O muži, který měl jedinečnou šanci něco důležitého pochopit a řídit se tím, co pochopil. (Česká televize)

sator

Červená karta je příběhem o člověku, řediteli velkého tuzemského soukromého rádia, kterému se náhle a zákeřně otevřela schopnost soucítit s ostatními lidmi. Začne konat dobro – a na to jeho okolí není připravené. A tak proti němu zosnují plán… Chtějí ho zlikvidovat, odstavit. Náš hrdina, František, se to dozví – a musí se rozhodnout, čemu dá přednost. Odpuštění? Nebo v něm zvítězí stará zloba a vztek a pomstí se? Na začátku totiž byl bezohledným člověkem. Navíc je bohatý… Manželka se bojí, že rozdá zrestituované miliony. Není to lehké, v téhle době dělat dobrodiní… Prý jsou v psychiatrických ústavech opravdu internováni takoví lidé. Rodina je odseparovala, aby "nerozfofrovali" majetek. Přitom… jedná se jen o otevření srdeční čakry. O pochopení toho, co nás učí všechna velká náboženství. Že nesmíme sebe sama vnímat jako omezené individuum bez sounáležitosti s ostatními lidmi. Nemůžeme být šťastni NA ÚKOR ostatních! Můžeme být šťastni jen ve smíru, v pochopení a v soucitu s ostatními. Pan Hejna mi nabídl režii jednoho z dílů připravovaného cyklu Černí andělé. Já si vybral tento díl, protože miluji, když se snoubí tajemno, thriller a trocha mystiky. O to právě v našem příběhu jde. Domluvili jsme se na některých úpravách, podílel jsem se na konečné verzi scénáře. Příběh jsme natočili na filmovou surovinu, přes léto, kameru dělal spolužák z FAMU Dominik Miškovský, jinak můj zavilý spolucestovatel z Cesty do Indie. Igor Chaun ()

Tosim

Po letech jsem si dal opáčko cyklu Černí andělé a zírám, že Ivan Hubač někdy napsal něco výrazně nadprůměrného. Různá klišé se dají ustát, o překvapivé zvraty není nouze a černého humoru je habakuk. Otázkou je, co všechno je zásluha režisérů, ale to se uvidí v dalších dílech. S tímhle mám podobný problém, jako uživatel 6thSun, ale neberu to tak hraničně - hlavní postava byla na cestě k obrození, ale nakonec se rozhodl k činu, který byl blíže jeho naturelu. Chtělo jen ten okamžik lépe zpracovat. 90%. ()

Terva

ČERNÍ ANDĚLÉ - ČERVENÁ KARTA - PŘÍBĚH ČÍSLO 1 - CITÁT - Budu vám vyprávět příběh. Příběh člověka, který něco pochopil......... Ředitel Bárta toho má celkem dost, mladou kočku doma, manželku, se kterou se rozvedl a syna, který potřebuje peníze. Bárta je impulsivní, nervozní a skoro až agresivní. Vše pro svou práci ředitele rádia Gama. CITÁT - Tak šťastnou cestu.......... Česká televize dala příběhu rating "Nevhodné pro mládež +15", pro sexuální scény,sprostá slova a krev. Osobně bych přidal varování o náboženském podtextu. Bártova změna životního stylu je právě spojena z náboženstvím, ale je na divácích rozpoznat, do jaké hloubky to na něj mělo vliv. Příběh má velmi povedený hudební doprovod a i kameraman si sem tam vystřihne krásný záběr. CITÁT - Tahle společnost je v agónii......... Okolo 25 minuty, čte ředitel Bárta (Ladislav Frej) knihu Tajemný jazyk. Je to příručka s podtitulem "Názorný klíč k symbolům a jejich významům". Knihu napsal David Fontana. CITÁT - Všechny peníze patří Ďáblu............. ()

• Okolo 25 minuty, čte ředitel Bárta (Ladislav Frej) knihu "Tajemný jazyk". Je to příručka s podtitulem "Názorný klíč k symbolům a jejich významům". Knihu napsal David Fontana. (Terva)
  • Česká televize dala příběhu rating "Nevhodné pro mládež +15", pro sexuální scény a sprostá slova. (Terva)