Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Jermann

Kouzelná romantická blábovina plná barev a bezuzdné fantazie. Kousek z dob, kdy jsem Deppa obdivoval za to, do jakých prapodivných projektů se pouští, úplně nejvíc. A jeho precizní hra s akcenty právě tady začala nabírat grády. ()

KajusaK

Don Juan deMarco, tohle jméno mi neustále zůstává v paměti :)) Perfektní,romantiky až až , ale v tomhle případě mi to vůbec nevadilo :)) ()

SeanLSD

Dnes je už jasné, že stačí vymyslieť či vybrať čo najexcentrickejšiu postavu a obsadiť do nej Johnnyho Deppa a všetci sa z toho môžu zblázniť. Úspech by bol jeho prítomnosťou zaručený, nie však kvalita. Našťastie si tento neprekonateľne charizmatický blázon úlohy vie vyberať a vedel to už v časoch, keď sa jeho filmová kariéra iba rozbiehala. DON JUAN vďačí rovnakou mierou Jeremymu Levenovi s poetickým a vtipným scenárom a pokojnou, no svižnou réžiou. Depp je však čistou výhrou, necháva sekundovať ešte aj veľkého ( a to aj doslova ) Marlona Branda a so smrteľne vážnou tvárou prednáša tie najnehoráznejšie lži v kombinácií s najneskrotnejšími romantickými a sexuálnymi predstavami. Komukoľvek inému by som sa asi vysmial, ale doňho sa proste nedá nezamilovať. Je až neuveriteľné, ako dokáže skoro každý film vyniesť o niekoľko úrovní vyššie, ak mu sedí úloha. Táto mu evidentne sadla . . Je to poézia, na ktorú už v našom svete nie sme zvyknutí. Isteže, dalo sa to urobiť ešte omnoho nápaditejšie, veľkolepejšie a bombastickejšie, ale Leven chce hovoriť o tom, čo sa skrýva za príbehmi, aj tými zdanlivo obyčajnými. V neposlednom rade je na mieste otázka, kde je hranica medzi duševným zdravím a chorobou a či je skutočne nutné niektoré choroby liečiť . . Každý, kto dnešným prehusteným svetom nie je ešte úplne otupený a zostala mu aspoň štipka vedomia o hodnotách, ktoré sú nad hmotnými statkami a kúsok citu k tomu, nemôže hodnotiť inak, už len kvôli priezračnej čistote takéhoto "bláznovstva" a vlastným skrytým túžbam po niečom krásnom a iracionálnom . . . ()

Radiq

Nápad s psychiatrem mi nepřipadal blbej, ale taky mě to nějak moc nenadchlo. Víc mi vadilo to otravné omílání vztahu psychiatr a jeho žena (navíc když Faye Dunaway podle mě nikdy neuměla hrát). S Johnny Deppem se roztrh pytel a sypal ze sebe herecké umění jedna báseň. Brando nevím, spíš průměr. Celkově taky průměr a závist tomu donchuánovi. ()

zombkiler

Těžko hledat šarmantnější muže, než je Johnny Depp. A i velmi tlustý Marlon Brando podává dobrý výkon. Pokud hledáte nenápadný romantický film, kterému mnohé odpustíte, tak to je on. ()

flyboyeda

Vyborny romanticky film s vybornym Deppem a skvele nahravajicim Marlonem Brando. Usmevny a pro me i po nekolikatem shlednuti stale velmi sympaticky pribeh o hledani vasne a leceni takzvane nemocne duse, co ale mozna zas tak lecit nepotrebuje a mozna muze i leccos priucit. Jednou za par let na nej nahodne narazim a vzdy potesi svoji bezelstnosti a pozitivnim nabojem. ()

Triple H

Bolo to pomerne nezáživné, ale Depp bol dobrý. Tie historky o živote Dona Juana boli fajn, ako aj koniec. Ale Brando...ach jaj. To je škoda hovoriť. Celý film musel očividne kľučkovať okolo jeho nadváhy (je už doslova obézny) a do svojej úlohy sa vôbec nehodil. Nebyť jeho, celý film vyznie lepšie. Nuž, aj takto môžu končiť herecké legendy... ()

eye candy

Že by se jednalo o nějaký veleorchestr hereckých polobohů se opravdu říct nedá, Johnny Depp předvádí dost chudičkej a nevýraznej výkon což je o to tragičtější, že Donu Juanovi by určitě slušel zanícenější projev. Brando ten se ani neobtěžuje předstírat že hraje, většinou se jenom tak nezúčastněně překuluje ze scény na scénu. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že se film pokoušel celkem neohrabaně zabrousit do žánru komedie. Přesněji řečeno burleskní frašky, s natolik specifickým humorem, že je obtížné se u něj za střízliva zasmát. No prostě celé je to takové laciné a ani Deppovo monotónní vyprávění o pronikání do tajú bezbřehé ženské duše zklamání bohužel neodvrátí. Námět zajímavej, zpracování chofno ()

Maki89

zaujímavo koncipovaný romantický film s dobrým obsadením, no v nesprávnom čase... Brando a Faye Dunaway boli už príliš starí a unavení.. a Depp sa vtedy ešte len hľadal... rozhodne to ale mohlo dopadnúť aj horšie... prelínanie ilúzie, fantázie a reality bolo spracované celkom dobre... a príbehy mladého Dona Juana sa počúvali a pozerali veľmi dobre, to sa musí nechať... 6/10 ()

dANo

Od tohto filmu som očakával oveľa viac sviežosti a hlavne ma negatívne prekvapil samotný príbeh. Ani kvalitné obsadenie hercov z toho nespravilo viac ako tuctovú romantiku pre starších. ()

sskrblik

Do role Juana se nejlépe hodí Depp, to je bezesporu. Ale pro tentokrát byl jeho výkon průměrný. Film se snaží být za každou cenu zajímavý. Především postrádá moment, který by mne natolik uchvátil, abych si ho jakýmkoliv způsobem oblíbil. Pokud hledáte daleko smysluplnější alternativu doporučuju Svět podle Prota :-) ()

D28

Neočaril ma Don Juan, ale ten zúfalý chalan, ktorý ním chcel byť.A tiež jemný humor a poetika filmu.Priniesol dobrú náladu, na jeho konci som si spievala s Bryanom Adamsom jednu z mojich najobľúbenejších piesní a netancovala som len preto, lebo to neviem.Trošku bláznovstva, romantiky a fantázie v dnešnom svete rozhodne neuškodí.A veľa lásky. ()

sedm.1

Pohodový filmeček,na který každý zapomene stejně rychle,jako mu stejně rychle uteče sledování této oddychovky.Výborní jak Brando,tak Depp,příšerná Dunaway,příběh jednoduchý,ovšem pro vystižení celého filmu mě napadá jediné slovo:milý :)! ()

pearl_jam

nedovedu si představit v hlavní roli nikoho jinýho než Johnyho Deppa, naprosto přesně mu ta role sedí, je dokonalý don juan v dokonalém filmu s přesným donem oktaviem Marlonem Brandem ()

Lavi

Náhodou pěkná pohádka. Spíš než nudný, bych ho já zhodnotil jako pohodový a oddechový. Na herce se dívat dalo, hudba se dala moc pěkně poslouchat. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co na tom, že příběh byl tak jednoduchý a Marlon obtloustlý? A ten obsah - "Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika." - to přesně vystihuje. Jakože nejen tento film. ()