Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Wacoslav1

Bylo jich sedm a bojovali jako by jich bylo sto... Určitě poctivá westernová klasika, kterou sice neohodnotím plným počtem, ale to neznamená, že bych ten film neuznával. Jenom se občas najdou nějaká ta hluchá místa a ne všichni herci mi tu úplně sedli. Každopádně minimálně čtveřice Brynner, Bronson, Coburn a Wallach a jejich postavy jsou prostě top. Jinak zatím jsem si nikdy nenašel čas na Sedm samurajů, kteří jsou vlastně předlohou pro tento film, ale někdy to snad napravím. Každopádně tenhle lety prověřený kousek hodnotím na 90% ()

gogo76

Životná rola Yulla Brynnera. Jeden z najlepších westernov vôbec dal dokopy toľko slávnych mien/no, slávnych skôr po ňom ako pred ním/, že by to vystačilo aspoň na 7 filmov. Škoda, že S.McQueen nedostal väčší priestor, podobne ako fantastický Eli Wallach, ako vodca banditov. Zvlášť som si obľúbil práve jeho Calveru, hlavne po tom, čo dokázal v ďalšom legendárnom kúsku Dobrý, zlý a škaredý ako Tuko. Film na ktorom vyrastali naši otcovia, my a nesklame ani generácie, ktoré prídu po nás. Legenda, ktorá sa dá pozerať dookola. Ťažko povedať koľkokrát som to videl, ale určite viem, že ma to neomrzelo a mám chuť si to pozrieť znova. Nadčasové, veľmi pozerateľné, veľmi chytľavé...100%. ()

Happykubas

Režisér věděl co dělá. Pro dost lidí nesympatický, ovšem kvalitní japonský snímek z roku 1954 mu ihned evokoval, že převést to do duchu westernovky, bude z toho neskutečný trhák. A taky že jo. Remake se náramně vydařil. Vsadil na to, že když do toho dá veškeré úsílí, vznikne film o kterém se bude dlouho mluvit, a proto obsadil ty nejlepší herce, kteří byli k mání. Ze sedmi statečných se časem stala legenda. Říká se, že kdo neviděl tento film, neví jak vypadá pořádná kovbojka. Já s tím souhlasím, ovšem v malinko nadneseném významu. Bezva nápad. Bezva herci. Bezva hudba. => Western bez vad. ()

pepo

Bolo ich sedem a stali sa legendou. Jeden z najslávnejších a najlepších westernov všetkých čias je, podobne ako neskoršie Pre hrsť dolárov, remakom samurajskej klasiky Akiru Kurosawu. Sedem samurajov je úžasným dielom a postaviť sa s ním do priamej konfrontácie si žiadalo veľkú dávku odvahy. A podarilo sa. Neuveriteľne silný casting, perfektné tempo a geniálny hlavný motív z pera Elmera Bernsteina sú hlavnými dôvodmi úspechu. Máme tak vedľa seba dva úžasné filmy v inom žánri, no s rovnakým základom. Oba dokážu existovať vedľa seba a vyvolávať debaty, ktorý z nich je lepší. Ja osobne mám rád oba, no westerny mi boli stále bližšie než samurajské filmy. ()

liborek_

Vzhledem k tomu, že tento film tady už hodnotilo 2397 lidí a je tu i pěkná řádka komentářu, nemá smysl se nějak moc rozepisovat, protože stejně nepřinesu nic nového... Sedm statečných je velmi idealistický film s jasnými konturami ohraničujícími dobro a zlo. Je po všech stránkách skvěle natočený - ne nadarmo se Sturgesova verze tolik líbila autorovi originálu Kurosawovi. Má výbornou kameru, vynikající hudbu Elmera Bernsteina a ty dialogy.... To je něco fantastického! Jednoduše řečeno vrchol svého žánru a pravděpodobně ona výjimka, která potvrzuje pravidlo, že remaky nesahají originálu ani po kotníky. Sedm statečných se Sedmi samurajům hravě vyrovnají. Ale pochopitelně existují mezi nimi rozdíly, motivy samurajů a kovbojů jsou jistě odlišné a Sedm statečných je mnohem idealističtější. Sedm samurajů zase klade důraz na kulturní tradice. V celkovém součtu má každý z obou filmů svá specifika, která výsledek ozvláštňují a neodvažoval bych se tvrdit, který z nich je lepší. Každopádně Sedm statečných je vynikající film, který by měl vidět každý, kdo má rád filmy s felkým f.... ()

Phobia

Jako dítě jsem vždycky obrečela, když mi odpráskli Coburna :-). V hodnocení tohoto westernu je kus nostalgie, ale oproti mnoha jiným filmům se na "Sedm statečných" dá dívat a bavit se i dnes. 90% ()

cheyene

Chris, Vin, Bernardo O'Reilly, Lee, Britt, Harry Luck, Chico. X Calvera Naprosto excelentní western! Příběh jak se patří, herci jak mají být (skvělé výkony jak všech statečných, tak i bandity Calvery), dobré scény, napínavý děj = nezapomenutelná legendární podívaná se vším všudy..."Dvacet dolarů? To není vůbec málo." Western s omezením krvavosti (není na škodu - ani omylem). Filmové nedostatky (chyby): 1) Když Chico pronásleduje a stopuje šestici statečných vedenou Chrisem, loví ryby v potoce. Nedostatkem je, že uloví kapra lysce, který není v Americe doma, přičemž lysec je šlechtěná ryba. Nemá tedy v potoce v Mexiku, co dělat. 2) Cestou na hřbitov mají koně, kteří táhnou vůz, na hlavách smuteční ozdoby - chocholy. Jednomu však během jízdy zpět spadne. Při záběru, kdy vůz dojíždí na místo, odkud vyjel, však mají všichni ozdoby opět na hlavách. Na závěr pár hlášek: Chris: The graveyards are full of boys who were very young and very proud. ... Chris: Hey! What's your name? - Vin: Make it Vin. ... Calvera: Stejně se sem dostanu! - Chris: Ale nedostaneš se ven. ... Chris: Už mi za práci nabízeli hodně..ale nikdy ne všechno. ()

Hrabka

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Když jsem ho viděl poprvé, byl jsem nadšen. Skvěle vymyšlený scénář s výborným hereckým obsazením (výjimeční jsou především obě hlavní postavy na straně dobra a zla). Nejvíce mě mrzelo, že jich ze sedmičky tolik padlo. Spolu s filmy o Vinnetouovi je tento film řazen na vrchol mého žebříčku westernů. Když už to člověk vidí po třetí a po čvrtý, je jasné, že film své kouzlo ztrácí, ale v tomto případě si nikdy nenechám v televizi ujít sedmičku statečných. 95% ()

kinej

Sedm statečných je výborný western, ale jednoduše se nemohu vyhnout srovnávání s originálem. A přes výtečné herecké výkony všech zúčastněných se westernová mutace jeví jako slabší. Nesedlo mi například to, že Calvera pistolníky poté co je zajal nejen propustil, poté co mu vykosili čtvrtinu bandy, ale ještě jim vrátil zbraně. U takového kriminálníka to psůobí nevěrohodně. Druhou výtkou je, že se filmu nedaří věrohodně obhájit myšlenku, že skuteční hrdinové jsou upachtění vesničani. Veškerý ten obdiv k lidem, co nemají na to, si to vyřídit sami působí pokrytecky a jen jako falešná skromnost opravdových hrdinů, pistolníků Někdo by mohl namítnout, že to moc zkoumám a pitvám, že bych se měl jen dívat a bavit se, ale právě to je ten důvod, proč mám raději samurajskou verzi. Je totiž mnohem propracovanější a vrstevnatější. Ale jinak opakuji, Sedm statečných je výtečný western. ()

juta

Nakonec z toho byl celkem příjemný westerňák s herci, kteří měli dobře zapamatovatelnou tvář. Na rok 1960 překvapivě dobře natočený a zpracovaný. Konec byl tak akorát, aby uspokojil většinu diváků a já byl spokojený také. ()

MISSha

Western, žánr který mi nikdy nebyl dvakrát sympatický... ale jak už to tak bývá, vyjímka potvrzuje pravidlo. S klidným srdcem mohu říci, že Sedm statečných je pro mě od téhle chvíle nejlepším westernem co jsem kdy viděla. ()

Fiftis

Sedem statočných patrí rozhodne medzi najlepšie westernové snímky. Roky od jeho vzniku mu nič neubrali a ak obsahuje nejaké emotívne miesta, je to len dobre, to práve robí tento western absolútne výnimočným. Výborný klasický western. Jeden z najslávnejších westernov všetkých čias. Luxusné herecké obsadenie a výborné výkony hercov. Najobľúbenejšia postava bola stvárnená hercom Charlesom Bronsonom. Práve tá u mňa vyvolala najviac emócií. Je zbytočné pokračovať ďalej ...všetko ostatné už tu bolo určite povedané. Neurobte podobnú chybu ako ja, že som tento film dlho odkladal. ()

Shakers

Nie som milovník westernov a nehovorí mi ani ta hviezdna herecká zostava dokopy nič, takže mi to nepríde výnimočné ako vám, no každopádne musím uznať, že svoje kvality ten film má. Predovšetkým ma zaujali herci, postavy, príbeh a akcie a to po celý čas. Ale to je tak všetko. Povedzme, že aj ta hudba ma niečo do seba, ale bohužiaľ aj keď som sa moc pri tom nenudil a v celku ma to aj bavilo, na viac ako na tri to nevytiahnem. 70% - 3* ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)