Vražedné čísla

• Slovensko Numb3rs (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2005–2010), 84 h 34 min (Minutáž: 43 min)

David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard, Navi Rawat, Peter MacNicol, Dylan Bruno, Diane Farr, Aya Sumika, Sophina Brown, Michelle Nolden (viac)

blackrain

Zločin je jako rovnice, kterou je potřeba velmi rychle vyřešit. Matematiku používáme denně a ani si to neuvědomujeme. Všechno děláme automaticky a s velkou samozřejmostí. Klidně ji můžeme použít při řešení zločinu, s tím problém nemám. Neuškodilo by, kdyby složité matematické výpočty byly více vysvětleny. Jenže to by se jeden díl seriálu pěkně prodloužil a změnil v něco úplně jiného. Zajímalo by mě, jestli jsou to skutečné výpočty nebo jen nějaké filmové výmysly. Nicméně, nápad je to zajímavý a originální. ()

slunicko2

Červená knihovna v žánru kriminálek. 1) Původně jsem se domníval, že červená knihovna je označení žánru. Wiki mě poučila, že vedle pokleslé literatury pro ženy existovala za první republiky i modrá knihovna (kovbojky a detektivky) pro muže. Seriál mě přesvědčil, že i vyšetřování FBI lze vést výše popsaným stylem._____ 2) Jakmile ovšem pomine prvotní okouzlení, popsané bulvární postupy se jasně projeví._____ 3) Důležití jsou samozřejmě i představitelé: 43letý Rob Morrow (agent Don Eppes) a 27letý David Krumholtz (Donův bratr, matematický génius Charlie), jenž vypadá v tomto seriálu fakt sexy. Věk uveden k datu vzniku první řady. ()

fallangell odpad!

Řezal jsem se u toho smíchy jako vzteklý, to je pravda. Ale že bych u toho někdy vydržel sedět až do konce, to jsem opravdu přes veškerou snahu nezvládl, protože propočítávání algoritmu na pohyb člověka po městě podle jediného výchozího údaje... Omlouvám se, ale to nedávám. ()

Beagle

Nějak to není ono. Mohla bych i sestavit vzorec, kterým prokážu, proč se Vražedná čísla podle mě nepovedla, ale zrovna mi došly křídy na tabuli. P.S: Seriálové skóre Jerry Bruckheimer : Scott brothers - 5 : 0. ()

lekr odpad!

Musím se přiznat že takovouhle kravinu jsem dlouho neviděl. Naprosto debilní a nelogická myšlenka, ohrané případy a špatní a nesympatičtí herci. Tohle se fakt nedá!! Jeden z nejhorších krimiseriálů všech dob!! ()

C0r0ner

Prvních pár dílů je bomba. Dalších pár dílů už se začne člověk trošku nudit. Po +- dvacátém dílu už je to pořád jedno a to samé. K tomu mi přijde, že kromě těch prvních několika dílů, které byly opravdu skvěle promyšlené, byl zbytek tak nějak splácaný a náhodný, že to s realitou mělo málo společného. 55% ()

carly

čo ma k tomuto seriálu pritiahlo a čomu musím neustále aplaudovať je herecké obsadenie a výkony. a s tým súvisiace charaktery. nie je tu jediná postava, ktorá by bola zle obsadená, alebo nezaujímavá. matematiku moc nemusím a napriek tomu, že vyšetrovania sú zväčša zaujímavé, čo ma na tom najviac láka sú vzťahy. nie sú v centre pozornosti, ale sú tam neustále prítomné, aspoň v pozadí - rodina, priatelia, lásky. a vyvíjajú sa, menia a dávajú zmysel. mnohé vzťahové drámy by si z nich mohli brať príklad ()

Dannysek4U

Ulala, rozkosnej serial, a to i pro cloveka, kterymu matematika nikdy nerikala vic, nez ze se blizej problemy ve skole. A navic mam dil od dilu stoupajici svih a uder. Proste labuz. A co je nejlepsi, za par tydnu ha k nam zacne sypat Nova. Vrele doporucuju ()

EstéCaňa

Tento seriál byl asi jediným, který jsem sledoval na Nově (kromě Ordinace pro tu mám slabost ). A taky že se mi líbil. Při psaní komentáře jsem si vzpomněl na HIMYM 6. sérii 9. díl ,kde naše hrdinka Robin zachraňovala vesmír pomocí matiky. : Ale to jsem odbočil ! Vražedná čísla mi přišli rozhodně zajímavější než nějaký "Mentalista", který televize označila jako nejlepší seriál součastnosti. No což, asi jsem zaspal dobu. 9/10 ()

tomeek

Připadá mi to jako béčkový film, kde se chlapíkovi pomocí různých berliček matematických fíglů (divákovi zcela neznámých) daří vypočítat, proč ten a ten zastřelil toho a toho. A to je podle mě dost nedůvěryhodné. Na rozdíl od "Horácia" a "Grissoma" to ani není napínavé. ()

ProfesorLotr

V matematice jsem celkem levej, tudíž vůbec moje hlava nepobírá o čem tam mluví. Je to ale výhoda, protože nezjistím jaké nesmysly a nesouvislosti tam padají. Tudíž se jako fanoušek detektivek docela bavím a ani nemusím řešit, co je matematicky správně a co ne. :-) 64% ()