Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Zvláštní romantický film, který je naplněný poněkud nedotaženým filosofováním o lásce. Na Deppa se dá dívat a Brando tu hraje jednu ze svých nejvtipnějších rolí ve své kariéře - zajímavá je jeho postelová scéna, která ovšem spočívá v tom, že se i na na lůžku s manželkou po boku pouze čímsi bezbřeze nacpává. ()

Lima

Jestli chcete vidět hezký romantický film, herecky nevýrazného Deppa a dvěstěkilového Branda, tak neváhejte a pusťte si to. Na zaplácnutí jednoho nudného večera ideální. ()

Matty

Velmi nudně a nenápaditě zrežírovaná romantická historka s děsivě průhledným "poselstvím", které je nám v závěru pro jistotu ještě několikrát zopakováno. Medvědí Marlon Brando předvádí další fádní parodii sama sebe a Johny Depp názorně ukazuje, že začínal ve stejných rolích, v jakých dnes Orlando Bloom. 35% ()

Tosim

Já být psychiatry, tak toho Chuana šoupnu ve svěrací kazajce do nějaké díry hned. Nejen já sám se ptám: o co tady vlastně šlo? Je to zmatené a herecké výkony v zátylku se stodvacetikilovým Marlonem Brandem to jen potvrzují. ()

Djkoma

Kvality Johnyho Deppa, Marlona Branda a Faye Dunaway se nedají zapřít. Bohužel pro Marlon a Fay mají své nejlepší roky za sebou a nevybrali si zrovna snímek, který by mohl být kvalitnější než na zdejších cca 65 %. Před několika lety, s lepším režisérem(spíše autorsky výraznějším režisérem) a kvalitním scénářem by tahle trojce mohla útočit na kdejakou cenu. ()

Radek99

Americký odpočinkový film, z něhož doslova přetéká romantika a sentiment, který ale selhává v tom podstatném - nenabízí nic výjimečného. Není to ani velké umění, ani velká zábava, ani variace na klasické dílo (donem Juanem se pouze nechal volně inspirovat), ani nic novátorského a progresivního. Pouze tam hraje Johnny Depp. Ale to možná k natočení takového filmu stačí... PS: Jo a taky má vlastně to...no...poselství... :-) ()

Superpero

Johnny Depp je naprosto skvělý a pro holky to musí bejt asi takovej zážitek jako kdybych se já díval na film kde hraje Elisha Cuthbert, Jessica Alba a Jennifer Lopez dohromady. S nevýrazným herectvím extrémně nesouhlasím mě to právě jedinej Depp donutil dokoukat až dokonce, kdyby tu roli dostal kdokoli jinej stálo by to totálně za hovno. Marlon Brando má asi tak 2 tuny takže jeho postelové scény (a že jich je) jsou čirým utrpením. Ovšem když si povídaj v laboratoři tak se tam docela hodí. Don Juanovská linie příběhu nebezpečně smrdí telenovelou jenže naštěstí tam je Depp a ne ňákej venezuelskej looser takže v poho. Největší chyba tohohle snímku je taková ta protáhlost zbytečná nuda, protože jsou tu opravdu velice zábavné střípky (např. eskapády se sestřičkami a následný příchod dvoumetrovýho namakanýho negra). Vrcholem filmu je příhoda u sultána a otázka doni Ani (nebo jak se jmenovala) kolik měl před tím Depp ženskejch. Za tuhle scénu by se nestyděl ani Kevin Smith a takový Clerks vedle toho blednou. ()

hirnlego

Neodolatelný Depp v roli, kterou by nemohl hrát nikdo jiný na světě – tentokrát to ale nejsou jen kecičky, je to prostě suchý fakt. Škoda, že ta role je součástí tak nemastnoneslaného filmu. Jako má to svý chvilky a pár chlápků to třeba rozhoupe k "trochu jinému náhledu" (i když maximálně tak na zbytek večera), ale celkově toho moc není. Vtipná byla scéna, kdy vepř Brando mluví do diktafonu, kterej v tý jeho pracce vůbec neni vidět. ... Ale určitě nelituju, že jsem na to koukla – když už pro nic, tak aspoň pro doplnění Deppovy filmografie. ()

emma53

Konečně něco pohodového po dlouhé době. Kdo kdy nechtěl být třeba Popelkou, Angelikou a podobně a z mužů třeba právě Donem Juanem? Marlon Brando musel být za mlada výborným tanečníkem. Já jsem si svou chvilku s Juanem užila. 70% ()

Faidra

Nikterak výrazná romantika s výrazným nápadem. Ale z Branda bude vždycky vyzařovat neuvěřitelná přitažlivost, bez ohledu na to, jestli je frajerem v kožené bundě nebo utahaným dvoumetrákovým sedmdesátníkem. A bez ohledu na to, kolik mladých, přitažlivých a nadaných herců Deppova typu se motá poblíž. Chybíš mi, Marlone, moc mi chybíš... ()

Jara.Cimrman.jr

"Proč myslíte, že don Octavio de Flores je doktor Mickler?" Asi proto, že to má napsaný na dveřích kanceláře psychiatrický léčebny. Tak jo. Už mi v životě dali jmen, ale romantikem mě nikdo nenazval. Přesto se mi ve fantaziích dona Juana hodně líbilo a sledovat sestřičky omámený Juanovým ... asi očima mě dost bavilo. Zkrátka být Dr. Micklerem, tak bych se toužil stát donem Octaviem. Jenže nejsem. Jsem jen týpek, kterej nečekaně narazil na zábavu v psychiatrický léčebně, což se mi stává naprosto výjimečně. ()

Bebacek

Pár vtipných momentů a ohromný Johnny Depp v celku nudné záležitosti. Je až s podivem, jak Deppovo charisma dokáže "zachránit" spoustu filmů, které bych vypla hned na začátku... ()

Morien

Film, který je natolik postavený na hlavu, že už ho zase vidíme na nohách. A z toho pramení můj problém: Nejsem si úplně jistá, jak přesně mám snímek uchopit. ()

gudaulin

Hodně romantický ale bohužel i navýsost průměrný film, kterému schází výraznější scénář a který stojí a padá s přítomností několika hvězd v hlavních rolích. Celkový dojem 50 %. ()

berg.12

Až na pár scén hodně pohřbený potenciál. Přijde mi, že u filmu se nudili snad úplně všichni, od režiséra až po klapku, a je to hodně znát. Dokonalé uspávadlo. ()