Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

Musak

No nevim, jestli tohle dostalo oskara, tak je asi nekde chyba! vzdyt je to naprosto prumerny film, ktery neukazal ani trochu neceho prekvapujiciho nebo revolucniho. Napadaji me desitky filmu ktery si oskara zaslouzi urcite mnohem vic! vzdyt je to uz mnohokrat omylane tema, ktere nicim neprekvapilo, ! ne ze by film nudil, ale znovu bych uz urcite videt nechtel! I kdyz sem dal 3*, tak je to pro me velky zklamani!!! ()

davidek

Nevím co napsat. Film mě vtáhnul i přes to, že box nemusím. Dokonale udělané, do nemenších detailů. Jedné chybičky jsem si ale všiml. Když leží Maggie na lůžku těsně po zápase, nemá modřiny na levé tváři a pak je tam opět má. Musím však dát pět. Velmi silné. ()

Právnička

Myslela jsem si, že film, u kterého jsem nejvíc brečela (a opravdu hodně!!) je a vždycky už bude Zelená míle, ale to jen do té doby, než jsem ze zvědavosti (zaco že jsou ti Oskaři) šla do kina na Million dollar baby... Film je úžasně natočený, dokonale vás vtáhne do děje a ani minutku vás nebude nudit, právě naopak. Závěrečných několik desítek minut je jen pro silné nátury, koho to nechytne za srdce, tak ho asi nemá. A nesouhlasím, že šlo o typický americký "doják" - a to hlavně kvůli špatnému konci, kterých v Amerických filmech najdeme jako šafránu. K dokonalosti přispěl herecký konzert Hilary Swank! ()

Jacob23

Opravdu jsem necekal,ze to skonci takhle!Diky vsem 3em je to netradicni zazitek!pritom filmu o boxu uz jsem videl ,par,(jenom Rocky ma 5 dilu nebo kolik;)90% ()

-ELFKA-

Chvíľu trvalo kým som sa k tomuto filmu dostala. Nešlo mi do hlavy ako môže byť taký dobrý film o boxovaní. Tento film ale nieje o boxe. Ten tu síce zohráva úlohu hlavnej kulisy. Ale predstavuje len nástroj aby v ostrom kontraste mohla vyniknuť krehká emocionálna podstata filmu. Veľmi milé dielko, ktoré si treba vychutnať a nechať sebou lomcovať pocitmi. ()

jitrnic

Myšlenka není špatná, nálada je také příjemně posmutnělá, ale postavy strašně šablonovité (hlavně Maggiina rodina, ale také třeba Eastwoodův Frankie působí spíš jako karikatura) a Freeman se Swankovou už určitě odehráli lepší party, tady ani nebylo moc co hrát. ()

Amputace

Pro mě naprosto odtažitá, chladná a průhledná záležitost. Ačkoli vidím elementy, jejichž kvalitu nelze filmu upřít, jako například herecké výkony nebo režijní pečlivost a emoční vývaženost, nemohu se ubránit dojmu, že se zde jedná o prvoplánovanou hru na diváka. Příběh sám o sobě nenabízí nic zvláštního a už vůbec ne Oscarového (!). Pravdou je, že manipuluje s emocemi diváka velmi obratně a nenásilně, ale možná právě zásluhou toho mě osobně uvedl do stavu naprosté apatie, kdy mě nezajímalo nic, než délka času zbývajícího do konce. Člověk stále očekává, že se stane něco nečekaného, něco co jej přinutí prožívat spolu s postavami jejich nelehké osudy, ovšem dostaví se jen pocit naprostého prázdna. Pro mě velké zklamání a to jsem se na tento film opravdu těšil, protože mám filmy se sportovní tematikou poměrně rád a samozřejmě také proto, že jsem se nechal přesnadno zlákat mediálním vyrválem. ()

Guzo

Box není zrovna sport, který bych měl v lásce, tudíž filmy s touhle tématikou poměrně dost obcházím. Kdybych měl ale nějaký doporučit určitě bych vybral Million Dollar Baby. Není tomu moc co vytknout - jen mi moc neseděl vypravěčský styl. No a také jedno neukončené téma, ale nebudu raději spoilerovat. Jinak je vše velmi dobře zpracované, herci jsou výborní (!) a rád se na to zase někdy podívám.. ()

R1CH1E

Eastwood ví, jak udělat dobrý a poutavý příběh, který člověka zaujme i přes jeho pomalejší tempo. Co tady ale kazí dojem z filmu je Swank. Ta holka mi sem prostě vůbec nesedla. Naštěstí vedlejší linka s Nebezpečným a Freeman zachraňují tenhle nedostatek, takže i přes tohle velké mínus zde máme slušné, ale nijak převratné drama. ()

Kurikmoon

Herecké výkony určite netreba komentovať. Sú nezpochybniteľné rovnako ako charaktery zaujímavé. A keď si obľúbite postavy...ide to samo. A tie umne vybraté prirovnania. Film o odhodlaní, odvahe, náklonnosti a hlavne o tom ( aspoň pre mňa), že nie každý začíname z rovnakej štartovacej čiary. Že keď sa človek snaží ide to spraviť potiaľ, pokiaľ to ide... Dlho som váhal, či dať 5*. Ale nakoniec áno. Vždy som dával prednosť ľuďom, ktorí si vybrali cestu pokorou pred cestou cez mrtvoly. Hilary, Clint, Morgan... pútavá charizma... ()

m.a.t.o.

„Cvičím s mechom, šéfe!“ – „Nie som tvoj šéf... a ten mech cvičí s tebou!“ Komentár obsahuje spoilery! Spočiatku klasický skromný boxerský film s dobrými dialógmi, hláškami a doberačkami dvoch starých dedkov, no čím viac sa blíži koniec, tým viac pán režisér Eastwood tlačí na pílu. Posledných cca 40 minút je v skutku veľmi dojímavých. Iste, niekomu sa môže zdať, že Eastwood za kažú cenu chce z diváka žmýkať emócie, ale mňa to donútilo popremýšľať o tom, čo asi prežíva človek, ktorý bol zdravý, plný života a vzápätí je väzňom vo svojom vlastnom tele. 80 %. ()

Kosmik 1

Box rád nemám a ikdyž jsem o tomhle snímku věděl už dlouho, vyhýbal jsem se mu, protože jsem si myslel, že to pro mě bude ztráta času. Ale to jsem ještě nevěděl, co může s takovýmto dramatem z boxerského prostředí udělat pan Eastwood. Po tom co jsem shlédl Gran Torino, už mi bylo jasný, že musím vidět i Million dollar baby, ať to stojí co to stojí. A někdy je opravdu lepší si na kvalitní film počkat. Myslím, že mi to dalo mnohem víc, než kdybych ho viděl o pár let dříve. Takových zážitků, tolik emocí, úspěchů i zklamání, radosti i bolesti. Přesně takhle má vypadat pravé drama. Abych to už dál neprodlužoval, tak nakonec jen dodám, že Clint Eastwood je opravdu pan herec, stejně tak i pan režisér. Opět velký obdiv. Hilary Swank ta role sedla dokonale a nedovedu si na jejím místě představit Sandru Bullock. A Morgan Freeman...to je jistě herecká špička. Parádní podívaná. 100% ()

TheRoller

"Tough ain't enough." Človek sa pustí do filmu o boxe a čaká klasiku. Outsider, klišé, prvá oťukávačka, klišé, zlomenie trénera, postupný rast k vrcholu a ďalšie klišé. Tento film síce klišé ponúka, ale je tak dokonalo obalené do Eastwoodovského štýlu, že aj keby to skončilo happyendom, už len kvôli skvelému obsadeniu by to bol nadpriemerný film. Lenže neskončilo. Nastal zlom, ktorý vám psychicky dolámal kosti a mne osobne fyzicky sánkový kĺb. Zlom, ktorý stavia tento film nad všetky ostatné v žánri. Výborné dialógy, Freemanove monológy, podmanivá hudba a skvelá Hilary Swank. K starým harcovníkom Freeman & Eastwood niet čo dodať, to treba zažiť. Záver aj mne, našťastie len nachvíľu, prerušil respiráciu a prikoval do kresla tak silno, že po skončení titulkov som ešte 5 minút civel na menu DVDčka. ()

Autogram

Zo ženského boxu a dokonca na vrcholovej úrovni som mal veľmi silné predsudky a na prvý krát som film radšej ani nepozeral. Na druhýkrát som zistil, že nie je len o tom, ako dostať a hlavne dať do tela, ale Clint Eastwood pripravil solídnu psychologickú drámu. V staršom veku sa sústreďuje práve na takúto tvorbu a robí to dobre. Z vývinu situácie vo filme sa nakoniec moje predsudky ukázali ako opodstatnené, a možno ani nie preto, že išlo o box ženský, ale o box celkovo ako zvláštny šport. Záver filmu by som očakával menej zahmlený, rád mám vo veciach jasno, ale možno by to trochu zmenilo celkovú záverečnú náladu. ()

Roseinka

Po několika letech jsem si to pustila znovu a říkala jsem si, že možná zvýším hodnocení. Nakonec se tak nestalo. Film je nádherný, to ano. Postupuje svižným tempem, hodně mě to bavilo. Až do chvíle než se stal hlavní zvrat filmu. Od tý doby to bylo na můj vkus moc zdlouhavý a vyloženě jsem trpěla vidět někoho takhle trpět.... bohužel mi to možná vadí taky proto, že mi to něco připomíná.... Půstím si to zase až za hodně dlouhou dobu, až budu mnohem starší. I tak vím, že hodnocení nezměním. Je to super film, poklona Eastwoodovi za zpracování i Hillary za úžasný herecký výkon, ale Gran Torino mám blíž k srdci (i když se to asi nedá srovnávat). ()

after.rain

Ono je síce fajn pre zmenu sledovať, ako si dámy dávajú na tlamu, ale... Hilary Swank a jej hlavná hrdinka je nechutná vidláčka (počúvať jej prízvuk v pôvodnom znení bolo skutočné utrpenie), totálne antipatická osoba, s ktorou žiadny súcit ani empatiu nepociťujem. Eastwood je pre mňa presne ten režisér, ktorý si už dávno mal dať odchod a Morgan Freeman sa zase raz ocitol v tej jeho klasickej polohe "toho černocha, čo stojí obďaleč a vzhľadom na svoje skúsenosti rozdáva všetkým životné rady". Ďakujem, nie. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)