Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

bocy

Starý, ale stále dobrý John Rambo. Pokým Rambo I. sa mi nijak eštra nepáčil musím povedať, že Rambo II. už pozerateľný je. Aj viackrát :-) ()

Tom87

Zaručeně nejlepší díl z celé série. Parádní příběh, Rambo v džungli sám proti armádě - skvělá kombinace. Stallone v asi nejlepší formě v životě, dokonale vypracované svaly. Jeho postava je vylíčena přesně tak jak být má - odvážný bojovník nebojící se zemřít za svou vlast. Prostě parádní akčňák a zároveň můj nejoblíbenější akční film 80. a 90. let 20. století. A hudba ve filmu naprosto geniální - Jerry Goldsmith byl borec! Dávám 100% ()

deep blue

Objevuje se tady zajímavý typ recenze/hodnocení ve stylu „Když jsem byl malej, to jsem z tohodle filmu byl úplně vydřenej, ale teď už jsem velkej a chytrej, všemu rozumim a tak jsem se musel po letech smát jak je to dětinský a naivní, dávam aspoň tu jednu hvězdičku z nostalgie“ když to teda trochu zesílim. Chápu to, ale přijde mi to takový divný. Mě Rambo asi moc nebral, Stallone je mi sympatickej jako scénárista/režisér a v pozdějších rolích, ale jeho „vyzáblý“ svaly se Arnoldovi nemohly rovnat a postavově mam mnohem radši Rockyho, John Rambo je takovej divnej pavouk, asi to dělá ta hříva...takovej hejsek. Oproti konvenci si myslim, že R1 je dost nezajímavej, R2 jakš takš a nejlepší je Rambo III. Pár věcí, co jsem snad schopnej posoudit jako slabý by se v R2 našlo (myslim, že americký vrtulník hrající ruský vrtulník, „bezedný“ raketomety, střelba rotačnim kulometem do boku, když cíl byl za vrtulníkem nebo třeba odstřel přímo nad hlavama vězňů mi přišel taky divnej) ale jinak mě to zas tolik neiritovalo. Vždycky přemejšlim, jak by na mě asi ten film působil, kdybych ho nesledoval jako malej a šel na něj až teď jako na novej..to je ale zavádějící, protože v roce 1985 se točily jiný akční filmy než o čtvrt století pozdějc. Zajímavý je srovnání s pozdějšim R4, kterej se svojí realističtější brutalitou „zní“ úplně jinak, i když je to v podobnym prostředí. Líbí se mi účel mise dělat fotografie, romantická linie, luk, co „nedělá hluk“ i (filmově) „stará dobrá“ studená válka. Možná, že ve svý době měl Rambo II co říct k otázce vztahu americké společnosti k veteránům Vietnamské války, ale to nemůžu moc posoudit, každopádně je zajímavý, že americká armáda tady nevystupuje moc lichotivě. Co mě ale zarazilo byl současný asi nový dabing, kde Stallona namlouval (pokud se nepletu) dnes jeho dvorní dabér – Pavel Rímský. Vůbec mě to nepřekvapuje, ale přijde mi to dost slabý. Dabing nabízí zajímavou možnost vybírat hlas podle postavy/věku atp., místo toho panuje konzervativní trend, že se dabing ustálí na jednom hlase a tim to zmrzlo (a nejlépe všechno předabovat). Na jednu stranu určitě ano, ale v takovýchto případech, kdy má pak Stallone v 39ti hlas 61létého herce – děs (ještě, že tam toho moc nenamluví). Další případ je třeba Arnold Schwarzenegger a hlas Pavla Soukupa – v Terminátorovi v 90tých letech ho daboval Jiří Zavřel a na T-800 to krásně sedělo, naproti tomu měkčí hlas pana Soukupa sedí Arnoldovi třeba v Pravdivých lžích atp. (najdou se ale podle mě i krizovější případy, např. převzetí dabingu Bruce Willise od Pavla Soukupa ultra měkkým hlasem Alexeje Pyška nebo obsazení hlasu Martina Dejdara místo Bohdana Tůmy na Jima Carreye v Lhář, lhář...protože to je přece větší komik). Osobně si myslim, že to je škoda a taky paradoxně, že většinové publikum by popsaný, kreativnější přístup asi špatně snášelo. ()

LOBOtomy

Od Ramba se nedá čekat nic jiného, než spousty vystřílených nábojů a spousty mrtvých. A to přesně film nabízí. I když se tu snaží na povrch vyklubat hlubší myšlenka úcty k veteránům, kteří si od vlasti zaslouží více než plivanec do tváře, nicméně ze Stalloneho to leze jak z chlupatý deky a místy vypadá, že neví co vlastně chce říci. Nejvíce mu sluší to zabíjení. Jednička měla lepší námět a atmosféru v tom, že se bojovalo na vlastní půdě proti vlastním lidem, avšak Dvojka to zase dohání v akčních scénách. ()

ogy86

U Ramba cítím kus nostalgie, vždyť jsem na těchto filmech vyrůstal :-) Na příběhy muže, který miloval svou vlast, ale ta se k němu obrátila zády, se vždycky rád podívám. Miluju scény, kde Rambo likviduje své protivníky lukem a šípy:-D Za skvělou jedničkou dvojka trochu zaostává, ale srdce mi velí těch pět hvězdiček dát... ()

PeterLBerger

Rambo II je vrchol určitého žánru, něčeho, co bychom mohli nazvat angažovaným akčním filmem. Vojáci umírají a trpí kvůli zkorumpovaným politikům - grázlům. Ostatně, v době Obamovy administrativy je tenhle pocit stejně živý jako byl za Cartera. Podstatný rozdíl proti bolševickým angažovaným filmům je ale v tom, že tohle si vyžádali obyčejní chudí lidé s omezeným vzděláním a filmové studio jim to poskytlo jen se skřípění zubů. Proto tak děsivě mizerný děj a psychologie postav. Kdyby to byl film pro vládnoucí třídu, byli by tam hodní Vietnamci a americký voják by byl zobrazen jako zrůda. ()

Paganus

Aspoň, že ty akční scény stojí za to :) Jinak smysl filmu se pomalu vytrácí, ale stále je tam cítit pachuť po Patriotismu amerického vojáka... ()

Puchyr

No tak tohle je pro mně klasika. Rambo válečný stroj přichází z vězení a vrhá se do akce, která mu má přinést svobodu. Americké šerifi vyměnil za vietcong a ruské zabijáky, Les vyměnil za hustou džungli, místo zneškodnění nepřítele zde nemilosrdně zabijí. V prvním díle byla zmíňka o Vietnamu všude a tak už nemusíme představovovat jak to asi vypadá když jde Rambo do války. Je tu vše Gerilova válka - tichá likvidace nepřítele v džungli ať už nožem, šípem nebo rukama. Nechybí ani to mučení a vyslíchání na El. proudu, Atmosféra Vietnamu a záchrana zajatců je perfektní. Nechybý ani perfektní závěr v podobě náletu vrtulníkem a nechybí ani M60. Rambo měl vše co jsem očekával. Film mě doslova nadchl a i když jednička je suprová tak tohle je pro mně nejlepší Rambo díl ze všech. ()

billcarson

Klasika akčního žánru - kult 80. let. Kouzlo prvního dílu je sice pryč, ale Vietnam má rozhodně taky svoje kouzlo. Jsou tu sice určité zbytečnosti - zabití vietnamského kapitána, boj s Hindem, ale na druhé straně vynikající Stallone a přehršel parádní akční řežby vše vynahrazuje. Goldsmithova hudba opět nezklamala. Hodně lidí označuje tento film jako B, jestli je to B film tak nejlepší svého druhu. ()

Kathleena

Nostalgie, tohle byl můj první Rambo asi ve 12 letech a láska na první pohled. Nezlomný hrdina, který ignoruje vlastní bolest a zachraňuje bezbranné. Navíc máme nespočet nepřátel, které můžeme rozstřílet, rozřezat a zardousit holýma rukama. Na rozdíl od jedničky tu mrtvoly lítají vzduchem a Johnovi dopřejeme i krásnou ženu, jejíž smrt způsobí peklo na zemi. Tenhle film byl dobrej před dvaceti lety a za dvacet let to bude stejný. ()

Profík

Ta jedna z hvězdiček bude trochu z nostalgie, je to první Rambo, kterého jsem viděl, ještě s rychlodabingem. Teď mám s tímto filmem problém kvůli Žhavým výstřelům. 70%. ()

RajmikCZ

John Rambo je prostě předchůdce Chucka Norrise. Chybí zde jedna hvězda kvuli pohledu bezmozkového muže, kde je chyba? Asi scénář ne? ()

Monikasson

Dá sa povedať,že do 3/4 filmu ma to celkom slušne bavilo,ale potom tam už bolo nejak moc lietajúcich nábojníc,rakiet,slamených striech,zakrvavených vietnamcov a amerických akčných výbuchov.Takže posledná 1/4 filmu ma viacmenej už len nudila. ()

oli1va

Dvě s odřenýma ušima. Nechápu, proč musí Američané všude cpát Rusy, ale v té době to bylo asi aktuální téma. Hrozný slepenec divotvorných scén, ze kterých mi běhal mráz po zádech, jak někdo mohl mezi lidi vypustit něco takového. Nic proti Cameronovi, ale tady bych řekl, že to je jeho chyba. Po výborné jedničce toto zamrzelo. ()

lahvi

Dvojku mam mozna ze i o vlasek nejradsi. Rambo patri do jungle ! :-) Samozrejme nasel bych pripominky, ale ty si necham pro sebe. Rambo je srdcovka.) Ani bych nespocital, kolikrat jsem ho videl. ()

Ywec

V původním komentu jsem Ramba II shrnul jako "Akční legendu přitaženou za vlasy. " Pravda, jednička mě dostala o dost víc, neb měla lepší příběh, lepší závěrečnou scénu a emoce, atd. Ale na druhou stranu po několikerém dalším shlédnutí je to pořád super akčňák. Do sbírky mi chybí už jen ta trojka, která se ale potýká se slabým hodnocením. ()