Sin City - mesto hriechu

• Česko Sin City - město hříchu (viac)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

VanTom

Extrémně doslovná adaptace svébytného noirového komiksu. Snímek velmi trpí neustálými vnitřními komentáři popisujícími úplně všechno, které nedovolí jakékoliv ztotožnění s hrdiny, emoce či napětí, navíc výrazně tříští a zpomalují tempo. Působivá vizuální stránka a především síla samotné předlohy však dojem zachraňují (hlavně Marvova nekompromisní cesta za pomstou v nejlepším příběhu The Long Goodbye je zapamatováníhodná). PS: Extended verze řadí povídky postupně za sebe a přidává několik scén, jenže zdaleka ne tolik, jak by se mohlo podle stopáže zdát, protože za každou ze 4 povídek následují více než 4-minutové závěrečné titulky. ()

philip.j.fry

Pětihvězdičkový film to není ani omylem, na to můžete rovnou zapomenout zatlučením hřebíku do paměťového centra mozku.Jak tak koukám, většina to tady hodnotí čtyřmi, i to je pro mě sporné.Na chvíli mně sice znásilnila myšlenka na dvě hvězdy,tu jsem ale rychle zavrhl a hodnocení se tak ustaluje na tři.Ono to ,,genitální" a ,,úžasné" barevné zpracování už taky začne po chvilce nudit, ono vlastně jediné,co si z těch barviček pamatuju,je dobře zpracovaná krev.A ani ze začátku slibný příběh není nic extra a mega drsňácké monology postav spíš působí jako násilnické brumlání schizofrenika.Takže jedna hvězda za opravdu graficky dobře udělanou bílou krev,druhá za asi nejlepšího filmového psychopata všech dob,kterého Elijáš Dřevo(díky,Genero) hraje na jedničku a třetí za pocit,že to vlastně zas tak blbý film není. ()

Castrator

Poprvé viděno a slyšeno s dabingem (nic moc, teda) a zase mě to bavilo. Bohužel jsem nezažíval to, co jsem zažíval při prvním čtení první knihy série Sin City (tenkrát v češtině od tenkrát ještě se rozjíždějícího nakladatelství CREW, které vydávalo dva comicbooky do roka), tedy naprostý orgasmus z příběhu, kresby, v dalších knihách "tarantinovské" protnutí příběhů, ale ten zážitek, ten zážitek z něčeho speciálního tam byl zase. Černá a bílá v kombinaci s barvou je ve filmu pastvou pro oči, k tomu digitální triky, které jsou rozpoznatelné, ale dodávající ten správný komiksový šmrnc, parádně hustá sincityovská atmosféra spojující několik knih ze série o Sin City dohromady. Krásně se na to kouká. Komiks je lepší, kdybych ho neznal, asi bych byl při prvním sledování lehce zmaten jednotlivými příběhy, které se prolínají a chronologicky nejdou za sebou, ale o to víc bych se těšil na další sledování. Sin City je pecka, i když asi ne pro úplně každého. Doporučuji sledovat večer či v noci při zhasnutém světle, tak má filmové Sin City ten správný říz. Jako fanoušek komiksu nemůže hodnotit jinak než nejvyšším možným počtem hvězd, s Desperadem vrchol Rodriguezovy tvorby. Majstrštyk. ()

lykan9

Co může vzniknou, když se spojí moji dva nejoblíbenější režiséři Rodriguez a Tarantino a chtějí převést na plátno výborný komiks Sin City? Pro mě je odpověď jednoduchá. Prostě skvost, který si můžu pouštět pořád a pořád dokola. ()

fabecc1222

Já si jen těžko vybavím další filmy, které by mě dokázali vtáhnout díky své stylizaci a specifické atmosféře. Sin City je jako z úplně jiného světa, kde žijou jen kurvy a grázlové. Tři příběhy plné prohnilých charakterů a podmanivých osudových příběhů. Tři příběhy, které jsou každý svým způsobem jiný, ale díky atmosféře a stylizaci v mnohém podobné. Bez čeho by to taky nefungovalo, je obrovské množství hereckých hvězd, které se filmu upsali, byď mnohdy jen na pár minut. Po zhlédnutí máte opravdu pocit, že jste všechny příběhy prožily na vlastní kůži, a že i přes prohnilost města máte chuť se okamžitě přestěhovat, a všechno to zažít na vlastní kůži. ()

Sany33

Príbeh: Sin City je mesto prelezené hnijúcou špinou a zlom. na ulici tu vládnu ponuré existencie a je tu udržiavaný krehký mier medzi šľapkami, podsvetím a miestnou políciou.  Herecké obsadenie: Z tak herecky nabitej plejády sa ťažko focusuje na toto najlepšieho ale aj tak si myslím, že Mickey Rourke to zahral na jednotku a jeho postava ma sama o sebe asi najviac bavila. Prevedenie: Je na tom setsakramentsky cítiť Quentinov rukopis. Tie prehrávané krvavé scény Ad Abusrdum sú pre neho typické. Pocity: Každý jeden príbeh doplňuje celok a to je na tom to krásne.  Ani neviem či sa autori držali komiksovej predlohy a je mi to v celku dosť jedno nakoľko som ju nečítal. Ja som dostal celkom dobre pozerateľný a zábavný príbeh plný brutality, ktorý určite nie je pre každého. Sin City si jednoducho zamilujete alebo zhnusene vypnete televízor a pôjdete spať. Pridaná hodnota: Komiksová rúbanica na čierno bielom pozadí s kvapkami červenej krvi. 92% ()

J.Lajner

Robert Rodriguez si pečlivě osahal možnosti pokrokových filmařských technik a prostřednictvím projektu Sin City našel ideální vypravěčskou disciplínu, neboť se rozhodl sledovat komiksovou předlohu s až maniakálním zaujetím. Dodržet černobílý a z hlediska marketingu nekomerční formát nijak nesouviselo s ekonomickými důvody. Šlo o nekompromisní umělecké rozhodnutí. Způsob, jakým se všechny povídky prolínají a vracejí ve smyčkách zpět, aby mohly být dokončeny, je jedinečný. Rodriguez ví, jak pracovat s tempem, střihem a atmosférou. S jiným scénářem to klidně mohlo skončit katastrofou, ale Frank Miller předal režisérovi klíč, který odemyká dveře do temného světa, kde jsou zastaralé popkulturní archetypy recyklovány a natřeny podmanivou vizuální fasádou. I z dnešního pohledu jde o odvážný, krajně riskantní filmový projekt. Dle mého soudu už Robert Rodriguez nikdy nebyl tak kreativní a inspirativní jako tehdy, když spojil sílu s Frankem Millerem. Více. ()

Jacob23

Mno me se to teda libilo moc..Uzasne prevedeni komiksu,dobre herecke vykony,paradni hudba,dokonala povidka M.Rourke x E.Wood atd..zadne chyby na tom ani hledat nechci.Mam stesti,ze jsem k tomuhle dilu byl od zacatku mirne skepticky;) ()

liuk

Sin City se snaží být strasně okatě, vykonstruovaně "jiné" a je zpracováním vykrádáčka obrazově mnohem hezčího a lidštějšího Sky Captain and the World of Tomorrow. Druhý (hlavně kvůlli Marvovi) a čtvrtý příběh byl docela fajn, třetí hrozný. ()

svobik

Herecky, vzhledem k paletě zvučných jmen, místy naprosto nezvládnuté, ploché, nevýrazné a hlavně naprosto ubíjející. Sin City je dokonalým příkladem otrocké adaptace, která na plátně nikdy nemůže fungovat jako na papíře. V té změti vnitřních monologů aby se člověk utopil. 5/10 a napodruhé takřka nekoukatelné. ()

-ELFKA-

Vizuálne sa mi Sin City veľmi páčilo. Má skvelú atmosféru. Čo tam po tom, že dej je nič moc? Koho by to trápilo, keď je zažraný do cool looku?:-)) ()

ganz

Vizuální stránka filmu a převedení komiksu na plátno bylo vážně dokonalé. Bohužel film místy trochu stagnoval, ale odpustme mu to, i přes to všechno je to stále velmi kvalitní a zajímavý film. ()

horacko

Keď sa spojí výborné herecké obsadenie s dychvyrážajúcim vizuálnym prevedením, a k tomu všetkému do toho zasahuje aj Quentin Tarantino, tak sa je naozaj načo tešiť. Tri vynikajúce príbehy. Nedokážem presne povedať, ktorý z nich ma bavil najviac, každý z nich mal čosi do seba. Perfektne spracovaná úvodná scéna, ktorá vás zatiahne do mesta hriechu a dá vám možnosť prechádzať sa jeho temnými uličkami počas celého filmu. ()

huli601

Nemám rád Tarantinove filmy, ale ako vidím tento nerobil len sám a asi aj preto sa mi páčil. Fakt super komiks skvelé herecké obsadenie a sexy Jessica Alba :) ()

D28

Jediný film,ktorému som dala 5 hviezd, a pritom ho už v živote nechcem vidieť.Príliš brutálny, príliš desivý, nepozerať to v kine, zdrhám preč.Ale ja musím oceniť tú originalitu, sugestívnosť a hlavne chlapských predstaviteľov.Panebože, veď ešte pol roka po tomto zážitku som sebou trhala, keď som v dákom časopise uvidela "žluťocha",ba dokonca i Albu, a nedokázala pozerať Pána prsteňov.Aj to však dôkaz, že film sa vydaril.Brŕŕŕ! ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Drsná comicsovka Sin City - město hříchu vydláždila v roce 2005 cestu ke Třístovce a k Watchmenům. Fanoušci ihned volali po dvojce, Robert Rodriguez s ní ale otálel dlouhých 9 let a nakonec vydělala… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

O tomto projektu už jsme před nějakým časem psali. Chvíli to vypadalo, že upadl v zapomnění, ale Robert Rodriguez se ho nevzdal. A teď tvrdí, že hned po Machete Kills a Sin City 2 konečně natočí… (viac)