Když Ben Keamyho v afektu zabije, je vyslán signál na loď. Tam Michael ochlazuje výbušniny. Už mu ale dochází dusík... V předchozí části se Sawyer obětoval skokem do moře, aby odlehčil vrtulníku. Desmond na palubě zoufale gestikuluje, aby vrtulník nepřistával. Frank ale namítá, že už nemá palivo a tudíž jinou možnost. Když přistane, tak jim Desmond řekne situaci. Snaží se co nejrychleji opravit díru v nádrži a znova vzlétnout. Začíná boj s časem.
V Orchideji vysvětluje Ben Lockovi, že ten, kdo přestěhuje ostrov, už se na něj nemůže nikdy vrátit a obléká si teplou bundu. Locke jde k těm Druhým.
V budoucnosti Ben navštíví Jacka a říká mu, že se musí na ostrov vrátit, že se tam udály zlé věci, když odešel. Ale nemůže se vrátit sám, musí se vrátit všichni. (PROCESOR)

BROKEN_

Další úžasné finále, ve kterém obě dějové linky, jak přítomnost, tak flashworward do sebe krásně zapadli, jen aby nás v poslední scéně tvůrci, jak už je u tohohle seriálu zvykem zamotaly hlavy..... Locke v rakvi? WTF. Ale přesně kvůli tomuhle ten seriál miluju. Neskutečný zážitek je pro mě zatím seriál Lost. 4 série je pro mě momentálně nejoblíbenější, pořád se něco děje a poslední plus mínus 4 epizody jsou perfektní. Obrovská natěšenost na 5 sérii............... tenhle seriál můžu všemi deseti...... a i když to nedává smysl, hodně WTF momentů, na které odpověďi nedostaneme, JÁ TO I TAK MILUJU A BAVÍ MĚ TO! Zkrátka musíte se nechat od scénaristů vést a dostanete seriál, který vás bude nutit pouštět další a další epizody. :) ()

Milano33

Mimoriadne pôsobivá epizóda! Situácia, ako aj vo vrtuľníku, tak aj na lodi bola maximálne vypätá. Cestou na loď začalo z vrtuľníku unikať palivo, preto Sawyer obetovo zoskočil. Na lodi plnej výbušnín nebolo o nič lepšie. Explózia bola enormná, chudák Jin a Sun. Nič z toho by sa nestalo, keby Ben netúžil tak zúfalo po pomste. Ukázalo sa, že tá podzemná stanica slúžila na experimentovanie s cestovaním v čase a v priestore. Ben potreboval premiestniť ostrov za každú cenu a dokonca bol ochotný sa obetovať. Ten jav, keď ostrov z ničoho nič zmizol bol neskutočne fascinujúci. Po tomto kolosálnom úkaze, už nebolo možné pristáť na ostrove. Úžas, ako fakshforwardy zapadli s aktuálnym dianím a krásne sa to zacyklilo. Zaujímavé, že po opustení ostrova sa aj tak musia vrátiť späť. A John v rakvy. Wow! ()