Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

stellie

Keď sme v škole celý film dopozerali, celá trieda sa nezmohla ani na slovo. Ani chalani, ktorí sa zväčša na filmoch smejú, sa neodvážili ani ceknúť. Muselo sme to chvíľu všetci predýchavať, Vyrazilo mi to dych. Nesmierne silný film, odporučím ho naozaj každému. Silný príbeh. ()

hanzikk

Nenacházím slov. Vůbec mi nejde popsat tenhle snímek a netuším co komu řeknu, kdyby se mne na něj ptal. Asi jen: "Podívej a uvidíš." ()

Dunpeal

Emotivně velmi silný film s velmi příjemnou hlavní postavou, která je silná, neústupná, tvrdě dře, zároveň je pokorná a hodně milá. Díky tomu jsem si hlavní hrdinku oblíbil již během prvních okamžiků a snášel s ní rány, které schytávala ze všech strana. Film je navíc podbarven vyprávěním Morgana Freemana, které příběh ještě umocňuje a tak trochu ukazuje z jakého úhlu má divák příběh sledovat. Hilary Swank zde hraje perfektně, což u ní neni nikterak překvapivé. Clint Eastwood a Morgan Freeman film herecky příjemě dobarvují. Z pohledu režie Clint Eastwood dokázal v 74 letech, kdy většina lidí neni schopna dát dohromady komplexnější myšlenku, zfilmovat úžasný příběh. ()

MajorTom

Stále nepochopím jak se mi tento "film" mohl až do dnešních dnů vyhýbat. Výborná Hilary Swank a vynikající Pan mistr Clint Eastwood, který tento filmový zázrak vyšperkoval do posledního detailu. Mám zdání že tímto končí běžná kinematografie a začíná opravdové umění. ()

PORTER44

Dlouho jsem tenhle film odkládal ,myslel jsem že to bude nuda a udělal jsem špatně ,neuvěřitelný filmový zážitek, hlavně režií tak i hereckými výkony všech tří představitelů,působivé ,skvělý příběh o začínající boxerce která se nevzdá ani přes nezájem trenéra,líbilo se mi jak se Eastwood kočkuje s Freemanem,jeden drsňák s neuvěřitelným srdcem jak se nakonec ukázalo a druhý dobrák.Mrzí mě jen jedno kvůli tomu strašně smutnému konci jaký jsem u filmu dlouho nezažil budu mít obavy si ten film pustit znovu protože slzy tekly proudem Clint je opravdu nej jak v režii tak i herecky. ()

PavolJay

Som ten typ, ktorého ženské športy nebavia. Od začiatku som zdieľal Clintove postoje. Na svoje prekvapenie som zistil, že tak ako sa menil jeho názor na ženský box, menil sa aj môj (nie že by som ho teraz začal sledovať, ale hlavnú hrdinku som zrazu bral smrteľne vážne). Do filmu som sa dostal a neskutočne ma bavil. Bol dokonalý, záver až príliš reálny a krutý. Preto sa tomuto filmu budem vyhýbať, napriek tomu, že ho radím k tomu najlepšiemu čo som kedy videl. Ale na mňa to bolo príliš silné kafe. Oceňujem skvelé výkony Clinta Eastwooda, Hilary Swank i Morgana Freemana. Skvelá práca. ()

panfilmu

Strhující film, který je snad po všech stránkách skvělý. Obsazení hlavní ženské role, byla úžasná volba, ještě po tolika letech těžko hledám slova, jak moc to bylo dobré. Clint Eastwood, již i předtím ukázal, že je vynikající režisér, ale pro mě osobně je tohle dílo naprostá špička. Ale jistě, že by to nevzniklo bez kvalitního scénáře. Doteď si pamatuji scény, kde jsem se smál a hned zas málem brečel jak malej. No i takhle se dá natočit film o boxu. ()

teekanee

Brilantní práce od mistra filmu Clinta Eastwooda. Tuhle legendu považuju za jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Co umí asi nejlíp ze všech je ždímání emocí z nebohých diváků. Jeho drsnáčtí hrdinové často s rodinnými problémy jsou tak opravdový až z toho mrazí. Hilary Swank tu geniálně ztělesňuje hrdinku, která je taková sympatická holka od vedle, ke který byl osud hodně krutej, vyrovnává se tím svojí nezlomností ducha a skvělým srdcem. Zmínit si více než zaslouží i oscarový výkon Morgana Freemana, ale i ostatní herci nehrajou vůbec zle. Konec filmu je potom jedna velká citová mučírna, přesto to působí tak opravdově bez známky patosu nebo citovýho vydírání. Co se týče technický stránky filmu, tak ta je samozřejmě dokonalá, jak je u Mistra zvykem. 92% ()

andy60

Nejlepší Eastwoodův film. Po jeho skončení jsem zůstal pár minut jen nehybně sedět, neschopen ze sebe vypravit slova. Nádherné, smutné, dojemné!!! ()

T1000

Možná dva nejcharismatičtější herci Hollywoodu Clint Eastwood a Morgan Freeman, v hlavní a ve vedlejší roli spolu s Hilary Swank a ještě když si svůj film zase Eastwood zrežíruje, doplní dalším nenapodobitelným příběhem, tak to musí být víc než dobré. Film vás úplně odrovná nic nebudete čekat. Hilary se zase do role úplně vžila a po právu získala Oscara, což se dá říci i o těch dalších třech za nejlepší film, režii a vedlejší roli. ()

AfterParty

Těch pár vteřin ve dvaadevadesáté minutě trvá celou věčnost. Pokaždé vstávám z křesla, zatínám pěsti a modlím se, aby tam ta stolička nebyla. Aby ji Frankie stihl odsunout. Snažím se mu pomoct. "No tak. Dělej! Ještě centimetr..." Víc než o sportovní drama se jedná o sociální drama. O box ani tolik nejde, i když drajv ve fázi, kdy se Maggie vypracovává na vrchol, si nezadá s Rockym. Je to drama, které vyvrací naivní mýtus, že když si tvrdě půjdete za svým cílem, dokážete cokoli. I přes nuzné poměry, v nichž do svých třiceti let žila, a přes ještě horší sračky, do nichž ji během okamžiku srazí ex-šlapka z NDR, je ale Maggie vděčná i za několik málo měsíců štěstí, které prožila. Je dost lidí, co mají ještě horší osud a nedočkají se ani těch pár vteřin slávy. A Maggie si to uvědomuje. A přestože má Clint snad už od roku 1992 pořád ten stejný výraz ve tváři, stejně vás dokáže přesvědčit o svých emocích, které jej sžírají a drásají.                        Film nabízí i skromnou dávku humoru. Frankie: "A Ježíš?" Kněz: "Syn Boží. Nedělej hloupého." Frankie: "A co je? Něco jako polobůh?" Kněz: "Polobozi KURVA neexistují!" O pár dní později... Frankie: "Našel byste si pár minut na Neposkvrněné početí?" ()

Sejkorka

Moc jsem tomu nedůvěřoval, ale zbytečně. Je to silný příběh, který nenechá chvíli vydechnout. Prostředí boxu moc nerozumím, proto nechápu, jak je možné, aby se boxer/ka choval/a v ringu, jako ta Billie. Když se v závěru mluví o tom, že Maggie měla našlápnuto k výhře, tak tomu nerozumím. Přece musela být ta "východní Němka" diskvalifikovaná. Navíc měl skončit před civilním soudem. Nebo ne ? Ono asi pro příběh je to nepodstatné, tak se utěšuju tím, že to tak bylo. Nebudu nosit dříví do lesa, Hilary Swank je úplně super. Co jiného, než Oscar ? ()

pantokrator

Holka se dá na rozbíjení držek jiným holkám. Když pak dostane sama fatálně po tlamě, mám se z toho samým dojetím podojit? Bože, to je volovina. Příště by se mohla hrdinka dát třeba k mariňákům. A až jí někde ve střední Asii nějakej machometán ustřelí hákovnicí hnáty u samý prdele, můžeme si zase roztírat nudle po ksichtě. Protože hrdinky přece nemůžou počítat s ničím takhle ošklivým. Život je přeci jenom samá získávaná sebedůvěra, podpora úžasných lidiček, seberealizace a cesta k úspěchu a ke štěstí. ()

typa

Film jsem dlouho předlouho míjela, protože mi box opravdu vadí. Ale chyba lávky. Film mě i jako laika oslovil a to je opravdu co říct. Nejvíc mě dostal strhující příběh a herecký výkon Hilary Swank. Režie Clinta Eastwooda bylo to, co mě nakonec ke shlédnutí Milion Dollar Baby přesvědčilo a musím konstatovat, že Oscar skončil ve správných rukách. ()

Dstar

Velmi dobrý herecký výkon Hilary Swank...Freeman také...velmi dobrá kamera a střih.  Leč toto téma není můj šálek kávy, tak mě Clint zatahl do děje ... sic pár věcí nebylo úplně reálně možné, ale přesto byla režije na jedničku...víc kvalitních snímků a bude to fajn...Clintne bravo. ()

Arpol

Veľmi dobrý, ak nie aj jeden z najlepších filmov s tematikou boxu, ktorý som videl. Clint Eastwood dokazuje na staré kolená že vie stále hrať a ešte aj režírovať. Príbeh je jednoduchý, ale za srdce chytia dobré postavy a emócie. Zvrat v deji, ktorý nastal v poslednej polhodine, ma veľmi prekvapil. Škoda že sme nemali šancu vidieť dlhšie zápasy, keďže každý končil rýchlym K.O. 😂 ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)