Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

jouluputilla

Amerikanizující pohádka, zasazená do kulis 12. století, předstírající nějaký historický rámec, do kterého byly ovšem vměstnány body, historično dokonale popírající. Předně: Vesnický kovář, který uměl minimálně číst? Černoch mezi francouzskými křižáky, když francouzské kolonie v Africe ještě neexistovaly? Sibyla de Lusignan, sestra krále Balduina IV. jako vesnická děvka obkročmo na koni, která v rychlosti dnešní doby vleze do postele vyhlédnutému zajíčkovi? Původ Baliana de Ibelin nebyl britským pohádkářům dostatečně revoluční? A proč Balianovu likvidaci prováděli templáři, oblečení za německé rytíře, jejichž řád vznikl de iure až po dobytí Jeruzaléma? Jak vidno, (nejen) z heralidiky si Scottův realizační tým udělal trhací kalendář (např. některé přilby bojovníků měly tvar z 15. století). Balianův revoluční projev k obráncům města je krásnou ukázkou relativizačního srovnávání nesrovnatelného a evokuje mi spíš Vávrovu trilogii. 20% za šafránové záběry bitevních scén. ()

paja27

Musím říct, zdejší kruté hodnocení mě trochu od vidění tohoto snímku odrazovalo, ale nakonec jsem se na něj přeci jen podíval a rovnou na director's cut verzi. Bál jsem se, že se u dlouhé verze unudím, ale nebylo tomu tak. Kdo čeká film, který se striktně bude držet historie, toho asi film zklame, ale co si budeme povídat, není to dokument, ale klasickej hollywoodskej biják a tak by se ke Království nebeskému mělo přistupovat... On film jako takový je vlastně jedna velká historická nepřesnost, ale je to jízda. Bitev a soubojů není ani zbytečně moc ani málo. Napětí zde také najdete a nakonec si na své přijdou i fanoušci romantiky. Za mě film příjemně plynul a celkově jsem si ho velice užil a na pět hvězd podle mě dosáhne (byť s odřenýma ušima). ()

Kralovna.Noc

Strašná nuda. Dvě hvězdičky za vizuální stránku a mého oblíbence Orlanda Blooma. Několikrát jsem se přistihla,jak se ubíram myšlenkami zcela jinam. To je hodně špatné. ()

Sejkorka

Když se probírám komentáři, vidím jako nutnost stáhnout režisérskou versi a sjet to znova. Pak se uvidí, zatím 3*. Takže, režisérova verze 192 min. A říkám si proč ? Kdo za to může ? Proč ro takhle okleštili ? Vždyť v té zkrácené verzi ani nevíte, že Sybilla má dítě, které je prvním následníkem trůnu a otráví ho, protože má lepru jako její bratr. To je přeci pro děj velmi podstatné. Nebo že Balian má zkušenosti s dobýváním pevností už kovářské praxe. Atd. A ještě si zazpívám : Evička Zelená, to je moje potěšení .... ()

Vestor

Pokud nechcete spáchat sebevraždu nudou, nestahujte, ehm tedy nekupujte si director's cut. Do už tak celkem rozvláčného filmu to vnese další půlhodinu nudného žvanění. ()

teekanee

Prodloužená verze je opravdový velkofil. Z hlediska formy se jedná o opravdu bezchybný film. Výprava, kamera a hudba jsou opravdu něco neskutečnýho. Herecky je film taky opravdu skvěle zvládnutý. Orlando Bloom možná nemá pověst nejlepšího herce všech dob, ale tady se mi opravdu velmi líbil. Skvěle ale zahráli opravdu všichni. Co se týče příběhu a zasazení se musím přiznat, že jsem ani nevěděl, že existovalo nějaké Izraelské království, o to víc mě ale film vtáhnul. Samotný velký příběh se mi dost líbil, ale nejvíc mě zasáhli příběhy nemocného krále a jeho sestry. Čekal jsem od tohoto filmu poměrně hodně a zklamán ani zdaleka nejsem. 87% ()

horskejvlk

Nejhorší filmy jsou ty co působí podbízivě a trapně a zde je v obou případech vše naplněno vrchovatou měrou, to že to je filmařsky zvládnuté na vyznamenání je o to horší. Tedy námět kravina, scénář ještě větší škvára ale hlavní hrdina působí jako futrál výsměchu a trapnosti. Kostýmy, kamera, střih i hudba vše na dílo génia. Hrdina středního východu za všech okolností “Orlando” a jeho cesta rájem v Jeruzalémě, sbalí i královnu a i když vraždí každého tak toho největšího zmetka totiž velmistra templářů (nejsem si jistý jestli “Guy”de Lusignon mohl být členem řádu Templářů když se oženil ) se zabít zdráhá protože by pak nedošel odpuštění, ani za cenu záchrany tohoto království. Podobnýc paradoxů je film plný, režisér se tak strašně snaží být morálně korektní že je z toho propagační film Nelogičnosti. Poděkování za účinkování herců jako je Kevin McKidd známý ze seriálu Řím, skvělí jsou samozřejmě i ostatní zde není co vytýkat i Orlando byl zmršen scénářem i pojetím režiséra. ()

pavala

Odvěký střet dvou odlišných kultur - křesťanů a muslimů nemohl být filmovému divákovi předložen věrohodněji a poutavěji. Ridley Scott tímto veledílem přepsal historii, Království nebeské patří k tomu nejlepšímu, co bylo s podobnou tématikou natočeno, je filmovým unikátem, který jen tak ve světové kinematografii někdo nepřekoná. ()

CSGoddess odpad!

Mě tydle šaškárny z historie prostě nebaví. Tohle nebyla výjimka. Buď y film s plno herci co mě serou a konec na hovno. Za mě ne! ()

Jimmy73

Království nebeské, aneb jak se stát z kováře za pár dní nejlepším vojenským bojovníkem a stratégem. Výprava super, bohužel Orlando větši klaďák než hrdinové budovatelskych komunistických filmů + jeho toporný herecký výkon dosáhl u mne toho , že se na film nedalo skoro ani dívat. ()

Sleeper

Najlepší film Ridleyiho Scotta a možno aj najlepší historický film. V tomto tisícročí určite. Všetko funguje ako má, dialógy, motivácie postáv a žiadny záber nie je zbytočný, či už sa jedná o vnikajúco zvládnuté súboje, efektné zábery na mestá, armády, či len obyčajná konverzácia dvoch postáv. To všetko je podporené skvelou hudbou. Bloom mohol byť, ako vždy, lepší, ale zvládol to so cťou a filmu vôbec neškodí. K ostatným sa netreba ani vyjadrovať. [Director's Cut] ()

peproch

Ve válce o Jeruzalém v historickém eposu velkolepě a velkoformátově pojatém různí křesťané různě očiˇšťují svůj úděl od hříšnosti. Latinské království 12. století je tím místem, kde to lze ()

mapollam

Veľkofilm. Americký. Poctivý vo svojom zánre. A Gleeson je taký akoby nenápadný herec, čo hrá všade, vždy brilantný a originálny. Keby scenáristi čítali historické knihy a keby tam nehral ten elf..stále zabúdam, ako sa volá.., tak 5 hviezd. ()

Lukango

Po obrovské úspěchu Gladiatora nám Ridley Scott oživil historické válečné dramata a nyní pokračuje s dalším historickým dramatem, kterým je Království nebeské. Z počátku film nedokáže zaujmout a místy se vytrácí motivace postav či je nepříliš uvěřitelná. Orlandovi chvíli trvá než zaujme a do 1/4 si s ním nejsem jistý, že byl pro roli Baliana ten praví, respektive tu roli nedokáže zcela prodat. To se však říct nedá o Liamovi Nessonovi, který se pro tento typ rolí jednoduše hodí, mám ho rád v rolích nějakého mistra či nějaké vyšší autority. Film se přesune z mokré země do souše a tam teprve pomalu začíná ožívat, a Orlando Bloom se tu konečně projeví. Ještě se vrátím k Bloomovi, který prostě není tak výrazná postava jako třeba Russel Crowe v Gladiatorovi či Mel Gibson v statečném srdci, jenže tady se film přímo nestáčí kolem Baliana, ale zaobírá se také k ostatním postavám a dějovým linkám. Příběh se místy táhne a nedokáže zcela zaujmout jinými slovy pokulhává za akční stránkou filmu. Film zobrazuje neskutečnou krutost, surovost a plýtvání lidmi za úmyslem zvítězit. Zobrazuje také jak jsou války zcela zbytečné, že se jedná jen o to, aby si panovníci něco dokázali a nezapomnělo se na ně. Přesunu se k akčním částem, konkrétně k bitvám, které jsou jednoduše úžasné a málo kdo, možná že nikdo, nemá na Ridleyho, bavíme-li se o historických bitvách, protože jakou práci se střihem, kamerou a praktickými efekty si dává je prostě master class. Celkově se tak jedná o dobrý akční film, u kterého místy pokulhává hlavní protagonista, ale hlavně délka, která se některými momenty utápí v nepoutavosti. Známka: 6,5-7/10 ()

jantomas

V první řadě je nutno podotknout že se jedná o jeden z nejlepších středověkých filmů (většina je v dnešní době spíše katastrofa) a dle mého názoru o definitivně nejlepší snímek o křížových výpravách. Scott zase jednou ukázal, že se stále vyplatí točit výpravné historické velkofilmy a že mu to pořád jde. Hned z počátku si zaslouží vyzdvihnout úchvatné vizuály, kterými dokázal režisér k životu přivést tisícihlavé armády tak epickou formou, že se může pomalu měřit s Pánem prstenů. Hudební doprovod příliš nezaostává, vykreslení většiny postav také ne. Určitá ahistoričnost kostýmů se dá prominout (nejedná se o nic do očí bijícího), stejně tak i výrazné zjednodušení děje oproti realitě (filmové plátno má logicky svá omezení). Co se ovšem promíjí hůře je černobílé vykreslení některých postav a celkové morální vyznění filmu, které oproti realitě nadržuje muslimům (film je oproti historii vykresluje nejen jako “mírumilovné“ a férové ve srovnání s jejich protějšky, ale také jako k válce donucené) a z mnoha křesťanů dělá pouze zaslepené fanatiky, kteří si ve výsledku za pád svého království mohou sami. Je škoda že přes hlubším prokreslení postav Baluina IV., Saladina, nebo Raimonda se na jiné postavy zapomnělo, a nejen že z nich vyvstali čistí záporáci, ale navíc hlupáci (necháme si vojsko pomřít při cestě pouští jen proto, že jsme velice zlí a toužíme po bitvě). Celková atmosféra i děj jsou nicméně (i přes pomalejší úvod) strhující. Mnoho postav si dokáže získat sympatie diváka (nejedná se zdaleka jen o hlavního hrdinu) a v době kdy je kvalitních historických filmů jako šafránu, si tento film určitě zaslouží pozornost každého nadšence do historie, či výpravných filmů. ()

MoonySmile

Původní verze do kin byla taková soap opera o křižáckých výpravách s poselstvím ve stylu: "Není dobyvatel jako dobyvatel." Prodloužená režisérská verze je ovšem jiné kafe, 192 minut uteče ani nevíte jak a spousta věcí najednou začne dávat smysl. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze