Aladin, bežný chlapec z ulice, sa spojí s bystrou a sebavedomou princeznou Jazmínou, aby stáli proti zlému černokňažníkovi Jafarovi a prekazili jeho plány na ovládnutie kráľovstva. Počas ich misie sa Aladin naučí veriť v sám seba s pomocou smiešneho Džina, ktorý vie meniť podoby a ktorého tri želania môžu všetko zmeniť. (Disney+)

czjezisek

První film na kterém jsem byl jako malej kluk v kině - a tehdy naprosto úžasný zážitek - a i po tolika letech se jedná o skvělý snímek. ()

dogrose

Oceňuju výborně vystavěný příběh, formu animovaného muzikálu, muzikálnost, charaktery postav, i vedlejších, chytrý film do všech detailů. Tvůrci se sympaticky vyrovnali s Aladinem jakožto hlavní postavou, které fandíme, a jeho kriminalitou - scénou, v níž se Aladin dělí o chléb s dvěma hladovými dětmi. Líbí se mi práce s linkou, kdy střídání tenkých a silných čar dává či ubírá postavám hmotu a světlo/stín; uchvacující je i sofistikovaný výběr barev. Líbí se mi, že Abu po proměně ve slona má zachován svůj původní výtvarný charakter opičáka. Dokonalá symbióza Robina Williamse a jeho Džina. Vtipná kreace Gilberta Gottfrieda jako Jaga. Procítěně odzpívaná A Whole New World (bohužel písně vůbec nevyzní v českém dabingu, kde se Jiří Langmajer dost trápí). Jedna z mnoha zajímavostí: Hlava tygra hlídající vchod do jeskyně je první počítačovou animací "postavy" - Disney studio použilo poprvé počítače v předešlých dvou slavných Malé mořské víle a Krásce, ale pouze na animace rekvizit a prostoru. ()

Otan

Tady jsme se jako rodina opravdu zasmáli a ne jen džinovi.Na jednoduchém příběhu lze vystavět legrační pohádku.82% ()

Nellie Lovett

Docela průměrná Disneyovka. Džin mě popravdě až tak moc nebavil, připadal mi, že je zábavný takovým tím usilovným způsobem. Mým favoritem je létající koberec. Nikdy bych nevěřila, že vám koberec může dát najevo, že je smutný. ()

jenspifa

Top of the Walt Disney Animations from the 90's. Nadherny pribeh, spooousta vtipku a narazek, samozrejmosti je dej jak chudy klucina ke stesti a bohate lasce prisel. Klasicky Walt Disney a jeden z nejlepsich. Skoda jen, ze takove pohadky uz dnes nejsou... Djin dává pecky 85% ()

KraLuban

Pořád jsem musel přemýšlet, pro koho to vlastně je - pro děti je to moc dospělé a pro dospělé příliš nezajímavé. Extra body za džina, který je fakt udělaný zábavně a vtipně, celkově ale šedý průměr, 50%. ()

Kivis

Aladina jsem v dětství nikdy neviděl a nikdy mně to nechybělo... a nikdy jsem tak netušil, jak skvělá Disneyovka tohle je. Obrovská porce zábavy, perfektní příběh, povinného moralizování velmi poskrovnu. A samotný Džin? To je týpek. Taková Maska Jima Carreyho v kreslené podobě... a navíc tu byl ve filmovém zpracování o pár let dřív. ()

D1705

Jeden zo štyroch veľkých filmov Disneyho renesancie. Hoci tento film patrí ku klenotom animovanej tvorby, bez námietok, jedna výhrada by tu predsa len bola. Nepáči sa mi niekedy prehnaná sultánova detinskoť. A legendárny džin so svojimi narážkami snáď na všetky postavy tých rokov. 99%. ()

soukyd33

To je tak blbý, až je to dobrý. 😁👍 Ukázka toho, že kouzla můžou vyvolat záchvaty smíchu, musíte ale mít džina co je trošku na hlavu. 😁 Doporučuji. Disney zkrátka umí. 😊 Příběh jednoho obyčejného člověka se zlatým srdcem, kterému se naskytne prožít život jako v pohádce. A to vše díky kouzelné lampě s kouzelným džinem. Zpěv je jediná věc, která to brzdí. Hvězdiček 5***** ()

CheeseFigure

Klasická rozprávka. Chudobný chalan z ulice, ale s dobrým srdcom, sa postaví proti zlému, po moci bažiacemu, vezírovi a nakoniec získa srdce svojej vyvolenej.K tomu prihoďte super songy (Friend Like Me) a džina s hlasom Robina Wiliamsa, ktorého schopnosti sa postarajú o dosť zábavných momentov, a máte tu naozaj animák, ktorý ide označiť za klasiku. ()

Zofan

Džinova šílenost, resp. Robina Williamse, mi v tomto nesmrtelném příběhu nějak nesedla. Přesto princezna Jasmína, jejíž mazlíček je tygr, je naprosto půvabná a zřejmě nejlepší Disneyovská ženská postava všech dob (tedy společně s mnohem mladší Rapunzel). Toto je ovšem názor dospělého člověka, který film neviděl v době, kdy byl aktuální, ale jako doplnění znalostí v roce 2011. Vidět to jako dítě, byl bych zřejmě unešen. ()

Molerat

Věčná a kouzelná, nestárnoucí klasika všech klasik. Krásná pohádka, myslím že pro všechny. Vzpomínám na počítačovou hru z let 90. se stejnojmenným názvem. Tu jsem tak rád hrávala. Teď jsem si náhodou našel čas na tento ,,animák", příjemná nostalgie ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (viac)