Rushmore je příběhem nadaného a rebelantského teenagera Maxe Fischera (Jason Schwartzman), studenta desáté třídy elitní Rushmorské akademie. Redaktor školních novin, kapitán nebo prezident nespočetných klubů a spolků, je zároveň jedním z nejhorších studentů ve škole, nad nímž neustále visí hrozba vyhazovu. Jeho svět se otřese, když se Max zamiluje do učitelky prvního ročníku slečny Crossové (Olivia Williams) a chce na její počest postavit akvárium. O její přízeň však musí soupeřit se svým přítelem, ocelářským magnátem panem Blumem (Bill Murray), bohatým otcem jeho dvou spolužáků. (oficiálny text distribútora)

Olík

Předzvěst Wese Andersona, co jednou a ještě ve větší míře přijde v Tenembaumových nebo Darjeelingu. Boj ne příliš nadaného, ale o to více všemi směry aktivního studenta (J. Schwartzman) s bohatým magnátem (B. Murray) o srdce mladé začínající učitelky (O. Williams) nesoucí Andersonovu typickou bizarnost, poetiku, osobitost a odlišnost od ostatních režisérů, pro kterou mi nejsou jeho těžko uchopitelné filmy příliš sympatické. Z tohoto důvodu vidím hlavní pozitivum filmu v první příležitosti pro skvělého Jasona Schwartzmana. ()

Wolvie

Suverénně nejslabší Anderson.Místo okouzlující bizardnosti pouze křečovité pokusy o ni,film zachraňuje pouze brilantní Bill Murray a skvostný závěr,většinou stopáže jsem se ale pronudil. ()

Heroine

Tenhle film je něco jako óda na losera. Myslím si že to opravdu hodně lidí zná, a většina z nich z vlastní zkušenosti. Ale i přes pár výborných vtipů, a totální originalitu provedení, mi to jako film moc nesedí. Je to přeci jen trochu optimistické, a všichni začnou jako loseři, a skončí jako loseři. Což je sice velice podobné realitě, nicméně nenabízí to žádné řešení, a to mi k happy endu nestačí. Ale jinak celkem příjemná zábava. ()

GOREGASM

Po Andersonovsku hravé entreé ihned potvrzuje, že právě až Rushmore nezaměnitelně definoval režisérův umělecký rukopis, který nejenže vždy oplývá roztomilou výtvarnou stránkou a tragikomickým romantickým podtextem, ale pečlivost s jakou prezentuje Wes své za všech okolností výjimečné postavy má i díky skvělé práci s hereckými kamarády příběhový přesah a právě jednotlivé figurky na šachovnici jsou tím, co na jeho filmech okouzluje nejvíce. Řada absurdně humorných situací, perfekcionismus s jakým vystupuje Jason Schwartzman, nadstandartně ležérní Bill Murray a neskutečně sexy britský přízvuk Olivie Williams jen dotahují vizi Wese Andersona do sféry, která se nespokojí s plochým označením romantická komedie. 90% P.S. Soundtrack opět nezaměnitelně dýchá skrze jednotlivé písničky ve stejném rytmu jako celý film. ()

Rockerman

Max Fischer má hlavu plnou nápadů, ale učení ve škole moc nedá. Je výborný organizátor! Zakládá spoustu spolků a organizací z nejrůznějších odvětví sportu, kultury a zájmových činností. Když se však bezhlavě zamiluje do mladé učitelky vše se mění. Bláznivá, potrhlá, nápaditá a hlavně hodně zvláštní komedie je nakonec také milá. Takové jsou zřejmě všechny filmy Wese Andersona. ()

Rathalos

No mne to ako komedia vobec nepripadalo,skor taky obycajny film z bezneho zivota,nebolo to zle,ale ani nejaka pecka,takze za tri hviezdicky...:-) ()

svobodas

Brilantní film, po všech stránkách. Krásně ulítlé charaktery, skvěle zvolená hudba, dobrá kamera (mimochodem Wes Anderson je obecně mistr kompozice...). Naprosto mi to sedlo. ()

candy_daze

Ten Anderson, ten Anderson. Prostě ho tolik nežeru. Rushmore je poměrně fajn komedie o fázi dospívání, kterou si projde skoro každej z nás. Je to ještě horší o to, když je někdo přecitlivělej pseudointelektuál a rebelant. Bavila jsem se, Schwartzman je docela sympaťák. Bill Murray se svým psím výrazem pobavil naprosto neskutečně. První polovina slušně odsýpala, ale druhá se táhla jak tejden před vejplatou. Můj šálek kávy to úplně není. ()

ZackSawyer

Tahle komedie je tak blbá až je dobrá! Velmi netradiční romance v podání multikroužkového, multizájmového, prudícího Maxe. Murray supr rolička. A vůbec celým filmem se to hemží squadrou bizarních postav, závěrečná divadelní hra byla výborná. ()

pepa3rd

Pomalý a současně trochu šílený rozjezd, ale nakonec docela zajímavý film, který nezklouzl nikam mezi otřesné studentské radobykomedie. 60 % ()

kondor77

Příjemný pohodový film o jednom rádoby předčasně vyzrálem puberťáckém intelektuálovi, který se může opřít o skvělé herce a nápaditého režiséra (potažmo scénáristy). ()

josieaddms

Wes Anderson patří k režisérům, kteří dokážou vystihnout určitou situaci s takovým vtipem, a zároveň dojímavostí, že to z něj dělá naprosto originálního tvůrce. Český překlad názvu filmu, možná udělá dojem, že se jedná o stupidní Americkou komedii typově snad jako American Pie, nebo Holky (Kluci) to chtěj taky. Tím se nenechte zastrašit, protože je to něco úplně jiného. Jedná se o kvalitní drama-komedii o škole, dospívajících lidech (zejména o jednom) kteří to nemají zrovna v životě jednoduché a kteří jsou jiní než ostatní (nemusí to však vždy být jen v dobrém slova smyslu). Též je to film o lásce, přátelství, pochopení, soutěživosti, a prostě celkově o životě. Navíc v něm naprosto exceluje Jason Schwarzman (Tehdy devatenáctiletý) v roli Maxe Fishera. Rozhodně doporučuji. ()

kiril

Víc než příjemný překvapení. Film o středoškolských láskách trochu jinak a hlavně se mi parádně trefil do nálady posledních dní... Rozhodně musím dát šanci i další Andersonovým filmům. ()

ZnalecH

Pokud bych to měl zařadit, tak by to bylo drama. Zábavný nádech to má, ale není to hlavní složkou filmu. Romantika, ale naopak, hlavním tématem je. Hlavní postava je velice zajímavá a to nejen na povrchu - svými "tituly" - ale i svými myšlenkovými pochody a činy. "Chtěl bych být jako on a zároveň nechtěl," napadlo mě v průběhu filmu. Pro mě samotného je to citová záležitost, kterou si doufám v budoucnu znovu pustím, a zavzpomínám si. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona