Pro rodinu Brownových končí legrace – na jejich farmě v Kansasu se totiž bez pozvání objevila smrtící smečka masožravých mimozemských potvor. Vyděšení Brownovi, prožívající skutečnou noční můru, musejí s útočícími krvežíznivými monstry bojovat o život, jejich boj je ale předem prohraný – dokud nedorazí dva vesmírní šerifové, odhodlaní vykopat ohavné nestvůrky z planety! Je to mimozemské dobrodružství, plné akce – a hemžící se Critters! (Magic Box)

lioncel

Ve své době pro mě bezkonkurenčně ta nejkrásnější filmová máma : Dee Wallace .. a platilo to samozřejmě už od : E.T.: The Extra-Terrestrial ... ()

jhr

Tento film je další má vzpomínka na dětství nejen, že je to pořádně ujeté a zábavné ale celkově jednoduše, pro mě nostalgické. ()

honajz2

Takhle, bavilo mě to, když tam byly critterové. Když tam nebyli, zdálo se mi to utahané a strašně obyčejné. Nebudu tu rozebírat, že crittery vlastně porazí jeden malej kluk a že tu je dost nelogičností, protože to je tady podle mě záměrně, ale ten dlouhý a nudný začátek, než se objeví critterové, už neodpustím. Beztak na filmu nejlepší jsou ti dva likvidátoři, co taky ničí všechno kolem sebe, ale critterové jsou taky fajn. Škoda jen, že je v některých místech tak utahané, no... 3* ()

easaque

nostalgické -4* Další z kultovních snímků 80tek, který se snažil přiživit na úspěchu gremlinů. Tentokrát však příšerky přišly z vesmíru a mají velký hlad. Nebýt humoru, tak by asi zapadl mezi ostatní béčkové a céčkové horory, ale takto si vydobil místo i u mně a v mých vzpomínkách to byla zábavná jízda, kterou si třeba zopakuji. Kupodivu se mi líbil docela i druhý díl, který jel na stejné vlně a proto si ještě průměrnou známku zaslouží. A další pokračování? Nějak už na ně nebyla chuť a podle zdejšího hodnocení jsem udělal nejspíš dobře :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Musím přiznat, že po prvním zhlédnutí tohoto hororu (?) jsem se nervózně díval pod postel, jestli se tam náhodou netlemí koule s ostny. Tyto zlomyslné potvory z vesmíru mě velmi dobře pobavily. ()

peto12

Dosť milý a zaujímavý horor o minipríšerkach z vesmíru zvaných Critters, ktorí ma najviac pobavil tým, že vyhodili na konci filmu dom do vzduchu rodinky a Brad ho vrátil do pôvodného stavu. Dej sa odohrává u rodinky Brownových. ()

Martin741

Presne si pamatam tento horor, lebo tvoril moje filmove detstvo, rovnako ako Kukuricne Deti1, Hellraiser 1 a Alien s Aliens. A tie male potvorky, ktore usli z nejakej vzdialenej planety vo vesmire, som prisiel hned na chut. 77 % ()

C0r0ner

Kdysi jsem se strašně bál, až později jsem zjistil, že to je komedie. Ale v nějakých osmi letech jste posraní až za ušima. V dospělosti je to naopak fajn oddechovka, která přináší neotřelé potvůrky, které jsou svojí žravostí schopny napáchat nemálo škody. Nic převratného to ale není. 70% ()

ic

Už je to hodně dávno co jsem to viděl, takže hodnocení nebude možná nejobjektivnější, ale pamatuji se, že jsem se fakt bál... ()

Juto

Mal som to šťastie, že som film videl v detstve a je to výborná hororová komédia. Ťaží z úspechu filmu Gremlins. 6/10 ()

Jermann

Na Zemi přistáli zhulení vesmírní ježci a přivezli si s sebou munchies jako prase! Critters jako takoví jsou pro mě dodnes tak trochu legendární záležitost, ale spíše bych bral jeden zubatý exemplář na polici, než abych znovu koukal na filmy. ()

Iwus.ka

Stalo se to, čeho se lidstvo vždy velmi obávalo. A o čem mluvím? O mimozemské invazi, která nezačala tím, že by nám snad nějací ohyzdové zaváděli anální sondy. Začalo to téměř nenápadným putováním chlupatých, na první pohled roztomilých koulí. Z těch se po bližším ohledání staly malé krvelačné stvůry s dobře naostřenými zoubky. Jelikož jsme my lidi hákliví na postrádání jakékoliv části těla, bylo třeba zasáhnout. Naštěstí máme ve světelných dálkách zastání a příletem pěkného párečku vesmírných gayů se problém vyřešil. Možná. Na svou dobu celkem obstojné sci-fi s ucházejícími efekty, které navíc pobaví. ()

SHI-SHA

Film jsem si pustil naprosto omylem! Spletl jsem si ho s nesrovnatelně lepšími Gremlins a vybral ho na retro filmový večer s o generaci mladšími bratry. A nikdo se u téhle patlaniny nebavil - o horroru nemůže být řeč, humor žádný (pokud nepočítáte to, jak se Critters pohybují) a celkově jsem navzdory kratičké stopáži nudil. ()

tom88

Critters ma veľmi potešil, hlavne svojou béčkovitou jednoduchosťou. Je to hrôzostrašné, napínavé, chvíľami vtipné, coolové, troška primitívne a lacné, ale ja som sa skvele bavil a troška aj bál. Pár scénok som videl kedysi na nejakej nemeckej stanici, keď som mal nejakých 7 rokov a vtedy som sa brutálne bál, to si pamätám. Teraz s odstupom času už tak nie. Film sa s ničím neserie, ide bezhlavo za nosom, má to spád, vtip, napätie a ubehne to veľmi rýchlo, čo je možno aj trochu škoda, nejakých 20 minút by som veru ešte zniesol. Je to hovadinka, ale oplatí sa vidieť. 75% ()

kosta73

Miloval jsem GREMLINS, miloval jsem samozřejmě i CRITTERS. V době, kdy jsem začal beznadějně propadat kouzlu tohoto druhu zábavy byly výše uvedené snímky v mých očích neochvělnou jistotou zářící z regálu videopůjčovny. A teď po letech, kdy jsem se stal díky Magic Boxu majitelem celé série, jsem se utvrdil, že po právu. Čtyřka stojí sice za starou belu, ale minimálně trojka a právě jednička je hodná zapamatování. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh