Nezvestní - Série 4

(séria)
všetky plagáty
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2008, 10 h 45 min (Minutáž: 43–84 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan (viac)

koza3

Pokračují diskomforty předchozí série. Příliš mnoho tajemství, navíc se dostáváme nejen do minulosti, ale i budoucnosti. Však pozor! Budoucnost bude mít několik časových bodů, které nám jsou servírovány napřeskáčku, takže se v tom už moc nedá vyznat. Jako někdy mám ty zamotanosti rád (třeba Westworld), ale tady mi to přijde spletenec bez většího smyslu. Každá cesta to jiného časového pásma se snaží dát nějaké zdůvodnění, ale v tom závalu tajemství už mi to nepřipadá důležité. Navíc mám pocit, že se tam začínají objevovat díry ve scénáři a tak to dává ještě menší smysl. Zatím držím ženu nad hladinou, ale poslední dvě série už dá jenom zdonucení. ()

malylada

Tak tahle série začíná ukazovat tvůrčí neduhy, které se projevují ve zmatečném scénáři. Měl jsem pocit, že si někdo neví rady, jak skvěle rozjetý seriál ukočírovat a jako by studiu někdo odevzdal půlku práce, aniž by měl hotový závěr. Především škodí neustále nabalování nových postav, kdy už v rozjetém vlaku nemají prostor vrýt se pod kůži a naopak se nešikovně manipuluje se stálicemi. John Lock se stává otravnou postavou a zbytek týmu nemá prostor žádný nebo se plácají na místě. Rozhodně je zajímavá paralela s časem, prostorem, byť moc nedává smysl. Přesto se něco neustále chaoticky děje, takže není na přílišnou nudu prostor. Divák musí být zklamaný po tak velkých věcech v prvních dvou sériích a nevím přesně, co si myslet o závěru. Doufám v zázrak v následující sérce a s přivřením všech očích.......7/10 ()

Lacike

Konečne som sa dočkal vydarenej série, ktorá sa vyrovná kvalitám prvej. Do veľkej miery za to môžeme poďakovať radikálnemu skráteniu počtu dielov, vďaka čomu odpadli zbytočné vatové diely. Ďalším kladom je prakticky komplet nahradenie flashbackov, ktoré už nič neprinášali, flashforwardmi, v ktorým sledujeme ako sa šestici "šťastlivcov" darilo potom, čo sa konečne dostali z ostrova. To dodalo seriálu nové grády. Pribudla ďalšia strana na tajomnej lodi (ktorých osobne nazývam tí tretí) s ktorými bojujú tí druhí, pretože tí prví (to sú naši hrdinova z lietadla) sa už riadne preriedili a aj tak im všetkým už strašne drbe. Vážne sa to už nedá brať ani na sekundu. Je to mix fantasy a sci-fi, ale už sa to utrhlo natoľko z reťaze, že som zvedavý a nadšený z toho s akou chujovinou sa scenáristi vytasia nabudúce. Čo sa týka postáv, tak z Locka urobili druhého Bena, ale na rozdiel od neho nemá žiadny plán a čumí jak vyoraná myš. Čudujem sa, že ho ešte niekto nasleduje. Ben je prvotriedny zmrd a dúfam, že zomrie pomalou bolestivou smrťou. Odchod jeho dcéry zo seriálu ma dosť naštval a ak to mal byť spôsob ako diváka primäť, aby ho ľutoval, tak u mňa nastal opak, keďže za všetko môže on. Vrátil sa nám ďalší zmrd Michael, ale aspoň bol užitočný a nakoniec sme sa ho snáď definitívne zbavili. Desmond a jeho cestovanie v čase začalo byť konečne tak šialené, že je to zábava. Jack naďalej degraduje na chuja seriálu. Kate stále behá od Jacka k Sawyerovi a späť. Sawyer je definitívne naj postava, pretože má všetkých a všetko na háku. A s Hugom vytvoril dobrú dvojku. Ďalší pri zmysloch je stále Sayid. Juliet je stále mrcha, ale nádherná. Z nových postáv zaujal Faraday. Viac som čakal od Jeffa Faheyho, ale jeho postava nemala veľa priestoru. Zato Kevin Durand aj na malom priestore zažiaril ako nezničiteľný terminátor. Claire tam niekde bola? Neviem o tom. Definitívne zbytočná postava. Páčilo sa mi finále, ktoré bolo fakt napínavé a akčné. Časť postáv sa dostala konečne z ostrova a ostrov urobil puf a už ho nikto nikdy nevidel. Až do ďalšej série, hehe. Pred rokmi ma finále uspokojilo natoľko, že pre mňa fungovalo aj ako koniec seriálu. Tak teraz skúsim pokračovať. Aspoň sa dozviem jak chcípol ten magor Locke. 8/10. ()

agentmiky

Po čtyřech sériích mohu s čistým svědomím říct, že si Ztraceni drží neskutečnou úroveň. Čtvrtý přírůstek je společně s druhou řadou o malinko slabší než kolegové, ale jít níže než pod pět hvězd bych bral za hrdelní zločin :D Budu se tady zase opakovat, ale takto dobře napsané postavy by si všichni tvůrci představovali v těch nejideálnějších snech, paráda to sledovat na vlastní oči. Zase o kousek zamotanější, ale mně osobně nevadí, že si s námi Abrams hraje jako kočka s myší. Ono snažit se z pozice diváka přicházet na kloub všem situacím a nadhozeným otazníkům beru jako plus. A závěr opět boží, Penny s Desmondem, tam ukápla slza štěstěny :) Tak uvidíme, co přinesou poslední dvě řady, v koutku duše vím (když si vzpomenu na to, jak jsem to sledoval jako menší capart), že tam se tvůrci utrhli už dost ze řetězů :D Za mě 9/10 ()

Colonist

Čtvrtá řada LOST je sérií, kdy se láme chleba. Ze seriálu, který začal jako lehce mysteriózní show o přeživších na opuštěném ostrově, se stává stále větší a větší fantasmagorie. Zvraty jsou čím dál víc šílenější a s každou zodpovězenou záhadou přichází pět nových. Proto se nedivím lidem, kteří druhou polovinu seriálu hodnotí jako slabší. Zřejmě čekali něco jiného. Já jsem ale spokojen. 4. a 5. sérii považuji za vrchol celého seriálu. Teď to všechno teprve dostává pořádné grády. Rozvleklost třetí řady, kterou já osobně považuji za nejslabší, je pryč. Epizody 3–4 a 6–7 jsou víceméně průměrné, ale po nich přišla stávka scenáristů, která tvůrcům rozhodně prospěla. Konec sezóny je nepřekonatelný. Vůbec mi nevadí, že se ze seriálu postupně stává sci-fi, což vyvrcholí v 5. sérii. Mně tahle proměna kápla do noty. Je tu drama, tajemno, akce, skvělé postavy, výborné herecké výkony, nepřekonatelná Giacchinova hudba...tohle všechno u mě prostě funguje. Nejlepší epizody série podle mě: The Beginning of the End, Comfirmed Dead, The Constant, The Shape of Things to Come, Cabin Fever, There's No Place Like Home (komplet). ()

Timak

Dost výrazný odklon od konceptu jedničky a dvojky. Trojka už byla na hraně, ale tady to nabírá úplně jiných rozměrů. Navíc je zarážející, že ač většinu dílů z prvních třech řad jsem schopen po tolika letech více či méně odvyprávět, tak si z téhle série nepamatuju nic. To taky o lecčem vypovídá. ()

Arkanoid

Séria porovnateľná kvalitou so sériami 1-3 a 5. Dianie na ostrove je obohatené o prišelcov, ktorí chcú pravdepodobne ostrov zneužívať na mocenské ciele. Niektoré postavy musia zápasiť s poruchou nedobrovoľného cestovania v čase s krvavými následkami. Rozprávanie je tentoraz obohatené o flashforwardy, kde divákovi nie je spočiatku jasné, kedy sa táto dejová línia odohráva. Kvalitná séria, čo vytvára výborný podklad pre kolotoč zaujímavého rozprávania v piatej sérii. ()

Vabr

První čtyři díly byly docela dobrý, byly o dost profesionálnější, zajímavější a bylo v nich víc příběhu než v předešlých, a tak jsem doufal, že tato série bude o dost lepší. Bohužel nebyla, ale měla na to. Jsem moc rád za mnohem kratší počet dílů. Díky tomu je zde víc děje a není zde dost nudných zápletek, dialogů atd. Místo flashbacků jsou zde flashforwady, což je velmi zajímavý nápad a je to mnohem lepší, protože sledovat další flashbacky z minulosti, který jsou nezajímavý a fakt o ničem, by mě vážně už nebavilo. Trošku je blbý, že víte, který postavy přežijou, ale není tomu úplně tak. Je jich o trochu víc než ten počet, který říkají, takže vás to možná může potěšit. Mě ti lidé mimo ten počet teda dost nas*ali. Přibydou i nové postavy, které nejsou bohužel tak vykreslené, ale docela dost jsem si oblíbil Daniela a Charlotte. Přesto, že se série posunula lepším směrem a pozměnila některé věci (až tak velký rozdíl v tom ale stejně není), se o moc od třetí nezlepšila. Vůbec nechápu, čím si jsou tak jistí, že je ta loď zlá a chce je vyvraždit. To, že není Penny automaticky NEZNAMENÁ, že je zlá. Fakt nechápu, kde ten názor vyhrabali a že se tak přehnaně a hlavně bezdůvodně báli ničeho. Pak se rozdělí na skupiny, která si myslí, že je zabít chcou a samozřejmě nechcou. Kdopak asi velel skupině, která si myslela ten výblitek? A jakpak to s tou skupinou dopadlo 🤔hmmm? Ben s*al ještě víc. Samozřejmě v popředí nesměla chybět dvojice Ben a Locke, což není vůbec na držku. Dost mi vadí Hugovo moralizování, i když to bylo jen v jednom díle. On je celkově jako postava samotná normální, ale tohle jeho moralizování ho sráží dolů. Sawyer má o trochu horší hlášky. Chování Bena je dost pozměněné a takto by se v předešlích sérií nechoval a nebo nemluvil. Chování Kate je taky pozměněné, ale jen trochu. Chová se o trochu víc hloupěji. Jednoduše jde přímo k problémům. Dělal jsem si z toho srandu, ale až v téhle sérii mi došlo, že Juliet neumí hrát. Ať jí kdokoliv říká cokoliv, tak má furt ten samej výraz. Pořád. Nechápu, že Ztraceni umí dělat komplikované dějové linky atd., ale dopouští se někdy jednoduchých chyb např. přežití výbuchu domu apod. Nebo někdy něco nevysvětlí např. spuštěný granát v puse. Bohužel každý díl, přesto, že byl kvalitou dobrý, tak ho vždycky něco zes*alo. Každý díl, proto hodnocení tolik snižuju. Konec se mi nelíbil a je zatím můj nejmíň oblíbenej. Nechápu, že si byly postavy tak jistý tím, co dělají/udělají a říkají/řeknou. Nedává to smysl, jak se jim přepnulo a hrozně věřili v to, co dělají a budou dělat dál. Bojím se další série, protože asi očekávám, jaká bude. Postupem sérií si uvědomuju, jak moc mi chybí Shannon nebo Ana Lucia, protože nenacházím žádné velké oblíbence. K tomu to je bez nich takové pustější. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: nikdo | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: Desmond (Strašně otravný a uřvaný) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Daniel 2. Charlotte 3. Kate (nedal bych tu nikoho, protože jsem v této sérii neměl jakoukoliv výrazněji oblíbenou postavu, ale přesto to sem dávám jen orientačně) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Ben (Strašnej, otravenej a trapnej de*il s ještě de*ilnějšími dialogy, chováním a názory. Extrémně nesympatickej. Fakt nechápu, proč už ho konečně nezabijou. Je jim k ničemu. Jen dělá problémy a otravuje) 2. Locke (Už je fakt trapnej furt s tím, že on a ostrov. Snaží se dělat ze sebe hroznýho intelektuála a taky extrémně nesympatickej. Dělá špatný rozhodnutí.) 3. Desmond (Ukřičenej trapák, co furt vyšiluje a do třetice všeho intelektuálního další, co ze sebe dělá něco víc.) SPOILER: Koukám teď 5. sérii a zpětně se musím k tomu opravdu vyjádřit. Smrt Francouzsky Rousseau, Karla a Alex je strašně nevýznamně, nedůležitě a nedramaticky udělaná. Je to opravdu děs a nejhorší je na tom to, že v 5. sérii mluví o smrti Alex, ale když je tak hrozivě nedůležitě udělaná smrt, tak se mě to nijak nedotkne a k tomu, jsou jejich smrti dost zapomenutelný, což mi přijde jako velká škoda, když Rosseau hledá 16 LET! svou dceru, pak ji najde, není s ní ani pořádně 3 týdny, a nakonec zemřou tak odfláknutě a rychle! () (menej) (viac)

waska

Začíná to být maličko překombinované, paralela s časem je dobrá, ale někdy moc nedává smysl. Když o tom člověk trochu víc přemýšlí, nedává smysl vůbec. Ale nevadí, stále se něco děje, nové postavy jsou doplňované do příběhu ( někdy možná zbytečně ) a dostali jsme odpovědi na některé otázky. Touhle sérií to ale mělo skončit. Oceanic 6 je zachráněn a konec. ()

Blazkowicz

No skvělé a celý seriál je v prdeli. Teď už tady máme jak záblesky z minulosti, tak i z budoucnosti. Jen se to začíná víc a víc komplikovat. Dva tábory, loď, vrtulník, fyzici, vraždící komando, magická chatrč a už i lehké náznaky hrátek s časem. Tfuj. 3-* ()

hrumsrt

Čtvrtá série se drží toho šílenějšího směru, kdy všechno je osudové a samotné čiré přežívání je už tak nějak na druhé koleji, jen s tím rozdílem, že po celých 14 epizod, jenž utvářejí tuhle nejkratší sérii, se něco neustále děje. Od prvních chvil je jasně nastavený cíl, tedy na ostrov dorazila záchrana, takže zbývá už jen všechny naložit a ukončit o čem se všichni dohadují od prvních epizod. Jenže kéž by to bylo tak jednoduché a samotní zachránci nejen, že nejsou ve svých záměrech jednotní, ale oni ani primárně nejdou po přeživších z letadla.. Naši přeživší tak musí vyjednat co nejpřívětivější podmínky a jasně si určit, co a kdo je pro ně priorita.. Vedle napínavého dění na ostrově, které mnohdy připomíná bajku o Achillovy a želvě, se tradičně odehrávají i fantastické flashforwardy (netuším, zda tenhle termín existuje) a my nahlížíme do budoucnosti přeživších, což nám tentokrát neodkrývá motivace činů postav, nýbrž jejich samotné důsledky a co především i jejich zbytečnost.. Původní členové se rozdělují a nezbývá než doufat, že všichni dojdou čeho chtějí.. Poprvé tu není nikdo, kdo by mi vadil, a pokud prostor dostává Desmond, je to lahůdka! Spolu s první sérií prozatím nejnávykovější. Nejlepší epizody - Konstanta, Seznamte se s Kevinem JohnsonemNení nad to být doma: 3. část. 90% ()