Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) sú dvaja kovboji, ktorí spolu pracujú vo Wyomingu na hore Brokeback. Stanú sa najlepšími priateľmi, no púta ich k sebe aj niečo viac ako len priateľstvo. Na konci leta však ich práca končí a obaja sa vyberú svojou cestou. Ennis sa ožení s Almou, ktorá mu porodí dve deti a Jack odchádza do Texasu, kde sa zamiluje do kráľovnej rodea Laureen. Aj jemu sa čoskoro narodí dieťa. Po štyroch rokoch dostane Ennis od Jacka správu, že sa opäť chystá do Wyomingu... (STV)

Johnnyka

Jak říkal už Kártmen v South Parku nemám rád filmy o teplejch kovbojích co jedí puding. Nikdy bych nevěřil že za pár let takový film opravdu někdo natočí. POZN.: Tím nechci urazit homosexuály. ()

lapatata

Velmi povedený snímek s definitivně nesilnějším, nejlepším a nejnezapomenutelnější výkonem Heatha Ladgera, Jake Gyllenhaal se mi zde mimochodem líbil ještě víc. Skvělý scénář a dokonalá práce režiséra, naprosto nádherné záběry přírody. Autentičnost filmu zvedá přítomnost homosexuální erotiky (klidně mohli ještě přitvrdit), díky níž se postavy homosexuálně pouze netváří, ale skutečně homosexuální jsou, což je do jisté míry průlomové. Říkat, že kdyby se jednalo o heterosexuální pár, pak jde o zcela tuctový film je velmi nešťastné, protože se jednoduše o heterosexuální pár nejedná. Velmi výjimečný a obohacující film. ()

Chaospunx

S obsahem filmu nemám problém, ale film jako takový je pro mě těžko pochopitelná nuda nuda šeď šeď!!! Opravdu nechápu, proč je tento film tak dobře hodnocen! Ano je to nové a trochu kontroverzní téma, ale ve finále velká splasklá bublina! ()

f1

Čím déle jsem se díval, tím víc mě film bavil, možná spíš zajímal. No a člověk si řekne, je to kravina, ale kolik takovýchto ztroskotanců kolem nás žije? Asi hodně. Ani se panu prezidentovi Bushovi nedivím, že se mu nelíbil. Pokud není open mind, namá šanci. Skláním se před výkonem Ledgera. ()

shinlove

Není to přesně to, co jsem od tohoto filmu čekal, ale přesto mě přesvědčivými výkony ústředního páru, vynikající režijí i hudbou strhl a jsem rád, že byl takový film natočen. 4* ()

Vital

Po zhlédnutí na hezky ladění a romantický založený trailer+ ceny které tento snímek získal,jsem byl přesvědčen o kvalitě,ovšem už asi po 20 minutách,kdy ty dva dováděli u hlídání ovcí jak dva králíci a potom "rychlovka" ve stanu a vše kolem nich mě ve 130 minutách moc nepřesvědčovala jejich láska k sobě,čekal jsem lásku jaká je v každé romantice,zde je taky,ale trochu jinak... ()

aliajas

Úprimne sa priznám, že na tento film som sa až neuveriteľne tešila a zvlášť potom, ako som si prečítala niekoľko hodnotení divákov. Ale... sklamal ma. Nie že by nebol dobrý, to nie, dokonca by som ho mala rada vo svojej filmotéke, ale skôr pre stvárnenie vášnivých momentov medzi hlavnými hrdinami než pre tú veľkú, nesmrteľnú lásku. Ennis sa k svojej aj inej orientácii priznal len pri Jackovi - a aj to pod nátlakom, no bol príliš zbabelí, než aby ju priznal aj navonok. Pri skúsenosti z detstva budiš, ale ak by skutočne išlo o takú veľkú lásku... O čo prišiel, zistil až neskoro, keď už nemal čo stratiť. Možno keby mu bol Jack rovnako verný a ešte by žil... A možno práve naopak, ak platí, ako spieva Habera: "Krátke lásky sú tie najdlhšie..." - keby boli spolu dlhšie, nebolo by o čom točiť film. Čo sa Jacka týka, buď ho omrzelo večné vyčkávanie na Ennisa, alebo možno bol len jednoducho chlap - homosexuál, ktorý si potreboval uľaviť a tak, hneď ako prišiel na to, že sa to dá zariadiť aj inak a že Ennisa až tak nepotrebuje, si na posteľné hrátky našiel niekoho iného. V podstate je pri Jackovi ťažké zistiť, či sa do Ennisa skutočne zamiloval, alebo len pri ňom zistil, po čom túži a že sa mu to takto páči omnoho viec a keďže Jack bol romantik a rojko, zamenil si vášeň s láskou. Ale to sa nedozvieme. Na to by muselo byť vo filme trochu viac. Trochu viac spoločných scén, torchu viac spoločných rozhovorov, trochu viac ukázať, že jeden druhému chýbajú a že ich nešťastie nespočíva len v obyčajnom stereotype života a v nenaplnenuch snoch. Napriek tomu dávam 4*. Ktovie. Možno keď si to pozriem ešte raz, názor zmením. Zatiaľ však vo mne rezonuje tých pár fajn scén a keďže sa nepozerám na film preto, aby som rozmýšľala, ale aby som sa zabavila, tak mi stačia. ()

J!b

Homosexualita byla je a bude, ale určitě saa o sobě neudělá dobrý film. A sláva Zkrocené hory je hlavně o homosexualitě a jejím prvním ?velkofilmu. Už o tom byla natočena kupa mnohem lepších, jenom mnohem více komorních filmů. ()

jcall2bad

Tento film byl prostě nádherný a skutečně dojemný. Téměř všichni herci ze sebe vydávají maximum a je to znát. Scénář je napsaný bezchybně, a navzdory délce jsem se ani jednou nenudil. Byla to pro mě neskutečná podívaná a absolutní hodnocení neváhám udělit možná i proto, že homofobii, byť i tou nejmenší, netrpím. Rovněž můžu směle prohlásit, že toto je dost možná můj nejoblíbenější čistě romantický film vůbec. Pane Lee, děkuju vám. ()

Olafa

Love story nejsou moje parketa, ale zato miluji a uznávám originální filmy... ne, že by snad homosexualita bylo něco extra originálního, ale natočit beze studu takto erotické scény mezi muži chtělo uričtině nemalou dávku odvahy, ať už pro režiséra, herce, či prudérní americkou společnost. A chlapi, fakt jste mě chytli za srdce. ()

Rugero

Naprosto uchvacující,krásně dojemný a přesto uvěřitelný film o zakázané lásce mezi dvěma muži,jejihž vztah musí udržovat v tajnosti nejen kvůli jejich rodinám................................ Vynikající režie a herecký koncert dvou skvělých herců (hlavně Jakea Gyllenhaala) ()

galil

Jediné co nechápu, jak je možné, že Heath Ledger na konci filmu vypadá úplně stejně jako na začátku o 20 let dříve. Zvlášt při rozhovoru s jeho dospělou dcerou je tato maličkost do nebe volající. ()

kmfilm

o všem a o ničem. Film mi přišel zdlouhavý se stále se opakujcím dějem... ale zase klobouk dolu před režiserem a jeho odvážností poslat do světa film o homosexualitě a to ještě v mužském celkem odvážném podání :) Jen těch oskarů a nominací bych ubrala a nechala jen za hlavní roli Heatha Ledgera a Jake! ()

JSSVLVKMK

Viděla jsem to s dabingem a musím říct, že dabing byl snad nejhorší, co jsem kdy zažila!! To už i polský dabing typu jeden člověk všechny je lepší než tohle! Film je dobrý, ale z toho námětu šlo vymáčknout mnohem víc, než se podařilo! Přeci jen je to neobvyklý nápad, tak proč z toho nedostat maximum? Dávám 3 a půl hvězdy! ()

Mc.Flurry

uz od zacatku bylo jasny ze tohle bude hodne uspesny a ten oscar tomu napovida uz jenom kuli tem hvezdam kery tam hrajou napr. Jake a Heath ale libej se mi tam taky Anne Hathway a Anna Faris:-) ty nemaj chybu..ale hlavni dvojka je pste nezamenitelna..a nejsmutnejsi na tom je ze ten jeden uz zemrel i ve skutecnym zivote:-( jinak snimek to velice povedeny...kdyz sem to poprvy videla tak sem si rekla ze neco lepsiho uz fkat bejt nemuze..ptz ten dej je upa uzasnej nema to chybu:-) ()

Brabíček

Tak toto je prostě klasika, asi jeden z nej filmů co kdy LEE režíroval. K tomuto snímku neni co dodat, protože je dokonalý, dokonale zrežírovaný, parádní kamera, vynikající námět, až neuvěřitelně perfektní výkony GYLLENHAAL a LEDGER(škoda jeho smrti, takových charakterů je málo) i HATHAWAY tentokrát ušla a jak já říkám... každý má nárok na nejakou tu srdcovku... tak tohle je ta má zaslouženě plné hodnocení. Vřele doporučuji ()

KleaCarter

Na začátku mě film velmi zaujal. Bylo to zábavné a já se přiznám, že jsem obdivovala odvahu obou herců, se kteoru se do svých rolí vrhli. A zahráli to opravdu famózně. Ovšem, od Heatha Ledgera jsem také nic jiného nečekala, přesto tohle asi není pro mě jeho nejlepší výkon. Potom, to však začalo být téměř o ničem. Dva pomalu stárnoucí bisexuální kovbojové prožívají typický rodiný život, řeší klasické manželské problémy a párkrát za rok si společně vyjedou "zarybařit" na Brokeback. Po dlouhých dvaceti letech následuje krize, už to samozřejěm není takové jako dřív. A když má Ennis nájednou čas až v listopadu a ne už v srpnu, jak si přál Jack, jde to všechno téměř do kytek. Prapodivná smrt, která oba navždy rozdělí a následné přetahování se o urnu s popelem, to už jsem, vzhledem k pozdní hodině, začala pomalu usínat, až nakonec závěrečné mazlení s košilí mě zcela probudilo. Český dabing mi celkový dojem z filmu malinko pokazil (protože jsem přemýšlela, jestli dabéra pro Heatha sháněli v ústavu pro duševně choré popřípadě pro osoby s vadou řeči). Jinak mě film pobavil, donutil k zamyšlení a zároveň docela i předčil má očekávání.:) Nejvíce ale opravdu obdivuji herecké výkony obou představitelů. ()

zurivymlok

Myslel jsem, že budu z toho filmu paf. Místo toho jsem paf z toho, jak jsou z toho všichni paf. Jedná se až o příliš nezajímavý snímek, jehož od mnoha jiných odlišuje pouze to, že se jedná o dva muže. Podle mě je to pouze průměrný film, který přišel v pro něj správný čas. Zkrocená hora ani zdaleka není tím, čím mohla být. Jestli jste čekali, že se nyní intelektuální rozpovídám, co tam mělo či nemělo být, zklamu vás – sám to nevím. Ale pocit mi velí nedat více než průměrné tři hvězdičky. ()

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

08.08.2020

Děj seriálu Hrubá kůže se točí kolem záhadných vražd osadníků usazujících se v nelítostné divočině Nové Francie v 90. letech 17. století. Zdá se, že nepokoje přerostou v občanskou válku. Z… (viac)

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

Queer festival Mezipatra oslaví plnoletost

01.11.2017

Norská horrorová romance, lovestory dvou mužů na ovčí farmě nebo životopisný film o muži, co probudil naše sexuální fantazie... I takový bude osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra,… (viac)

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (viac)