnku, skovávání se za kytkou...) a dokazuje, že je jedním z nejlepších herců současnosti. Co však u tohohle filmu nečekejte je nuda. Bavil jsem se královsky po celých 150 minut. Uvidíme, co přinese třetí díl. Už teď se těším jako malé dítě. ()

Balu...

...mamon chce dneska každej a producenti přece mají tak rádi sequely. Diváci logicky taky; pokud jim pokračování má co říct a není to slátanina.. Neřekl bych tak druhému dílu pirátů; ten se jeví jako čistě vykalkulovaný marketingový tah; kdy Verbinski najednou natočil 5-tihodinový velefilm a se zručností chirurga jej postprodukčně v polovině rozstřihl zajišťujíce si tak rádoby dvojnásobné zisky. Snad to nezačne být (Matrix) trend; volné pole působnosti pro "telenovelu do kina se 350 díly a dějem ´na pokračování´" se tu zajisté skví. Truhla svůj nezměrný defekt jakožto ´první půlka´ do jisté míry kompenzuje vskutku nabitou dějovou linií, kde kumul postav a scén nedává příliš příležitost k usnutí. Nadbytečné scény (věřím) dostanou snad po shlédnutí i 2/2 třetího dílu svůj smysl a tak vlastně nevím, zda je vyčítat jako negativum; celkově však nejde hodnotit kladně něco, co vlastně neskončilo - to je totiž ještě horší než happyend.. Do premiéry ´trojky´ 31.05.2007 tak ´tohle´ vidět postrádá jakýkoli smysl.. ()

lukasch

Skvělá hudba, skvělá kamera, výprava, skvělý Depp, jen ten Bloom mi pořád nějak nevoní. Jo a taky pár dobrých momentů (vodní kolo, souboj tří na ostrůvku). Zkrátka nejfilmovější film letošního léta... ()

Hopper

Klasický sequel. Tým teraz nemám na mysli nič dehonestujúceho, ale ak sa ma na konci spýtali, ako sa ti to páčilo, môžem odpovedať len jedno - neskutočná akcia a nápady, ale miestami tomu chýba drajv a je to až neúnosne naťahané, najmä zo začiatku. Perfektná vložka na ostrove kanibalov, súboj s mlynským kolesom, záverečná polhodina, nemá chyby. Lietajúci Holanďan bol k zožraniu a celé to podmazávala správna Zimmerovčina. Záver je myslím si dosť nečakaný a nabudzuje zvedavosť na trojku. Depp bol v jednotke charizmatickejší, Orlando, Keira sú tak trochu otravní a našťastie sa nezabudlo ani na komickú dvojku pirátov. Takže, keby to bolo kratšie a vyhodili sa niektoré otravné pasáže, bolo by to za 5. ()

cab

Nejslabsi vytvor z velke letni trojky (Pirati 2, X-Men3 a Superman se vraci) obsahuje kvalitni triky i davku vtipu a adrenalinu, ale herci az na (Johnny Depp) jsou otresni a zdlouhave kecaci sceny by se radikalne zkratit ku prospechu vyvazenosti filmu jako celku. Jsem zvedav jak se cely tym vyporada s trojkou. 60% ()

Milan25

Sice je to teprve druhý díl, ale díky všem různým propagacím a podobným nesmyslům, které se kolem této série vyskytují, to na mě působilo už po prvním shlédnutí strašně ohraně. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)