Zajatci

všetky plagáty

Násilník Philip Chaney (Tim Roth), odpykávající si svůj trest ve vězení, začne fyzicky přitahovat krásnou mladou zubařku Rachel (Julia Ormond), která zde pracuje. Jelikož se Rachel nedávno rozpadlo manželství, rozhodne se udržovat s Chaneym tajný poměr, čímž však riskuje hrozivé následky pro všechny. (D3VIL)

Aluska88

Zajatci přináší silný příběh lásky dvou lidí, kteří se setkali na tak nehostinném místě, jakým je basa. Julia Ormond a Tim Roth mezi sebou rozehrávají naprosto úžasnou, strhující chemii, silnou a výbušnou tak, že by dokázala podpálit barák. Něco tak "stunning and electrifying" jsem ve filmu mezi mužem a ženou dlouho neviděla. Láska, touha, chtíč, sexuální napětí, vzrušení a zároveň něha a zranitelnost. Tim Roth je zde snad nejvíc sexy, co kdy byl a tím svým pohledem mě dostával pokaždé. Scény s ukazováčkem či ta v restauraci patří mezi jedny z nejerotičtějších scén, co jsem zatím snad viděla. Captives patří mezi neprávem zapomenuté klenoty, které by si zasloužily místo na vrcholu. ()

kleopatra

Julia Ormond hraje zubařku, která se v nápravném zařízení, kam pravidelně dochází pečovat vězňům o chrup, seznámí s jedním z nich - Timem Rothem. A protože mu cvaká čelist, což je problém na dlouhé lokte, mají ti dva bohatě příležitostí se vidět, sblížit a osudově se zamilovat. Láska s nádechem nebezpečí, vyhlídky nevalné a atmosféra filmu, hlavně díky kouzlu obou hlavních představitelů, velmi příjemně hustá. ()

Morien

Z filmu jde poznat, že ho natočila žena. Formálně možná stojí za starou belu, ale přítomná niternost je v tomhle případě podstatnější. A navíc jsem starý fetišista na zuby, předkusy a nebezpečí, takže romance ze zubní ordinace ve vězení je přesně voda na můj mlýn. ()

castor

Napravuji některé filmové resty z 90. let. Tenhle je obzvlášť zapomenutý. Julia Ormond v roce, ve kterém se představila širokému publiku díky rozmáchlé romanci Legenda o vášni, natočila doma v Británii drama o dvou osamělých lidech, kteří se začnou sbližovat, ač mají naprosto mizivou šanci na regulérní vztah. Ona je totiž externí zubařkou v mužské věznici, on v ní sedí a ještě nějakou dobu bude. Do věznice dochází dvakrát týdně, párkrát se střetli pohledem a v průběhu jedné z kontrol jí podstrčí lístek, který napoví, že se přitahují vzájemně. Možná i proto, že jí před časem bolestně zkrachovalo manželství, zareaguje. Jenže něco takového nese velké riziko. Navrch si jejich sympatií všimne nesprávná osoba. Vzplanutí k odsouzenému není neuvěřitelné zejména díky oběma hercům – tajuplný Tim Roth je přesný, okolnostmi zranitelná Ormond jakbysmet. Navíc jí to zatraceně sekne. Komorní, smutné, atmosférické, v závěru přitažené za vlasy. Tehdy se naplno projevuje největší nedostatek jinak solidního dramatu: scénář. ()

misterz

Svojim spôsobom smutný príbeh poukazujúci najmä na to, ako ľahko sa dá dostať do problémov. Najmä keď človek nerozmýšľa a zdravý úsudok prevýšia city. No čakal som trochu lepšiu dramatizáciu, niektoré scény mi z tohto pohľadu prišli až príliš banálne a miestami ma nudil aj vývoj celej dejovej linky. V tomto smere sa to zlepšilo až na záver, kedy to konečne celé pochytilo trochu z drámy. Na druhú stranu sa mi veľmi páčila atmosféra 90. rokov. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Kdyby se tvůrci trochu víc snažili mohl vzniknout vyjímečný film, Tim Roth a Julia Ormond jsou ve svých rolích vyjímeční vše ostatní už podstatně méně a na vině je především scénář, který nedovoluje jít za hranice možností. ()

Anderton

Svojho času jeden z mojich najobľúbenejších malých filmov. Kedysi som bol očarený krásou Julie Ormond, takže rýchlovka na WC patrí medzi moje najkultovejšie filmové scény. Okrem toho je to aj kvalitná dráma. Videné zatiaľ 2x, v očakávaní ďalšej televíznej reprízy. Asi márnom. ()

eLeR

Malý, nenápadný film s obyčajným príbehom. Ale to čo bolo medzi Júliou a Timom ... no bohovské, nesmierne ma bavili. ()

Lacike

Jede z dvoch filmov v ktorych som si zamiloval Juliu Ormond. A zase romantika v ktorej hra taku krehku zienku. Tentokrat sa da dokopy s väznom, kedze robi v base zubarku. Ale holt je to proti predpisom, tak si budu musiet davat pozor a samozrejme nesmie chybat aj nejaky parchant, ktory sa to bude snazit zneuzit a paru pripravi aj krusne chvile. Nastastie sa to skonci dobre, takze mam radost, kedze chemia medzi Juliou a Timom je neskutocne zivocisna. Fakt im to perfektne ladi. Som rad, ze som tento maly neznamy film pred rokmi videl vdaka CT a nastastie si ho aj nahral, takze si ho môzem pustat opakovane. Je to taky pekny neznamy klenot. 8/10. ()

Padme_Anakin

Tenhle film má jedno veliké, nepřehlédnutelné plus a tím je okouzlující Julia Ormond, v roli vězeňské zubařky, opuštěné manželky vynikající. Tim Roth by se mnou nehnul ani o píď a čelist by mu mohla cvakat nepřetržitě 24 hodin denně, ovšem jim dvěma to fungovalo skvěle, vzájemná přitažlivost, jiskření, erotické dusno bylo téměř hmatatelné. Inu, zdá se, že láska kvete i na velmi neobvyklých místech.. ()

kalap

No, ale toto ma dostalo, krásna žena, úprimná, nevinná, ale podvedená a zradená manželom, nájde čistú lásku v špinavom lochu v človeku, ktorý pre takúto, ale nenaplnenú lásku zamordoval svoju ženu, aby sa mohli spojiť nadobro. ()

Violeta

Ukazováček zasunutý v ústech odzbrojujícího Tima Rotha jistě netajil dech jen samotné ztracené Julii, jsem si naprosto jistá.. :) ()

Hees

Hm Julia Ormond v bielom plášti tak to bude asi niečo iné ako horor? To len na odľahčenie som na začiatku napísal! V Captives hrajú dvaja úžasný herci Julia Ormond a Tim Roth tak som si ani nemyslel, že to môže dopadnúť zle a teda tak to aj dopadlo a bol som nakoniec s filmom celkom spokojný (hodnotenie je nakoniec 3,5). Ako funguje väčšina romantických komédii najprv je komediálna časť a potom romantická tak v tomto filme je najprv tá romantická časť a potom nasleduje čoraz viac gradujúca dráma/thriller časť a to sa dá vo filme cítiť, že najprv buduje jedno a následne druhé. Herci sa k sebe hodia a divák im ich sexuálnu náklonnosť hneď spapá s rybou aj s navijakom (udicou, háčikom no proste všetkým). Sexuálne napätie a následne aj napätie filmu sa dalo krájať a tak škoda, že chýbali milimetre, aby som tomu dal 4 hviezdy. (Hodnotenie 3,5) ()

Juto

Je to Strhujúci romantický thriller. Medzi hlavnými predstaviteľmi Timom Rothom a Juliou Ormond je skutočná intenzívna chémia. Film má slušný scenár s úhľadnou premisou, ktorá vás vtiahne a pohltí. I keď má trochu nepresvedčivý záver nič neuberá na tom, ako veľmi je tento film príjemný a strhujúci. 7/10 ()

rockwoman

Zajatci jiskří emocema,sexuálním napětím,křehkostí,přitažlivostí,láskou. Zakázané ovoce má tu nejlepší příchuť a Tim Roth je tady zatraceně sexy! ()

Berenise

Dobrý príbeh, ale mám pocit, že by sa z neho dalo vykresať oveľa viac. Dala by som 3*, nebyť skvelej Julie Ormonde, takto si zaslúži minimálne 3,5 :) ()

vla_kor

Ona ve vězení pracuje, on je vězeň, ale oba jsou zajatci zakázané lásky. Film vyniká zvláště skvělými výkony ústřední dvojice Ormondová - Roth. ()

John80

Vezeň a vezenska zubárka medzi tými dvoma vznikne citový vzťah, príjemný film ešte z čias 90 rokov z naších kín Film stojí určite za vzhliadnutie 3* ()

solisoli

Zvláštny príbeh vzťahu stomatologičky a väzňa, kde si padnú do oka dvaja hlavní protagonisti. Veľmi zvláštne pomery vo väznici z ktorej odsúdenec za vraždu si chodí na výlety von, akoby nič. Zmätená stomatologička, ktorá si nevie dať rady so svojimi pudmi je odhodlaná na všetko. Nie je šťastné dosadenie Tim Rotha do úlohy citlivej a podmanivej osoby v úlohe milenca Julii Ormond. Nepravdepodobné v predvídateľnom deji, až temer vynútené svojim obsahom. ()