Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

Hanes88

Před shlédnutím to vypadalo opravdu zajímavě, ale nakonec jsem byl zklamán. Halle Berry sice zoufalou matku zahrála skvěle, ale ani to nedokázalo zachránit můj špatný pocit z tohoto filmu. Myslím si, že jedna milostná scéna (ta byla ovšem velice dobrá) nedělá celý film. Na víc jak na dvě hvězdy to nevidím. 45%. ()

Prochy38

Budu se asi hodně opakovat, protože hodně lidí tu píše více-méně to stejné. Příběh silný a myšlenka hluboká. Ale nebylo by to tak kvalitní, nebýt skvělých hereckých výkonů hlavních i vedlejších postav. H. Berry je krásná a zde opravdu podává jeden ze svých nejlepších výkonů... B. B. Thornton mi přijde, že hraje všude tak nějak stejně dobře! Malá role H. Ledgera by stála za potlesk. Nebudu vyjmenovávat, ale herecky zde není slabé místo. příběh opravdu silný a fakt donutí lidi přemýšlet... Fakt dobré. ()

Macik

Jeden z citově nejsilnějších filmů jaký jsem kdy viděl. A závěrečná scéna přinutila moji čelist klesnout ještě níž než v průběhu filmu.. Opravdu krásný film, za nějž by oskara měl spíš dostat Peter Boyle, jehož životem zapšklý rasista prostě neměl chybu.. Při scéně, kdy Leaticia přinese Hankovi klobouk a zastihne doma jen jeho otca, jsem měl sto chutí do tý televize vlítnout a rozbít mu hubu!!! ()

dehlie

vynikajúci billy bob thorton, krásna a smutná halle berry. záverečná scéna, keď ide hank pre zmzku a leticia sa dozvedá kto bol vlastne jej zachránca nemá chybu. taktiež posteľová scéna... najsmutnejšie na tomto filme je pre mňa skutočnosť, že 2 dni potom ako som videl v tomto filme heatha ledgera zastreliťsa, tento herec naozaj umrel. ach, čo dodat... ()

Blazin

Takovéto filmy já můžu, velice povedené, ale jak už je zde většinou psáno, tak dost postaveno na hereckém výkonu Billy Bob Thorntona s čímž souhlasím, protože B.B. Thornton je opravdu super herec a povedených filmů má víc než dost (např. Muž který zabil, Muž který nebyl, Šerif), Halle Berry v tomto filmu zaostává minimálně o parník ve svém hereckém výkonu, otázka je jen jestli na lepší má. ()

imados

Fascinuje mě, jak dokáže Marc Forster střídat žánry, natočit film pokaždé z úplně jiného prostředí, s jiným tématem a s jinými herci. Výborný film, režie, scénář, kamera, herecké výkony. A opět jsem si musel povzdechnout, jaká škoda, že už Heath není mezi námi. ()

gumolit

Bol som zvedavý na filim za ktorý dostala Halle Berry oscara a nebol som až tak unesení z jej výkonu.netvrdím,že hrala zle ale určite ju zatienili v tom filme iní herci ako Billy Bob Thorthon alebo Peter Boyle.Ale predsa ma film zaujal a určite aj kvoli prudkej erotickej scéne,ktorá šokuje a zaroveň vzrušuje.Možno teraz vyzerám ako úchyl,ale tá scéna patrí medzi naj čo mi utkvela v pamati a ešte scéna s pištolou.Fakt čakal som viac od tohto filmu. ()

aLPaC

Výborný film o rasové problematice a vztazích z prostředí amerického venkova. Kvalita stojí především na výkonu Billyho Boba Thorntona, který je opravdu vynikající a odměnou za něj mu je super soulož (řekl bych druhá nejlepší po Basic Instinkt) s Halle Berry, jenž je bezesporu jedna z nejkrásnějších a nejsvůdnějších hereček Hollywoodu, ale oskara za tohle, to se na mě nezlobte, ale to opravdu ne. Řekněme si to na rovinu. Kdyby to nebyla černoška, tak ho nedostane. Jo abych nezapomněl, čekal jsem jak to dopadne, ale ten závěr mi svou brilantností až vyrazil dech. ()

Dr Lizal

B.B.Thorton a Halle Berry předvádějí skvělé výkony ( Berryová toho předvede ještě více!) v chladném dramatu z teplého amerického jihu plného barevného rozlišování. Ledger by byl taky vynikající, kdyby se mu dostalo více prostoru. Na mě film zapůsobil silně a nemám mu co vytknout. ()

Mikino00

Přeceňovaný film, dějově je to plytké, natahované a vůbec se mi to nelíbilo, přeměně Thortona jsem vůbec nevěřil, přišla mi hrozně naivní a výkon Berry nejenom že nebyl na Oscara, ale také moc kvalitní nebyl. ()

sona123

Do plných mi chybí lepší prokreslení jednotlivých postav....je to spíš sled různých, dost děsivých události a postavy na obrazovce jednají tak, jak jim vůle káže, leč mnohé je nedovysvětleno. Sexuální scéna mezi Billym a Halle je teda skutečně dlouhá a je to skoro slušné péčko a je to tak nějak zbytečné...závěr, ten mne lehce zmátl. Ale jinak velmi dobrý film, který neztrácí na kvalitě ani po letech. ()

Garch

Bachař Hank Grotowski a jeho nevztah s rasistickým otcem i se synem, který není dost tvrďák. Ale on vlastně je. . A na druhé straně příběh servírky, která přichází o vše, pro co žila. Dva lidé, dvě různé osamělosti. Dva příběhy, které se protnou těsně před temnotou. Kdyby se nepotkali, asi by už dlouho nežili. ()

Sancoo

Vyborná hudba, to je to,co tenhle film má, jinak se jedná o průměrný film, kde první půlka je zajimavá a druhá už celkem o ničem. Krom hudby ještě musím pochválit Billyho i když ho zrovna moc nemusím, tak tady zahrál dobře (hlavně při hádce s Ledgerem). ()

kamigava

Působivé sociální drama, které mě až do konce nepustilo. Halle Berry je tu vyloženě sexy kočka, která se nebojí ukázat víc. Toho oskara dostala zřejmě za tu odvážnou nestydatost. Nedořešený konec byl trochu zklamání. ()

Strike

První polovina filmu (do setkání Thorntna s Berry) je super. I přes pomalejší tempo udržuje atmosféra čekání na popravu diváka v pozornosti. Druhá polovina je nadprůměrný příběh s několika dobrými momenty (Berry + Boyle). Stejně nejlepší Berry byla v Posledním skautovi. ()

Pedro

Výborně natočený, ale ne zrovna přesvědčivý příběh - příliš mnoho náhod, příliš překotné změny. A kdyby nic jiného, nevěřím, že o některých věcech se dá mlčet, byť by to skýtalo novou naději... ()

crozet

Postupem času na kvalitě nabírající lovestory s překvapivě autentickými erotickými scénami a vkusnou hudbou. Vivat B. B. Thornton i Halle Berry. Závěrečná scéna opravdu hypnotická. Film se však od začátku vleče, přestože zaznamenává tragické zvraty. A vůbec dějové formy vypadají jak ze soustruhu, to je trošku škoda. ()

hell_boy

Je dost často pravidlem, že velké očekávání následuje trpké zklamání. Což je bohužel i případ tohoto filmu, i přesto, že první půlka je geniální - vynikající herci, atmosféra, která nahání husí kůži, několik překvapivých momentů,...to všechno ale film ztratí po přehoupnutí do druhé půle, která připomíná spíše venezuelskou telenovelu řízlou s italským erotickým filmem. Škoda, škoda, škoda. ()