Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

stativ

Dvojka je přesně ta akce, kterou si představím, když slyším Rambo. Ale zatímco jednička měla za akcí schovaný i nějaký ten příběh, dvojka je jenom akce. Co mě na dvojce ale vadí nejvíc je vecpání nějaké té romantiky. ()

gggggg

Rambo sa vracia domov - nijako extra ma to nenadchlo, ale aspoň trošku potešilo. Na jednotku to síce nemá, ale stále to ma niečo do seba. ()

andy60

Již od tohoto dílu začíná série upadat. Zatímco první díl měl myšlenku a nesl určité poselství, dvojka je již zaměřená čistě na akci a silácké pózy, mající místy zatraceně blízko k trapnosti. ()

KT83

Naprostá filmová klasika... ...vnímám to v kontextu doby a možností ve filmové branži. ...a kde vznikl název Postradatelní 😉. ()

Melber

Toto je právoplatně historický akční film jak se patří, a Sylvester Stallone v době pořádného svalouna tomu dává grády. Je to klasika kterou jsem viděl 5x v životě ale letos kdy přišla do kin restaurovaná verze, jsem si nemohl nechat ujít ten pocit který musely lidi zažít vo dobách kdy film šel do kin na čež jsem nebyl ještě na světě. Ano přiznávám že z jistého hlediska se dnes jisté věci mohou zdát prapodivné či směšné, (ano teď myslím vás vy mladí posměváčci v kině) ale je třeba vzít v potaz že to je film z dob kdy ještě pořádné CGI bylo v plenkách a pyrotechnici s praktickými efekty odvedly skvělou práci, a i Sylvester Stallone nebo jeho kaskadéři který nasadily svůj krk na kousky které musely absolvovat při výbuchu nebo houpajícím se vrtulníku, věřím tomu že to tehdy nebylo snadné a jakákoliv chyba mohla stát herce či kaskadéra zdraví, to se dnes už na plátnech nevidí. A tohle všechno beru v potaz a proto jsem velice rád za takovýto filmy. Co se restaurované verze týče, nemohu asi nic říci, ničeho jsem si nevšiml ale určitě je tam něco znát protože jsem v jistých případech viděl něco co bych určitě dobovou kamerou z 85 nikdy ve filmu zahlédnout nemohl. ()