Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

Berenise

Pre mňa skutočne veľké prekvapenie v pozitívnom slova zmysle! Dejová línia bola síce predvídateľná, čiže vedeli sme približne kadiaľ sa bude dej uberať, ale nevedeli sme AKO. Úplne nepredvídateľne ma tento film držal kompletne od začiatku do konca v napätí naprosto bez oddychu. Veľmi slušné herecké výkony, výborná kamera a zaujal ma aj strih (nakoľko som amatér, je to celkom čo povedať, že som si ho do tej miery všimla). Naozaj husté! :) ()

jefff

Dlouho jsem se odhodlával si Ples příšer pustit. Nakonec šlo o pěkně hnusnou podívanou. Bezvýchodnou, depresivní, tvrdou se skvělým Billy Bob Thortonem. Podobně jako ostatní nechápu Oscara pro Berry, protože nic moc nepředvedla. Prostě hodně standardní výkon. Skvělý byl ve vedlejší postavě Ledger. ()

sedm.1

Vážení páni akademici,za co,že to ta Halle dostala toho nablejskanýho plešatýho klučinu?Vždyť v tom hereckém obsazení byla jasně nejslabším článkem.No nic,tohle počínání těch udělujících človíčků jsem již nepochopil mnohokrát.A jistě ještě mnohokrát nepochopím!Jinak zbytkem aktérů slušně zahrané,slušně natočené,se zajímavým a slušným příběhem.Nicméně i příběhem bez spádu,atmosféry a hlavně bez beznaděje(o které to asi vlastně mělo být,ne?)! ()

ethos

Bol som na rozhrani styri pat a ani moc neviem preco som dal styri asi sa ma to az tak nedotklo. Tak ci onak to bolo skvely pribeh aj ked ponekud ponury. Ja osobne si vzdy radsej pozrem nieco pozitivne. Som rad v dobrej nalade. Juhuuuuuuuuuuu ()

ArdathBay

Leticia (Berry) chodí jedenáct let za svým manželem a nikdy neviděla šéfa bachařů (Thornton) ani jeho syna ? Za 11 let. Za srdce mě Ples příšer opravdu nevzal a to jsem mu dal druhou šanci (poprvé viděno v dabingu). Přišlo mi to nějaké neslané, nemastné. Přerod rasistického Hanka v litujícího otce jsem Thortonovi neuvěřil. Sexuální scéna ( víte, kterou myslím) je sexy díky krásnému tělu Halle a té erotické atmosféře, která sexy sice vůbec není, ale ztvárněna byla empaticky (dokázal jsem se vcítit do psychického stavu Leticie). I když film víceméně haním, rozhodně se nejedná o nezajímavé dílo, jen asi nesedne každému. P.S. Foster mě dalším filmem rozsekal a pak šel jen nahoru. ()

Mr.Jackass

Film pojednávající o osudu lidí, jež se dostanou až na dno a jejich příběhy se různě proplétají až se spojí v celek. Minimálně za 4* ()

nightevan

Drama o osamění jedné ženy a jednoho muže, kteří, stejně jako v pohádce, vysvobodíli jeden druhého, navíc si přitom užili nějaký ten sex, uronili pár slz, a teď budou spolu žít šťastně až do smrti. Skvělé herecké výkony nejen Halle a Boba, který, jak se zdá, po tomto natáčení dokáže vyčistit krev už z čehokoli, ale také jim sekundujících, jmenovitě Ledgera nebo Boylea, kteří Hrají tak, že si každou minutu musíte vychutnat. Má to svou velice stabilní atmosféru, která ale bohužel nijak negraduje. Moment, kdy se to v Hankovi zlomí - víme proč, ale nevidíme to. A to je u filmu něco jako dřevěná noha pro běžce. Ano, může utíkat, ale už nikdy nedožene ostatní... ()

Sdoom

O rasismu bylo natočeno mnoho a mnoho lepších filmů. Tohle má v sobě potenciálně někde v hloubi nějaké silné sdělení a emoce, ale já to bohužel nikde během filmu neviděl. A herecké kreace Hale Berry mi spíš vadily, než abych obdivoval její oskarové umění. ()

Maynard.

Ples příšer pro mě naprosto příšernej film... Málem sem nudou vykoukal do telky díru. Fakt vůbec nic pro mě. A při tom všecko naznačovalo tomu, že by to mohlo bejt pro mě - rejža (kvalitní), herci - víc než zajímaví. Příběh o rasizmu v USA - lákavý a do toho všeho věhlasná sexuální scéna. No, to jediný mi asi trochu utkví v makovici. Dějově pro mnohé asi kvalitní a hluboké, ale já v tom bohužel nic neviděl. Nechápu oskara za hlavní herecký výkon. Tenhle film se rasizmu dotýká jen velice zřídka a hrozně povrchně a nezáživně. No, byla to ale vypečená famílie - děda, otec syn. Všichni tři totální vypatlanci. Tohle už nikdy víc, to vím naprosto jistě. K dispozici DVD, který sem koupil na hlaváku za 10 Kč. Cena - za odnos :o) ()

PALINO

Výborný film, ktorý sa mi veľmi páčil a s ktorým je spojených množstvo pozitív a to najväčšie tvoria predovšetkým herci. Halle Berry podáva svoj zatiaľ najlepší a najpresvedčivejší výkon, Billy Bob Thornton taktiež nezaostáva a aj keď je jeho postava spočiatku nesympatická, neočakávané udalosti ale zmenia veci k lepšiemu. Zaujímavé party zahrali i Heath Ledger alebo Sean Combs, v ktorom som ale bohužiaľ stále videl iba Puff Daddyho a nie filmovú postavu. Sorry, Seane. Réžia, scenár sú takisto výsledkom dobrej práce a spoločne potvrdzujú, že kvalitný film a Monster´s Ball by kľudne mohli byť synonymami. ()

Lučo

velmi zaujimavy film, len oscara mal dostat skvely Billi Bob, a nie preafektovana Halle Berry, ale co uz, akademiu asi nikdy nepochopim... ()

klúčik

Zaujímavý film. Ja som tiež robil skoro 20rokov v tomto prostredí a viem čo je to za stresujúca robota. B.B.Thornton tu podal výborný výkon. Neviem, ale H.Berry je tu dosť nevýrazná ( aj keď sexi scéna je zaujímavá). Film hodnotím 75%. ()

Bobek15

Marcovi Forsterovi sa opäť podarilo navodiť tú správnu atmosféru. Hlboké dialógy sú podfarbené jemnou hudbou. Trápite sa nad osudmi postáv, čo je spôsobené nielen kvalitným scenárom, ale aj výborným hereckým podaním. Takže to, čo spomínali tvorcovia v bonusoch na DVD, sa podarilo. Tvrdili, že v dobrom filme by ste nemali vnímať ani hudbu, ani kameru, ani NIČ. Jednoduch sa musíte stať toho filmu súčasťou. A to sa podarilo! A záverečná scéna, ktorú som si pustil niekoľkokrát, je urobéná tak geniálne, že aj napriek minimu slov pochopíte len z výrazu tváre hercov, ich pohybov, mimiky a hlavne zmene hudobného motíu, čo nám ňou chce film povedať. ()

Frankie

Drama příliš rozmělněné v druhé polovině a milostný příběh příliš vykalkulovaný než aby mohl zasáhnout divácká srdce. Film v velkými ambicemi, to by se ale struktura vypravění nesměla v půlce zaseknout na težko uvěřitelné proměně světonázoru Hanka Grotowskiho a nudné setrvačnosti romance, kterou neoživí ani násilně vklíněné soulože. Film není o rasové problematice současné ameriky jako spíš o mezilidských vztazích v šiřším měřitku, což se daří naplňovat v úvodní hodině a film ma tak pro mě předčasný vrchol již zahy ve veznici se svým silným emotivním nábojem. ()

chef

Scenár čo osloví náročnejšieho diváka s hercami, ktorý sedia do filmu. Dej je bez bombastických prekvapení a práve to nahráva rozprávačskej plynulosti. ()

bari68

Ničím nezaoblený a priamo povedaný príbeh dvoch ľudí, ktorých spojila nešťastná udalosť.Nič prevratného ale veľmi realistické , ktorého akoby príbeh napísal sám život. Len škoda , že Heath Ledger sa tu objavil len krátko, ale znovu aj menšou úlohou ukázal, že to bola hviezda svetovej kinematografie. ()

Ondra16

Ministerstvo zdravotnictví varuje: Nuda v tomto filmu způsobuje rakovinu. Nedotklo se mě snad nic, co se zde stalo a nepomohla tomu ani velmi dobrá kamera. Zajímavé, že nejlepší výkon podal Ledger, který se hned ze začátku odporoučel. ()