Černí andělé

všetky plagáty
TV spot 1
Horor / Mysteriózny / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scenár:

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (viac)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

Hans.

Azyl 4*, Trosečník 3*, Pokoj bez oken 2*, Requiem 4*, Experiment 1*, Help for you 5* - asi nejlepší díl seriálu, Červená karta 3*, May day 3*. ()

RonaMidu

Azyl - ten díl jsem zachytila dneska,tedy včera....nevím,jestli je nejlepší,ale líbil se mi,akorát na konci mi bylo skoro líto,jak si B.H. pohnojila život...jsem zvědavá na další kusy ()

Stegman

Zoufale kolísavá úroveň. Tak odlišná divácká hodnocení jednotlivých dílů ale přisuzuju i tomu, že se lidi často nechali oblbnout pozlátkem (pěknou kamerou) a nebrali moc v potaz originalitu a vnitřní logiku scénáře/dialogů. __________ Epizody: Červená karta**; Pokoj bez oken***; Help For You****; Requiem****; Azyl***; Trosečník**; Experiment*; May Day* ()

Timak

Průměr a zase jen průměr. 7 dílů - 2 vážně peckový, jeden dobrý a zbytek ... Děs a hrůza. Celkový dojem je takový rozpačitý. Nechápu, jak někteří skvělí herci se mohli "zaprodat" takovýmu průměru. ()

manonfire

No tak klobouk. Kdo by to od našich neschopných produkcí čekal. Tenhle zajímavý pokus vyšel velmi dobře. Má to dobré pointy. Zvláště díl z Dlouhým a díl se Schmitzerem patří k tomu nejlepšímu porevolučnímu televiznímu počinu. Umrznutí je prý ta nejkrásnější smrt. 80% ()

Lottr

Velmi těžko hodnotit jako komplet, každému příběhu bych dal jiné hodnocení. Ale jako celek průměrné a nepřekvapující. ()

Tjaden

Nejlepší je povídka s Langmajerem a Wilhelmovou, která se silně inspirovala Psychem. Poslední český seriál, který jsem sledoval, teď je to bída. ()

AIMÉE

Soubor příběhů, který určitě patří k těm lepším na televizním poli. Do dneška mě epizoda "Pokoj bez oken" mrazí v zádech. ()

mazadlo

Nejlepší Krimi/Thriller seriál s mysteriozními prvky který na naší půdě vznikl. Chaunovu část mám nejraději ....škoda že tento seriál nahradily další trapné ,, Soap opery". Zasloužil by si minimálně pokračování. ()

mira007

Cyklus osmi mysteriózních příběhů s hororovou atmosférou, které propojuje jen motiv pohřebního ústavu, který má pak svůj vlastní závěrečný díl . Kvalita je jako na houpačce, překvapivě nejslabší byl E04 od mistra českého hororu Herze, naopak některé by mohli být skoro i celovečerním filmem ( E05, E06, E07). Filmově už se na tom podepsal zub času a některé vyprávěné postupy mi evokovali ještě Bakaláře, ale jako celek je to mírně nadprůměrná záležitost české tv tvorby. ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – scénář (Ivan Hubač)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()