Gremlins: Secrets of the Mogwai

Seriál vypráví příběh o tom, jak se desetiletý Sam Wing (Izaac Wang) setkal s mladým Mogwaiem jménem Gizmo. Spolu s dospívající pouliční zlodějkou Elle (Gabrielle Nevaeh) se Sam a Gizmo vydávají na nebezpečnou cestu čínským venkovem, kde se setkávají s příšerami a duchy z čínského folklóru a někdy s nimi bojují. Na své výpravě za návratem Gizma k jeho rodině a odhalením legendárního pokladu jsou pronásledováni nenasytným průmyslníkem toužícím po moci a jeho rostoucí armádou zlých Gremlinů. (JasonCZ)

Miroslav.Zac

Zábavná pocta legendě, které se ovšem nemůže rovnat. Navíc tahle grafika Gremlinům vůbec neslušela a stopáž jednotlivých dílů byla zbytečně dlouhá... ale mě, jako celoživotního fandu, tenhle seriál potěšil. ()

Hyperbolic

Gremlins jsou pro mě fenomén a jeden z nejoblíbenějších filmů. V podstatě jednoduchý příběh, dodržte pár pravidel a vše bude krásné. Doma budete mít jednoho z nejroztomilejších tvorů, které si představíte, Gizma. Každá scéna s ním byla parádní. Nedodržte pravidla a bude masakr, z milých huňatých Mogwaiů se vylíhnou zelení šupinatí Gremlini, jejich hlavním posláním je chaos. Druhý díl byl taky výborný, za větší peníze, s více Gremliny a ničením. Poslední příspěvek donedávna byl fan-film, který byl taky velice zdařilý a nezlobil bych se za pokračování. O oficiálním třetím díle série však nic moc slyšet nebylo. Naštěstí nám zde přistál animovaný prequel a origin story Mogwaiů ve formě seriálu. Animace je výborná. Podobně jako původní filmy je docela zajímavé přemýšlet nad cílovým publikem. Je zde spoustu elementů pro mladší, Mogwaiové jsou hodně roztomilí a protagonisté děti, kteří se setkávají s prvními většími problémy. Pak jsou zde ovšem docela srdceryvné a brutální (Greene, který své protivníky prostě sní) scény, ze kterých by spousta lidí mohla mít docela hezké trauma. Zkrátka podobné jako původní filmy. Lidské postavy byly povětšinou dobré, Greene jako záporák děsivý a tak správně zlý a mocný. Velkým překvapením zde pro mě byla čínská mytologie. Ve většině dílů se po cestě do Valley of the Jade setkáme s nějakou nadpřirozenou bytostí (dokonce bohem) z tradiční čínské kultury. Podobně jako antické mýty, zde byli všichni hodně zajímaví, byl bych hodně rád za další sérii a další příběhy. Gizmo to celé tahal svou roztomilostí. (1. recenze tady) ()

• První epizoda měla světovou premiéru na Mezinárodním festivalu animovaných filmů v Annecy 13. června 2022. (JasonCZ)