Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

Skejpr

S odřenejma ušima. Mohlo to být i horší. Přibližně polovina vtipných situací je opravdu vtipná (všechny scény s ciklistama, nebo třeba ta s glóbusem), ale je tu několik opravdu velice předvídatelných (brejle) a ten taneček v růžovém kostýmku, silně zdůrazňujícím určité partie je opravdu hodně trapnej. Steve Martin by jako Cluoseau nemusel bejt špatnej, kdyby ho zahrál (úplně) jinak. Ostatní herci se snaží, přdevším jean Reno je k sežrání, ovšem opravdu nevím, co ho přimělo hrát zrovna v tomdle. a Opravdu velký + za naprosto kouzelné cameo Cliwe Owena. Začínám litovat, že nakonec nedostal Jamese Bonda. Jo a další menší plus za Jasona Stathama a za úvodní titulky ()

Shit

Děsná trapárna s neskutečně dementním Stevem Martinem, která ale chrlí takový množství vtipnejch situací, asi tak každý 2 vteřiny jednu, že to člověka nakonec přece jen rozesměje, ale Peter Sellers a jeho růžovej panter to je jako úplně jiná kategorie, to se ani nedá srovnat, tohle předvádí hodně stupidní americkej přehnanej a křečovitej humor bez špetky originálního nápadu a vytratila se ta lehkost, kterou tomu dodávali Britové a Sellers ()

Gilmour93

Tak tohle se opravdu nepovidlo.. Růžový partner z vodní znělky z toho ztratil srůst, Sellers dostal v hrobě další zástavy srnce a Kató se raději uvadl nunčakem do splavu bezvědomí. Klasika nemilosrdně nasliněná, aneb když dva dělají totem, může z toho vyjet něco úplněk jiného. Zřejmě tady byla láhvová představa amerických tvůrců, že to v kinech půjde na sračku a přitom vznikla ostudná dračka, v které je pan Martin tak neskonale tratný, až mi bylo chlívemi tratno za něj a kdybych měl na něj telefénní číslo, zavolám mu, jaký je idiom.. ()

Brouk

Nepřirozenost, křečovitost. Proč? Tak jsem Stevovi přál, vím že umí. Druhá věc: jaká to dekadentní zvrácenost??? Oholený Jean Reno? Co se děje? Apokalypsa? Ble. Teď trochu vážně: je velmi těžké navázat na excentrickou a navíc jednu z nejprapodivnějšich dvojic ve filmařské historii jako je Edwards/Sellers. Jejich humor uměl balancovat poměrně přirozeně, citlivě a přeně na tenké hraně mezi crazy komedií a inteligentním humorem, což se v tomto případě ne úplně podařilo. Růžový Panter "nové generace" tak sklouzl do křečovitého vtipu (opravdu?) a šaškování. J.Reno, zejména S.Martin vyznívají kontraproduktivně vůči postavám a hercům ve vedlejších či cameo rolích jako K.Kline,C.Owen a E..Mortimer. Asi se jen mohu domnívat jak je to těžké... navázat na něco, co má laťku tak vysoko, ale Steve, buď svůj! Moc si přeji, aby Pink partner nezmizel... a tak pokud chcete jít a vidět šaškárnu, shlédněte! Pokud chcete (dnes už konzervativně) vidět starého Clouseau nemusíte plýtvat časem, ale v žádném případě nezatracujte. Clouseau i Martin si zaslouží (možná) ještě jednu šanci ()

genetique

Ja to absolútne nechápem. Moje nadšenie z filmu je fakt veľké. Z pôvodnej série som videl iba prvú časť, no tá sa na túto modifikovanú verziu akosi nechytá. Všetko je novšie, krajšie, svižnejšie. Jednoducho americkejšie, ale asi to je presne to, čo sa mi sem hodilo (stále porovnávam len s pôvodným prvým dielom). Samozrejme, že nie v každej scéne pôsobia tieto faktory rovnako stimulujúco, no celkový dopad je nadmieru priaznivý. Martin dominuje, viac som čakal od Rena. Ale nevadí, kiež by si to vynahradil v pokračovaní, ktorému by som sa v tejto zostave potešil. Takže buď je nutné, aby ste nevideli pôvodnú sériu, alebo jednoducho netreba mať predsudky. 70%. ()

Hakha

Na rovinu musím říct, že film se bohužel hrubě nepovedl. Příběh jednoduchý, ale nic převratného jsem nečekal. „Vtipné" scény jsou místy velmi trapné o co je horší, tak předem se dalo předvídat, jakou "nečekanou" srandu tvůrci předloží divákovy přímo před nos. No, prostě děs. Také je to zároveň první film se Stevem Martinem, kde byl nesympatický a do role Clouseau vůbec nepasoval. Clive Owen byl zde jako obvykle cool, ale i přes to, že je film krátký, mě připadal až příliš zdlouhavý. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky... ()

Eliott

Perfektní komedie/parodie na téma o neschopném detektivovi kterého všichni dobře známe. dle mého dokonce to nejlepší provedení růžového pantera vůbec. 79% ()

sud

Žádná katastrofa se sice nekoná, měl jsem z toho větší strach, ale blbost je to stejně. Steve Martin působí spíše jako nevalný imitátor Petera Sellerse, než-li představitel Clouseaua, převleky (jeden z největších plusů "panterovské" série) zde téměř žádné nejsou a co se týče přeřeků to tvůrci přehnali totálně. Ale i když jsem to nyní popsal jako totální sračku, není tomu tak. Kouknout se na to dá. 40%. ()

castor

Nemůžu přijít na kloub tomu, jak to režisér Shawn Levy dělá.. Jeho „komediální“ snímky jsou pravidelnými diváckými hity (jeho Noc v muzeu dosáhla takřka hranice 600 milionů dolarů, Dvanáct do tuctu, Líbánky i Panter překročily s přehledem 100 milionovou hranici), kvalitativně však stojí na pomezí trapného výplachu, bez špetky invence (snad jen převleková scéna maskovacího „trikotu“), kdy značně předvídatelný humor spočívá v kopancích, absurdních pádech a narážení do předmětů. Nabízený prostor ke komickým situacím je ve scénáři zašlapán do nepříjemné pachuti, zužitkováno je jen několik málo momentů, které zase naopak postrádají pevnější uchopení a disponují špatným načasováním. Stevea Martina mám rád, ale do této role se trestuhodně nehodí!! ()

ClintEastwood

Před lety jsem tento film vnímal, jako obrovský propadák, leč s postupem času jsem mu celkem přišel na chuť. Martin se sice někdy pitvoří až moc a přeřeků je zbytečně víc, než českých epidemiologů, ale scéna s hodným a zlým poldou, mě pobaví pokaždé. Jo a mihne se tady i jeden týpek z Expendables... POZOR: Nikdy nesrovnávat s legendární sérií, ve které září nedostižný Peter Sellers, to je úplně jiný sport. ()

MM_Ramone

Steve Martin je nemožný herec. Jedna z najpreplatenejších hollywoodskych stars. Vo všetkých filmoch si vystačí s jedným výrazom, niekoľkými opozeranými grimasami, čo korunuje svojou vždy super blond vyšedivelou pokrývkou hlavy. A tento človek sa podujal na to, že zahrá úlohu svojrázneho, roztržitého inšpektora Jacquesa Clouseau. Postavu, ktorú učinil nesmrteľnou, pred mnohými rokmi, britský herec Peter Sellers. Ten jej dal dušu a charizmu. Toto, čo natočil režisér Shawn Levy v roku 2006 je barbarstvo. To vôbec nie je "Ružový panter". * ()

kulyk odpad!

52%?? To tu jste všichni protinožci, nebo snad hlavonožci? Vždyť zase nějaký finanční hraboš z hvězdopružného kokotlandu sebral klasiku, aby si s ní vytřel prdel, pak vám to oplácal o xicht a vy mu ještě tleskáte! Jedině snad Reno, ten nezklamal. Celou dobu se plíží za Martinem s výrazem jasně naznačujícím, že se mu z toho chce vyložit včerejší snídani na zem. ()

ripo

Viete ako totálne sprzniť legendu menom "Ružový panter" ? Jediným možným riešením je natočiť pokračovanie bez charizmy a vtipu v podaní Steve Martina s totálne slaboduchým scenárom. ()

petero

No prečo sa takéto blbosti točia? Komu chýbal Ružový panter? Mne nie. Komédia pri ktorej sa ledva pousmejem, ale skôr na tom aké je to trápne, neskutočne to nudí a nebyť tých hercov, mimochodom do svojich úloh sa vôbec nehodiacich v momente to vypínam. ()

Xmilden

Oživení značky s názvem Růžový panter si samozřejmě hned od začátku říkalo o malér. Ten se nakonec skutečně stal, přestože musím uznat že mohl být mnohem větší. Steva Martina moc nemusím, ale v tomhle filmu mě nějak extra nevadil. Humor je často hodně jednoduchý až primitivní a jako nejlepší bych označil scénu, kdy se učitelka angličtiny snaží naučit Clouseau říct jak si správně říct o hamburger. Stejně jako se nedá zapomenout na prohlídky pokojů, závěsů a stříhání jakýchkoli drátů. 40% ()

oli.G

Nikdy by som nebol povedal, koľko ľudí sa zmestí do nášho kina, keď sa lístky rozdávajú zadarmo, aké kvalitné a hi-res sú obrázky na MSN.com a že ulicami Paríža sa osamotene prevážajú cyklisti oblečení do pretekárskeho dresu. Práve vyššie vymenované bolo pre nás počas sledovania filmu jediným zdrojom zábavy. Gagy a vtipy by totiž (s výnimkou asi 4 fakt podarených) nerozosmiali ani v podaní Toma & Jerryho. Platí, že opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Ale čo s opakovaným niečim, čo nie je ani trochu vtipné? Odpovie vám Steve Martin alias legendárny inšpektor Clouseau v polotragickom remaku, pri ktorom som sa síce zasmial a 2x sa dokonca ozvali emócie, no celkovú nudu a pocit sklamania mi to zahnať nepomohlo. Ako divákovi nedotknutému originálmi sa mi ale žiada zastať sa Martina, je v pohode a za nič nemôže. ()

lesumir

Steve Martin se Sellersovi nikdy nevyrovná, ale dobrý zase je, že se o to ani tolik nepokouší. Opět primitivní humor, jako v pokračování, ale tentokrát není Clouseau za největší piču pod sluncem. Pouze za hlupáka. :-) ()

LiVentura

Nevím, co si mám vlastně myslit o tomto kopírujícím šplechtu, přes to vše však skvělý Martin vždy něco nového přinese a obohatí.. ale z Panterů to nemá už nic.! ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)