Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

vaeg

Nejoblíbenější postava: Jack Sparrow (Johnny Depp) ... Jedničce konkurovat nemůže, to je jasné... Přesto je to film hezky natočený, zábavný, se spoustou vtipných a herecky precizně zvládnutých scén. Právě hercům tentokrát ale vévodí někdo úplně jiný než Johnny Depp, a to Bill Nighty jako Davy Jones. Jeho hlas je nezapomenutelný. Deppův Jack Sparrow je sice stále kouzelný, ale je ho ve filmu už trošku moc. Některé "jeho" scény působí vyloženě samoúčelně a pouze natahují délku snímku na takřka neúnosnou. Ale v tom není Sparrow sám, takových scén je ve filmu víc. Příběhu není, co vytknout, objeví se nové postavy zmíněné (avšak neviděné) v jedničce a děj dostává nové grády. Škoda jen, že díky závěru film samotný už nepůsobí tak kompaktně jako jednička. Pořád je to ale staré dobré pirátské dobrodružství se vším všudy, jen kráska v nesnázích tu chybí. Bohužel, Lizzie není, co bývala.... Předností zůstávají efektní mořské scény, které působí věrohodně, i přes spoustu digitálních efektů (viz Kraken). Bavil jsem se prostě vyloženě dobře, jen je to trochu moc dlouhé. A Barbossa na konci mě dostal...! ()

Threepwood

Myslel jsem si,že pokračování Pirátů bude víc volnější,spíš jako série Indiana Jonse,ale byl jsem celkem nepřijemne zklamán,protože dvojka je spíš jako Pán prstenu-bez jedničky je to jako nastupovat do rozjetého vlaku.A to mě kazilo zážitek nejvíc.Pořád nějaké narážky na jedničku a spousta postav,které jsou ve filmu snad jen proto,aby tam prostě byli.To je tak největší chyba filmu.Délka by se zkrátit dala,ale zas tak to nevadí.Johny je bezva,spousta scén je zapamatováníhodna a záporák je taky bezva.Prostě klasická komerční letní zábava na každé roční období. ()

diabolique

Skoooda:(....Tak trochu som to ocakaval, ale aj tak som zostal sklamany. Depp je ako vzdy excelentny a taha cely film. Bohuzial, ostatni su tu len ako spestrenie(alebo nie?) deja. Efekty su naopak nadherne, a choreografie subojov su super ako v jednotke. Zda sa mi to trosku "drsnejsie" ako jednotka a mozno by stacilo aj 120 min:) Kazdopadne je to stale jeden z tych vydarenych filmov....hm, nebyt Deppa, dal by som len 3*, ale Jack Sparrow to naozaj stale drzi nad vodou. No a suboj na ostrove s mlynskym kolesom nema chybu!!!:)....kiez by to tak bolo pocas celeho filmu.....mozno na druhe pozretie pol hviezdicky pridam:) ()

vince

Vzhľadom na to aká bolo okolo toho mediálna kampaň, nič moc. Podľa mňa to bolo úrovňou rovnaké ako jednička. Za zmienku stojí kvalitný herecký výkon Johnny Deppa. ()

KdG

Slabší než jednička ale pořád dobré pokoukání. Johny Depp opět výborný, mrtví piráti maj skvělé masky, je tam i ta potřebná nadsázka. Jen příběh je zbytečně moc komplikovaný a chvilkama rozvleklý. Jsem zvědav jak to celé třetí díl ukončí. ()

Kathien°

Hlavní záporák byl lepší, Keira je tam opět jen tak aby se neřeklo a slaďáček Orlando už neni TAK hroznej jako v jedničce. Jinak film dobře doplňuje jedničku... ()

DarthOrbyd

Ze dna vynáší snímek pouze úžasná práce trikařů z ILM. Na Davyho Jonese a jeho parťáky je radost se koukat. Mírně taky napomáhá o poznání ambicioznější a méně odfláknutá hudba studia Media Ventures. ()

Erian

Pokračování Pirátů se nese v podobném duchu jako předchozí díl, je veselý, opravdově vtipný i když herecky předvídatelný kousek, povedená je závěrečná honička a bitka v pralese a mlýnské kolo jako bojiště je nápad hodně riskatní, ale proč ne, že? Hodně mě pobavil Depp jako rukojmí těch podivných lidojedů...sice trpím stále dojmem, že se příběh zbytečně pořád komplikuje a opakuje, ale oddych a relax, který jsem od něj očekávala splnil. Na můj vkus se začíná projevovat častá narativnost a vysvětlování, které kazí čirou zábavu, v dalším díle je tahleta charakterová vada dovedena ad absurdum. Škoda. ()

Dantte..

Překombinované, už né tak vtipné jako první díl. Nebýt Johnnyho Deppa a originální ztvárnění posádky Bludného Holanďana (tedy přesněji Billyho Nighyho) nebylo by se na co koukat. Motivy postav jsou v některých pasážích filmu silně nelogické. 65 % "end" ()

Gromit

Zatímco první díl měl své mouchy (ale bylo jich velmi málo a byly to spíš mušky), ten druhý je z mého pohledu naprosto dokonalý. Má totiž všeho víc, ať už akce, napětí nebo humoru. Některé scény (útěk před lidojedy, souboj na mlýnském kole atd.) řadím už teď do kategorie "nezapomenutelné" a co se triků týče, tak na ty je opravdu radost pohledět. Největší atrakcí filmu je ale opět Johnny Depp coby výstřední a prospěchářský Jack Sparrow, o tom žádná. Jo ho ho! ()

Ogrb

Já žasnu. To se tahle přeplácaná kravina fakt líbila tolika lidem, že je tady v červeným? Znám tak tisíc lepších filmů, který tady mají nižší hodnocení. Ale budiž, nechám vám to. Někoho to asi baví. 4/10 ()

Rodin

Nejslabší kousek série, který by bez Prokletí asi ani neměl smysl. Nejnabitější. A rozhodně nejdelší, vnímáno subjektivně. Už mě tlačil zadek, což se mi stává jen u filmů, které mě postupně přestávají víc a víc bavit. A to se stalo zde. ()

rottik-cb

Zatímco první díl operoval s kapitánem Barbarossou, druhý díl přináší další podvědomě znějící jméno- Létající Holanďan. Humorem se šetřilo, velevtipná je jen scéna u lidojedů a Johnnyho „druhé oči“ :) Příroda prostě nádherná. Akce tam je, ale na rozdíl od jiných mě triky zas tak neberou, takže pro mě zklamání. Na konci filmu jsem byla vyloženě naštvaná- sám za moc nestál a ještě si drze skončí v půlce, aby donutil diváky přijít i příště? ()

Tiiso

Z hlediska trilogie (v současné době chystané quadrologie 13.02.2011) znamená pro mě druhá část pirátů , skvělý spoiler, či předehru k třetímu dílu, který na mě zapůsobil daleko více. Když celé dílo rozfragmentuji, pro druhou část to znamená ne příliš lichotivé hodnocení, co se mých očí týče. Humor, který spoustě divákům šmakuje, na mě působí spíše naopak. Je v mnoha okamžicích trapný a spíše směšný. Je to otázka pohledu, jelikož ten prazvláštní smysl pro humor, který tvůrci projevili, se jako jeden z pilířů díla, nese všemi částmi, a je nepřehlédnutelný. Někomu prostě sedí někomu bohužel tolik ne. Scény z ostrova, na kterém jsem byl svědkem duchovního rituálu a následné chystající se pozření jednoho z hlavních hrdinů, patří k těm méně podařeným. Vyznívají pro mě jako zbytečné a nic nepřinášející. Kdežto scény z moře, jsou naopak nápaditější a více kvalitnější. Jako celek hodnotím druhý díl pirátů, méně úspěšný co se kvality týče. A to z pohledu děje a osudů hlavních postav. Jak jsem podotknul ale, celá náplň filmu mě představila důležité body a důležité okamžiky, které rozvinutím ve třetí části dostávají skvělý obraz jednolitého celku. Technické ztvárnění je opět výborné (je to přeci blockbuster) triky skvělé. Doprovodná hudba parazituje na výkonu, který předvedla v předcházející části. Herecké výkony jsou shodné s prvním dílem. Není celkem co více dodávat. Dobrý průměr v podobě třech hvězd. ()

Simi_Papi

Gore se zlepšil, Jerry dobře dohlížel, Johnny si to ukradl pro sebe a Hans všechno podtrhl. A diváci jim naplnili peněženky. Hollywood v celé své kráse. 86% ()

fantomas19

* Johnny Depp & Keira Knightley * Orlando Bloom & Stellan Skarsgard & Bill Nighy * Čierna Perla vs Bludný Holanďan, láska vs boj o moc * Americká dobrodružná akčná fantasy z roku 2006, ktorú natočil Gore Verbinski, je pokračovaním príbehu pirátskeho kapitána. Jack Sparrow (Johnny Depp) má nevyrovnané účty s obávaným morským kapitánom Davym Jonesom (Bill Nighy) a začína mu tiecť do bôt. Ambiciózny šéf východoanglickej spoločnosti Cutler Beckett (Tom Hollander) prekazí svadbu Willa Turnera (Orlando Bloom) a Elizabeth Swannovej (Keira Knightley) za účelom získania truhly mŕtveho muža. Honba za truhlou nesúcou v sebe istotu neuveriteľnej moci sa začala. Neustále zvraty v smerovaní lodí pri hľadaní truhly, šermiarske súboje a námorné bitky zabezpečujú filmu rýchlu akciu a dobrodružnú napätú atmosféru, podporenú rozvojom vzťahu Willa a Elizabeth (odlúčenie a pokušenie), či náznak hlbšieho ponorenia do charakteru Jacka Sparrowa. Film je zdatným nasledovníkom svojho predchodcu, prvej časti, a prináša plno otvorených otázok pre tretiu časť. ()

SuicideKing

naprosto nejhorsi na tomto filmu je ten buzik blum, nepochopim jakej castingovej mrzak ho tam prosadil. nebejt neho,tak je to celkem slusnej popkornak ()

Izz

Kašlat na všechno,tohle mě pořád bavilo.Truhla je přehnaně megalomanská,uspěchaná a hodně nedodělaná,snaha naroubovat na Piráty snad i nějakou mytologii pohořívá a Davy Jones na Barbossu prostě nemá.Ale v parném létě 2006 to byl pořád jeden z mála blockbusterů,který splnil do puntíku to,co jsem od něj očekávala.Tedy nařachanou a vtipnou jízdu karibskými atrakcemi,u které se nebudu nudit ani na sekundu. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)