Píše sa rok 1893. Nepriebojný anglický právnik Thomas Renfield (Peter MacNicol) práve pricestoval do Transylvánie, kde sa chystá za tajomným grófom Draculom (Leslie Nielsen), ktorému chce predať dom vo svojej domovine. Varovaniam miestneho krčmára, že Dracula je upír, sa Renfield naivne vysmeje a po tom, čo si od veštice Madame Ouspenskej (Anne Bancroft) nechá za pätnásť kopejok vnútiť vkusný krucifix, sa vyberie na zámok, kde ho už gróf netrpezlivo očakáva. V noci po podpísaní zmluvy ho navštívia dve upírske nevesty, ktoré sa naňho lačne vrhnú - a následne i sám gróf Dracula, ktorý z neho po použití svojskej hypnózy urobí svojho otroka a ktorý sa spolu s ním o pár týždňov neskôr doplaví do Londýna! Ibaže pri zakotvení v londýnskom prístave sú už všetci členovia posádky i všetci pasažieri mŕtvi, pretože si na nich kráľovsky pochutil sám Dracula. Jeho krvavé besnenie ale predsa len jeden človek prežil – zotročený a po prežitých hrôzach pološialený Renfield, ktorého novým domovom sa stane blázinec Dr. Jacka Sewarda (Harvey Korman), ktorý sa nie náhodou nachádza v tesnom susedstve nového Draculovho panstva! Krátko nato sa gróf v divadle zoznámi so svojím novým susedom Dr. Seward, jeho krásnou chovanicou Lucy (Lysette Anthony), nemenej príťažlivou dcérou Minou (Amy Yasbeck) a jej snúbencom Jonathanom (Steven Weber). Zdá sa, že Lucy je grófom očarená a že i on sa o ňu veľmi zaujíma – v skutočnosti ho však zaujíma len a len jej krv! V noci sa potom, prevtelený do netopiera, zjaví v jej izbe a uhryzne ju! Keďže kráskin zdravotný stav sa každým dňom viac a viac zhoršuje, rozhodne sa ustarostený Dr. Seward požiadať o pomoc slávneho profesora Abrahama van Helsinga (Mel Brooks), doktora medicíny, metafyziky, filozofie a gynekológie, ktorý ihneď správne vytuší, že Lucyinu chorobu má na svedomí upír! Netrvá dlho a jeho hlavným podozrivým sa stane gróf Dracula... (TV Markíza)

rsimonyi

Další z parodií, co se mi dřív nelíbila. Ale teď se u ní docela bavím, i když s tímto námětem mohla být ještě daleko lepší. ()

arcticsky

Myslím, že je to dost dobrá komedie. Úplně mě dostala scéna ve které Van Helsing v podání Mela Brookse provádí pitvu pro studenty. Necelých 50% je podle mě hodnocení nespravedlivé....a po více než 4 letech koukám, že se hodnocení zvedlo - BRAVO! ()

Jiu

Mne sa proste Nielsenove paródie páčia. A Vám čo píšete, že sa pri tom nedá zasmiať odkazujem jedno: Nemáte zmysel pre humor ! ()

Emzet

Podíl trapných a dobrých vtipů je asi tak půl na půl, s menším příklonem k té vtipnější straně barikády. Takže... ()

Flopik

Scéna, kde Van Helsing spolu s Jonathanom idú zabiť Lucy je legendárna a aj po neviem koľkom pozretí sa pri nej schuti zasmejem. No a Renfield, ktorý na konci nakreslí smajlíka do popola a povie: "majstre, už zase vyzeráte ako na vrchole síl" je tiež topka. ()

Auteuil

Vynikající parodie, která je snad i lepší, než Coppolova předloha. Leslie Niesen a Vladimír Brabec jsou ve formě. Lepší už je jen Utopenec na útěku. ()

KosiR_ksr

Drákuloviny jsou mou srdeční záležitost z kategorie filmů k nenáročnému odreagování (stejně jako před lety mě tento film zase dobře pobavil). Ačkoliv se zde Leslie Nielsen objevuje v trochu méně "ztřeštěné" roli než je tomu ve známějších Bláznivých střelách, nemyslím, že by to bylo na škodu. Milým překvapením je ovšem MacNicol - ztvárnění šíleného Renfield považuji za jednu z jeho životních rolí. Nemohu než hodnotit 3* (Mimochodem, už jste si všimli, jak se uživatelé CSFD v hodnocení většiny komedií liší víc než u jiného žánru?) ()

godycz

Brooksovi filmy, zvlaste ty po Spaceballs, nelze uspesne aplikovat na nekoho, kde neovlada dobre anglictinu, potazmo britstinu a nezna kontext a popkulturu doby. prekladem to kurva ztraci. ale kurva. nicmene fanousci monty pythonu, atkinsona ci black bookse, budou pobaveni. ()

totalySICK

Naprosto vynikající parodie na filmy o Drákulovi. :D Denní můra je skvělá. "Ale dámy.. Co to děláte s tím nábytkem?" --- "Řekl jsem: Jděte!" ()

*Colorado

Opravdu mě překvapuje tak nízké hodnocení, já se u toho výborně bavím pokaždé. Není to taková ta parodie, která se snaží být vtipná stůj co stůj v každé scéně, ale vše se děje podle předem daného příběhu a vše je pečlivě vyváženo. Co se týče Leslieho, tak také žádné výhrady, udělal z Draculy opravdu vtipnou postavu a o to šlo ;-) ()

Hapretor

Nepřišlo mi to zas tak vtipné ... k popukání ... ale moc se mi líbil takový divadelní nádech, kterým to na mě působilo ... A některé dialogy byly vážně brilantní ... a asi nejlepší byl Peter MacNicol - z něj sem fakt nemoh ...je to něco úplně jiného než stupidní a sprostý např. Scary Movie ... apod. ()

Pořez

Na tomhle filmu jsem byl dvakrát... Proboha, to jste mi někdo před před druhou návštěvou nemohl nafackovat, abych se probral? ()