Když Ben Keamyho v afektu zabije, je vyslán signál na loď. Tam Michael ochlazuje výbušniny. Už mu ale dochází dusík... V předchozí části se Sawyer obětoval skokem do moře, aby odlehčil vrtulníku. Desmond na palubě zoufale gestikuluje, aby vrtulník nepřistával. Frank ale namítá, že už nemá palivo a tudíž jinou možnost. Když přistane, tak jim Desmond řekne situaci. Snaží se co nejrychleji opravit díru v nádrži a znova vzlétnout. Začíná boj s časem.
V Orchideji vysvětluje Ben Lockovi, že ten, kdo přestěhuje ostrov, už se na něj nemůže nikdy vrátit a obléká si teplou bundu. Locke jde k těm Druhým.
V budoucnosti Ben navštíví Jacka a říká mu, že se musí na ostrov vrátit, že se tam udály zlé věci, když odešel. Ale nemůže se vrátit sám, musí se vrátit všichni. (PROCESOR)

Milano33

Mimoriadne pôsobivá epizóda! Situácia, ako aj vo vrtuľníku, tak aj na lodi bola maximálne vypätá. Cestou na loď začalo z vrtuľníku unikať palivo, preto Sawyer obetovo zoskočil. Na lodi plnej výbušnín nebolo o nič lepšie. Explózia bola enormná, chudák Jin a Sun. Nič z toho by sa nestalo, keby Ben netúžil tak zúfalo po pomste. Ukázalo sa, že tá podzemná stanica slúžila na experimentovanie s cestovaním v čase a v priestore. Ben potreboval premiestniť ostrov za každú cenu a dokonca bol ochotný sa obetovať. Ten jav, keď ostrov z ničoho nič zmizol bol neskutočne fascinujúci. Po tomto kolosálnom úkaze, už nebolo možné pristáť na ostrove. Úžas, ako fakshforwardy zapadli s aktuálnym dianím a krásne sa to zacyklilo. Zaujímavé, že po opustení ostrova sa aj tak musia vrátiť späť. A John v rakvy. Wow! ()

BROKEN_

Další úžasné finále, ve kterém obě dějové linky, jak přítomnost, tak flashworward do sebe krásně zapadli, jen aby nás v poslední scéně tvůrci, jak už je u tohohle seriálu zvykem zamotaly hlavy..... Locke v rakvi? WTF. Ale přesně kvůli tomuhle ten seriál miluju. Neskutečný zážitek je pro mě zatím seriál Lost. 4 série je pro mě momentálně nejoblíbenější, pořád se něco děje a poslední plus mínus 4 epizody jsou perfektní. Obrovská natěšenost na 5 sérii............... tenhle seriál můžu všemi deseti...... a i když to nedává smysl, hodně WTF momentů, na které odpověďi nedostaneme, JÁ TO I TAK MILUJU A BAVÍ MĚ TO! Zkrátka musíte se nechat od scénaristů vést a dostanete seriál, který vás bude nutit pouštět další a další epizody. :) ()