Mucha

• Česko Moucha (viac)

Hyger

Jeden z mála filmů, které jsem během svého dětství nevydýchal a musel jsem je odložit najindy. Proměnu Jeffa Goldbluma a další odporné scény už z mé hlavy nikdo nedostane - a to ani brokovnicí. ()

Lukin413

Film, který rozhodně není pro slabší povahy. Scény potratu nebo například scéna s nehty by mohly některým jedincům způsobit lehké lechtání v oblasti žaludku, nejsou však nijak samoúčelné a skvěle vykreslují nazáviděníhodnou situaci hlavních hrdinů. Masky sice trochu zestárly (pozdější fáze přeměny mouchynejsou tolik děsivě, protože v nich moucha působí s trochou nadsázky jako zmutovanější Želva ninja z hraných filmů) a tím pádem závěrečných 20 minut nevyzní natolik strašidelně, jako asi vyzněla v době vzniku. To je však jediná malá vada na kráse této (pro lidi se silnějším žaludkem) krásně morbidní podívané. ()

Noomi

Ani neviem koľkokrát ma naplo. Úplne vážne som sa skoro doblinkala nad maskami z roku 1986. Mám rada staršiu tvorbu, vždy si rada pozriem Evil Dead, Hellraiser alebo Kruegerovky, no aby som bola úprimná, vždy sa nad špeciálnymi efektmi len pousmejem. Ale toto ma úplne dostalo. Nedá mi dať menej ako plný počet a to nielen kvôli maskám ( toho Oscara si fakt zaslúžili). Jeff Goldblum ma trochu zaskočil, takého mladého ho nepoznám, no bol rovnako skvelý (neviem, či bol aj pod maskou, no ak áno, tak klobúk dole - neviem si predstaviť ako v tom mohol niekto vydržať). Každopádne je to film výborný po všetkých stránkach a neviem, prečo som sa mu až doteraz vyhýbala. Druhýkrát už to nedám, takže hodnotím len subjektívnym pocitom po prvom zhliadnutí. A keďže ma to celú hodinu a pol nenudilo a odniesla som si poučenie, že všetky muchy treba rýchlo zabiť, dávam 5*. Mám pocit, že sa mi o tom bude snívať... ()

Vlče

Cronenbergova Moucha je právem řazena mezi nejlepší filmové horory všech dob. Zajímavé ale je, že od spousty z nich se liší jako noc a den. Cronenberg opět potvrzuje, co se o něm říká ("the most audacious and challenging narrative director in the English-speaking world." - Village Voice) a předkládá hororový příběh spíše jako určitou výpověď o současnosti a současném lidském uvažování o světě, sobě samých a své podstatě. Těmito prvky se Cronenberg od svých hororových kolegů vždy odlišoval a jeho filmy nejen děsily, ale současně motivovaly diváka o přemýšlení za hranicí filmových okének. Moucha pak nevybočuje ze stylu jeho ranných filmů: je chladná, postavená na přesně vystavených postavách a v neposlední řadě na geniálních efektech zrůdných proměn různých částí těla. Za zmínku stojí to s jakou přirozeností se své role zhostil Goldblum - v kontextu Cronenbergových postav je to celkem sympatická změna a divák musí soucítit s jeho osudem na mnohem více emocionální rovině, než režisér možná původně zamýšlel. Horor se z filmu stává až v naprostém finále, kdy hlavní postava ztrácí veškeré lidské (hlavně psychologické) rysy a během několika nezapomenutelných scén Cronenberg diváka rozdrtí na prach. Moucha patří právem mezi nejlepší horory, filmy které kdysi dokázali nejen děsit, ale i rozeznívat alarm v důležitých otázkách naší podstaty a našich nejhorších obav. ()

zdeny99

Málokdy je remake lepší než původní originál, a tahle Moucha je právě tím případem než jeho předchůdce z roku 1958. Děj filmu je mnohem lepší, a to především díky postupnému rozkládání vědce, který se měnil v mouchu. Jeho přeměna byla vyloženě dechberoucí, obzvláště v posledních minutách filmu. Začalo to pouhým upadáváním nehtů a uší přes chrlení muší kyseliny z úst až po konečnou přeměnu v mouchu. Její závěrečná etapa života byla naprostým hororem, jak byla odporná. [12794. hodnocení, 482. komentář, 78%] ()

Bozvav

Kdysi mne tento film zcela nadchnul, je pravda, že tenkrát v 90 roce neměl prakticky žádnou konkurenci. Dnes viděno po letech musím konstatovat, že pořád převládá dobrý dojem, umocněný skvělým hlavním muším hrdinou. Nicméně euforii ze mne už nevykřesal. Za mne 70%. ()

Aurus

Určitě se jedná o hodně povedený horor který v roce kdy višel byl prostě revoluce a i teď to vypadá dobře. I když je start nudnější a až na konci to chytne hororovou atmosféru a napětí tak i tak jde podle mě o hodně povedený horor který každý musí alespoň jednou vidět. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela povedenou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě 7/10. Jsem zvědav na druhý díl. ()

vojo

Kto zažil videoéru prelomu 80-90. rokov tak určite zhliadol s úžasom tento, pre mnohých do vtedy neuveriteľný biják a s odporom sledoval premenu vedca Brundla na muchu. Doteraz tá transformácia pôsobi "sviežo":) ()

agassi68

Jeden z filmov, ktorý vám ostane v hlave celý život. Hlavne, keď ste priaznivcami tohoto žánru. Jeff Goldblum tu dosiahol zrejme vrchol svojej kariéry, paradoxne vlastne na jej začiatku.. A Geena Davis mi nevadila :) ()

alambert

Obecně nemám rád sci-fi horory, například krokodýli velikosti kamionu pobíhající po lese nebo jiné trapnosti u mě vyvolávají většinou pouze smích. Tohle je ale něco jiného. Je to napínavé, je to strašidelné a je to mimořádně nechutné. Přestože všichni jsou nadšeni z té postupné přeměny, ono to koneckonců je pěkné, nicméně musím říct, že je to podle mě blbost. Ten stroj mu měl změnit DNA, ne ho nakazit virem. Změna DNA (hypoteticky) by něměla žádný průběh, ale prostě by stala. Sice už to nechci vidět znovu, ale aspoň ty 3 hvězdičky si to určitě zaslouží. Jestli máte chuť se pozvracet, doporučuji! ()

sadlokan

Tohle je opravdu exluzivně hnusnej film.A protože je natočenej v 80',tak pro mě osobně je hnusnej i kostýmně,to se nosily fakt odporný modely,který,jestli se vrátí,a že náznaky tu jsou..Budu zvracet bílej sliz na plátěný mrkváče!! ()

Akana

Cronenberg komerčnější neznamená nutně Cronenberg méně kvalitní. Nebyl by to on aby i do klasického hororového modelu nevpašoval zneklidňující otazníky na svá oblíbená témata jako jsou manipulace s živou tkání, stvořitelské ambice člověka nebo z nich plynoucí odpovědnost. Triky a efekty jsou na dobové úrovni, ale ke Cronenbergovi by mi nějaké digitální kouzlení ani nepasovalo. Takhle je to akorát tak správně béčkově dávivé. Hororová klasika za 90% ()

Hapretor

Jako horor mi to ani nepřišlo. Více jako drama o vědci, který udělal fatální chybu, přes jeho genialitu a vynikající vynález. Jako mladší jsem se bál té příšery, jak ji Cronenberg udělal. Nyní sem měl velmi divný pocit. Brundla sem litoval. Vědec jako osamocený člověk, který se stal obětí vlastního vynálezu. Z filmu na mě čpěla beznaděj, lítost a odpor zároveň. V této úrovni je film velmi dobrý. Herci/čky by však mohli podat výkon lepší. Goldblum se na tuto roli hodil skvěle. Vypadal totiž i sám o sobě jako moucha. ( ..., ty jeho velké oči a dlouhé hubené ruce a nohy, ... ) ()

Wewerush

Velice dobré sci-fi, kvalitní herci (hlavně Jeff Goldblum) a skvěle natočeno. Ovšem na mě je to až moc nechutné, hlavně když u toho večeřím, proto jen 4*. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)